3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • mrmzsa
    #2383
    Nem tudsz egy letöltési linket a This is it-hez?
    Amit én találtam onnan nem sikerül letöltenem.
    This is it
    Utoljára szerkesztette: mrmzsa, 2015.01.20. 20:17:33
  • TYIA-2
    #2382
    Ja, láttam...
  • mrmzsa
    #2381
    Infók, képek, zenék, videók. Hallgatni:
    Personal Effects
  • TYIA-2
    #2380
    Mondtam, hogy van a szütyőmben....
  • mrmzsa
    #2379
    Azta ku.... Grandiózus.
    Micsoda hangzás. Nem ismertem, köszönöm.
  • TYIA-2
    #2378
    Van egy 1982-es EP -is.....

    erről egy dal:


    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.19. 17:51:06
  • TYIA-2
    #2377
  • TYIA-2
    #2376
    Érdekes zene, érdekes kiállás.....

    Lüktető ritmusok, fémes gitár, titokzatos hang, éteri szaxofonjáték...
    Remélem sokak tetszését elnyeri a Personal Effects muzsikája.

    Én az 1984-es "This Is It " albumot ismerem
    Ezen kívül van néhány kiadványuk:
    Az 1985-ös "IT'S DIFFERENT OUT THERE"
    Az amerikai kiadású "MANA FIESTA" 1986-ból
    Egy 1987-es filmzene "90 DAYS IN THE PLANETARIUM"
    Sikerült egy EP-t is összehozni 1985-ben "BRING OUT THE JAZZ" címmel

    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.19. 17:41:39
  • TYIA-2
    #2375
    Elindult az Oldies Musiiiiiiiiiiiiiiiiiic
  • mrmzsa
    #2374
    Remélem nem "ex", nem tudok róla, hogy vége a B-52-nek, csak az énekesnőjének a szóló albuma. A Mister Sister tetszik jobban.
  • TYIA-2
    #2373
    ex-B'52?
  • TYIA-2
    #2372
    Musachy is mutatott érdeklődést (remélem nem lépett le idő előtt).....jó lesz ez....

    Már készül a totyik, ha teljesen kész lesz felvillantom:)
    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.17. 17:40:10
  • mrmzsa
    #2371
    Két új dal:



    Utoljára szerkesztette: mrmzsa, 2015.01.17. 16:59:56
  • mrmzsa
    #2370
    A 70's évek (prog.) rock, blues, glam zenéjét én is nagyon bírom:
    THE DOORS, Led Zepp, Cream, Deep Purple, Journey, Ted Nugent, Nazareth, Pink Floyd, Roxy Music, David Bowie, stb.
    Szóval ha lesz topik, ott is számíthatsz rám.
    Utoljára szerkesztette: mrmzsa, 2015.01.17. 16:26:34
  • bigivan
    #2369
    A kedvenceim : Santana, Cream, Floyd (még a Syd Barettal is ) természetesen a Stones és a british blues két nagy hulláma ! Igen, ezek Zenék mind ! Meg még az amerikaiak hozzá Részemről lássunk hozzá, akár .... :)
    Pedig a 70-es évek discojában is van egy csomó klasszikus darab ....
    Kérdés, hogy kettőnkön kívül bárkit érdekel-e ez, vagy csak egymást oktatjuk ??
  • TYIA-2
    #2368
    TUDTAM!!!!!!!!!!
    AC/DC-től a The Allman Brothers Band-ig , Ginger Bakertől- az America-ig, Bob Dylantől az Electric Flag-ig......szóval.....ami belefér.
    A '70-es évek Disco zenéjét kerülném csak.....

    Nos?

  • bigivan
    #2367
    A 60-as és a 70-es évek világa az én szakterületem, hisz a blues, a progresszív rock és az igazi Fesztiválok ideje volt az ! Bár azt nem tudom, hogy melyik stílusra gondolsz e topikban ??
  • TYIA-2
    #2366
    Volt a New Wave mellett World Music, Mash-up/Remixes......nem gond...azok az évek (1955-1979-ig) érdekesek lehetnek a zene fejlődésével kapcsolatban....ott is jól lelehet bányászni....

    A modi topikban firkáltam erről...
  • TYIA-2
    #2364
    Szeretetnék egy Oldie zenével foglalkozó totyikot....'50-es, '60-as, '70-es évek muzsikáival....
    Érdekelne ez valakit?
    A régi New Wave topikot szeretném átcsavarni.....még nincs kész.....
    Ha nem variálják át akkor újat kellene nyitni, most bánom igazán, hogy fa**kodtam.....ez van!
  • TYIA-2
    #2363
    Igen tudom....vannak egy páran akik újjá éledtek, csak a mai rettenetes zenei dömpingben fel sem tűnnek....
  • TYIA-2
    #2362
    Hello!!!!

    Na.....Tessék

  • TYIA-2
    #2361
    Persze, hogy nem.....én nem is mondtam ilyet.
    A prüntyögés volt a vezérmotívum....a korai DD szinti szekciója elég jól prüntyögött:)))
  • mrmzsa
    #2360
    A Duran Duran nem (volt) szinti pop együttes.
    Közelebb állnak a new wave-hez. New Romantic (pop).
  • mrmzsa
    #2359
    Köszi.
  • Biatomi
    #2358
    szia Tya!
    Például::::

  • amaximus
    #2357
    Tegnap már fáradt voltam folytatni, de azt még el akartam mondani, ha már szóba került a P.E.,akit azért még ne temessük el, a múlt évben véleményem szerint a laza ~30-as jubileumára egy olyan albumot dobott össze, ami nem csak, hogy tisztességesen megállja a helyét, de nem sok zenekarnak sikerülne úgy 3 évtized után.
    Most idevetem mazsolázni.


    Pseudo Echo - Ultraviolet DOWNLOAD




  • TYIA-2
    #2356
    ja
  • amaximus
    #2355
    akkor tökmindegy!
  • TYIA-2
    #2354
    A Funkytown nem csak a Pseudo Echo-tól tévedés.....számomra. Egyszerűen utálom.....ez van.....
  • TYIA-2
    #2353
    Ugye, hogy ugye:)
  • amaximus
    #2352
    Hát ez tetszik, remek, ötletes verzió! persze csak mert a jazz-t is szeretem, igaz, csak keveset.



    nekem a funkytown-jukkal sem volt soha gondom, igaz, akkortájt nekem k annyik is voltak csak, a rádióból is az folyt csak nonstop.
  • TYIA-2
    #2351
    Véletlenül meghallgattam a Pseudo Echo - melyről már szerintem szóltam, és kiderül rólam, hogy a "Funkytown" feldolgozás óta nálam kegyvesztettek - "Living In A Dream" című dalának egy érdekes verzióját....

    Majd, ha "nagy" leszek belinkelem újra.....

    https://www.youtube.com/watch?v=UgWeZofwakM
  • TYIA-2
    #2350
    Prüntyögésnek azt szoktam nevezni (a régiek tudják rólam) amikor a kis Casio szinti hangzását hallom.....persze nem az, de tök olyan.
    A DM teljes első albuma ilyen....nekem....vannak itt olyan zenebarátok, akiknek ez a DM etalon...nem vagyunk egyformák.
    Ugyan ez a helyzet a Duran Durannal, a Soft Cellel....stb
  • TYIA-2
    #2349
    A DM-et kb 1990-ig bírtam követni....aztán elvesztek.....számomra....is:)

    Én is szívesebben hallgatom a "szintisebb" dolgokat, bár az "elődök" is fontosak: Talking Heads, Clash, Ramones, Johnny Rotten Művek....
    A Blondie-t nem szeretem, de el kell ismernem mérföldkövűségüket a műfajban.
  • amaximus
    #2348
    az is igaz, hogy egy 82-es DM és egy 86-87-92-es között hatalmas a különbség, de abban mindegyik egyezik, hogy prüntyögnek!
  • amaximus
    #2347
    enélkül is értem én, akkor úgy mondom, az én értelmezésemben a new wave onnantól "new", hogy megjelentek az első prüntyögők!
    a punkos, rockos behatás nálam ebbe sehogysem fér bele, és nem is szeretem.
    a rockot sok önálló formájában igen. a változás pedig természetes, de az alapjegyek azért meg szoktak maradni, de hogy pl. a DM hová torzult a sok év és sok "anyag" után,az nálam nem stílusfejlődés, csak a beleöregedés, belefásulás jele!
  • TYIA-2
    #2346
    10 év az tíz év.....bármilyen stílusnál rengeteg a változás, még ha sok esetben fejlődésről nem is beszélhetünk:)))
  • TYIA-2
    #2345
    Erre nem könnyű egy rövid mondattal válaszolni...én legalábbis nem tudok.

    A Blondie 1975-től volt aktív....a punk-ból, a rock-ból és a pop-ból táplálkozó zenéjük 1982-ig amúgy is sokat változott, nem beszélve, hogy ők amik...(amerikaiak)
    Az európai New Wave evolúciója során sokkal nagyobb teret kapott a szintetizátor...a chip-zene.....Ha megfigyeljük zömében a 80-as évek legelején alakultak a "prüntyögős" zenekarok : DM, Soft Cell, OMD, Kajagoogoo....sorolhatnám
    Természetes a változás....fejlődött a technika, a média is "megőrült"...MTV
    A '77-es Blondie tök furán hangzik a '81-es mellett ----- csak úgy, mint ahogy a korai DM köszönőviszonyban sincs, MÁR a Black Celebration album bármelyik dalával.

    Fokozhatom, de szerintem már érted.
    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.15. 20:08:44
  • amaximus
    #2344
    ha nem viccesen nézzük,akkor is elég nagy a kontraszt zeneileg is egy 82-87 közötti new wave zene és e között a Blondie szám között.
  • TYIA-2
    #2343
    Úristen!

    Viccnek jó..........