3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #2426
    1920. június 4.-e

    Már 95 éve csonka Magyarország, és ahogy elnézem, nem csak csonka marad.....
  • Tyia
    #2425
    Még a végén a körmére kell néznem ennek a gyépés bandának:)



    Nyakon bassza őt.....
  • Tyia
    #2424
    Ez az idióta dal a páromnak volt kedves:)



    Nap, mint nap dudorássza. Érdekes, hogy én pl. nem ismertem....az "Afrika"-t inkább....
  • Tyia
    #2423
    folytatás:

    ...borzalmasan silány.....és a ker. TV-hez/rádiókhoz illetve a közönségfilmekhez igazodva a "szereplők" egy bizonyos rétegből kikerült, vagy kikerített kedvezményezett lények. Mondhatnám: (pénz)művészeti beltenyészet. Ezt a klasszifikációt magam alkottam. Jó lett:))))

    Ennyit mégis csak hozzá kellett tennem, mint egy csipetnyit, a radikális zenei világnézetemből.....nem többet, mert gondolom azért van itt némi cenzúra....mert ugye szólásszabadság van!?

    Persze nem kell velem egyet érteni....
    Annyi gyökér került a köztudatba, hogy két nagymarosi vízerőmű kijönne belőlük.
    Igazi tehetségekről nem beszélhetünk, nem tudunk beszélni, hiszen nem az érték a fontos.....ugyebár...
    Párhuzam simán hozható a mai fogyasztási szokásokkal, illetve amit ránk erőltetnek, ide-s-tova 20 éve...

    viva la média...
  • Tyia
    #2422
    A "Pillangós" idejéből nekem nincs semmi anyagom, a Streamload-on (asszem) van/volt pár dal, de nem volt igazán hallgatható...
    MZSA lehet, hogy ezen tud majd változtatni....talán Ő is újra benéz. Mondjuk az i***x-en sincs túl sokat....
  • Musachy
    #2420
    Pár videó van a Youtube csatornáján is: "csimpifalat"
  • Musachy
    #2419
    Saját elmondása szerint vagy 4000 dala van (ha jól emlékszem). Nem tudom, hogy ebben mennyi a poén, de sok van az biztos. Érdekesség, hogy láttam egy videót, ami tavaly decemberben valahol Szegeden készült és egy szál gitárral élőben adta elő az Isabell című dalt, ami ugye még a Pillangók idejéből való.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2015.05.22. 14:51:52
  • Tyia
    #2418
    Hi!

    Jó ez.
    A "Neon Dalok" után azt hittem leáll....nem így történt, hál' Istennek!
  • Tyia
    #2416
    Hi Johnny!

    Oh, nem aggódom, már nem vagyok megszállott "hsz gyűjtő". Az ESEMÉNYEK után - repültem én is - nem is tudom lehet-e elvárásom a topikkal kapcsolatban. Nem gondolom, hogy egy intenzív fórumozás fog itt elkezdődni, mert visszakaptam a regemet.... be-befirkálgatok ami eszembe jut valamely dalról-előadóról, ha pont "elkapjuk" egymást bármelyik itt tiszteletét tevő kollégával, biztos váltunk néhány szót....
    Magam részéről minden hsz-nek örülök!!!!
    Szerintem előbb-utóbb benéznek a többiek is - már akit persze eddig is érdekelt a téma...egy picit.
    Alighanem Musachy Kolléga volt a legkitartóbb....de már Ő sem volt az SG közelébe (legalábbis bejelentkezve) 1 hónapja....

    FB-om nincs, de gondolkodom rajta....még mindig több van ellene, mint mellette.....ld. Benjamin Franklin :)

    1991-ben csacsogtam utoljára....katonáéknál:))))
  • johnlennon
    #2415
    Szewa Kolléga! Ne aggódj nem vagy egyedül! Néha bekukkantok, átfutom ami érdekel (sajnos már nincs mire) , a beszélgetős énem pedig felszívódott. Igen, vmikor évmilliókkal ezelőtt én is szívesen dumálgattam a régi (azóta köddé vált) harcostársakkal, sok zenét megosztottunk, élveztük az intenzív eszmecserét. Manapság lekötnek az ügyes-bajos dolgaim, csacsogni pedig nem szeretek (az SGn)....
    A zenéket továbbra is gyűjtögetem (vinyl) . Ha van fészbukod, keresd meg az alábbi oldalt:
    hanglemez (bakelitlemez) gyűjtők

    Azért dícséretes dolognak tartom, hogy viszed a topicod, birom az iróniád, tetszik ahogy fogalmazol.

    HAJRÁÁÁÁ Tyia!!!
  • Tyia
    #2414
    Ez egy ultralib-judeo song
  • eksy
    #2413
    Music.
  • eksy
    #2412
    Egy (azt hiszem mondhatom) barátomnak, a Faith no More banda megismerését és pár gitár akkord betanulását köszönhetem.
    Pár év múlva motorbalesetben elhunyt. Ritka jó ember volt!
  • Tyia
    #2411
    Nekem jó itt.....
  • Tyia
    #2410
    Az sg-hez köthető dolgokról van szó.

  • Tyia
    #2409
    Annyira nem new wave.............

  • Tyia
    #2408
    Music.

    Volt egy általános iskolai és kézilabda csapattársam. Szerintem mondhattam akkoriban barátomnak is.
    Zöldségesük volt...jól éltek....
    Nagy zenemágus volt.
    Tőle 3 előadót-duót ismertem meg.

    1. a Modern Talking.....bizony!
    7. évégén a rendes kétnapos "tanulmányi" kiránduláson a Mátrában, vagy Bükkben egy alpesi faházas tábor?-ban szálltunk meg. A hagyományos párnacsata után, vagy előtt, vagy közben....a fene sem tudja már:) az első MT album kazetta edition-jét mutatta nekünk, azaz még két legénynek....
    1984? Jónak kell lenni az évszámnak....
    A jomá hárt, jomá szól-t....azóta is szívesen meg-meghallgatom.....tényleg:)
    Szerintem többen tudják, hogy bírom a nem rádió verziókat. A fent említett remeket hosszú verzióban Mártélyon hallottam a méltán híres holt-tiszai nyaralóhely valamelyik üzletében....1986 nyarán....

    2-3. Billy Ocean és Tina Turner
    A Ferroglobus nevű kézilabdacsapat tagjai voltunk mind a ketten (és még egy pár általános iskolai osztálytársam) és Érsekújváron egy kézilabda tornán vettünk részt....szerintem 1986 az évszám. Nos valamikor a meccsek után este felé került elő a zajláda és ekkor sikerült először mr. Ocean-tól bármit is hallanom, hogy mik voltak a szerzemények arra már nem emlékszem, de a "Caribbean Queen" és a "Loverboy" máig nagy kedvenceim. Tina Turner dalai is ezen alkalomkor csendültek fel.

    Sajnos ez a srác 1989 nyarán egy autóbalesetben meghalt....nem sokkal az érettségije után.
    Végül is ezek a dalok emlékeztetnek rá....

    Tina Turnert nem lett a legnagyobb favoritom, de ha szól valahol nem zavar.....
  • eksy
    #2407
    Uff.

    Más, ez az sg már nem a 6 évvel ezelőtti. A jobbak menekülnek innen, mint az országból is, aztán "marad a maradék":)
  • Tyia
    #2406
    Laci jó arc....nekem sokat segített....ilyen-olyan dolgokban.
  • eksy
    #2405
    De nix elsős tankönyv se, majd csak karácsonyra viszik a kik...
    ha jó leszel:)

    Utólag én is elolvastam, mi történt itt:( Kaposit nem bírtam, mégis sajnálom, hogy kicsinálták a gecik.
  • Tyia
    #2404
    Az ember mond dolgokat....aztán átgondolja....ha teheti....

    Remélem a felsoroltak és +n fővel itt is összefutok:)

    Tök jó, hogy magamnak írok nekem:)
    Ezentúl csak a Tyia él....
  • Tyia
    #2403
    Ja, ja...nix ovi:)
  • eksy
    #2402
    Grat. Akkor az ovi letudva:)
  • Tyia
    #2401
    Volt egy törlésem....

    Attól függetlenül 6 évvel ezelőtt teljesen más "világ" volt erre....aztán jött egy kataklizma - se Kaposi, se Wescone, se Sanyó....se Én....
    Mint 65 millió évvel ezelőtt...

    Jó lenne., ha az a fajta monstre comm. visszatérne, akár a 80-ason, akár itt. A new italo-t nem mondom....Várom a még megmaradt és néha az SG-re betérő kollégákat.... Musachy, wmallas :) , Bigivan, Zephyr???, mzsa, Apus, talán Fülcsi....Biatomi....

    Arra gondoltam, kicsit puhítok....a New Wave sokak szemében kissé keményebb, nyersebb, non-populáris zene....mivel revízió volt, és újra vannak jogaim....lehet az álláspontokat közelíteni.
    Nekem pl. sok olyan dal van a memómban amiről nem isa sejtem ki fia borja, de amint meghallom, sok esetben legalább 25 év után, azonnal mosolyra görbül a szájszervem és csak annyit mondok: bakker, ez az!

    Mostanában olyan művek érdekelnek, amelyek ifjú kamaszkorom fontos dalai voltak, (vagy 500 db) valamihez köthető, vagy valamiért kellemes emlék fűződik hozzá. Szigorúan az 1983 és 1990 közötti érára vonatkozik. Fontos az is, hogy a később megismert dalok (a netnek köszönhetően) nem játszanak....nálam-nekem.

    Az lenne a jó, ha a Kaposi Laci-féle ügy folytán támadt ellenszenv (bárki iránt is) elfelejtődne, de legalábbis félre rakódna és jó működő kis csapat lennénk, egy "lúgos" szigetecske a sósav tengeren. Nyilván szeretném ha Ő (is) itt lenne, de ez valszeg lehetetlen. Engem talán azért is vettek vissza, mert nem voltam érintve az ügyben, max "szimpátia tüntettem"....

    Egyébként próbáltam más fórumot keresni, de ilyen típusút nem találtam, bár lehet, hogy csak elkerültem....

    Ennyit hirtelen....

    Szép napot!
  • Tyia
    #2400
    Tehát, ma vagyok 6 éves....itt.

  • Tyia
    #2399
    Bakker, működök...................................ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!
  • mrmzsa
    #2397
    RIP

  • mrmzsa
    #2396
  • mrmzsa
    #2395
    Egy résztvevő a "Dal 2015"-ből:


    Nagyon ismerős hang, hangzás......
    Nektek melyik (80's) zenekar jut az eszetekbe?
  • mrmzsa
    #2394
    Safety dance
  • mrmzsa
    #2393
    Nem szeretnék Tőled elbúcsúzni, mert szerintem jó (volt) itt minden.
    Kívánom, hogy találd meg a saját tökéletes világodat (itt) az én egyik kedvencemmel:
  • wmallas
    #2392
    Szia Tya!!!
    Nagyon belelendültél pedig ,mi történt konkrétan, hogy mégis leállítottad magad??
    Azért erre-arra megtalálsz majd néhányunkat szerintem,bár összességében nekem is elment a kedvem ettől a fórumosdi világtól.....
    Vigyázz azért magadra
    üdv:Sanyó
  • atiapuka
    #2391
    Szevasz Tyia!
    Én nagy ívben kerülöm ...

    További sikereket kívánok!
  • TYIA-2
    #2390
    Tisztelt Zenebarátok!

    A birtokomba jutott információk alapján, amit mondjuk eddig is sejtettem, a lelkiismeretem és jó érzésem nem engedi, hogy a topikot bármilyen formában is "vezessem"....
    A topik még hagyján, az sg.hu, mint a média egyik kis szeletkéje alkalmatlanná vált, hogy én akármit is csináljak itt.....
    Hiba volt újra regelnem.....tévedtem....."Tyia"-nak volt igaza.:)

    Szóval kedves zenebarátok, további minden jót, és kerüljétek a butítást....

    Musachy, MZSA, Bigivan, Sanyó, Wescone, Apus, Fülcsi, Kaposi Laci, Donbig, Zephyr és a többiek
    Csak az életben fogunk összefutni......talán egy lemezbörzén, talán egy kerékpártúra alkalmával a Somló tetején....lehet, hogy egymás mellett fogunk állni a Halászbástyán

    Tyia, Tyia-2 és Bitva voltam!!!!!!!!!!!!!


    Búcsúzóul a legnagyobb kedvenc:



    Ennyi
    Utoljára szerkesztette: TYIA-2, 2015.01.22. 23:40:09
  • TYIA-2
    #2389
  • mrmzsa
    #2388
    Köszönöm, végre sikerült.
  • TYIA-2
    #2387
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://baytorrent.org/torrent/5157398/4_Rare_80s_Albums_[Part_84]_New_Wave

  • mrmzsa
    #2386
    Köszönöm, nekifutok újra, és újra, és újra, és....
  • TYIA-2
    #2385
    "Nekem ez elindult...." már mint amit te mutattál...
  • TYIA-2
    #2384
    Nekem ez elindult....

    4 Rare 80s Albums [Part 84] .....ha ezt beütöd előjön több t***** oldal.....onnan vettem én is