3515

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Bitva
    #3114
    A Flying Lizards egy paródiazenekar...vagy valami ilyesmi....a Money..még mindig a leghallgathatóbb daluk...
  • Bitva
    #3113
    Az Erasure.....abban a korszakában....Vince Clarke nagy tévedése...volt....
    Szerintem.
  • Bitva
    #3112
    Az alábbi pár hsz-re reagálva....:

    Tudtam, hogy előbb-utóbb kialakul egy ilyen dialógus....már tudom ki hiányzik...
  • Bitva
    #3111
    Még jó, hogy nincs új a nap alatt....:) #2971
  • Zephyr Retiring
    #3110
    Vagy ők?
  • Zephyr Retiring
    #3109
    Ehhez a dalhoz meg van egy jó sztorim is...
    Amikor először hallottam (valamelyik excsajom kedvence volt a sok közül) azt képzeltem, hogy ezt én is ugyanígy el tudom énekelni..

    Tévedtem

  • Zephyr Retiring
    #3108
    Oksa kreatív leszek
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Persze csak a magam módján..
    Először is, még ha lopnék is (amit hál' isten nem szoktam) azt itt amúgy sem tehetném, mert lopni csak fizikai formátumú dolgokat lehet.
    Szellemi tulajdonú termékék esetében plágiumról beszélhetnénk maximum, de azért méltányossági alapon most ezt is elvethetjük,
    mert az érzéseid ebben az esetben én is átél(t)em
    Te csak poénból jelezted amit jeleztél, de hát egy poén csak akkor üt, ha vicces
    És Te Amaximus (az egykori Dióka pontos reinkarnációja) legfeljebb csak egy Maxi Mumus lehetsz, aki poénkodni próbál
    (Na látod, ez most vicces volt)
    De ettől függetlenül én komállak.
    Még akkor is, ha itt vagy ott, vagy mindenhol azt fejtegeted, mennyire unod már a sok (számodra) értelmetlen szövegem
    miközben meg még (lásd a mostani példát is) folyton lenyitogatod a spoilereimet ahol (sejthetnéd) hogy hetet havat össze fogok hordani mindenről és a semmiről

    Mindezek ellenére, ha ezen válaszomat mégsem találnád humorosnak, azt kizárólag a saját hibámnak tudom be, (a gyenguszka kreativitásomnak) és nem annak, hogy neked nincs humorérzéked.
    Tudod a humor is egyfajta intelligencia (ne, ne keresd a szó jelentését, úgysem fognád fel a valódi értelmét.)
    (Ez is humor, még mielőtt támadnál érte, bár veheted komolyan is ha szeretnéd)

    Ássuk inkább elő a békepipát és őseinkhez méltóan szívjuk el
    Én elfogadom, hogy nem mindig értjük meg egymás (humorát) te meg elfogadhatod,
    hogy kettőnk közül ki a nagymester.
    Segítek picit: nem az akit a tükörben látsz ha belenézel..

    Prológusom mára neked pedig csak így egyszerűen: ennyi :)

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.11. 14:30:05
  • amaximus
    #3107
    legalább ne ilyen látványosan lopj! ne lopd a szavaim és gondolataim, amit a másik oldalon megkaptál, légy kreatívabb, szedd össze magad! vagy kérj tanácsot kezelőorvosodtól, gyógyszereszetlenedtől!
  • Zephyr Retiring
    #3106
    Ők?
  • Zephyr Retiring
    #3105
    Néha már kezdenek fárasztani az értelmetlen kimagyarázkodásaid és a szófosás amit csinálsz.
    Te is így vagy ezzel?
    Inkább toljál valami új hullámos zenét és kevesebb szöveget mellé..
  • Musachy
    #3104
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Majdnem így volt... de vega szendó volt és a lemezt a bejárónővel kerestettem ki, mert most fáj a térdem és nem tudok felmászni a létrára... Szerintem ő lökte meg a lemezjátszót is...
  • mrmzsa
    #3103
    Szerintem nincs ezzel semmi baj, nekem sem csak 80's zenéim vannak. A 70's klasszikus rock zenei albumaim is vannak bőven, sőt még "world" kategóriában albán, és török zenék is akadnak. Mondjuk nekem be van listázva, bár még így sem emlékszem mindenre amim van. Inkább akkor vagyok bajba, ha keresek valamit, és tudom, hogy meg van, és még sem találom. Igaz nekem csak, olyan 5000 album van, nagy része mp3-ban.
  • amaximus
    #3102
    most már többet erről egy szót se! én csak poénból jeleztem, nem gondoltam volna, hogy ekkora traumalavinát és lelkiismeretcunamit indítok el vele. apróság, de néha apróságokon is múlnak nagy vagy komoly dolgok. ha ez számít, (tudom, nem) én megbocsátom minden (zenei) bűnöd! kivéve az ütemugrásokat vagy kimaradásokat!
  • amaximus
    #3101
    attól függetlenül, hogy többnyire nekem is tetsző zenéket ajánlok abban a fórumban, de összeségében az ott is megjelenő minden zenét nyilván én sem gyűjtök vagy tartok meg, de felhívni rá többek figyelmét azért még nem osztályidegen.
  • amaximus
    #3100
    a get it on, az okés, a másik nekem nem gyere be, de azzal, hogy mi van meg és mi nincs vagy sosem lesz meg,azzal én is valahogy úgy vagyok,ahogy te. de ennyi zenénél már nem is vágyom arra, hogy meg legyen minden.
  • amaximus
    #3099
    a többi zenéjében is van olyan,ami az én ízlésemet is eléri, meghallgatom, de olyan, ami a szívemhez is közel áll, megdobbant, az csak ez van a repertoárjukból. ennek van egy egyedi és más számukban nem fellelhető különleges hangulata. számomra.
  • amaximus
    #3098
    ezt én is hasonlóan látom.
  • Zephyr Retiring
    #3097
    És akkor zenéljünk. A klip zseniális, és természetesen a zene is.
    És mivel a zene dts audio cd-n is meg van...
    Tehát itt nézem, onnan meg hallgatom közben


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.09. 13:03:33
  • Zephyr Retiring
    #3096
    "... tehát nem tudom mitől volt.."
    Dehogynem tudod, csak nem hagytad befejeznem a sztorit...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    fejezetek az SG titkos aktáiból...
    Musachy igazságügyi szakértő már éppen állt is volna fel a monitor elől, amikor kiszúrt egy zenét amit kedvenc fórumán emlegettek.
    Az igazság az, hogy félig már állt is, de közben félig még ült, amikor is beindult nála az auto motorikus reflex és a megkezdett folyamat szinte tudat alatt történt nála:
    bal kezével a fotelt félretolta és ugyanabban a pillanatban jobb kezéből meg kirepült a szoba sarka felé az éppen fogyasztott sonkás kolbászos szendvicse (amire azt hihette csak valami felesleges kacat vagy cetli) és a következő pillanatban már a lemeztartó állvány felé lendült.
    Kívülről tudta, hogy melyik lemezről is van szó, hiszen többször is hallgatta már régebben.
    Meg egyébként is. Hogy ne tudná?
    Elővette gondos és profi mozdulattal a dicső fekete korongot és már vitte is a lemezjátszója felé...
    Miközben a megrágott szendvics, mint elfeledett türelmes házi jóbarát a sarokban várta tovább gazdiját..

    De az eset nem ettől lett emlékezetes.
    Musachy már megnyugodva és mélyeket lélegezve nyugtázta, hogy minden rendben, a digizés zajlik, megy a rögzítés is.
    Ekkor a gyomra megkordult...2 perc 57 másodperc telt el a felvétel megkezdése óta...
    A gondolatok villámgyorsan végigcikáztak az agyán és beugrott neki a megkezdett szendvics képe..
    Körbenézett és pár másodperc múlva kiszúrta a félbehagyott szendvicsét.
    Egy pillanatra elcsodálkozott, hogy miként is került a sarokba, de az auto motorikus reflex újra működésbe lépett.
    A másodperc tört része alatt megfordult hogy elinduljon érte, amikor is éppen csak egy hajszálnyit, de hozzáért a lemezjátszóhoz.
    A felvétel 3:08 másodpercnél járt ekkor...
    Ezt a tényt később Amaximus alias "Denevérfül" kolléga is megerősítette.

  • Musachy
    #3095
    Helyreigazítás következik.
    Ismét bebizonyosott, mint már sokszor, hogy felesleges sokat pofáznom (ez magyarázat arra, hogy miért is nem szokásom), de az igaz ember elismeri azt is, ha hibázott.
    Nem akarom fényezni Amaximus urat, de ő legalább meghallgatta amit demonstráltam és ki is szúrta a hibát. Én kimagyaráztam, de nem volt igazam. A japán mérnökökre tett kijelentéseket akartam most cáfolni, nem hittem el, hogy ők hibáztak. Nem is. Megint én voltam figyelmetlen, de ebből is látszik, hogy valóban nem egy előkészített dolog volt, csak egy gyors bemutató jellegű, mentségemre szóljon, hogy csak jót akartam, adni valamit.
    Ugyanakkor mégsem tartom jelentősnek a hibát, odafigyeléssel tényleg észrevehető volt, de azért az élményt nem vágta haza szerintem. Emlékeim szerint nem lökdösődtem, tehát nem tudom mitől volt mégis. Talán földrengés lehetett...
    Alant van az ominózus rész, kb. 0:24-25 közt, újra rögzítve. Most nem hallok kihagyást. De majd kiderül, ha a mester is megfüleli.

    ja, ez majdnem kimaradt
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2016.12.09. 08:59:19
  • Bitva
    #3094
    Ki gondolta volna?
  • Musachy
    #3093
    Szuper. Ez is megvan valahol a többi közt... emlékeim szerint...
  • Musachy
    #3092
    Nagyon jó!

  • Musachy
    #3091
    Szerintem hiába képzeled el, biztos nem úgy volt.
  • Musachy
    #3090
    Én sem tudom mennyi van, de biztos kevesebb, mint neked, főleg, hogy a fő topikodban előforduló újabbfajta zenék nagyrészét nem komálom.
    Viszont jó ötlet volna mégis előhozakodnod ezekkel és valamelyik topikodban ezekkel foglalkozni. Vagy valamelyik másikban, amelyik megtetszik neked.
  • Bitva
    #3089
    Ugye a Power Station és az Arcadia egy családból származik.....
  • Zephyr Retiring
    #3088
  • Zephyr Retiring
    #3087
    Szerintem esélytelen a kérésed.
    Én már 2000 zene felett elvesztettem a kontrollt és nem listáztam a zenéimet..
  • mrmzsa
    #3086
    És az Arcadia?


    Ez sem volt rossz.
  • mrmzsa
    #3085
    Ez komoly gyűjtemény. Kazetta, CD, Vinyl, mp3?
    Milyen adathordozón, és hol tárolsz ennyi zenét?
    Listád van? Kíváncsi lennék rá. Ha van időd írhatnál, hogy mik vannak. Köszönöm.
  • Zephyr Retiring
    #3084

    Kedves tőled, hogy ilyesmiket feltételezel rólam (nem is kedves, inkább hízelgő rám nézve)
    de azért még nekem sincs meg minden zene amit szeretek (sokszor még csak audio cd minőségben sem, nemhogy HD hanggal)..
    Persze igyekszem utolérni magamat...
    csak aztán hogy hogy nem, mindig felbukkan valami a múltamból amit csak rádióban vagy kazin hallottam anno még,
    és máris szaladhatok (még 1000 másik sláger mellett) azt is levadászni valahonnan..

    Én csak a 80-as évekből össze tudnék neked egy listát állítani abból a több ezer / több tízezer zenéből amik már megvannak és
    egy másik több tízezres listát azokból, ami még nincs meg

    Ma például már megint egy régi new wave szerű sláger dallama járkált a fejemben ébredés után. Konkrétan ez:



    De a másik slágerüket talán még többen ismerik és szerették mint az előzőt:



    Na tessék! Erről beszéltem: most ezeket is szerezhetem be
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.08. 18:03:19
  • Zephyr Retiring
    #3083
    Már el is képzeltem a jelenetet, ahogy félig ülve, félig állva olvasod az SG-t, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve elhajítod jobb kezedből az éppen majszolt sonkás kolbászos szendvicsedet és rohansz a lemeztartó állványodhoz a lemezért...
  • Bitva
    #3082
    Nagy kár....

    Az igaz, hogy ez a legjobb dal a lemezen....de rengeteg csemegézni való van a többi dalban is.....még akár a "The Loop"-ban is...
    Elképesztő jó lemez.....az első, Limahlos kicsit gyengébb...az ún. melltartó nélküli nemzedéknek szóló....(biztos nem mindenki osztja ezt, de nem baj...)
    A harmadik is nagyon jó....és részemről negyediknek tartott Homelands is kiváló..bár az már Ellis, Beggs & Howard....

    Bocsi ha beletettem az arcom a mondataitokba...de Musachy kolléga tudja....ha Kajagoogoo a téma akkor nem bírom ki...
    Utoljára szerkesztette: Bitva, 2016.12.08. 17:01:36
  • Musachy
    #3081
    Én is igyekeztem mindig a lehető legjobbat kihozni a dolgaimból, ami rendelkezésemre állt, ugyanakkor reálisan is kell gondolkodni, rá kell jönni, hogy ez a hozzáállás minden pozitívuma mellett károkat is okozhat az embernek. Just take it easy.
  • amaximus
    #3080
    több mint 30-35.000 vagy nem tudom mennyi zeném van,amit én szeretek, ha ezeket itt bárhol elkezdeném megnyilvánulásba vagy kinyilatkoztatásba átvinni, pl.azért hogy legyen miből globális konzekvenciákat levonni, akkor onnantól csak rólam és a zenéimről szólna minden fórum és azok alfóruma. ez rajtam kívül biztos sokanak nem tetszene.
    igen, megértem,van az a lemez,ami akkor is jó, ha az hibás, és van az a fanatizmus, ami ezeket a hibákat értéknek fogja fel.
    de nálam ilyen nem fordulhat elő, én a tökéletességre törekszem, mint Zeff, akkor is,ha az nem mindig sikerül. mármint neki!

    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2016.12.08. 15:43:11
  • Musachy
    #3079
    Már megérte...
    Akkor viszont még többet ér a lemez talán... felfogjuk különlegességnek
    Mindegy is, egy a lényeg: engem nem zavar, mondom baj, ha már ennyitől megtörik az élmény.
    Mondjuk ezen zene iránt ilyen lelkesedést nem "néztem ki" belőled. Dehát mindig rájön az ember, hogy nem szabad néhány megnyilvánulásból konzekvenciákat levonni.
  • amaximus
    #3078
    őszintén és töredelmesen bevallom, hogy én az itt jubiláló 2 évem alatt még soha nem láttalak ennyit írni! most annyira le vagyok ettől a ritkán látható muszacsi-mondathalmaz látványtól döbbenve, hogy alig-alig fogom fel a tartalmát,de nem is érzem hiányát, mert ezen soraid térfogata már vizuálisan is gyönyörködted!
    egyébként semmilyen cinikusság nem volt a szavaimban, az élmény megtört, a szó szoros értelmében, ide-oda japán lemez, hit és vélt akármi, egy ilyen hiba 30 éveel ezelőtt is azonnal feltűnt volna,pedig akkor még kevésbé voltam kifinomult,mint napjainkban.
    és bár lehet úgy is hívni, ha kimaradt 1-2 ütem, hogy ritmusváltás, de ez inkább csak egy apró megugrás, ha pedig ez tényleg így van a lemezen,amin jobban lepődnék meg,mint egy tűugráson,akkor ott bizony nagyon sok szakét ivott a gyártósoros vagy a hangmérnök.

    mivel írtam, hogy ezt az egy számukat én is kedvelem, így nyilván van pár dtshdtruesacd még zeffnek is felfoghatatlan minőségű kópiám belőle, 4 és 5 perces is, de egyikben sincs ilyen oda nem illő "betét",azaz azokban minden pont jól és a helyén van. az tény, nem japán vinyl forrásról, csak szimplán mester stúdió másolatban, de ez a tényeken nem igen változtat.
    nem hibáztatlak, csak egy apró észrevétel volt, és fenitek alapján nem igénylem, hogy nyilvánosan megkövezd magad!
  • Musachy
    #3077
    MUHAHA! Most mondhatnám, hogy ez a védjegyem, de nem. Az igaz, hogy nem egy "rákészült" munka, hanem a téma kapcsán "gyorsan" elővettem a lemezt a helyéről és feltettem és ha az gyors, addig tartott kb., amíg a szám lepörgött. Nem gyorsmásolás, mint a duplakazis deckek voltak anno .
    S bármily furcsa, ez az "oda az élmény" nem az én művem, semmi lökdösődés sem volt, úgy gondolom. Neked viszont jó a füled, a ritmusváltás hallható azon a ponton, tudom is.
    Viszont: ha lesz kis időm majd demonstrálom is, hogy nem avatkoztam bele. Most jöhet az, hogy elbaszták a lemezt vagy karcos és ugrik... Az előbbit nem valószínűsítem, ahogy a japán precizitást ismerem (mert van belőle másik kiadás is, de ez a képen is szereplő nyomat volt), utóbbi meg azért nem, mert ez egy MINT állapotú lemez, csak épp nem bontatlan, de a rászálló porszemeken kívül nagyítóval sem lehet még csak "papírkarcot" sem felfedezni rajta.
    Úgyhogy, ha emiatt "oda az élmény", ahogyan cinikusan megjegyezted, akkor ez van. Nekem nincs ettől a kis nüansztól azért oda. Elég baj lenne, ha már ez is problémát okozna...
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2016.12.08. 14:21:57
  • amaximus
    #3076
    ezt is csak gyorsan digizted be?! miközben lökdösted?! ugrik egyet 3.08-nál. jajajj, oda az élmény.
  • mrmzsa
    #3075
    Bakelitek vannak nekem is mutatnék fotókat is, de nem tudom hogy lehet ide csatolni.
    Igazából a magyar (új hullámos, és alter) lemezeimre vagyok büszke. 1-2 kivétellel meg van mind.