3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • amaximus
    #2342
    hát ez a new wave még nem az a new wave. inkább pre-low wave!
    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2015.01.15. 19:26:59
  • TYIA-2
    #2341
    Nagyon nem mélyedtünk el.....nem is ezért hoztam fel ---- Rough Trade Records egyik jelentős ügyfele volt(?) a CV....és ezért lett érdekes számomra a nem New Wave Miracle Legion....ez egy körmönfont iromány volt:))
    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.15. 18:45:37
  • mrmzsa
    #2340
    A Cabaret Voltaire volt már szó, ha jól emlékszem. És szeretjük is őket
    Utoljára szerkesztette: mrmzsa, 2015.01.15. 17:41:19
  • TYIA-2
    #2339
    "Amerikai alternatív/college rock zenekarról van szó, nem teljesen témába vágó, de mivel néhány albumot a Rough Trade Records gondozta, új hullámos körben ismert kiadóról van szó....Cabaret Voltaire, Monochrome Set...hmmm?"

    Átírom...

    Amerikai alternatív/college rock zenekarról van szó, nem teljesen témába vágó, de mivel néhány albumot a Rough Trade Records gondozott ezért mégis....Új hullámos körökben ismert kiadóról van szó....Cabaret Voltaire, Monochrome Set...hmmm?
  • TYIA-2
    #2338
    Nekem annyira nem jön be, de remélem másnak tudtam pár kedves percet szerezni...
    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.14. 21:52:47
  • TYIA-2
    #2337
    Hogy ne aprózzam el, itt az 1987-es Surprise Surprise Surprise album....egyben.)

    https://www.youtube.com/watch?v=IdgBGD8NMmA

    jó "böngészést", hátha sikerül azonosítani a track-eket .)))

    01 Mr. Mingo
    02 All For The Best
    03 Paradise
    04 Truly
    05 Storyteller
    06 Will You Wait?
    07 Country Boy
    08 Crooked Path
    09 Everyone In Heaven
    10 Wonderment
    11 Little Man
    12 Academy Fight Song
  • TYIA-2
    #2336
    Inkább mid-wave....:)
  • TYIA-2
    #2335
    Szép Estét!

    Ma este a Miracle Legion kerül terítékre.
    Amerikai alternatív/college rock zenekarról van szó, nem teljesen témába vágó, de mivel néhány albumot a Rough Trade Records gondozta, új hullámos körben ismert kiadóról van szó....Cabaret Voltaire, Monochrome Set...hmmm?
    Eleinte az R.E.M. -hez hasonlították öket, később alakult ki sajátos hangulatú zenéjük...mely az 1987-es Surprise Surprise Surprise című albumon csúcsosodott ki...
    1996-ig tartó pályafutásuk alatt dolgoztak együtt a Pere Ubu zenekarral és a Björk-féle Sugarcubes-szal is.

  • mrmzsa
    #2334
    Akkor ne fogd vissza magadat. Jöhetnek szépen sorban....
  • bigivan
    #2333
    Itt egy másik alapdalom pontosan 1979 (!!!) -ből. Igazi elő-new-wave:

  • bigivan
    #2332
    Szevasz !
  • TYIA-2
    #2331
    I'm back...
  • TYIA-2
    #2330
    És egy másik gyöngyszem:

    Mary Goes Round - Doubts - https://www.youtube.com/watch?v=erFFewfNbC8
  • TYIA-2
    #2329
    Mary Goes Round

    Egy francia cold wave zenekar, Jérőme Avril, Cécile Balladino, Maurice és Gilbert Correy bandája 1986-ban alakult....
    Érdekesség, hogy a Sonic Youth által is "látogatott" Rex Clubban is szerepeltek.
    Készült egy mini album "Sunset" címmel....kis csúszással 1989-ben, melyen egy normál album is követett: "70 Suns in the Sky"
    Ezek után két gyors lemezt adtak ki: a "Highway Planet"-et 1990-ben és a "Mary in Wonderland"-et 1991-ben.

    "70 Suns in the Sky" albumom a stílust jellemző hideg szintifutamok hallhatók, borongos hanvétellel.....kicsit a Comsat Angels-re emlékeztet, de a Clan of Xymox is eszembe jutott.

    Mary Goes Round - Mary's Garden - https://www.youtube.com/watch?v=ltsPCtI9eMY
  • TYIA-2
    #2328
    Örülök.....van még egy csomó ilyesmi a kis tarsolyomban....
  • TYIA-2
    #2327
    Majd utolérem magam...remélem....
  • amaximus
    #2326
    primőr árúk a stílusból! én belinkelem, hogy látszódjon.





  • mrmzsa
    #2325
    Nagyon ismerős. Szerintem ez is nagy kedvenc (volt).
    De jó, hogy előkerült. Köszönöm.
  • TYIA-2
    #2324
    Még egy dal tőlük:

    Les Enfants - Shed A Tear (There You Go) 1985-ből

    https://www.youtube.com/watch?v=quMN7SLVkLQ

    (csak eltelik az a 30 nap...)
  • TYIA-2
    #2323
    A következő zenekart a szakértők eléggé alul értékeltnek ítélték....
    Az Les Enfants 1982-ben alkult....én magam beleilleszteném a fősodorba.....
    Remek énekhang,...kis Simple Minds-os, estleg korai Cult-os beütés....(Astbury hangját simán kihallom )

    Touché című albumuk 1985-ben készült el.

    Az album húzódala:

    https://www.youtube.com/watch?v=8cnrkO0Crso

    (30 napig nem linkelhetek....ez van)

    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.13. 18:30:45
  • TYIA-2
    #2322
    Bakker nem tudom nick-képet feltölteni.....semekkorát.
  • TYIA-2
    #2321
    M...."AZZAL" a totyikkal csináljuk amit nyögtem?
  • amaximus
    #2320
    azt sejtem!
    szóval akkor Hello Again!
  • TYIA-2
    #2319
    Remélem szavakat nem találtok......:)
  • TYIA-2
    #2318
    Ennek a dalnak, itt és most nagy jelentősége van!!!! - legalábbis nekem....
    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.13. 18:04:36
  • amaximus
    #2317
    szuper zene volt és még most is az!
  • TYIA-2
    #2316



    Szóval?
  • mrmzsa
    #2315
    Ebben is egyet értünk.
  • bigivan
    #2314
    Az alantit pedig egyenesen imádtam, biztos 1982 egyik legnagyobb találmánya ez volt, igazi New wave, még mindig ütős !!!

  • mrmzsa
    #2313
    Nekem is!
  • bigivan
    #2312
    6Hát igen, nekem ez a név jelenti a 80-as évek egyik legjobbik zenekarát, rengeteg ütős dallal ! A nagy kedvencem tölük :

  • mrmzsa
    #2311
    Ilyen és ehhez hasonló "jelenetek" máshol is szoktak lenni, ezen én már meg sem lepődöm. Nem szabad, hogy ezek a személyeskedések megfertőzzék a topikot. Legyen szó CSAK a ZENÉRŐL (italo, new wave, alter, új hullám, stb.), és akkor működhet. És ennyi elég is.
    Ehhez mit szóltok:
  • bigivan
    #2310
    Nézz körül a jelenleg "NewItaloDisco&NewRetroWave" néven futó topicban, december 23-24.e környékén. Ott olvashatsz erről érdekességeket, no, meg persze a Moderátorok figyelmébe címűben is ! Sajnos ennek itt vélhetően befelhősödött !
  • mrmzsa
    #2309
    Melyik másik topik? Akarsz róla beszélni? Kár volna ezért a jó topikért, társaságért. Én sajnálnám.
  • bigivan
    #2308
    Szevasz Kolléga !
    A baj nem itt volt, hanem egy másik zenei topikon. Jó néhány régi tag, úm. Wescone, Tyia, Sanyo ki lettek vágva az sg-ről. Ennyi a helyzet jelenleg, de ez csak roszabb lesz, úgyvélem.
  • mrmzsa
    #2307
    Nem értem. Mi (volt) a baj?
  • Musachy
    #2306
    Akkor R.I.P. Tyia & NEW WAVE 2.0
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2015.01.05. 07:00:21
  • Tyia
    #2305
    Elképzelhető, hogy ez az utolsó hsz-em.....

    Az 2304-es irományomat komolyan lehet venni, hátha valaki megcsinálja.
    Hallgassatok sok jó zenét.....

    Viszlát!

  • Tyia
    #2304
    Úgy látom - ezen a néven - elég rövid pályafutást tudhatsz magad mögött ezen a teljesen elvadult SG fórumon....

    Mi a szar van itt?

    Kaposi-féle topik az egyik zászlóshajója volt az SG zenei fórumának.
    Az Ő zenéitől sem kaptam ugyan agylágyulásos katarzis élményt, de a belefeccőlt munka, idő, energia, akármi, mindenképpen tiszteletet parancsoló.
    Nincs nagy, közös kedvenc zenei halmazunk..........de, mint ember, sőt - így személyes kapcsolat híján is - akár barátom, mindenképpen fontos nekem.....és szerintem egy csomó fórumtársamnak.
    Én megpróbáltam Sanyóval felvenni a kapcsolatot, egy esetleges új Kaposi-szerű topik létesítése okán, de ő is....over.....hát ilyet.

    Megpróbálom újra felvenni a korabeli New Wave topik házigazdaságát, és akkor tehetünk egy kísérletet, ha akarjátok.
    Nem tudom, hány New Italo fan jár erre, de remélem Apus, Fülcsi, talán Sanyo a háttérből..., Wescone, Musachy.....igen....
    Mit szólnátok egy járványszerű infóterjesztéshez? Hátha Lacihoz is eljut és akkor, ha akarja folytathatja.
    Én magamtól nem fogom ezt megígérhetem....
    Asszem Wescone talán bele is nyúlhat a bannerba.....
    (A tevékenységi kőr szerintem nem is ütközne, ahogy elnézem/elhallgatom a másik topik zenéit.....)

    Nos? Rajtam nem múlik. A labda fel van dobva........
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.01.04. 18:04:30
  • Tyia
    #2303
    Na ja...