92
  • dzsagon
    #52
    már csak egy jedi kard kell és én leszek luke
  • toto66
    #51
    Ha pedig ez így van, ahogy gondolom (persze csak gondolom), akkor téves az összes fejtegetés amit a valóságról, jövőről, stb. leírtak.
  • toto66
    #50
    Ott tévednek, hogy úgy gondolják a foton részecske, pedig nem az. Hullám.
    Részecskének azért érzékeljük, mert egy adott ponthoz köthető az észlelése. (nem észlelhető egyszerre két helyen). Ezért ha egy nagy kiterjedésű hullámot valamely pontján érzékelünk, akkor az egész kiterjedése hirtelen megszűnik. Erre gondolják azt, hogy hatással van az egyik fotonpár a másikra. Pedig az ugyan az a foton. Mint ahogy a két réses kísérletnél is így tud átjutni mindkét résen egyszerre. Tehát a fotonnak nagyon nagy kiterjedése lehet, ahhoz képest amit érzékelünk.
  • toto66
    #49
    Áltudományos maszlagra mutat a linked.
  • Grr1234
    #48
    Tévedtek, mind! Holnap 13:48.19-kor felfog robbanni, és fénye rögtön ide fog érni!
  • archrodney
    #47
    @gosu: "na ha 1 év múlva fog robbanni akkor végül is mi 640 év múlva fogjuk látni nem? és nem 2012 ben"

    De nem 1 év múlva fog robbanni hanem "hamarosan szupernóvává válik, ez a 'hamarosan' azonban csillagászati időskálán értendő, vagyis körülbelül egymillió év múlva következik be, nem holnap".

    Addigra pedig mi már alulról szagoljuk majd a kutyatejet... :)
  • goso
    #46
    na ha 1 év múlva fog robbanni akkor végül is mi 640 év múlva fogjuk látni nem? és nem 2012 ben
  • Shakata
    #45
    Van egy elméletem. A Betelgeuse már felrobbant 639 éve. A Betelgeuse környékén cirkáló idegenek azonnal a Földre siettek (természetesen féregjáratokon) és megosztották a Mayákkal, hogy mikorra ér ide a pusztító lökéshullám. (Mert a tudósaink tévednek, mint már annyiszor korábban.)
    Szóval készüljetek... :)
  • MaXiMkA
    #44
    Ez akkora hülyeség, h ennél nagyobbat már csak Győzike mondhatott volna a Mónika Show-ban. @archrodney : ott a pont. Nekem is a cikk olvasása közben merült fel, hogy ha idén, vagy jövőre robban fel, akkor hogy jut el egyből a fénye hozzánk ? Aztán rájöttem, h baromság. Részvét a cikkírónak.
  • dzsagon
    #43
    én hiszek nekik
  • archrodney
    #42
    @Fresh Duke: "A Hold is látszódik nappal, aztán rohadtnagy fénye van..."

    A Holdnak nincs fénye...
  • archrodney
    #41
    "2012-ben két nap ragyog majd az égen?" - Nem.

    Következő ez lesz:
    "2012-ben mindenki átváltozik asztro droiddá?" - Nem.
  • Nightwish006
    #40
    Lehet lemaradtam valamiről, mióta "derült" ki, hogy létezik egyáltalán? Egyébként amiről te beszélsz az a nemesis, mármint a a nap állítólagos társcsillaga. A Nibiru egy szimpla bolygó. De ezek mind csak feltételezések, tehát ne beszélj badarságot;>
  • jaspercry
    #39
    Sajnálom,a cicát is!
    A cikk vége a lényeg,mármint Quantum-Radar
  • ddt500
    #38
    A kép amúgy a Star Wars IV-ből van? (Tatuin)
  • NEXUS6
    #37
    De szemét vagy, most halt meg az egyik cicusom, erre jössz ezzel a Schrödinger macskájával, vazze!

    Bár honnan is tudhatnád, de akkor is szemét állatkínzó az összes tudós!

    Ja és Afrikában meg éheznek!
  • Elk Hunt
    #36
    Talán felvilágosíthatnád őket is...
  • Grr1234
    #35
  • yooyoo
    #34
    Csak az UV ellen véd.
  • jaspercry
    #33
    Valós képét is már talán láthatnánk a csillagoknak,nem csak a múltját...Quantum Radar
  • okosan gyerekek
    #32
    ostoba.
  • okosan gyerekek
    #31
    ostoba.
  • Ravkin
    #30
    Javítsatok ki ha tévedek, de én úgy tudom hogy az ózont pontosan a légkörbe beérkező sugárzás gerjeszti/bontja le, vagyis nagyobb sugárzás esetén sem bomlana fel az ózonréteg, csupán gyorsabban játszódna le a folyamat, magyarul a palyzs kitartana.

    Amúgy érdekes cím, és bugyuta cikk amiből sajnos mára már egyre több van az sg-n, szomorú mód már nem csak szekeres kollega alkalmazza. Hanyatlik az sg ?
  • Fresh Duke
    #29
    A Hold is látszódik nappal, aztán rohadtnagy fénye van...
  • Csirke4
    #28
    Tulajdonképpen igaz, csak a kép megtévesztő. Azért ha nappal is látszik annak tényleg szép fénye lesz!
  • Zoli007
    #27
    Szerintem ez egy korrekt cím; gondolom azt a jelet ismered a végén.
  • Lowosan
    #26

    "A Betelgeuse tömeget veszít és hamarosan szupernóvává válik, ez a 'hamarosan' azonban csillagászati időskálán értendő, vagyis körülbelül egymillió év múlva következik be, nem holnap" - taglalta Jim Kaler, az Illinois Egyetem csillagásza.


    Akkor valaki szóljon már
    ezeknek, mert nagyon félrebeszélnek.
  • culas25hc
    #25
    "2012-ben két nap ragyog majd az égen" ... katt..elolvas.. és mégsem. Ez milyen egy cím... Persze így többen olvassák biztosan.
  • USAMEN POWER
    #24
    A második Nap elvileg a Nibiru lett volna, csak hát a felreppent hírek óta kiderült hogy tőlünk jelenleg nagyon messze jár, így kár is bolygatni az eget miatta. Közelebbi dolgok vannak viszont amik esélyesebbek a következő évekre nézve, tartani nem kell tőlük, a haláltól se kell, egyszer úgyis jön.
  • Csirke4
    #23
    Augusztus huszadikán egy bónusz az esti tűzijáték után.
  • Zoli007
    #22
    Basszus, ez nagyon király volna!
  • Amergin
    #21
    Ne dühöngjél, ez már csak ilyen és ilyen is marad. Majd hozzászoksz.
    Az élet nem habostorta, elvtársam...
  • smaszi
    #20
    "Nem baj, azért minden reggel leellenőrzöm mostmár."

    Kötve hinném, hogy reggel látnád, esetleg hajnalban, és akkor sem egész évben...
    Inkább most (22:17) nézd meg déli irányban az Orion csillagkép bal felső sarkában (ságás fénye van)...
  • LouisWu
    #19
    Miért kell az sg.hu-n minden egyes hírhez valami hatásvadász címet adni, amiről a hírben kiderül, hogy faszság? (persze értem én, hogy így többen kattintanak, de akkor is, ez dühítő)
  • csgj
    #18
    Én úgy tudom, hogy lesz egy piros, fehér és egy zöld nap az égen. Mert O.V. ezt is elintézi nekünk.
  • Grr1234
    #17
    Minmeghaluuuuuuuuuuuuunk.
  • uniu
    #16
    Kíváncsi vagyok, hogy van-e engedélye az Sg-nek a cikk mellet szereplő kép tartalmához ? ( Tatooine, Csillagok Háborúja )
  • Nailyenugysincs
    #15
    Majd akkor szóljatok ha a naplemente olyan lesz mint a SW 4ben amikor Luke kinézett a sivatagba és két nap volt egymás mellett.
  • gombabácsi
    #14
    valójában ez is rossz megfogalmazás :)
  • halgatyó
    #13
    1millió év múlva más lesz a távolsága tőlünk, mint most. De hogy mennyivel, azt csak azok tudják, akik a mozgásának irányát (a miénkhez képest) ismerik.