3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • mrmzsa
    #2217
    Ez is régen volt:
  • mrmzsa
    #2216
    Mondjuk a Go west-ről sem....
  • mrmzsa
    #2215
    Nem is gondoltam volna, hogy Nick Heyward még mindig aktív, és koncertezik is.

    Vagy ez csak egyszeri alkalom volt?
    Nagyon bírom....
  • Tyia
    #2214
    internet adó
  • Musachy
    #2213
    Bocsánat, tényleg nem akarok politizálni (főleg, hogy pont én tiltakoztam mindig is ez ellen), de ez már totál kiverte a biztosítékot! Miért nem mondják ki nyíltan, hogy dobjátok ide az összes maradék lóvétokat, "MER' KÖLL!", hiszen akár már ezt is megtehetnék büntetlenül. Ti tudjátok még követni, hogy hányféle jogcímen kell Magyarországon adót fizetni?
    /Ha meg velem lenne valami, akkor emiatt lesz./
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2014.10.22. 17:47:40
  • Tyia
    #2212
    Ja, én is kiakadtam....
  • Musachy
    #2211
    Jövőre már töltögetni sem lesz érdemes. Ez a csodacsapat mindig kitalál valami újat nekünk, amitől ismét a menekülési vágyat erősítik sokunkban. Az újabb szabadságellenes merénylet az internetadó. Minden megkezdett giga után 150Ft a fijúg zsebébe vándorol. Lesz még több foci meg házikó...
  • Musachy
    #2210
    A Billy-s gondolom nekem szólt. Meghallgatni attól még érdemes lehet.
  • mrmzsa
    #2209
    Nem. És a kazetták sem, a VHS-k sem, poszterek, plakátok, képek, újságok sem.
    Az elmúlt 1/2 évben megszabadultam ezektől a tárgyaktól. Családi házból lakásba költöztünk, nincs helyem hol tárolni. És nem is foglalkoztam ezekkel már évek óta. Csak a helyet foglalták. Nem sajnálom.
  • Tyia
    #2208
    Nem hiányzik az a dög?
  • mrmzsa
    #2207
    Hasonló ezüst színű volt.
    Én az első Dest Dept-en voltam, 1985-ben.
    Az Artpool-nak meg is van a felvétel + még egy csomó itt:
    Artpool zenék
  • Tyia
    #2206
    Esetleg a 872-es

  • Tyia
    #2205
    Palladium 879
  • Tyia
    #2204
    Ez a Palladium?

  • Tyia
    #2203
    Valószínűleg pont ennyivel születtél előbb meg, mint én. '81-ben még csak 10 éves voltam....
  • Tyia
    #2202
    Ezért írtam, hogy csak a felszínt kapargattam...
    Persze, tudom hogy nem voltak az általad írt bandák a rádióban, hogy is lehettek volna....én speciel abban az időben nem is tudtam a létezésükről...


    Lehet, hogy egy koncerten voltunk...1987-évről van szó...asszem ez a második magyarországi fellépésük volt....

    Palladium? csak nem az az óriás állat?
  • Tyia
    #2201
    Az elmúlt időszakban több zenekart említettünk, de csak nagyon érintőlegesen.

    A Propagandát venném elő....szubjektíve....

    Szerintem abban az időben, valószínűleg a Propaganda For Frankie (P4F) formációtól - ha ez egyáltalán formáció - halhattam Propaganda dalt a P. Machinery Medley With Relax című eposzban jól elbújtatva. Azért elbújtatva, mert emlékeim szerint a Relax jobban dominált.
    Na, mindegy.
    Az ezredforduló környékén, amikor újra felfedeztem Hontvári és Siklós könyvét, a Propaganda el kezdett érdekelni.
    Az a furcsa helyzet állt elő, hogy a két szerző írásától teljesen megvilágosodva, kedvenc zenekarrá léptek elő anélkül, hogy hallottam volna tőlük akár egy teljes dalt is!!!
    Ekkor még nem volt netem.
    Léteztek a "bérletöltők"...
    Az egyik ilyen legény "segedelmével" végül is lett Propaganda albumom, nem is egy, rögtön kettő.
    A felfokozott várakozással meghallgatott dalok, nem okoztak csalódást....sőt.
    Nagyon vicces az én New Wave rajongásom...de valós.

    A Propaganda és leszármazottjai kedves/kedvelt vendégei a hi-fi berendezésemnek.
    Sajnos az 1990-es "1234" album óta (ezen nem muzsikál Claudia Brücken) óta, csak egy daluk ismert a "Valley of the Machine Gods 2006-ból.
    Nagy kár....vagy nem?
    Az a 20 kb dal amivel rendelkeznek fontos darabja a kor elektronikus zenéinek.
    Azért nem kár - szerintem - mert nem hígult fel, nem lett kommersz és nem lett unalmas sem...
    Van ellenpéldám a DM...
    Persze a Propaganda zenészei/komputervarázslói nem mentek el péknek, talán távolsági buszt sem vezetnek, de mint Propaganda nem másztak az emberek agyára.
    Claudia Brücken adott ki lemezt szólóban, duóban meg mittudomén hogy, de a stílusa mindig változott, csakúgy, minta formációk neve is.
    Ennyi.
  • mrmzsa
    #2200
    Nekem az italo, és a NW csak később jött be igazán, amikor a magyar alter vonal teljesen kifújt.
    De akkor nagyon.....
  • mrmzsa
    #2199
    "Rádióból felvett dalok ill. vásárolt kazi és vinyl állt rendelkezésemre."

    Rádióban nem játszottak Kontroll Csoport, Balaton, Eta, Kretens, stb dalokat.
    Csak "kalóz" másolattal jutottam hozzá, vagy ha felvettem a koncertet az említett módon.
    Csak, hogy pontosítsak ez úgy 1981-1984 között volt.
    A rádióból történő rögzítés is csak monóba, azt hiszem az első kétkazettás sztereó magnómat 1984-ben kaptam (Palladium típusút), ez akkor nagy dolognak számított a Kőnighnek rendszeresen én másoltam abban az időben a Ciklámen demókat.
    Egy Dest Dept koncerten én is voltam a Pecsába. Nagy élmény volt élőben, azt is felvettem, otthon felvételről meghallgatva már egész más volt.
    Billy Idolt még nem hallgattam meg. A véleményedből nem derült ki, hogy érdemes-e, meghallgatni vagy nem.
    Annyira nagy kedvencem soha nem volt.
  • Tyia
    #2198
    "Az összes magyar, és külföldi alter, és punk felvételeim borzalmasan szóltak"...

    Ez a veszély akkoriban nem fenyegetett. Rádióból felvett dalok ill. vásárolt kazi és vinyl állt rendelkezésemre.
    Egy fizetős koncerten bírtam összesen lenni, az mondjuk durva volt...:Test Department
    Na jó egy szétmásolt, nem kiadott dalokat tartalmazó kazim is volt: a Love '82

    A 80-as években a "nagyon" alter zene nem is érdekelt.
    A témában csak a felszínt kapartam meg, azt sem tudatosan.
    EK, KFT, Prognózis, Hobo....nagyjából ennyi...Italo disco-ztam jobban....meg mainstream new wave-eztem....
    Az utóbbi 10-12 évben mélyedtem el a témánkban....

    Nem bánom az italo disco-s "korszakomat"...a "taknyosságom" tanúi ezek a zenék....
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.10.20. 22:18:19
  • Musachy
    #2197
    És te hogy vagy az új Billy Idol zenékkel?
  • mrmzsa
    #2196
    Very best of Spandau Ballet
  • mrmzsa
    #2195
    A 80's években nagyon ritkán jutottam hozzá jó minőségi felvételekhez.
    Az összes magyar, és külföldi alter, és punk felvételeim borzalmasan szóltak. A másolást úgy oldottuk meg, hogy a magnókat (Star de lux, MK, Tesla) egymással szembe állítottuk, az egyik volt a lejátszó, a másik a felvevő. Zsinór nem volt, maximum, egy mikrofont dugtunk a lejátszóba. A koncerteket is hasonlóképpen rögzítettük, csak benyomtuk a "rec" gombot a hangfal mellett.
    Széthallgattuk, és másoltuk a polimer kazettákat, ha bekapta a szalagot a magnó kivágtuk a gyűrött részt, és celluxal összeragasztottuk. Onnantól ott már mindig volt egy kis "ugrás" a szalagon.
    Nekem mindig ez jut eszembe a sercegő, nyivákoló, torz, majdnem élvezhetetlen felvételekről a 80's években.
  • Tyia
    #2194
    Ezt nem értem...
  • mrmzsa
    #2193
    Igen, és ez volt a 80's évek.
  • Tyia
    #2192
    Úgy szól, mintha megnyúlt magnókaziról menne...össze-vissza nyivákol.
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2014.10.19. 15:09:32
  • Musachy
    #2191
    A BonBan. Tánc '87-es demója. Elég szörnyű, a végleges változat sokkal jobb lett. Szerencsére.

  • Musachy
    #2190
    Nos, ha már így meg lettem szólítva... bár nem vagyok egy nagy elemző (sem).

    Meghallgattam, mert kíváncsi voltam. Egy hete kábé én is tettem egy említést a "bakelit" topikban, hogy 20-án megjelenik az új album és gondoltam nagy segítség lenne a döntésben, hogy bevállaljam-e vagy sem. Még a meghallgatás után sem egyszerű a kérdés, igaz az eleje körül azt mondtam egyből, hogy nem. Főleg a lemezárakat is figyelembe véve.
    Ugyanis 20-án a CD jön ki, amit nem veszek, csak nagyon kivételes esetben (mint az F.O.System), a vinyl december 1-től elérhető, de a CD duplájáért, 22 angol font az ára, magyar beszerzésben meg 11ezer péz! És ez bizony a mai magyar valóságban súlyos.
    Akkor a hallottakról: a lemez elején valami habos dologhoz tudtam volna hasonlítani, nem igazán ismertem rá az általam kedvelt előadóra, az idő szállt el felettünk, vagy mi...
    Aztán asszem a negyedik számtól átváltott ballada-szerűvé, ami nagyon kellemessé vált a továbbiakban és egészen megszerettem. A végére bepörög és rágyorsít.
    Összességében így elsőre fogalmam sincs mit mondjak. Párszor még meg kell ezt hallgatni. Az anyagi része viszont egy súlyos (ellen)érv. Már ami a fizikai valóját illeti, mert akárki akármit mond, egész más érzés egy lemez birtoklása, mint a fájlok jelenléte a számítástechnikai eszközeinken.
  • Tyia
    #2189
    Ez már nem az én világom.
  • mrmzsa
    #2188
    Szántó Faszi koncert nagyon tetszik.
    Kiemelném a végén a Korai Öröm Special-t.
    + a TV Mancit.
    Szerintetek?
  • mrmzsa
    #2187
    Várom a véleményét.
  • Tyia
    #2186
    Esetleg Musachy kolléga...
  • mrmzsa
    #2185
    Valaki meghallgatta az új Billy Idol albumot?
  • mrmzsa
    #2184
    Ural Bit:
  • Tyia
    #2183
    Ó, nem....én jól elvagyok nélküle.
  • Musachy
    #2182
    Te bajod.
  • Tyia
    #2181
    Nem tudom miért, de soha okozott túl nagy örömöt, mikor hallottam...persze ez nem fordult elő oly sokszor.
  • Tyia
    #2180
    Van ott "Ő" is...

  • Musachy
    #2179
    Mi az, hogy "ez"?
  • Tyia
    #2178
    "Ő" az a csont amiről már nincs mit lerágni.....