111
Battle: Los Angeles
  • Midas
    #111
    A megtortent kategoriakban is marha nagy ferditesek vannak altalaban.
    Amugy a bh tol sem kell hanyatt esni.
  • gabe paul logan
    #110
    Ugyan már, minden tegnerészgyalogosos film ezért készül...mindig hősies, jószándékú amerikai tengerészgyalogság...pfff hagyjuk már. Ha ez a valóság, akkor Mary Poppisn is létezik.
  • gabe paul logan
    #109
    Ez így van.
  • REALista
    #108
    Csak az alapötlet hasonlít de a megvalósítás Ég és Föld...
  • Blasta
    #107
    Az ízlés tényleg szubjektív dolog.

    De arra azért marha kiváncsi lennék, hogy SZERINTED a BHD mitol B kategória??? Pláne miért lenne az TOBORZÓ film????

    Egy megtortént és írtózatosan elkúrt amerikai akciót mesél el elképesztoen profi módon, remek színészekkel és látvánnyal. Hol van ebben a B kat? Hol van a propaganda (toborzás)???
  • gabe paul logan
    #106
    Szerinted....ezért jók a vélemények, de a BHD is egy b kategóriás film híres színészekkel.
    Ez is csak ugyanaz az amerikai toborzó reklám 100 percben, csak itt idegeneket lőnek halomra.
  • gabe paul logan
    #105
    Akkor sorban kezdem :) Nem fikáztam, kedvenc saga-am. Csak görbe tükröt mutattam.
  • Krinyo
    #104
    szintén zenész
  • soo277
    #103
    Te beteg vagy ez a szenny meg se közelíti a Black Hawk Down ot!
  • VRSDM
    #102
    az valós történetet mesél el.

    amúgy tény hogy mindenki várja a csodát a messiást a kurvaboldogságát az összebaszott életébe. egy filmtől -_-

    bocskó hogy ilyen szépen mívesen elgörbítettem a mondatomat. de tényleg mire számítottatok? ez egy film. lehet imádni a részeket. lehet utálni az egészet. ízlések és pofonok. megnézed. tetszik. elgondolkoztat. élményeket ad. ha jót jót. ha rosszat rosszat, hát többször nem nézed meg...

    sajnálod azt a másfél óra látványt? vagy már az is szar volt? akkor miért amcsi-szifire mész? komolyan ez most ámblock. nem tudom mi van az emberekkel.

    mennek - lőnek - wúú. ez ennyi. soha nem is volt szó többször :)
  • Punker
    #101
    egynek elment a film
  • mascarun
    #100
    Az Alien-t ne tessék fikázni! -.- Azért az más tészta és szerintem -fanatizmusomat félre téve is - jobb film!
  • gabe paul logan
    #99
    Még mindig nem értem, hogy miről beszélsz. Nem akarom én foggal, körömmel védeni ezt a filmet, csak nem akarom hogy te foggal, körömmel támadd is bármelyiket igazából. Ennyi erővel az Alien és a Jurassic Park is több sebből vérzik, főleg a beszélgetések terén, mert hiteltelen az egész film. Nem értem, hogy mi bajod vele? Ez ugyanaz a film, mint pl a Black Hawk Down, csak idegenek ellen. Vagy neked az se tetszett?
  • Szabi84
    #98
    Vicces vagy persze egyetértek tényleg lúzer vagyok, hogy pénzt adtam ki rá. Azt még mindig fenntartom hogy a beszélgetések fogyatékosoknak valók de mivel én nem vagyok az ezért roppant kényelmetlenül is éreztem magam ezen részeknél a moziban.
  • gabe paul logan
    #97
    Igen, megnéztem itthon is a mozi után egy-két részletet és tényleg azt mondja, hogy "guit". Félrehallottam a moziban.
  • Midas
    #96
    Tegnap megneztem magyarul is mivel le lehetett mar szedni sztem eleg jo lett a szinkron.
  • Axlkenobi
    #95
    Azt mondja eredeti angolban, hogy "Marines don't quit", azaz a tengerészgyalogosok nem lépnek le, nem szállnak ki, hanem kitartanak és harcolnak tovább.

    Szóval ha eltekintünk attól, hogy a tengerészgyalogságot végig hadseregnek fordították a filmben, vagy szimplán "katonának", akkor semmi baj nem volt a fordítással.

    Azért valljuk be, a honi nézők igen nagy százalékának fullra nem mondana sokat az, hogy "tengerészgyalogság".
  • gabe paul logan
    #94
    Szóval akinek tetszik egy film a saját műfajában az már fogyatékos?
    26-27 évesen remélem nem így fogok gondolkodni.
    Viszont te meg egy komoly lúzer vagy, hogy pénzt adtál ki egy ilyen fogyatékosoknak való filmre.


    ...Látod, nem kellett volna személyes síkra terelni a témát. xD
  • kill3r21
    #93
    nézzél mátrixot, ott megkapták mégse volt elég...vagy nézd meg a skyline-t atomot kap a nagy ürhajó, azt mégis felélled :D
  • Midas
    #92
    Sztem epp az az emberek baja vele hogy komolyabra vettek a temat ahogy en latom mindenki a fuggetlenseg napjat varta kb.
    Nem vivtak ki a vegso gyozelmet nincsenek benne vilagmegvalto hosok akik epic csataban legyozik oket stb.
    Szerintem hozta amit kelett csak mindenki annyira ra volt keszulve az elsoporjuk az idegeneket filmre es pofara eses lett :)
    Amugy klise szinten nekem tetszik a tuzmadar akciobol atvett otlet az elejen.
  • Szabi84
    #91
    Trailer nyomasztobbnak tűnt, talán amiatt a robot zene miatt... de annyira debil film lett, komolyan fogyatékosoknak való, csak egy hajszálnyit lett volna komolyabb.
  • gabe paul logan
    #90
    Amúgy leírtad a tapasztalataidat, de...miért volt csalódás? Azt te sem írtad le. xD

    Az idegenek megtámadják a földet és a tengerészek felveszik a harcot. Ennyi. Szerintem ugyanolyan jó volt, mint azt a trailer mutatta.
    Szintén el kell mondanom, hogy aki olyan filmre vágyik, aminek mondanivalója van, esetleg vannak benne csavarok, az olyat keressen! xD
    Ez a film azt nyújtotta, amit a trailer ígért.
  • Szabi84
    #89
    Nagy csalódás volt! A trailer pedig annyira szuper volt...
    Fel voltam készülve, hogy nem lesz benne semmi különleges, de ennyire?! Még spoiler-be sincs mit írni.
    Alakítások felejthetők, egyedül a főszereplő maradt meg. Igaz akcióban nem volt hiány, azokra nem lehet panasz, végig megy a zúzda, amiket csak a nagy amerikai hősi duma szakít meg. De ez a sok szentbeszéd annyira béna volt hogy nálam totál lehúzta a filmet, komolyan már kényelmetlenül éreztem magam a moziban:D A végén már azt hittem ez egy propaganda film. Mindegy otthon ezeket a részeket át kell pörgetni úgy sokkal jobb a film:)

    Éjjel mikor lementek a csatornába sétáltak kb. 2 percet aztán feljöttek és fényes nappal lett???????????????? váááááá
  • NEXUS6
    #88
    KB azt kaptam amit vártam, a katonák katonáskodását én viszonylag jól eltaláltnak éreztem. Nem egy oszkárdíjas szerep volt egyik sem, de volt pár jó poén.

    Amúgy tényleg iszonyat kliséhegy volt az egész, az utolsó 20 perc is valszeg a producerek miatt kellett, mert miaz már hogy nincs rendes világmegmentős befejezése esetleg a filmnek, szerintem a stábot visszazavarták, hogy csinálják meg "tisztességes amerikai módon".:D
  • VRSDM
    #87
    eshetne szó a mozikról, vetítésekről, termekről akár hogy hol milyen hang / képminőséggel találkoztatok.

    időnként hajtépő diferenciák vannak, csak ott nézném ahol nem hibás a fele :)
  • VRSDM
    #86
  • gabe paul logan
    #85
    Nekem amúgy tetszett a film, azt kaptam, amire számítottam.
  • mascarun
    #84
    Terminátornál is ezt a választ kaptam! xD
  • kill3r21
    #83
    túl egyszerü lennne :)
  • mascarun
    #82
    Én már a Terminátor óta nem értem hogy ha már gépek ellen harcolnak akkor miért nem használják ki azt a rohadt EMP-t?
    Vagy atomot nekik és ugyanott vannak!
  • kill3r21
    #81
    nah megvolt a mozi, számomra no comment....a filmzene meg aláz :)
  • Midas
    #80
    Hat ez ilyen, nekem a vegen tetszik "we already had breakfast" vagy vmi hasonlot mondanak :D
  • gabe paul logan
    #79
    Magyarul: A katona mindig kitart.
    Angolul: A marine doesnt cry.

    Gratulálok a magyar szöveget íróknak (ismét). Elvették a jelenet lényegét.
  • Prof William
    #78
    Megnéztem. Nekem tetszett főleg hogy nem tököltek sokat és viszonylag hamar beindult az akció. Az a max 10 perc kellett hogy legalább legyen némi fogalmunk az esetről. Bár olyan egyformák voltak katonák hogy a 3-4 főbb arcon kívül gőzöm sem volt hogy kit és mikor lőnek le viszont legalább kihagyták a "meghal a katona 5 percen át és közben hősies dolgokat mond" részeket. Ha valakit lelőttek az elesett és ment tovább a harc.

    Az elején fejben összeállítottam egy "ki fog meghalni listát" ami közel 90%-os pontossággal működött is. Azt hiszem ennyiből látszik is hogy sűrűn forgatták a "Nagy amerikai klisékönyvet" a készítők. De komolyabb háttérsztorit nem is igazan kellett összehozni a történethez.
    Külön jó pont hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szegény amerikai szinesbőrű civil nem tartott nagy meghalós dumát hanem szépen csendben eltávozott...


    A történeti kissé leült ( 5-10 percre ) közepe táján amikor nem lőttek hanem hősies és meghatónak képzelt dumákat próbáltak mondani de szerencsére utána ismét lőni kezdtek ami tagadhatatlanul jobban ment nekik. :)

    A karakterekre mint mondtam nem is érdemes szót vesztegetni. Csupa elpazarolt sztorikezdemény pl a
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lelkileg labilis katona akinek utánna harc közben kb fál percet láttunk a lelki labilitásából aztán nem is igen volt baj vele de akkor meg minek lengették be ezt a pszichológusos dolgot?
    meg persze többiek.

    A harc és az effektek tetszettek valamint kelően pörgős volt a film ahhoz hogy 1-2-szer (de többször nem) meg lehessen nézni.

    Aki nem a Niechei történetre bukik valamint kielégíti a Call of Duty Modern Warfare 2 + Ufók + ID4 - történet annak tetszeni fog.

    Aki meg megváltást+újszerűséget vár tőle az csalódni fog de rendesen.

    7/10 -et adok rá mert én jól szórakoztam rajta.
  • VRSDM
    #77
    még mielőtt valaki. szóval spoilerekkel okosan majd lékó
  • stupido
    #76
    Azért elég vicces, hogy ez az amerikai(!) film arról szól, hogy milyen szörnyű, ha egy országot/kontinenst/bolygót lerohan egy másik nép/faj, mert az az idegeneknek fontos üzemanyagban gazdag. A vége meg totál giccses. Én speciel megbántam a mozijegy árát. Még csak azt sem tudom elmondani, hogy egy jó popcorn mozi volt. Természetesen ez saját vélemény.
  • akyyy
    #75
    :DDDD bocs.
  • KaBuTo666
    #74
    fasza. érzik is az alkoholos leheleted.
  • VRSDM
    #73
  • akyyy
    #72
    én megnéztem . az arénába. cask hogy növejlem a nézettsget. sztem jó volt. és azért volt történet is, de nem egy függetlenség napja szintű.