12
  • FoodLFG
    #12
    Kezdjük ott, hogy le kell tölteni egy epül programot (iTunes) ahhoz, hogy egyáltalán vásárolhass.

    Tudom, hogy nehéz feldolgozni, de enyhén undorító, ahogy az epül minden szolgáltatását hardvereihez és szoftvereihez köti (és fordítva), miközben mindenkimást kizár a rendszereiből.

    6 milliárd (talán kicsit sok) ember nagy része agyatlan birka, akik azt eszik, amit eléjük hánynak.

    Egyébként én már találkoztam olyan apple lossless anyaggal, amit nem tudtam rendesen lejátszani.
  • B0nFire
    #11
    Ez is kopirájtos ám! Na, ki tudja, mi ez?

  • hangulati
    #10
    lassan a hetfeju sarkany is le lesz vedve, az osszes velt-, vagy valos tetteivel egyetemben. csakugy, mint a Nap, a Hold, vagy maga a Fold. Nem egy rohej?
  • hangulati
    #9
    persze, hogy lassult. mar minden eladhato zene elkelt. kicsit olyan ez, mint a periodusos rendszer.
  • B0nFire
    #8
    "..lehet hogy mert nem magyar gyártmány volt, hanem eredeti nyugatról?"

    Eltaláltad a szarva közt a tőgyit! Bezonyám! Nekünk itthon jó kis Mahasz, Hungaroton és Start kiadványaink voltak, amelyek minden tekintetben megfeleltek a fenti kívánalmaknak.

    Úgy volt jogtiszta "műsoros" kazettánk, hogy vettünk egyet a boltban, majd bementünk a könyvtárba, és a könyvtáros lemezről ugyanazt rámásolta nekünk egy lemezjátszóval és egy magnódeckkel. És és föld volt a különbség, pedig nem volt semmilyen ketyere közte, elhiheted egy közkönyvtárban. Csak ki lett vezérelve normálisan.

    A szalag kopottságán viszont néha ez sem segített. Gyakorlatilag voltak olyan szalagok, amelyekről a mágnesréteg már itt-ott lekopott, és oda nemigen lehetett rögzíteni semmit. Ilyenkor jó pénzért vettünk egy üres króm-dioxidos kazettát, a szalagot kioperáltuk belőle, és áttettük a műsoros kazettába, mert azon mégis címke van, meg a számok címei, no meg eredeti. Aztán másoltuk rá a tartalmat a könyvtárból.

    Amint mondtam: tömeggyártásban szar forrásból szar eszközzel sokszorosítottak, így a végeredmény szar lett. Nem lemezről játszották át a szalagra, és nem nagy szalagsebességgel. Mi pedig lemezről vettük fel.

    Amit a rádióműsorból vettünk fel, annak is kitűnő volt a minősége. Hányódik itt egy 30 éves Akai magnódeck, a napokban halt meg. De lehet, hogy csak egy biztosíték ment ki belőle, és semmi baja. Múzeumi darab, de kiszolgált bőven. Mondjuk 30 éve apámnak egy éves fizetésébe került. Erre még Made in Japan van írva, nem China, vagy Thailand.

    Most ugyanez a helyzet a digitális tartalommal. Az emberek joggal várhatnák el, hogy a pénzükért 320-as mp3-at, oggt, flacot, veszteségmentes aiffot wavot kapjanak. Majd ha akarják, átkonvertálják maguknak; tele a net ingyenes konverterekkel, amiben csak kettőt kell kattintani.

    Mondjuk egy 40-50 perces CD wavban ~400-500 MB.
  • sanyicks
    #7
    hát nemtudom de milyen műsoros kazettákat hallgattál, de apám 80-as ELEJI, és közepi Dire Straits kazettáit 5 éve meghallgatva sem hallottam azokat amikről te beszélsz, pedig jó párszor átment rajtuk a lejátszófej... lehet hogy mert nem magyar gyártmány volt, hanem eredeti nyugatról?
  • intrex
    #6
    Ójaj, és mi a baj az ájTyunsszal? A világ 6 milliárd emberének túl kevés a 256kbit AAC? Vagy az a baj hogy nem a Microsoft csinálta? Nem értem, komolyan.
  • B0nFire
    #5
    És emlékszel még arra, hogy a 80-as évek végén egy analóg műsoros kazetta (mert lemezre csak a burzsujnak futotta) hangminősége milyen volt? Gyárilag drupótos szalag, gyorsmásoló műhelyben sokszorosítva, dinamika kivezérlés nuku, hasznos frekik nuku, és a szalag zaja olykor egy arányba volt a zenéével.

    Ehhez képest a leggányabb 128 kbps-os mp3 egy drágaszág. Rengeteg zenét szereztem be "vacak" mp3-ba, ami annó kazettán volt, és csodálkoztam, hogy jééé, ilyne is van rajta? Mert tudniillik azelőtt sohasem hallottam.

    Nem egy műsoros kazettát digitalizáltam be, utólag zajt szűrtem, normalizáltam, a hiányzó frekvenciákat erősítettem, de még így is csak súrolta a hallgathatóság küszöbét. Hiszen eleve ha 60 Hz-ről indul a frekvenciamenet, akkor a hiányzó részeket nem tudom hozzá tenni. Ahogy 12 kHz fölött se volt már semmi. A mostani 3000 Ft-os webkamerám képes kábé ilyen tartományban hangot felvenni.

    Ne legyünk már annyira "igényesek". Ha minőség kell, ott a CD, a DVD, meg lehet venni, lerippelni a vinyóra, és onnan hallgatni. De nem lesz az iStore tele DVDR-rel, meg full BluRay-jel; a világ összes tárhelye nem lenne elég rá.
  • Wescone
    #4
    ...és a kiadások hangminőségéről még nem is beszéltünk.
  • redrock
    #3
    csak régebben normális zenét adtak nem ilyen szarokat mint pl.: Kesha Tik Tok ,Justin Bieber

    ha minőségi zenét csinálnának talán megvennék a lemezt.
  • FoodLFG
    #2
    Hát ja, kb. Ami most megy digitális zeneterjesztés címén (élen az ájTyúnszal), az egyszerűen bohóckodás. :D
  • miszterjoe
    #1
    Hát nem tudom. Ha én állandóan streamről hallgatnék zenét, biztosan hamar túllépném a havi "korlátlan" adatforgalom limitet.

    Ez a p×cs IFPI meg miért nem fogja már fel, hogy senkinek sem kell se CD se DVD, max a rajonóknak és a gyűjtőknek. Egyébként vicces, hogy ilyen 0 bites előadókkal verik a nyálukat, mint bíber, hogy váo de jól megy.
    Továbbá jó lenne ha a fizikai formátum mellett lehetne választani több féle digitális formátum közül a vásárláskor (esetleg mellé pluszba; minimum wav, nem pedig csak mp3). Ezt oldják meg ők.

    tl;dr: *facepalm*