5845
Második világháborús multiplayer FPS | http://www.heroesandgenerals.com
  • Ezzioo
    #5685
    Nem Repültem ? Szerinted miért kérdeztem? Azért is írtam h nem egyértelmű, mert ha van ellenséges vadász esélytelen landolni még a térkép szélén is. De azért kösz az infót!
  • Roger6
    #5684
    "Senki nem szokott harc közben leszállni," - na ezt meg honnan vetted? :) Nem repültél még, igaz?
  • ikarus44
    #5683
    A séma roppant egyszerű: Ha harckocsival játszol, és megsérül a tankod akkor mit teszel? Visszavonulsz egy biztonságos helyre, és javítasz. A repülőnél is ugyanígy van, csak ők általában a térkép szélére szoktak visszarepülni, és ott szállnak le javítani.
  • Ezzioo
    #5682
    Leszáll??? Senki nem szokott harc közben leszállni, u h nem egyértelmű.
  • ikarus44
    #5681
    Mert ha tudja javítani ahelyett hogy lezuhanna vele, akkor mind az erőforrást is kíméli, a tárcájáról nem is beszélve
  • Roger6
    #5680
    Heh? Leszáll, megjavítja, felszáll. Szerintem egyértelmű....
  • Ezzioo
    #5679
    Üdv! Valaki megtudná mondani, hogy egyes pilóták minek raknak be javító készletet? A tankost azt értem, de a pilótának minek?
  • ChipKng
    #5678
    Akinek van esze es nem akarja, hogy a sok amator elszarja az egysegeit, akkor csak olyan csatakba tolja be ahol vagy o maga jatszik vagy a haverja vagy valamelyik klan. Ezeket is csak UTOLAG szokas betolni, hogy a matchmaker-rel csatat kereso "randomokat" ne dobja be oda ahol 18-an allnak sorba. Szoval nem olyan hulyek, csak nagyon sokan vannak a keves egysegre.
  • Ezzioo
    #5677
    A német tábornokok nem túl ügyesek, elég érdekesen pakolják az egységeket. Azért kapunk ki állandóan.
  • ChipKng
    #5676
    Barmilyen oldalon a war-nal meg lehet szivni ha nem csapattal mesz. Ezt mar parszor leirtuk. Maganyos farkasozni itt nem lehet, mert csak szopo van...
  • Wikingragnar
    #5675
    Akkor nemet waron mit mondjak? A jatek rts resze elvan baszva. En ritkan warozok.
  • Ezzioo
    #5674
    Kösz az infót !
  • Roger6
    #5673
    Játékon belül nincs külön klán felület, szóval csak legyen egy meglehetősen nagy szintű karaktered (15+), aztán felmész egyik klán TS-ére. Általában 1-2 hét próbaidő van, és ha megfelelsz, akkor nyomhatod velük a harcot mindig.
  • Ezzioo
    #5672
    Chipkng biztos hogy nem lőttem mellé, ennyire azért nem most kezdtem. Egy teli tár a fejbe szépen pötyögtetve, mindegy. Speedhack alatt azt értem illetve azt láttam, hogy az illető elég gyorsan szaladt, lefutotta a motort majdnem, utána szépen kocogott tovább a normál sebességen. A játék közben is erősen hangoztatják, hogy nincsenek csalók vicc! Más téma viszont, hogy lehet klánokhoz csatlakozni? Valaki megtudná mondani ?
  • ChipKng
    #5671
    Milyen az a speed hack? Ilyent meg nem is lattam... Eddig ket felet ismerek: Aimbot amikor rairanyitja a celzodat az ellenfelre, igy nem losz melle, ill. az EID ami mutatja (bekeretezi egy jol lathato teglalappal) az ellenfeleket a palyan mindenhol. Youtube tele van ilyen videokkal ahol a cheat-eket aruljak. Node speedhack? Az mire jo? Nem arra gondolsz, hogy amikor 120 vagy 200 koruli a ping akkor neha el-elrohannak a jatekosok a picsaba? Az nem hack, hanem az amcsi szerverek tavolsagai miatti 'effekt'.

    Nem csak veled volt ilyen, hogy beleeresztettel valakibe egy tonna sorozatot es meg csak el sem talaltad. Lapozz vissza par oldalt ahol Grabowszki kollega linkelte be Tykjen nevu emberke szerencsetlenkedeset mikor Grabot nem talalta el egy sorozattal. Kesobb kilassitva latszodik, hogy minden lovese mellemegy. Ez konnyen megesik ha futas utan allsz neki sorozatot loni mert akkor osszevissza jar a karakter keze amig meg nem nyugszik (pihen).
  • Ezzioo
    #5670
    Chipkng arra értem, ha valaki csal pl: amikor speed hackat használ, ezt a saját csapat társamon tapasztaltam amikor az Usával játszottam. A mai nap a németekkel játszottam pár Wart, és a ruszki játékos a falon átment, mondjuk ez lehet bug is. Olyat is tapasztaltam már, hogy beletáraztam a játékos fejébe kb 1 méterről és semmi. De biztos, hogy vannak csalók. Grabowszki te tényleg jól játszol, kár, hogy nem a német frakciót erősíted. Nekem eddig csak 600 órám van a játékban viszonylag elég jól játszok hozzád képest persze nem.
  • ChipKng
    #5669
    En ugy nevezem magam mikor benan megyek, hogy lemming uzemmodban vagyok. Aki jatszott azzal az osregi jatekkal, tudja mire godolok. Nyilt terepen setalgatok, semmi fedezek, semmi jobbra-balra mozgas, hogy ne talaljanak meg/stb... En meccs kozben szoktam eszrevenni, hogy milyen benan es amator modon mozogtam es nem a masikat hibaztatni. Persze mikor mar egymas utan 5-odszor halok meg azert mert fejlovest kapok akkor felmegy bennem a pumpa, mert ilyenkor kidobott idonek tunik a heavy set gold-ba fektetett energia. :(
  • Roger6
    #5668
    Nem Ezzioo-ra írom, csak úgy általánosságban: a gond az, hogy 10-20 órányi játékidővel akarják összehasonlítani a tudásukat a több ezer óráséval. Nyilván aki beletett tegyük fel 1.500 órát, sokkal több tapasztalatot gyűjtött. Kiváló példa, amikor ismerősökkel játszom, sokszor azt sem látják mire lövök az erdőben. Pedig nekik is van 1-2 száz órájuk. De amúgy a videót is ha megnézed, hát semmi különös nincs benne, aztán amikor meglátják, hogy 35/3, és lelövöm őket, akkor tuti csaló vagyok. Ez simán alap tézis sok embernél, hogy aki jobb nála, az csaló, pedig sokszor a saját játékát kéne felvennie, és utána megnézni, hogy miben hibázott. Én azért készítettem ezt a videót is, és tanultam is belőle.
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2017.12.01. 11:45:24
  • ChipKng
    #5667
    Mitol lesz nalad valaki csalo?
  • Ezzioo
    #5666
    Azt nem értem, hogy a Ruszki meg az Amcsi csalókat miért nem banolják? Teli van velük a játék és rohadt idegesítő!
  • Roger6
    #5665
    Ha már németekről volt szó, és hogy mennyire... hát bénák. Amúgy az a gond, hogy amikor ezt leírom, akkor a fórumozók is magukra veszik, pedig igazából én arra szeretnék utalni, hogy a NAGY részük (mivel ők rendelkeznek a legnagyobb játékosbázissal) balfasz. Akinek nem inge ugyebár...

    De itt egy videó, még 2 hónapja készítettem a régi gépemmel (ezért csak 30 fps). 35/4-es stat körül járok, nézzétek meg, hogy mennyire béna balfasz bagázs a német oldal ezen a videón is. Csinálok valami extrát? Csinálok valami emberen felülit? Vannak embertelen gyors reflexek? Vannak mindenkit felülmúló mozdulatok? Esetleg olyan célzást, amelyet bármelyikőtök ne tudna megcsinálni? Hát nincs. Ez egy tök sima meccs, megyek, lövök, ráadásul tök másnaposan, ennek ellenére naponta írnak rám, hogy csaló vagyok, meg feljelentenek.

    Tegye fel a kezét az, aki ezt nem képes megcsinálni (mert szerintem itt a fórumon mindenki képes rá):

  • Roger6
    #5664
    Egyetértek az ideológiával. Nekem semmiféle kommunista érzésem nincs, sőt, jobboldali vagyok ésszerű keretek között, az oldalválasztásom egyszerűen logikai alapon jött létre. Jelenleg pedig olyan játékbeli célt tűztem ki magamnak, ami miatt nem válthatok oldalt huzamosabb időre.

    A DB-t sajnálom ha tényleg úgy van, ahogy írtad, rendkívül élvezetes csatákat vívtunk veletek mindig. A vereség is felért egy győzelemmel sokszor számomra. Meg amikor ellenetek játszottam, sokkal jobban kellett fókuszálni, nem lankadhatott a figyelem, sokkal taktikusabb voltam. Most mindent skillből akarok megoldani, taktika nélkül. Csak berontok az ajtón páros lábbal, aztán osztom az áldást. Na ez nem megy DB ellen, mert azelőtt kapom a fejest, mielőbb berúgnám az ajtót. Szóval hiába lövök 90/7-et egy normál csatában, sok játéktudást vesztettem azáltal, hogy nem warozok. Viszont keresetben meg a normál csata sokkal jobban hoz, hiszen sokkal többet gyilkolok és sokkal többet cap-elek.

    Meg aztán a klánnal is meguntam azt, hogy van 2 órám, és ez idő alatt csak 3 csatát nyomunk, azok legtöbbje is 10 perces, utána 30 perc sakkozás. Ez főleg akkor volt zavaró, amikor még havi szinten vettem a veteránt ingame zsetonért, ugyanis ennyi idő alatt nem lehet pénzt keresni. Most már megvan az egy éves előfizetés, vagyis 2019 januárig rendben vagyok, tehát több, mint egy év.
  • ChipKng
    #5663
    Nem szabad ideologiat vinni ebbe a JATEK-ba. Attol, hogy neha Axis jatekossal jatszom, nem leszek naci, igy akkor sem lettem kommunista amikor 1 haborura atneztem az oroszokhoz. Mindenhol jatekosok vannak akik jatszanak. Az SS-ezos nacizos emberkeket meg ugy takaritjak ki a jatekbol, hogy csak ugy recseg.

    #5660

    Hat, sztem a DB mostanra egy fogatlan oroszlan lett, mert nagyon ritka mikor osszejon egy csapatra valo emberke. :( Mikor legutobb osszefutottunk nem is tudom mi tortent, miert kerultek elo paran, de mostanra megint eltuntek. Talan az uj update-re voltak kivancsiak. Amugy remlik, hogy tolta veletek egy DB-s emberke is alneven, de nem kell rosszra gondolni, csak utolag tudtam meg mikor kuldott nekem egy screenshot-ot arrol, hogy kinyirt engem. :)
    Az ex-SAS most mar BAD neven nyomulo brigad az akik meg megfelelo letszamot (es minosegi jatekossal) produkalva toljak az ipart, bar ennek ellenere tegnap delutan mikor veluk toltam a Polaris nevu AXIS csapat elvert minket, ugyesen es jol szervezetten vedekeztek.
  • Alanw
    #5662
    hat en foleg 1956 miatt meg a tobb evtizedes megszallas miatt hanyagolom a russzkikat.....
  • Roger6
    #5661
    Ejjha, a lopott Sturmgewehr-t 5-ször töltöttem újra a védekezésben:

  • Roger6
    #5660
    Nem sokat war-oztam mostanában, de amikor legutóbb találkoztunk, köpni nyelni nem tudtam a DB-sektől, alig lett meg a kettes KD. Még mindig a legprofibb klán számomra. Ha egyszer amcsi oldalra megyek, biztos megpróbálok felvételizni hozzátok.

    Ami viszont beszédes az ez a kép. Ennyi nyertes meccsel alig van major city-je a német oldalnak. Hát ez van akkor, amikor nincs szervezettség, és a sok idióta minden egyes szar meccsre benevez, és ész nélkül waroznak.
  • ChipKng
    #5659
    Sztem ez sokat elmond arrol, hogy miert nem jatszanak strategiat az amcsi oldalon, csak bohockodunk meg probaljuk szopatni a klanokat ha osszegyulik kello mennyisegu ember, de komoly ellentamadasra nincs esely:
  • ikarus44
    #5658
    Szerintem azért hiszik, hogy sok a cheater mert annyira fos a htbox rendszer, hogy van amikor már a fal mögött vagy, és még mindig hit-el az enemy (és látod hogy nem a falon át lő, tehát nem használ cheat-et) vagy amikor közelharcban telibe lövöd a srácot, és vagy nem sebződik, vagy ami extrémebb még látod ahogy átmegy rajta, és mögötte a falba csapódik (és speciel elég gyakran járok így...) és nem a ping magas/vagy az FPS alacsony. Ezért pl. már én is sokszor kiáltottam farkast.
  • Roger6
    #5657
    Fallschirmjägert elvettem,
    ellenséget henteltem,
    mert nekem az a fegyver OP,
    amivel pusztítani tudok:

  • Roger6
    #5656
    Nagyon ritkán találkozom csíterrel, a fejesekről megismerni őket Szoktak írni amúgy naponta random emberek, hogy rohadjak meg, meg egyebek, és reportolnak. Amúgy most pl amcsizom már pár órája, és ugyanúgy meglövöm amit kell. :) Ilyenkor eszembe jut, hogy Tykjen is 117 kill-t nyomott Grease Gun-al, szóval akkor az is OP biztosan :)
  • figg8
    #5655
    Roger majdnem minden szavaddal egyet értek egyet kivéve..90%stagedban játszom és sokszor találkozom 64/4 vagy 39/1 statokkal általában orosz srácok....rengeteg csíter van .sztem az oroszok egy lépéssel retoék elött járnak....
  • Roger6
    #5654
    Amúgy most lőttem Tula Tokarev33-al 9/0-ba magam németek ellen. OP az a kézipisztoly is, biztos nem az ellenfél balfasz.
  • Roger6
    #5653
    Nyja, és ilyen statot csak németek ellen tudok. Miért is? :)
  • Roger6
    #5652
    Nem, nem szedi le badge nélkül háromból, de majd csinálok videót róla, ahol a 15 méterre álló autót nem találod el vele 3 lövésből. De örülök, hogy akinek nincs ilyen fegyvere, az jobban ért hozzá :) A light repcsit sem szedi le egyből. A 90+ kill pedig PONT az MG-nek köszönhető, pont annak az OP fegyvernek. :) Bírom, hogy ha valaki jó játékos, egyből azzal jönnek, hogy nincs élete. Gyere fel FB csoportba, 97 kilós vagyok, erőemelés a hobbim, láthatod a képeken is. És köszönöm kérdésed, boldog párkapcsolatban élek, jó munkahelyem van, rendezett életem. És pont azért írtram, hogy minden fegyverben 4 csillagom van, hogy legalább feltűnjön, hogy mindegyiket próbáltam. Persze aki nem érti, annak hiába magyarázom. DP-vel soha nem tudtam ilyen statot produkálni, ott 60/5-nél nem volt soha jobb. Igaz, ha gyorsan írok a helyesírás nálam sem tökéletes, de remélem azért érthető volt, amit írtam. És bocs, de személyeskedősre venni a figurát, mert valaki jó játékot, a világ leggerinctelenebb dolga.

    Mégis mire legyek büszke a Heroes and Generals topicban, hogy 130-al szériázok? :)
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2017.11.24. 17:12:39
  • Ezzioo
    #5651
    Köszi a válaszokat! Maradok Némettel ennek ellenére. Egyébként eddig két Wart sikerült nyerni a Németekkel, ami eléggé szánalmas.
  • Califa
    #5650
    A német light tankot 3ból a light német repülőt 1ből szedi a puska persze te ilyennel nem játszol 3000 óra játék után. Legyen igazad mindenbe ,legyél büszke a 97 killedre (nézd meg a másikoldalon a killeket meg nálatok,ennyi a szovjet erröl beszél itt mindenki,vicc egy nagy vicc ha nem csalsz és télnyleg ott éled az életedet a gép elött ,akkor sem reális a kép) játszál addig még nem te leszel a legjobb.Gondolom az életed közel sem ilyen rózsás. Hogy is lehetne hiszen nincs is...........OP mikulás
    ui.:Kákát kereshetünk a helyesirásodba nálad is :)
  • Roger6
    #5649
    A WAR amúgy jóval összetettebb, mint hogy: azé nyerik, mer csíter meg op fegyver". Tudom, itt mindenki veterán WAR-ban, de azért a 4 millió warfound sem véletlenül került hozzám az idők alatt. A taktika a legfontosabb része. Kialakítani pocket-eket, elvágni az utánpótlást, stratégiai városokat elfoglalni. A WAR nagy része a Generals fülön dől el, nem az FPS részben. Persze tudom, itt mindenki profi :)
  • Roger6
    #5648
    Ha nem haragszol, van 3.000 órám a játékban, szóval tudom miről beszélek, minden fegyverből 4 arany csillagom van.

    A leírásodból PONTOSAN látszik, hogy soha a büdös életben nem volt a kezedben PTRD, ugyanis ekkora faszságot nem írnál ellenkező esetben. Light tank minimum 5 találat (a legkisebb light, a következő már 7 lövés lenne), pont 90 fokban, tehát mire egy light tankot leszedsz, kell legalább 9-10 lövés, ami alatt egy light tank simán körbetáncol 5-ször. Plusz 90 fokban kell eltalálnod, anélkül pattan a skuló, nem beszélve arról, hogy olyan pontos, hogy egy álló kocsit nem találsz el 15 méterről, és ez nem vicc. Van a PTRD-vel 300 órám, de amióta nerfelték, senki sem használja, nem véletlenül, én sem. Ráadásul a faszom 300 órában 150 óra az volt, hogy meglegyen hozzá minden Badge, és faszán működjön. Így más sajnálom a beleölt időt.

    "71 szaros lőszert kiszarni ugy hogy 3 találatot bevigyél nem sok ész kell" - melyik fegyver az, ami 71 skulós, és 3 hites? Ez érdekelne. Fejre mindegyik egy hites, az SMG-k általában 4, de Heavy Set miatt 5-7 hitesek, plusz ha Ppsh-ról van szó, azt utálom mint a szar, 10 méternél messzebb egy házat nem találsz el vele. Persze-persze, én vagyok a balfasz, tudom, azért nézd meg a képet, amit linkeltem. FB-s csoportban is ugatott valami gyökér, de érdekes módon, egyetlen statot sem találtam tőle feltöltve, tőlem meg 15 kép is volt 10+ K/D-vel. Hát ez van.

    "Én pont azért álltam orosz oldalra"............ ezel egyébbként mindent el is árultál,magadról" - a helyesírásod igen fasza. :) Tehát ha leírom, hogy arra az oldalra álltam, aki mindig veszített, az miért is negatív számodra, drága barátom? Azt hittem, hogy aki a gyenge oldalra áll, az pozitív dolog, úgymint Robin Hood-ként segíteni az elesetteken. Én CS-ben is mindig a vesztes oldalra álltam, ha felmentem egy szerverre, de most már tudom, hogy szerinted ez mindent elárul rólam. Vagy... vagy azért írtad, mert felnézel rám, mint egy padavan a Mesterére? Köszönöm, a könnyeim kicsordultak, gyermekem! Áldott legyen a neved, drága barátom!

    "Ja vagy tele van olyanokkal mint Te,Magasan kvalifikált über ászokkal.Gondolom ezt te sem hiszed el,ahogy azt sem hogy a németeknél soka balfasz és azért vesztenek."
    Dehogyis, én szar vagyok, a németek meg igenjók, úgyhogy hoztam neked egy normál csatát németek ellen, hogy mennyire jók is valójában (hozzátenném, hogy a killjem 80%-a MG42-vel és Sturmgewhr-el jött létre ezen a meccsen, a balfaszoktól elszedett fegyverekből).



    Persze war-on DB vagy z.B.V. ellen ilyet nem lehet csinálni, mert ők értik a dolgukat, és ha egy vonalas támadás van, örülünk, hogy ha megvan a pozitív stat. Szóval ja, sok a balfasz német oldalon, nagyon.
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2017.11.24. 15:20:17
  • Califa
    #5647
    Drága barátom: a PTRD 1941 tankelháritó puskára gondoltam ,gyorsan olvasd át a forumokat hogy oda milyen statok vannak hazudva és várom kimeritő válaszodat. te Vörös ász.Probálj ki egy géppisztolyt hogy mennyire stabil a németeknél arrol nem is beszélve hogy fele, lőszer sem megy bele egy tárba,71 szaros lőszert kiszarni ugy hogy 3 találatot bevigyél nem sok ész kell.Ami a játéknál ki is tükröződik igyencsak gyengusz a német fegyverzet ,40 méter fölé nem kell lövöldözni vele,de nem is arra való egy pph/pps rohantok előre az szarjátok a lőszert közelharcba(és ti maradtok álva)Irogathatsz bármi a játék közel sem azt tükrözi ami statokat és személyes véleményed összemosott terméke. Vagy csaló van sok,nálatok vagy unfair a fegyverzet.Ja vagy tele van olyanokkal mint Te,Magasan kvalifikált über ászokkal.Gondolom ezt te sem hiszed el,ahogy azt sem hogy a németeknél soka balfasz és azért vesztenek.
    "Én pont azért álltam orosz oldalra"............ ezel egyébbként mindent el is árultál,magadról ,
    Köszönöm.
  • Roger6
    #5646
    :D Én pont azért álltam orosz oldalra, mert amikor elkezdtem játszani, 3 hónapig csak amcsikat láttam győzni, az oroszok mindig vesztettek.

    Túl sok balfasz van német oldalon. Ez nem kamu, a német oldal rendelkezik a legnagyobb játékosbázissal, és enyhén szólva is a a sok balfasz lehúzza az amúgy nagyon jó klánok teljesítményét. Mindent elmond az, hogy német oldalon ott a z.B.V. klán (második legjobb az egész játékban szerintem), akik este előrenyomulnak az adott térségben, másnap reggelre meg mindent elvesztenek a a tudás nélküli játékosok miatt. Ti is német oldalon vagytok?

    Ott van az amerikai oldal is, Devils Brigade (szerintem ők a legerősebb klán a játékban), SAS, 1st Armee, meg lehetne sorolni a fasza klánokat, de hiába minden, ha a random idióták reggelre elvesztik az elfoglalt területeket. Ebből a szempontból szervezettebb az orosz oldal, bár az említett klánokhoz képest a játéktudásunk némileg szerényebb.

    "az oroszoknak olyan op fegyvereik"

    Ezt amúgy már kitárgyaltuk itt évekkel ezelőtt.

    Nézzük pl. az LMG-ket

    - LMG || német oldalon MG42 - mindegy mit állítok vele szemben, a legjobb LMG a játékban. 1000+ RPM-el, pontos, ráadásul megint buffolták, szóval már egyáltalán nem instabil, szemben egy DP28-al, ami ugyanúgy 3 lövésből öl, csak 1.100 RPM helyett 720 van. Na? Még mindig azt hiszed az oroszoknak van OP fegyvere?
    - SMG || MP40, sebzésre, pontosságra, stabilitásra a legjobb az ÖSSZES SMG közül. Thompson és PPs-43 kb. egy szinten van (Thompson hangja viszont sokkal faszább).
    - Automata fegyverek || STG44 vs Carbine vs AVS: Carbine-t kivenném közülük, a leggyengébb szerintem jelenleg a három közül, 40 méternél messzebb szinte hatástalan. AVS erős, pontos, de 15 golyós tárral nem használható 1 vs több emberes szituációkra, amibe sokszor fogsz kerülni egy csatában. STG az all rounder, a mindent vivő, ugyanis egyes lövésre állítva iszonyat pontos, kiváló sebzése van, stabil fegyver, és 30 skulós, szóval lehet tunkolni is vele.

    Csalóval már hónapok óta nem találkoztam, ezért szeretem ezt a játékot többek között.
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2017.11.24. 10:34:28