397
Magicka az Arrowhead Game Studios-tól
  • Pio
    #237
    Hogy ON is legyek, coop-pal is hasonlóan pozitívak a tapasztalatok? Úgy játszanánk, 3-an, ha már játszható, akkor megvennénk.

    Soloban amúgy mennyire nehéz? Nekem a demó pályával meggyűlt a bajom, de lehet, hogy csak nem találtam meg a fasza spellkombinációkat és azért.
  • Pio
    #236
    Nem tudom, hogy az-e az elsődleges probléma, csak felhoztam egy példának.
    Az a játék tényleg nagyon durván monumentális volt.
    Persze mai szemmel már nevetséges egy kicsit, hisz 14 éves a cucc, de szerintem nem sokat tévedek, ha azt mondom, nagyjából 3-4 Dragon Age-nyi tartalom volt benne.
    Nem hiába messze a leglegendásabb darab az egész amúgy is legendás szériából (amit persze itt nyugaton kevésbé kedvelnek az emberek). Még renderfilm is készült hozzá kapcsolódóan (Final Fantasy: Advent Children).

    Aki szerint amúgy ma már mennyiség>minőség, bezzeg régen az nézzen sok AVGNt! :D
  • Fpocok
    #235
    Tök felesleges mindent renderelni. Elég csak a fontosabbakat, a többi mehetne game engine-l... mint pl a Starcraft2nél.
  • armageddon666
    #234
    Ahaaaa, szóval a rendervideók a probléma!
    Ez már érthetőbb...

    na nem mintha ragaszkodni kéne a rendervideókhoz... kifogás :P
  • Fpocok
    #233
    Nem szeretem a FF-t :D Egyikkel sem játszottam :D
  • Pio
    #232
    De nem azt mondta, hogy kifejlesztik, csak azt, hogy azt a mennyiségű helyszínt, karaktert, párbeszédet, rendervideót megcsinálni ennyi ideig tartana ezért fel se merül az, hogy ilyesmibe belevágjanak.
    Azt gondolom tudod, hogy egy mai minőségi rendermoziból pár perc egy évig készül egy komolyabb stúdióban.
    Na most már csak játszd végig a final fantasy 7-et (ha csak a főszálon rohansz végig olyan 50 óra lesz, ha mindenen akkor úgy 150-200) és nézd meg, mennyi ilyen pár perces videók kéne készíteni hozzá. :)
  • Fpocok
    #231
    És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a hosszú fejlesztési idő alatt mennyi pénzt ölnek bele.
  • armageddon666
    #230
    Én különösebb gondok nélkül végigvittem...
    Azóta volt 3-4 update.

    2 vagy 3 chaptert kellett újrakezdeni bug/instabilitás miatt, az azt hiszem 11ből. De az élmény kárpótolt :)

    Elég nagy a gépigénye meg a sávszélesség-igénye a játéknak.
  • Fpocok
    #229
    Hülyeség. Olyan nincs, hogy 30-40 évig fejlesztenek valamit. 2-3 a normális, de max 4-5... ha ennél több idő megy rá, akkor ott baj van. Nézd meg a DNF-t.
    Amúgy milyen a játék srácok? Gondoltam rá, hogy megveszem, de hallottam, hogy nagyon sok a bug benne.
    Igen, tudom, hogy szinte naponta jön ki javítás... aminek nagyon örülök.
  • Pio
    #228
    Nyilván jobban képben lehetsz e téren, mint a Square Enix elnök-vezérigazgatója. :)
    Azért adok egy kis segítséget, hátha úgy jobban fog menni: nyilvánvalóan az épp aktuális humán/techniknai kapacitásukra, renderfarmjaik teljesítményére, stb... számítva értette a dolgot és nem arra, hogy 20 év múlva mondjuk feltalálják a kvantumszámítógépet. Jövőbe látó képessége még neki sincs.
  • MerlinW
    #227
    "30-40 év" Ezen hangosan felnevettem:)) Ekkora baromságot:)) Ma is megérte felkelni:)
    30-40 év alatt az ember gőzmozdonytól az űrutazásig jutott, miközben két világháború lassította a fejlődést:)
  • Pio
    #226
    Egy fontos részletet kifelejtetek.
    A Final Fantasy 7 kapcsán mondták el 2010-ben, hogy ha azt a játékot újra akarnák csinálni akár csak a 2006-os Final Fantasy 12 (amit 3-4 éven át fejlesztettek) színvonalán, akkor a fejlesztési idő 30-40 évet (!!!!) venne igénybe.
    A játékok minősége nagyon is sokat fejlődött az évek során, ami a megvalósítás, körítés minőségét illeti. Csak sajnos ennek is, mint mindennek ára van.
    Aki pedig monumentális történetekre vágyik, annak ott a Final Fantasy VII.
    A kettő egyszerre egyelőre nagyon erősen hiú ábránd.
  • armageddon666
    #225
    hát... ez van.
  • MerlinW
    #224
    Elfogadod vagy sem, tenni nem tudsz ellene. Max a saját kis vállalkozásoddal, de ugye egy veréb nem csinál nyarat. Üdv a 21. században:)
  • armageddon666
    #223
    "A mai világban a mennyiség számít, nem a minőség, ezt el kell(et volna rég) fogadni."

    Szerintem pont hogy nem kéne elfogadni, de hát... ez van.
  • MerlinW
    #222
    A kiadónak az a dolga, hogy eladja a terméket. Kiszabja a határidőt és a fejlesztőcégek dolgoznak úgy ahogy. Az ha valami optimalizálatlan, vagy bugos, nem feltétlenül a kiadó hibája, hanem a trehány/felületes/lusta/béna fejlesztőcsapatoké.

    Érdekes módon pl. a Bioware, DICE játékaival nem igen van gond. EA Sports-al sincs amerikai vonalon (NFL, NBA), európain már inkább. Az hogy pl. az NFS-ek olyanok amilyenek.. nos.. nem mondhatjuk, hogy nem próbálkoznak, minden évben átadják másik gárdának, hátha majd ők csinálnak valamit vele.

    A mai világban a mennyiség számít, nem a minőség, ezt el kell(et volna rég) fogadni. Ugyanez megy a mozi, zene, de minden más iparban is. Ez van.

    És mégegyszer, nem keverni a kiadót a fejlesztőtől. Jó fejlesztő, jó kiadóval jót tesz asztalodra (lásd EA+Bioware). EA dolga 90%-ban csak az ostorcsapkodás és az eladás. Magicka esetében a Paradox a béna. Mert nem tudom mikor kezdték el fejleszteni ezt a játékot, de durván 2-3 hónap alatt össze lehet rakni egy ilyen játékot.
  • Murder3
    #221
    Az h mit szűrnek le nem az én vagy bármely játékos baja.
    Újszerű,olcsó,szórakoztató egy ideig,megéri megvenni mert tényleg nem drága.
  • Murder3
    #220
    kicsit naív vagy velük szembe.
  • Dopti
    #219
    :D:D:D
  • Rage47
    #218
  • Zomil
    #217
    legujabb directx/vga driver sosem árt :)
  • berlinboy6329
    #216
    No,még tönkrebassza a VGA-mat lol...most még annyit sem tudtam játszani vele,mint legutoljára..Akkor eljutottam az arcane varázslatig a tutorban,most meg a földet sem tudtam használni és még a párbeszédeket is átugráltam...

    Majdnem beszart a gép is lol...

    "A képernyőillesztő nem válaszolt majd helyreáált"..V vmi ilyesmi...Driverfrissítés kéne neki?9. valahanyas van fenn asszem.Ezzel meg csak az egyik plugin After effectshez,ennél újabbal nem indul el...
  • Murmur
    #215
    Egyetértek. Ezért is rendeltem elő a Magicka-t, mert éreztem, hogy ez üde színfolt lesz. És nem egy megfizethetetlen játék. Patch-ek: sok van belőlük, de kicsik; kibírom, hogy napi néhány megát letöltsön a Steam. :)
  • lostprophet
    #214
    Dead Space 1-2, nesze, optimalizált játék az utóbbi évekből, az EA kiadásában;)

    Én SEGA-t csapnám ketté, amiért fél évig várakoztatott a "nagy" Alpha Protocol patchre, aztán kiszúrták a szemünket egy 7 megás kis bizbasszal, ami nem volt semmire jó.
  • armageddon666
    #213
    Ezt fordítsuk meg.
    Adott most ez az újszerű játékmenettel megáldott Magicka. Nem veszed meg, nem azt fogják leszűrni belőle, hogy mert bugos volt és túl korán adták ki, hanem azt, hogy nem vált be ez a fajta újítás. És jön a többi copypasta játék majd...

    Ami kár lenne, mert nagyon bejön ez a fajta nyomkodós-kombinálós varázslás... Néha mintha guitar herozna az ember :) Egy ilyesmi játékra kb. azóta vágyom, mikor a WoWhoz bejelentettek egy ilyen troll updatet: új kaszt, a Bárd! És a spelljeit ilyen guitar hero stílusban kellett előhívni. Megtetszett az ötlet, szerintem jól is elsülhetett volna. Bár ez kicsit más, néhány szituációban hasonló érzésem van Magickánál.
  • Zomil
    #212
    Most öszintén te biztos, h az EA-röl beszélsz, mert én csak az Activision-t fedezem fel az irásodbol, arra illik ez a leirás :)
  • Murder3
    #211
    Ezt sztem ne itt vitassuk meg, de mint mondtam az EA egyszerűen szarik a játékosokra és csak hazudnak folyton.
    Képenröhögik,leszarják őket magasról.
    Kezdjük ott egy normálisan optimalizált játékuk nincs az utóbbi évekbe, persze arra nincs idejük, meg pénzük mert elmegy a töménytelen hypra,aztán ah egy játék meg nem jövedelmező mert azt épp nem hypoltáák szarrá akkor fogják és kizsákmányolják a játékosokból a maradék pénzt majd szép lassan úgyhagyják a süllyedő hajót lékesen.
    És ezek a kiadók uraljáka piacot.
    De amíg az emberek a nyílvános szembeköpésért még fizetnek is nem fog változni a helyzet.

  • armageddon666
    #210
    Na, legutóbbi update óta már gyengébb host esetében is játszható, sikerült az erdős arénát kiüríteni :) Aztán nekifutottunk a másiknak, ami sztem nagyon nehéz... ameddig nem kapja meg az ember a Summon Elemental képességet :D Onnantól viszont röhejes lesz... Steam meg Lightning Elementalok aláznak :) na meg a Water meg Cold Elementalok jól kombóznak :D
  • armageddon666
    #209
    Ja, hogy az EA-t mint fejlesztőt kritizálják? Azt hittem mint kiadót...
    EA által FEJLESZTETT játékról nem is nagyon tudok. Talán az EA Sports cuccok, de azok meg nem nagyon érintenek.
    Játszottam GRIDdel is meg SHIFTtel is. Szvsz egy erős utánzat :) lett olyan jó, mint a GRID.
  • Zomil
    #208
    Az EA igenis probálkozik ujitással(lásd pl. Mirrors Edge) a játékosok meg szépen képen röhögik öket és veszik tovább a 22. nfs és fifa részeket...
    Nem alapitvány ök, h semmi pénzért egy kis rétegnek fejlesszenek játékot, ha abbol van a pénz, h a 22. fifát megcsinálják, hát akkor azt csinálják. :)
    Kell ilyen is, erre is van igény. Ha meg ujitás kell ott vannak más fejlesztö csapatok nem csak a nagy nevek, de az indie játékfejlesztök is.

    Ha választanom kellene, h egy olyan játékot fejlesszek, ami lehet, h bukás v egy olyat ami az egész világon jól fog fogyni 100%-osan, akkor lehet az utobbit választanám...

    Viszont kiadoként azért akadnak jó játékaik, pl. ott van a Bioware :)
  • Murder3
    #207
    mind1 a lényegen nem változtat.
    ez egy inkorrekt hozzáálás a részükről.

    ilyenkor az ilyen kiadóknak kívánok én csődöt.
  • Murder3
    #206
    lol és az actinál az ea sem jobb.
    Acti legalább nem olyan régóta húzza az embert le mint az ea.
    Shift?....hajaj az is csak egy szánalmas próba eleve felesleges nfs-t simulátor felé mozdítani hiába mondja a sok észkonbájn h jajj így árkád úgy szimulátor kell mert baromság.
    nfs attól jó h árkád persze az mw óta játszható rész nem volt, de nem is lesz amíg az ea kezébe van a brand.
    Tök mind1 ki fejleszti az ea szól bele mindenbe addig meg az ár/érték inreális lesz+amivel lehet lehúzzák az embert.
    Megaztán kb pár hónap után vagyis mikor egy adott játékból jön a 2. rész ergó sorozattá válik azután szarnak rá sé az új rész 0 újjítással kerül 12k-val a polcokba
    meg amúgyis előbb költik el a pénzt a játék hypjára mintsem új innovatív dolgok megvalósítására, márha eggyáltalán az adott fejlesztő csapatot érdeklik is nem csak megcsinálja lesz pénzük oszt mennek majd kurvázni.

    utóbbi pár évbe egy optimalizált játékuk nem volt,játékidő kb az 5-6-7-8 órát súrolja max és zsákszámra minden szarhoz dlc töménytelen mennyisége.
    Ja és a folytatások amik kb annyit tesznek h más szám vagy név kerül a bejáratott brand mögé.
    a legtöbb játékuk szemét kategória nem g pénzt letölteni se éri meg.
  • Zomil
    #205
    áhá :D
  • lostprophet
    #204
    DICE = Digital Illusions Creative Entertainment
  • Zomil
    #203
    Mirrors Edge-et nem a Dice fejlesztette?

    Amugy meg Activision mindegyik kiado/fejlesztönél lentebb van szinvonalban, élen nyomorék faszfej Kotick-al
  • MerlinW
    #202
    Te se keverd az EA által fejlesztett és az EA által kiadott játékokat. Dead Space-t sem az EA fejlesztette (hanem a Visceral Games), ő csupán a kiadó. EA, EA Sports, EA LA, stb nem tudom mikor mutatott fel bármit is utoljára. Talán a Mirror's Edge-et, de az is határeset, mert azt is az egykori jó öreg Digital Illusion csapata készítette.
  • MerlinW
    #201
    Mondjuk a Shiftet sem az EA fejlesztette:) Igaz a tavalyit sem és mégis szar lett:) Shift jó lett volna, ha nem előtte jelenik meg a GRID. Így viszont az is egy gyenge utánzat lett.
  • MerlinW
    #200
    Azért 400 mega naponta, mert warezolod. Steam-en töredéke a frissítés. Skidrow egyszerűen csak összekotorja a módosított fájlokat és azokat publikálja. Örülj, hogy egyáltalán közzéteszik. Persze nyugodtan írhatsz nekik egy levelet, hogy kérjenek tőled ezért bocsánatot.
  • armageddon666
    #199
    Így is sikeres már a játék, és naponta jönnek hozzá a patchek. Hogy mit várok? Azt hogy továbbra is foglalkozni fognak vele. Miután nagyjából bugmentesítették, jönnek majd az új küldik :)

    EA-t az fikázza, aki nem ismeri az Activisiont :)
    EA bűnei... a copypaste játékok? nem kötelező meg venni... adnak ki mást is egyébként, és többnyire egész jó dolgokat... az meg hogy a FIFA 2012 ugyanolyan mint a 95 speciel engem nem nagyon érint. Az új év, új NFS meg... vannak jobb meg rosszabb részek, pl a Shift szerintem nagyon jó lett.
  • Murder3
    #198
    EA divatfika?
    nem tudom most annyira nem akarok offolni hogy itt EA kedves kiadó cégecske hozzáállásáról beszéljek a játékosok irányába....hidd el ők több "bűnt2 követnek el a játékosok irányába mint a nagy "warez bűn" a játékosok irányából amiért a nagy pénzéhes mocskok sírnak folyton.


    Nme szóltam le mint modntma a warez verziós up2-es patchel nicns nem volt eddig benne az akadáson kívül zavaró tényező.
    +a játéktól függetlenül vontam ezt le, nem a játékot nézem és nem is arról beszélek hanem a kiadó,fejlesztő csapat hozzáálásáról, a játékosok és vásárlók semmibe nézéséről.
    Mint előbb is leírtam ha nem is játszottam volna a játékkal soha akkor is ezt vallanám.
    Nme tudom hogy vannak itt eggyesek vele, de ez a kiadunk egy alpha verziót 10 euróért aztán naponta patvheljük mert annyira bugos és játszhatatlan, mert mi törődünk a játékosokkal címszó alatt.
    Ez egy nem benfektesnek pocsék munkát jelent és hogy bízzon a leendő vásárló ha a termék amit vár és reméli h lesz továbbra is tartalom támogatás a kiadó részéről, ha így kezdődik a játék startja?
    hiába 10 euró ez nem ár kérdés.