3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #2467
    Eksy jó gyerek!
    Tanúsíthatom.
  • Tyia
    #2466
    Állandóan nem, mert akkor ez azt jelentené, hogy reggeltől estig....a nap 24 órájában (pontosan kell fogalmazni, mert félreértésekre adhat okot)
    Elképedek néha....azt ennyi.
    Attól még hiányoznak....

    Én úgy vagyok, ha nem látnak szívesen, akkor el.....még akkor sem tudok maradni, ha jó (lenne) a kaja, vagy a pia....ha érted mire gondolok.

    Az "én" topikom nem volt érintve - még többszörös áttétellel sem, de a végeredmény rám is kihatott - nyilván ezért lettem én is "eltanácsolva" egy darabig....persze kellett egy kis agilitás, hogy visszavegyenek!

    Eddig sem ez volt a leglátogatottabb topik, de voltunk már elsők (asszem) ...egyszer egy kis időre....
    de lehet, hogy csak 3.-ok voltunk...valaki feljegyezte akkoron.
    Nekem mint rétegzenei topikfirkásznak ez jól esett.
    Valszeg nem lesz már ilyen....


    Ha van kedven telerakom a topikot "rettenetes" zenékkel meg köz(nem)érdekű infókkal, ha meg nem lesz kedvem......
    Eddig is nagyjából így volt....csak akkor a (nekem) hiányzók bele-belevakkantottak, most meg.....
    Annak örülök kicsit, hogy ha idepiszkolok valamit az oldalra, a számláló meg-megugrik...és ez jó...még akkor is ha ez nem teljesen a valós adatokat közvetíti felém.

    Így elvagyok a kis fánicsonttornyomban.....firkálok, hallgatok, firkálok, kesergek, firkálok, firkálok...meg ilyenek....a sorrend felcserélhető.

    Nagyjából ennyi!

    És ennyi!!!
  • amaximus
    #2465
    és? vélemény?
    nekem vegyesek az érzelmeim, egy biztos, DD hangulatba nem kerültem tőle, egy számomra nem különösebben izgalmas, de normálisan összerakott szám, valószínű nem fogom dudolászni, bár zeneileg nincs ellenemre.
  • amaximus
    #2464
    az a probléma, hogy te is még mindig egy olyan dolgon rugozól,aminek az egyik (árny)oldalát ismered. okolsz itt valakiket valamiért, holott, ahogy te is írod, itt a 99% önkéntes száműzetésbe vonult, senko nem küldte vagy kérte őket, hogy húzzanak valahová, illetve annyiban, hogy a sírás-rívást folytathatja máshol is, ha meg értelmesen akar fórumozni,akkor tegye, de másként dönöttek sokan, ez volt a szabad akaratuk, és ha így döntöttek,akkor ennek csak nagyon áttételesen, jelképesen van-volt köze 1-2 konkrét személy tettéhez vagy nem tettéhez. miért kell ezért állandóan tetteseket vagy felelősöket jelölgetni és keresgetni és okolni? a fórum önkéntes, ha valakik nem akarnak itt vagy máshol fórumozni,azért ne más legyen már a hibás,még akkor sem, ha ez egy számomra szórakoztatóan vicces, egyúttal pedig kollektíven dacos, gyerekes színjáték része volt.
    hónapokkal korábban is beírtál ide valamit hogy kik, miért mit nem csináltak jól, kik a hibásak, amit kb. 3-5 perccel később ki is töröltél, ennek akkor én véletlen szemtanúja voltam, de úgy gondoltam, ha folyamatosan azon örlődünk (te, én, ők,mi,akárki), hogy kinek az anyukája és miért drágább, attól senkinek sem lesz jobb a fóruma. lépj át te is ezen, és ha nem írnak a fórumodba, nem kell külön bűnosztagokat okolni érte. nekem erről ennyi a véleményem.
    és igen, én is és más is szokott több olyan fórumot is olvasgatni,látogatni, ahol nem szólok hozzá,mert nincs kedvem, nincs témám, nincs indukcióm hozzá.
  • amaximus
    #2463
    mit tudsz?
  • amaximus
    #2462
    a filmzenébe annyira nem mélyedtem bele, erről pl. nem nagyon tudtam, bár a film megvan. jó kis 80as ifi-film, ezzel a szemmel ma is szívesen megnézem alkalmadtán, és hát a többi előadó picit jobban megmaradt.
  • Tyia
    #2461
    Szerintem beleolvasgatnak ide-oda....CSAK olvasgatnak....sajnos.
  • Tyia
    #2460
    Az új Duran Duran album címadó dala:

  • eksy
    #2459
    A korostályosok már vannak annyira bölcsek, hogy tudják értékelni a csöndet
    vagy találtak egy jobb helyet.

    A 90's topiknak például nagy előre lépés lenne a csend is:)
  • Tyia
    #2458
    Milyen fura, hogy a "korosztályos" topikok gyakorlatilag kihaltak....

    A Karácsony körüli őrület megtette a hatását....
    Az a baj (vagy nem baj...), hogy a rokon oldalak is állnak....a nyár miatt?
    Szerintem tavaly is volt.....és jól ment minden, vagy legalábbis nem halt ki.

    Mély hálám az ügy elindítóinak és befejezőinek...egy jó kis csapatot sikerült szétverni.
    Kaposi, Wescone, Sanyó meg a többi nem kirúgott, de önkéntes száműzetésbe vonult kolléga nélkül szar ez az egész.
    Kösz még egyszer.
    Lehet, hogy bemásolom oda ahova kell, aztán én is....újra ...el...
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.08.30. 18:13:29
  • Tyia
    #2457
    A félkész weboldal....

    The Mute Gods
  • Tyia
    #2456
    Szép Estét!

    Nick Beggs-től tudom, hogy új zenekarral jelentkezik, The Mute Gods néven.
    Trióról van szó, ha jól vettem ki akkor énekelni fog a basszerozás mellett, ami nekem külön öröm, hiszen a "Gone To The Moon" (Kajagoogoo) album óta nem hallatta a hangját csak "vokalistaként".
    Két társa van a Steven Wilson féle társulat dobosa, Marco Minneman és a régóta Steve Hackett-tel dolgozó billentyűs Roger King.
    Mindkét kollégéját jól ismeri, bazi sokat zenéltek együtt.
    Dalról még nem tudok beszámolni, annyi bizonyos, hogy mr. Beggs már jó ideje készült erre.
    Album jövő télen már lesz....remélem...én magam elég kíváncsi vagyok.

    Ők azok:



    Ahogy én látom a Kajagoogoo már csak retró fesztiválokon lesz hallhat-látható....egyre ritkábban....



    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.08.12. 22:03:02
  • Tyia
    #2455
    Nekem nem ÍGY van meg....
  • Tyia
    #2453
    Szép napot!

    Kerestem egy dalt....kb a 80-as évek közepe óta...ma meglett.
    Egy "duett"-ről van szó...
    Két gitáros fazon tól egy elég ritmusos darabot. Egyiknek usa-beli, másiknak angol zászló van a gitárján....
    Nem tudom miért, nekem állandóan Darly Hall és John Oates jutott eszembe....kerestem is tőlük a nótát - hiába.
    Végül ma ráakadtam John Parr dolgaira - mert kerestem - és ott világosodtam meg: John Parr és Meat Loaf daláról van szó.



    Nem egészen új hullám, de nekem bejön.
    A dal Meat Loaf "Blind Before I Stop" című albumán található 1986-ból.
  • Tyia
    #2452
  • Tyia
    #2451
  • Tyia
    #2450
    Az Oingo Boingo valószínűleg nem tartozik a legismertebb New Wave bandák közé (talán mert amerikaiak), de akit nem a felszín érdekel hamar megismerkedhet velük és ha nem is lesz marha nagy kedvence, szívesen hallgatja majd.

    A "Weird Science" egyébként a '85-ös "Dead Man's Party" albumon található....és ez volt az egyetlen sikerdal a korongról....
    A '87-es cucc (Boi-ngo) szerintem jobban sikerült. Az "Elevator Man" , vagy a "Home Again" kellemes melódiák. Az utóbbi különösen ismerős lehet, hiszen a Reszkessetek betörők 3. részének egyik betétdala volt 1997-ben.
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.07.12. 12:02:17
  • Tyia
    #2449
    A videó-korszak fénykorában az elmebeteg narráció idején volt egy vicces film: A "Weird Science" (Különös kisérlet)
    Ki ne ismerné a két kamasz baromkodásait....
    A film közben többször felcsendül "a" dal....hogy ki és miféle, az nekem csak akkor derült ki amikor a film hivatalos trekklistáját végigzongorázhattam uszkve 20 évvel később...
    Meglepő, de akkor kicsit gyagya, ma már talán kúltfilmmé vált alkotás zenei válogatottjában megtaláljuk pl. Kim Wilde-ot, az OMD-t, Mike
    A "fő" dal előadójának kilétére is fény derült:



    Én Nagyon bírom!!!
  • Tyia
    #2448
    A 80-as években a Beatles nekem, mint tininek nem sokat jelentett, gyakorlatilag ma sem, de...
    Amikor a rádiókból felvehettünk dalokat....sokszor válogatás nélkül.....érdekes darabokhoz is hozzájuthattunk.
    Így jártam Julian Lennonnal....igen, igen ő John (nem Connor) Lennon és nem Yoko Ono kölke.

    Valamelyik kedvenc műsorunkból felvető volt valamelyik albuma....felvettem, de nem tetszett, pontosabban egy nóta tetszett...
    Ezt a dalt keresgéltem....a '84-es "Valotte" album egyik dala....a B1-es.

    Szerintem ez a mű is sokaknak ismerős lesz:



    A hangja a kritikusai és remélhetőleg nem intrikusai szerint....tiszta apja
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.07.12. 11:27:45
  • Tyia
    #2447
    A "Ba-Ba-Banküberfall" annyira evidens, hogy ezért nem említettem és gondolom nagyra becsült Kollégám sem.

    A Bankrablás olyan az EAV-nek, mint Peter Schillingnek a Major Tom....adja magát.
    Ha gonoszkodni akarnék akkor azt is mondhatnám, hogy olyan, mint a Kajagoogoo + Limahlnak a Too Shy....de ilyet nem mondok
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.07.12. 11:04:10
  • Tyia
    #2446
    Szívesen:))

    A "jó zenéjük volt"-ot kiegészíteném, hogy jó zenéjük van...a banda ma is létezik!
  • amaximus
    #2445
    érdekes, hogy az EAV-től ez a 2 dal került elő, ezek engem nem nagyon hoztak lázba, már persze a maguk vicces módján sem, viszont volt egy olyan daluk, amiket a magyar régióban is sokat játszottak a rádióban, miután a deutsch borzalom hallgatnom verzió után közkívánatra elkészült az angol változat egy sokkal dinamikusabb és lendületesebb dob-szinti szerelést is kapott..
    Szövegtartalmában nyilván kb. olyan komoly,mint a Dolly Roll Hullámszörny,amit azóta is imádok, de annyira jól eltalálták az ütemet, hogy még italo körökben is volt visszhangja.
    máig őrzök egy szuper minőségű kópiát belőle.

    EAV - Bankrobbery

  • amaximus
    #2444
    Sosem tudtam, hogy voltam Lake rajongó is,, de szerencsére hála Neked, már ezt is tudom.
    A 2439,2441-ben lévő zenéiket ismertem, kedveltem is, játszották a rádiók, igaz csak rövidebb ideig, detalán emiatt is, nem maradt meg bennem az együttes neve. Most jólesett újrahallgatni és feleleventeni őket, jó zenéjük volt. Érdekes a slágernek bélyegzett zenéjüket sosem hallottam akkortájt.
    Köszi a tippet!
  • Tyia
    #2443
    A Lake egyébként német banda, kicsivel előbb kezdtek, mint a Kaja vendégénekese, hiszen már '76-ban volt lemezük.
    magam részéről a "Voices (1985)", az "In The Midnight (1986)" és a "So What (1986)" albumokat ajánlanám szíves figyelmébe az erre járó zenebarátnak.

    A végére hagytam az abszolút slágert:))


    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.07.11. 20:21:28
  • Tyia
    #2442
    És szerintem ez is:


  • Tyia
    #2441
    Szerintem a kortársaimnak ez a dal is ismerős lesz....:

  • Tyia
    #2440
    Nem koppintásról van szó.....a Colin Pearson - Achim Opperman szerzőpáros műve ez, melyet a mi Christopher-ünk is lenyomott a "Colour All My Days" albumon a számtalan Moroder dal között 1986-ban.
    Utoljára szerkesztette: Tyia, 2015.07.11. 20:09:00
  • Tyia
    #2439
    Szép estét!

    Mostanában azokat a dalokat/albumokat/előadókat vadászom, amik/akik valamit jelentettek nekem diák éveim alatt.

    A Lake nevű zenekar is lajstromba került....mint korabeli, hát nem éppen kedvenc, de nyilvántartott valami...
    Annyira nem emlékeztem rá, csak annyi volt a lényeg, hogy akkoriban - kazettán - az egyik album megvolt.
    Egy nagyon érdekes dalt véltem felfedezni tőlük, szerintem sokaknak ismerős lesz...)))

  • Tyia
    #2438
    Na erre kíváncsi vagyok/leszek.
  • Musachy
    #2437
    Ja a neve: Neuron
  • Musachy
    #2436
    Berencsi Attila: "... Kb. 10 éve foglalkoztat egy zenekar alakítása, aminek 2010-ben lefektettem az első hangjait és most végre megalakult. Tagjai: Karakas Csaba, Nádai Csaba,Sturm Johnny , Gracza György és én. ...Hamarosan zenét is mutatunk..."
  • Tyia
    #2435
    NEM a zenékkel van baj, még csak NEM is az itteniekkel.....másra gondoltam.

    Nyilván nem akarok megváltoztatni senkit.....meg nem is lehet, meg minek, meg jó ez így, meg ilyenek.
    Tök jó, hogy nekem ez, neked az, neki amaz...
  • eksy
    #2434
    Nincs itt baj semmivel.
    Hárman írtunk véleményt az általad hozott zenéről, az egyiknek tetszett mindkettő, a másiknak csak az egyik, a harmadiknak egyik sem. Nagy dolog', van ez így. Ha mást nem lehet, becsüld az őszinteséget:)
  • Tyia
    #2433
    Szerintem B. gazda nem normális....több oknál fogva!!!!!!!
  • Tyia
    #2432
    A zenékkel nagyon nincs baj szerintem, de mással (dologgal/dolgokkal) annál inkább....de én már leszarom.
    Jöjj, oh vigasság, jöjj oh jó kedv :)
    (altesti tréfa ill. ürülék vicc kizárva)
  • Musachy
    #2431
    Na valahogy így van. Egy kis hülyéskedés ebben a húdenagyonkomoly fúdenagyonnagyzenék közt...
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2015.06.10. 09:44:26
  • Tyia
    #2430
    Persze, gondolom minden daluk idióta. A leírások alapján ez amolyan tréfazenekar.
    Megerősíteni nem tudom, német nyelvtudás híján.....a zene és a hülye viselkedés mindent elárul.



  • eksy
    #2429
    Ha ez a dal idióta, akkor az Afrika is, sok különbség nincs köztük így első (és utolsó:) hallásra.
  • Musachy
    #2428
    Nekem a Fata Morgana és az Afrika is kedvencem volt. Ilyenen meg is van az utóbbi:




    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2015.06.05. 20:30:58
  • Tyia
    #2427