3515

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Musachy
    #3154
    BúÉk belétek is!

    Nyilván off, de tudom, hogy másokat is érdekelhet a téma: KLF
  • eksy
    #3153
    BUÉK!
  • bigivan
    #3152
    Az erre ténfergőknek mindenben gazdag búék !

  • Bitva
    #3151
    BOLDOG ÚJ ÉVET !!!!
  • Zephyr Retiring
    #3150
    Huhh...
    Sikerült átrágnom magam rajta.
    Hogy Fritz kedvenc szavával éljek, ez egy marha jó interjú
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..tetszett, ahogy a korabeli diszkó zenehallgatóból átnyergelt a rock területére, majd onnan a punk felé, és végül vissza a rock/metál irányba..
    16 sem volt még, már zenél a Sock-ban, (ami egy napra Sock Frakció is, lásd az interjút) majd később Elhárítás lesz.
    Durva bulik lehettek amikor kimentek a színpadra, leköpték a közönséget,
    a "mindenkinek a kurva anyját!"-tal beköszöntek és végig nyomták a bulit.
    Később már Attiláékkal a VHK-ben jött a "csirkebuli". Pedig milyen dedósan hangzik...szegény csirke..
    A fater ütötte-verte mert szégyellte a kis Fritzet, majd később büszkén mutogatta a szomszédoknak a nagylemezt..
    Azt, amit anno Boros Lajos nem akart kiadni az MHV-nál, így lett Sonic-Boom kiadvány..
    Vagy a dinnyés buli, amikor Attila fején egy hatalmas görögdinnyével ment ki a közönség elé.
    Fejéről a dinnyelé mellett a vér is folyt, mert közben elcsúszott valahol és berepedt a koponyája..

    Jó sztori az igazoltatási rekordról Szegeden, amikor egy nap alatt 12 rendőr igazoltatta
    Vagy az eset az arcfestésről, ami még az esti buli alatt került fel,
    majd fent is maradt másnap is és úgy ment végig a városon, a metrón, a buszon és nem értette,
    miért nézett rá furán mindenki és miért mosolyogtak a csajok..
    Fritz még vagy 8 zenekarban tevékenykedett (volt még road és keverőpultos is)..

    Szép, néha meglepő és kalandos élete volt, egy kicsit irigylem is érte..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.30. 10:01:20
  • Zephyr Retiring
    #3149
    Ezt a három részes sztorit végig fogom olvasni mindjárt, csak előbb még megreggelizek
    Köszönet érte
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.30. 08:16:25
  • Zephyr Retiring
    #3148
    Ma reggel erre a dallamra/zenére ébredtem:

  • Zephyr Retiring
    #3147
    Ezek nagyon betegek
    Életemben nem hallottam még róluk. Egyébként zeneileg bejön

    A videó...na igen
    Nehéz erről a témáról (nudizmus) beszélni, mert ha ellene vagyok, akkor egy szégyenlős maradi vagyok,
    ha meg mellette, akkor perverz.. Talán a tartózkodom lehetne a helyes álláspont most, de..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..ha jobban belegondolok az emberiség többsége valamilyen szinten mégiscsak naturista.
    Ismertek olyat, aki az ágyból, meztelenül nem szaladt még ki dobni egy sárgát az illemhelyre, vagy a természetbe valahová?
    Persze előfordulhatnak olyanok, akik annyira prűdek, hogy még a párjuk előtt sem vetkőznek le soha és még az intim együttlét alatt is ragaszkodnak a koromsötét szobához...
    Nem vagyunk egyformák, szerencsére
    Magánvéleményem: én ugyan nudista strandon még életemben nem jártam,
    de ha egyszer az élet úgy hozná, hogy valaki elhívna, bajban lennék. Nehezen tudnék nemet mondani, sőt nem is mindenkinek mondanék nemet

    Hát ez van..
  • mrmzsa
    #3146
    Ez ismerős?
  • mrmzsa
    #3145
    Ez alapzene.
  • mrmzsa
    #3144
    Aktuális:
    Passzio.hu
  • Zephyr Retiring
    #3143
    Amúgy ezen téma kapcsán (természetesen) hoztam valami spoilereset is még 1983-ból..


    Hogy miért csak fekete fehér a felvétel az rejtély, hiszen akkor már rég volt színes videorögzítés is..

    (szerző megj:
    ezen album is megvan vinylen (persze) és az énekessel (ezt is) együtt énekeltem a videó alatt.)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.28. 06:59:52
  • Zephyr Retiring
    #3142
    Tőlük a Hunok csatáját a szerencsésebbek még Fritz-el együtt hallhatták tavaly az A38-on..



    És még azt mondják, hogy a new wave már nem él...
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.28. 06:49:46
  • Zephyr Retiring
    #3141
    Minden zenész zseni, de ugyanakkor nem minden zseni lesz zenész
    Aki viszont zenésznek tartja magát és mégsem zseni, az sosem lesz zenész. Maximum csak az álmaiban..

    GM valóban zseni volt a zene területén. New wave stílusban viszont nem tudok maradandó alkotásáról.
    Ha ez esetleg mégsem így lenne, majd előkerítetek valami új hullámosat tőle

    Viszont visszaolvasgattam egy kicsit itt (néha ilyesmiket is szoktam tenni) és egyetlen szó sem esett az egykori magyar etno-punk szólógitárosról Német László "Fritz"-ről, aki szintén idén távozott erről a földi tér és idősíkról egy másikba.

    Szerintem itt mindenki ismerte őt, de ha netán mégsem, akkor a neves VHK (Vágtázó Halott Kémek) oszlopos tagja volt.
    Na Neki, illetve az emlékének már inkább itt a helye...

  • mrmzsa
    #3140
    Azt nem tudom, hogy GM mennyire kapcsolódik a new wave-hez, de az biztos, hogy meghatározó volt a 80's években. A Wham! is nagy kedvencem volt, de szólóban volt az igazi. Egy zseni volt a a Wham!-nél még nem annyira, de a szóló albumait Ö írta, és még a hangszereken is Ö játszott. Szerintem ezt kevesen tudták.

  • mrmzsa
    #3139
    Ismét egy nagy kedvenc távozott Bowie és Prince után: elhunyt George Michael.
    Ez nagyon szomorú.
  • Bitva
    #3138
    Boldog Karácsonyt Minden zenemániás Kollégának!
  • amaximus
    #3137
    hát nem egy világsláger,az tény , mélyen az underground alatt valahol, néhány zaj egymás után pakolása.
    bár van bizonyos hangulata, mondjuk a Halloween 1-6 soundtrack-be beleférne.
  • Zephyr Retiring
    #3136
    Ez több szempontból is irreleváns lenne...
    Először is a szőlészeti és/vagy borászati diploma ebben az esetben nem sokat ér
    Másodszor is (szerintem) te sokkal sokkal jártasabb vagy ezen a területen mint bárki aki erre téved.
    Ha ez ennyire fontos, akkor én nem ragaszkodom tovább a magam igazához.
    Az infókat innen (katt) valamint innen (katt) szedtem, és azt is elismerem, hogy ezek azért nem valami megbízható és hiteles helyek..

    Legyen szent a breki és nézd el ha néha makacs vagyok

    Zene?
  • Bitva
    #3135
    Áh....visszaadom a diplomám...mindet...
  • Zephyr Retiring
    #3134
    Bármit elfogadok ami szubjektív.
    Az objektív dolgokat meg neki kellene elfogadnia nem gondolod?
    Ha azt mondja, ezt és ezt szeretem, ezt és ezt meg nem, ezt el tudom fogadni.
    De, a tényekről kár vitázni.
    Ezért mostantól magam sem teszem.
    Béke veletek.
  • Musachy
    #3133
    Elfogadás. Ez rád is kell vonatkozzon, ha már ennyire hangsúlyozod. Fogadd el, hogy ő úgy gondolja ahogy.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2016.12.16. 15:19:51
  • Bitva
    #3132
    A teljes meggyőződéssel állított feltételezések....a hálálom....
  • Bitva
    #3131
    Tudom honnan a New Wave....

    Tudom ki-mi a Toy Dolls..vagy a Flying Lizzards.....


    Utoljára szerkesztette: Bitva, 2016.12.16. 14:03:12
  • Bitva
    #3130
    Komolyan úgy érzem magam, minta semmi közöm nem lenne a New Wave.-hez...pedig asszem én ások általában a dolgok mélyére...legalábbis itt...

    Köszönöm, hogy a kedvenc témámban találtál meg...nem értem....

    Toy Dollsra mondtam, hogy paródia zenekar?...mutasd a hsz-t.....

    A Flying Lizzard pedig többször előkerülő téma....egy ütős dallal....és ők ennyi...

    Elfogadom amit mondasz....nem kell egyetértenünk...
    Utoljára szerkesztette: Bitva, 2016.12.16. 13:59:59
  • Zephyr Retiring
    #3129
    Deja Vu-m van..
    Szerintem évekkel ezelőtt ezeket a köröket már lefutottuk egyszer.
    A probléma nálad az elfogadásnál leledzik. Ha emlékszel anno a Toy Dollls nevezetű punk formáció kapcsán
    tettél hasonló kijelentést (talán nem ezekkel a szavakkal, már nem emlékszem) hogy paródia-zenekar vagy ilyesmi.
    Nem kérem.
    A Toy Dolls az punk zenekar (még akkor is, ha viccelődnek), a Flying Lizzards pedig egy post-punk, new wave banda,
    hiába viccelődnek
    De ha meg te akartál viccelni, akkor elnézést, hogy nem vettem a lapot.

    Elfogadás barátom, elfogadás. Hiszen a new wave sem az, aminek látszik...

    ".. A new wave kifejezést eredetileg Seymour Stein, a Sire Records vezetője alkalmazta. Neki egy jól csengő névre volt szüksége, hogy a piacra vezethesse az újonnan felfedezett, addig csak underground státuszú együtteseit. Mivel a tanácsadói azt mondták neki, hogy a punk csak egy gyorsan elhaló divathullám eredménye, azonkívül ideológiai töltete, anarchizmusa és nyersesége miatt a zeneipar résztvevői üzletileg „nehezen kezelhetőnek” tartották, Stein kitalálta a new wave kifejezést, mert úgy vélte, hogy a zenéjük forradalmisága az 1960-as évek francia filmes új hullámának megfelelő. A filmes új hullám korszak művészei is tömegkultúra ellenesek és kísérletezők voltak. A new wave kifejezés így a korai időkben a punk szinonimájának számított..."

    Elfogadás. Még akkor is, ha a punk már önmagában is egyfajta lázadás...


  • Bitva
    #3128
    Kár, hogy az akkori zenei dömpingben....nem nagyon látszódott ez a kiváló album...
    Kissé már keményebb, de elképesztően baromi jó zene....

    Beggs mindegy mit csinál....az tuti jó...
  • Bitva
    #3127
    Talán mert ismerem őket....
  • Zephyr Retiring
    #3126
    Ezt meg miből gondolod?
    Ne a nevükből ítélj.
    Ők egy post-punk, new wave banda voltak az Egyesült Királyságban 76 és 84 között.
    Címszavakban annyi a lényeg, 79- 80-ban taroltak mindenhol a Money-val.
    84-ben páran feldolgozták vagy felhasználták részeit a Money-nak,
    pár évvel később még 3-4 film és egy Golden Globe díjas drámasorozat az Élet a Marson valamelyik részéhez is felhasználták háttérzenének..
    ezt a 30 dolláros felvételt.

    További részletek itt olvashatóak (katt) angolul,
    akik meg kevésbé értik az angolt, azoknak a surranótársad (Musachy) szerintem szívest örömest segít



    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.14. 12:04:26
  • Zephyr Retiring
    #3125
    Úgy látom neked is elég szép gyűjteményed akad ezekből a fekete "műanyagokból"...
    Erre nem kötelező válaszolni:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És nincs is különösebb jelentősége, csak úgy kíváncsiságból kérdem.
    Hozzávetőlegesen mennyi van?
    A) 1 és 300 közt
    B) 300 és 1000 közt
    C) 1000 felett..
    Fekete korong. Mp3, Cd, Dvd, bluray és egyéb "sallangok" nélkül..

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.14. 11:47:51
  • Zephyr Retiring
    #3124
    Tényleg fura..viszont ezt még valóban nem ismertem
  • Musachy
    #3123
    De ha már múltkor a Kajagoogoo volt a téma, szerintem Beggsék egyik nagyszerű albuma ez is:





    Emellett sem szabad csak úgy elmenni, mert az egész lemezanyag nagyszerű.
  • Musachy
    #3122
    Most mit mondjak? Ez is egyik a legjobbak közül, valahol már ki is fejtettem korábban.





  • Bitva
    #3121
    Utóbbi....
  • Bitva
    #3120
    Amit nem ismersz...

    A következő dal 1983-ban bírt keletkezni...arról a földrészről...ahonnan a Midnight Oil is eredeztethető....
    Kissé fura zene, de ez tőlem...kicsit sem az...

  • Bitva
    #3119
    Ez nagyon rendben van
  • Zephyr Retiring
    #3118
    Szóljon most egy nagy kedvencem mielőtt még mennék a melóba
    egy new wave-hez közeli stílusban:



    Szép napot mindenkinek!
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.12. 11:37:51
  • Zephyr Retiring
    #3117
    És ki hiányzik?
    És ez valós hiány, vagy csak szarkazmus?
    Különben meg ne filozofálj, arra itt vagyok én

    Dobj inkább valami jó kis zenét amit még nem ismertünk és tudod:

    Viva la new wave!
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2016.12.12. 11:24:03
  • Zephyr Retiring
    #3116
    Sakk-matt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Szokásommal ellentétben ma nem nyitom le a spoilered ne haragudj, de kifejtem miért:

    Van bennem egy kialakult kép rólad (pozitív értelemben) amit szeretnék megtartani rólad magamban.
    Tehát ha jó dolgokat említettél a spoileredben, azt köszönöm szépen, ha meg rosszakat,
    akkor az meg amúgy is téged minősít, nem engem.
    Titkon azért reménykedem, hogy mégiscsak jókat írtál

    Tudod pár éve pont kapóra jött a lehetőség, hogy Ontario mellé utazzak és belefeledkezzem abba amit szeretek és amihez értek is egy kicsit: a munkámba.
    Ez oly annyira sikerült is, hogy fél évnyi kint tartózkodásom alatt egyszer sem néztem be ide (sem), és a külvilággal egyedüli kapcsolatom a családom és a szeretteim voltak.
    Most adódott az életemben egy hasonló szitu, még több lóvé, és egy még szebb környezet mint Kanada.
    Nem is a pénz miatt gondolkodtam el rajta (az már rég nem izgat) hanem azért, mert tovább bővíthetném eddigi tudásomat, és ez engem mindig is vonzott..
    De másrészről meg itt a család, unokák, dédunokák, akikből meg érzem az aggódást és a szeretetet irányomban.
    Tehát konkrét döntés még nincs, de ha újra eltűnök fél évre, sanszos, hogy elfogadtam a lehetőséget.
    Ez neked jó (mert egyel kevesebb bosszúság ér majd) másoknak meg rossz, mert nekik meg majd hiányzom.

    Apropó hiányzás: ha mégis ismét eltűnnék majd köszönés nélkül, a nevemben majd megköszönhetnéd, hogy anno több éve is már,
    de a születésnapomon annyian felköszöntöttek a 80-ason.
    Emlékeim szerint 2 tag kivételével mindenki.
    Ez a két tag pedig Mflex és Dióka volt, akiket végül is megértek. Valamiért talán konkurenciának tekinthettek,
    pedig sosem ártottam nekik. Talán egyszer-egyszer eljárt a szám, de azt meg felesleges komolyan venni..

    Tehát akkor sakk-matt (a győztes félt majd az idő eldönti) a show egy időre felfüggesztve..

    ..és köszönöm a partyt!
  • amaximus
    #3115
    ha most reagálok,akkor
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    megint mindenben téged igazollak? ugye?
    ismét elveszel az apró részletekben, szótöredékekben vagy olyan ezer éves szavak jelentésébern,ami sokféle jelentéstartalmat hordoz, vagy épp felülsz a leglényegtelenebb infószálra,amitől csak vérszemet kapsz és írogatod a süketeléseidet. bónuszban meg már tényleg nem érdekel, hogy kinek a reinkarnációja vagyok, ez kb. tucatszor leírtad már, épp annyiszor, hogy már el is hittem és aszerint élek,mozgok, ha neked írok, de ha mégegyszer leírod a korábbi tettestársad vagy szerelmed nevét nekem, én esküszöm, hogy hozzád sem szólok többet,ami nagyon rossz lenne neked. hisz én legalább törődök veled,míg a többierk sz-nek rád.
    én már tudom, hogy neked nem lehetek senki más, de legalább privátban küldj lájkoló leveleket (amiket nem lesz időm megválaszolni),mert még annak tűnik, hogy ez egy viszonzatlan szerelem kezdete vagy folytatása. tényleg kommállak, ahogy te is írod, még jól bírom a néha fárasztó és erőltetett humorod is, jól adagolod a hülyeségeket is, mindez tök jól működik is, ameddig az agyam ki ne süti önmagát minden szösszenetedtől, de ezen apróságok mellett sincs semmi értelme békepipázni, hisz alapvetően csak csodállak és csodálkozom. csodálom, hogy meddig bírom, és hogy még nem őrültem beléd. nem szertelemből. lapozzunk és aztán meg zenéljünk.