193
Középkori hack\'n\'slash.
  • SaGa Jr
    #113
    Nem nyilakat kell nyomogatni. :)
    Azok igazából az irányt mutatják és a mozgást vezérlő iránybillentyűknek feleltethetőek meg(már ha keyboard irányításra kapcsoltál amit szintén az options-ben tehetsz meg).
  • JethroHUN
    #112
    Jah arra, akkor vhogy nem vettem észre :S, mert amikor kiírja h nyomogassam a nyilakat, de közbe menjek wasdvel és még nézelődjek egérrel, na attól kicsit elképedtem xd de megnézem thx
  • Hunor1
    #111
    tenx tenx Saga! Sokat segítesz! :))Ritka errefelé aki kimerítően és érthetően tud segíteni.
  • SaGa Jr
    #110
    Mire gondolsz?
    A billentyűzet kiosztásra? Mert azt az Options-ben az Input résznél tudod macerálni/állítgatni.
  • JethroHUN
    #109
    Ebben a fos játékban nem is lehet beállítani az irányítást??!
  • SaGa Jr
    #108
    Később majd át kell állnod a kardokról a balta és buzogány kombinációkra (szóval ne a kardok fejlesztésébe öld a pontjaidat mert később azok nagyon fognak hiányozni), mert a kard egyre haszontalanabb lesz, ahogy egyre több páncélt kapnak az ellenfelek.
    A kardot meg a páncél nagyon gyorsan amortizálja (ellenben a buzogánnyal és a baltával). Persze ha minden pályán minden célt teljesítesz akkor mindig lesz elegendő pontod fejleszteni (szóval keresd meg az elveszett lelkeket amiket csak cursed módban látsz meg a szintén csak így észlelhető kereszteket és purgáld ki őket; a lelke közül a kékeket verheted de a vörösek és a kereszt ellen láng kell).

    A klikkelgetésnél ne számolgass meg ne lassan klikkelj hanem a karakteredet figyeld. Tehát ha kardnál például elindítod a gyengébb kombinációt ami például áll 3 gyors és két erősebb ütésből akkor nyomkodd a bal klikket kétszer majd gyorsan a harmadikat és már menjen is a jobb klikk. Ha lassan nyomtad meg akkor bizony kiesik az ütemből a manusod. Ha fejleszted a tulajdonságok közül a weapon mastery (vagy mi a rák) skill-t akkor egyre simábban mennek majd a kombinációk.

    Kétkezes kardnál én például nagyon kedveltem a 4 gyors és két erős ütésből álló kombinációt (szóval azt ami nem csak a bal klikekt használja mert az nagyon gyenge ráadásul elsősorbna a páncélozott felületeket támadja ahol a kard marha gyorsan amortizálódik), de itt például a harmadik bal klikk után (amit hosszabban nyomtam) már nyomtam is a jobb klikket, máskülönben kiesett a manus a ritmusból ha nekiálltam számolgatni. Csak figyeltem éppen hol jár a mozdulatnál és aszerint nyomtam a következő ütést (ezért érdemes végignézni milyen mozgásokból tevődik össze az ütéssorozat).

    A Halál elleni meccseknél meg előbb érdemes kinyírni a megadott számú kárhozott lelket (ugyanúgy tudod megnézni ahogy a fegyver állapotot ellenőrzöd), azt ha ez megvan vagy nagyon kevé hiányzik hozzá akkor foglalkozni a rosszarcúval, de addig hanyagolni kell. Legfeljebb ha közel jön akkor lökd el vagy támadd le, de ne ő legyen a lényegi célpont. Plusz ellene mindig azokat az új képességeket kell használni amit éppen az adott pályán megszereztél. Tehát am ásodik bunyónál a távlövészeti képességet, amit messziről kell használni. Ha közelről lősz akkor visszafordítja rád (ez az mikor azt látod hogy köztetek száguldoznak a lángnyalábok).
  • Hunor1
    #107
    ja még annyit hogy mitől van az hogy sokszor a combót nem tudja végigvinni a hős? Látom a technikai ágon hogy a kidolgozott combó miből áll( pl: 3 bal klikk+1 jobb klikk és hasonlók) de legtöbbször csak az jön be hogy gyorsan klikkelgetek a bal egérrel és azok jönnek be.Nincs még erős karakterem vagy mi? Vagy gyúrjak rá jobban az 2-es? tulajdonságok menüben a fegyverhasználat skillekre?
  • Hunor1
    #106
    hú köszi! Eddig az volt a baj hogy először az összes kisebb lelket legyepáltuk, majd a szikla ALÁ mentem és onnan küldtem rá a "lángszórót". Majd akkor messzebbről próbálom. A kard-pajzs, 2 kard, 2 kezes kard technikák vannak eddig 100% on kidolgozva.Még terveztem a kard-bárd(balta) kidolgozását mert az nagyon tetszik, csak ritka az eldobott balta amit felvehetek.
  • SaGa Jr
    #105
    Az messze nem a vége a játéknak. Még csak az első harmad vége felé jársz.

    Ott meg úgy kell lecsapni a "halált", hogy kicsit gyepálod a lelkeket, majd visszább mész nagyjából oda ahol bejöttél erre a területre, átváltasz a túlvilági crossbow-ra és nagy távolból küldöd meg egy lövéssel a delikvenst mikor fenn ácsorog. Utána lejön és mindketten nekiestek. Hagyd hogy a társad elvonja a figyelmét és menj neki valami hosszabb kombóval (milyen fegyvert használsz éppen?). Két teljes kombó sorral kiüthető (egy alap támadássorral ami elgalább 5 ütésből áll össze meg egy erősebb támadássorral ami szintén legalább 5 ütésből áll legalábbis a legnehezebb alapból elérhető nehézségen ennyi elég volt neki) és már húz is vissza a sziklára. Ezt még kétszer megismétled és le van tudva ez a pálya.

    A dolog trükkje tehát az, hogy ne menj neki egyedül és szemből, mert állandóan le fog állítani és ő fog gyepálni. A társad közelébe menj, hagyd hogy ő nekiessen és ekkor te (mondjuk mikor éppen lánggal lövik egymás) oldalról vagy hátulról megtámadod és ütöd egy jó hosszú kombinációval amit már kifejlesztettél. Mikor elkábult mehet rá a következő kombináció sorozat (ha csak a gyengét használod, amihez csak a blak klikk kell akkor 3 kombóra is szükséged lesz a karaktered erejétől függően).
  • Hunor1
    #104
    Hi. A Zára várában megöltem a várurat( neve most nem jut eszembe) Majd utána egy "álomban" meg kell ölnöm a Halált. Ő fönn áll egy sziklán és egyfolytában jönnek elő a csonvázak. Időnként a mágikus crossbow-val lángszórozhatjuk és néha lejön, de egyelőre hiába csapjodom idővel meghalok. Már vagy félórája megy ez a szellemharc és már nagyon uncsi...EZ LENNE A VÉGE egyébként a játéknak?????? Mert akkor nem szenvedek tovább vele...
    köszi.
  • Shep
    #103
    Megnézem, kösz.
  • Reg5
    #102
    Az a hídszerű rész lenne? A korlátot tört be démon módban.
  • Shep
    #101
    A 2. fejezetben miután a katapulttal szétlövöm a tornyokon a lövész állásokat bemegyek a nagy kapun, majd ki kellene nyitnom a nagy rácsos kaput, na ott mit kellene kezdeni, mert végigjártam mindent démon módban is de sehol semmi.
  • Shep
    #100
    Ja így már érthető. Kösz.
  • Shep
    #99
    Kétkezest akartam írni, na :)
  • Reg5
    #98
    Megoldva :)
  • Reg5
    #97
    Sikerült elakadnom. Mikor a faterral
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    harcolunk abban a vizes udvarban, egy idő után a fater elmenekül. Na ott mit kéne csinálni? A rácsot nem lehet bezúzni, máshol meg láthatatlan falakba ütközök.
  • SaGa Jr
    #96
    Egykezes nagy kard nincs. :)
    Van kétkezes kard (ezt viseli a hátán a karakter és a 6-os gombbal hívható elő ha éppen más fegyverre váltott az ember) meg egykezes kard meg két fegyver amik közül lehet az egyik kard plusz kard és pajzs kombináció.

    Az elején lévő ellenfeleknél még nincs nagy különbség ez tény (főleg úgy nem, hogy a kétkezes karddal hadonászik az ember míg el nem törik és nem a kisebb méretű egykezessel pörög mint a búgócsiga és metéli el az ellen lábát).
    Később majd páncélozottabb és szívósabb ellenfelek lesznek akiket egy menetben kellene lezúzni ha jót akar magának az ember (mert hárít, lefog és gyorsan támad vissza). Namost ehhez jó ütéskombináció/sorozat kell ami fejlesztés nélkül nem valósulhat meg.

    Tehát ha például a horizontal attack ágból (ez az első oszlop minden fegyvernél, gyorsabb de gyenge sebzésű és általában van oylan kombináció benne ami 5 egyforma támadás sorozatára épül) az egykezes kardnál nincs fejlesztés, akkor 2-3 ütés után leáll a karakter kis időre és aztán kezdi csak el ismételni ugyanazt.
    Ha ki van tolva maximumra akkor 5-6 ütéses kombinációt végig tud csinálni aminél többnyire a negyedik már köríves támadást (tehát egynél több célpontra is hat) míg az ötödik hatodik után az ellenfél ha még nem purcant ki akkor szédeleg és utána kinyírható anélkül hogy üthetne (hatásában olyan mint egy beépített kábitás amit a középső egér gombbal lehet előhívni).

    Ha a kellően hosszú sorozat nincs meg fejlesztés híján, akkor az ellenfél lélegzethez jut és tud támadni ami a játékosnak nem jó. Mondjuk a játék elején ez nem probléma. De miután jönnek a két baltával vagy balta buzogány kombóval rohangászó páncélos ellenfelek, lándzsás és kétkezes fegyvert lóbáló bandával körülvéve, egyszerre hatan, na akkor életmentő tud lenni ha az ember végigviszi a teljes támadás kombinációt amit kifejlesztett. Csak ne vétse el az ütemet és a megfelelő támadást nyomja (figyelni kell mert bizonyos támadásféleségek kombinálják a horizontális és vertikális támadásokat és ha nem időven nyomja meg az ember a megfelelő támadást akkor kiesik az ütemből és már kapja is az arcába az áldást).
  • Shep
    #95
    Egyébként mi értelme van a fejlesztésnek, mert én nem veszek észre semmi különbséget, pedig kimaxoltam pl. az egykezes nagy kardot. Ugyanaz van, mint korábban, ütök, ütök, átszúrja majd lerúgja a kardról.
  • Reg5
    #94
    Elég sok hasonló szar van a játékban. Nekem amúgy a The First Templar jobban bejött; csőjáték az is, de valamivel tágasabb az a cső.
  • SaGa Jr
    #93
    Igen. :)
    Egyébként semeddig nem tart ilyen helyzetekben a kameraállás módosítása, csak az egeret kell mozgatni és akkor emelkedik/kimozog a megadott irányba a kamera.

    A váltás meg általában okkal következik be és erre előre figyelmeztet is Noviembre. Ahogy szól ha lőnek (ha a játékos nem venné észre a nyilzáport) meg más dolgokra is figyelmeztet.
  • alma2
    #92
    ahh, nem mi vagyunk a nyomik, hanem a keszitok.
    Kovetkezo jelenet, tolom magam elott a vedelmet a var ostromnal, a kepernyon picit jobbra igazitva vagyok, majd parbeszed, utana hirtelen mar nem is engem mutat, hanem a tolem jobbra levo egyseget, megint nezem miert nem azt csinalja amit nyomok. Ja, hogy atkerultem a kepernyo bal szelere egy szempillantas alatt. Koszi. Gondolom tele lesz ilyen okos kamera valtasokkal.
  • alma2
    #91
    Bahh, ezt jol beneztem, probaltam billentyuvel, gamepaddal egyikkel sem ment, mig SaGa Jr leirasat nem ertve, mondom magamban minek nyomnam elore, hiszen magatol setal elore:) Amugy mas hangot is ad, ha nem sikerul megnyomnod a kert gombot idoben, mondom ezzel sincsen baj. Igy jar aki nem nezi meg az atvezetoket, szoval en a tulkos, aranyruhas csavo voltam, nem akit berak a kepernyo kozepebe, istenem, fel ne keruljunk a szanalmas.hu-ra, akik itt elvereztek :) Gamepaddal teljesen korrekt az iranyitasa szerencsere.
  • SaGa Jr
    #90
    Úgy érzem ennek a játéknak lesz második része (vagy DLC-k formájában további fejezetek).
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Legalábbis ha jót akarnak maguknak illenék befejezni a történetet, mert mikor úgy igazán beindulna, végre egyre több részlet kerül a helyére, akkor egyszer csak végeszakad.


    Aki esetleg végére ért meg tudja mondani hol lehet kétkezes buzogányt találni? Mert az valahogy kimaradt nálam. Minden más fegyver és kombináció előkerült de az nem.
  • mike01010101
    #89
    Én itt nem fogtam az egeret, csak a w-t nyomtam bal kézzel és jobban a feltünő nyilakat a megfelelő időben és pikk-pakk bement a templomba.
  • mike01010101
    #88
    Nyomod közben a W-t (előre irány-t) is?
  • SaGa Jr
    #87
    Csak nyomd az előre gombot (előbb az options-ben állítsd át a játékot keyboard irányításra, van rá külön opció), kerüld el a lángokat és mikor megjelenik a kis szűkülő karika akkor amint belép a szürke zónába akkor nyomd le egyszer a megfelelő iránybillentyűt. Tehát ha balra mutat akkor az a-t, ha jobbra akkor a d-t, ha fel akkor w, ha le akkor s.
    Itt ennyi az össz dolgod. Futni előre a megfelelő irányba és mikor kell akkor a megfelelő iránybillentyűt megnyomni. Ha ugyanazt kellene megnyomni mint amerre éppen futsz akkor enged el a billentyűt és mikor kell újra nyomd le. Aztán mehet tovább a futás.
  • alma2
    #86
    Ebben akkor is van valami bug vagy crack hiba van.
    Valami ilyesminek kellene tortennie a jatek elejen.game
    Nekem veletlenszeruen vagy a masodik vagy a harmadik gomb megnyomasa elott meghal, mert a masik faszi csak jobbra balra rohangal, nem fut be az epuletbe.
  • dartonita
    #85
    Oke adok neki meg egy eselyt.Nem uninstalltam le rogton,szal ez is azt jelenti hogy az alapotlet bejon,de felretettem.Meglatjuk.
  • SaGa Jr
    #84
    Ahogy halad előre az ember úgy ritkulnak majd a "filmbetétek". Az elején még elgé gyakoriak, de ez nem marad mindig így. Néhány helyen mondjuk zavaróan gyakorivá válhatnak (boss harcoknál ahol nagyon szívós az ellenfél) de a többi helyen kibítható.

    Nekem nem volt gondom azzal, hogy megjegyezze a játék a beállításokat. Arra kell csupán figyelni, hogy jókor nyomja az ember a megfelelő gombot (tehát mikor a szűkülö karika belép a szürke gyűrűbe) és ha teszemazt az adott irányba megy éppen és nyomja am egfelelő iránybillentyűt akkor engedje el majd nyomja meg ismét, máskülönben nem fogja elfogadni a próbálkozását a játék. Ez igazából csak az elején igényel odafigyelést, a későbbiekben nem lesz hasonló dolog (szaladni is meg iránybillentyűt is nyomni).
  • Shep
    #83
    Kösz, bár én először átállítottam de nem volt hatása utána köv belépésnél meg már megint ki volt kapcsolva. Na mindegy érdekes a játék, bár igazából inkább egy filmnek mondanám amibe néha belecsapkodhatunk 2-t.
  • SaGa Jr
    #82
    Ha átállítod az irányítást keyboard állapotra akkor nem kell hozzá két kéz. :) Akkor reagál a WSAD billentyűkre is nagyon szépen.


    dartonita:
    A fegyver skill pontok elosztása arra van, hogy adott fevernél vagy fegyverkombinációnál tudod növelni a folyamat ot aminek a végén elég masszívan leosztod az ellenfelet. Tehát ha például rámész az egykezes kardnál az első oszlopra és veszegeted a plusz opciókat akkor a vége az lesz hogy kihozható egy 6 ütéses kombináció amit ha sikeresen kivitelezel akkor ha nem is sikerül kinyírni normál módban az ellent, akkor is szédelegni fog pár másodpercig.

    A "tulajdonság" skill pontok már más tészta. Ott a felszerelésnél egyre több és jobb páncélt kap a játékos (növeli a túlélését). A constitution növelése több életerőt eredméynez. A curse növelése gyorsabb curse regenerációt ad meg curse módban sokkal masszívabban sebzel.
    Az erő (strength) növelésével egyre könnyebben billented ki az ellenfelet a védekezéséből, kevesebbszer kell összeakaszkodáskor nyomkodni a megfelelő billentyűt plusz a sebzés is nő.

    A kamerával én nekem nem volt bajom. Tény, hogy időnként elég idióta helyekről mutatja a harcot de egy pillanat műve az alkalmazkodás.

    A menüben én is hiányolom az egeret, bár billentyűvel sem probléma a menük elérése.

    Szóval van bőven potenciál a játékban, csak bele kell merülni ki kell próbálni. Tutorial hiánya egy oylan dolog, hogy tegyedül harcban lenne rá szükség arra meg van tutorial (az első tornán lesz benne része a játékosnak) ahogy például van beépített tutorial a curse opciókhoz is. A csapkodás kombinációk meg világosan meg vannak jelenítve a skill menüben (akármikor előhívható a "t" megnyomásával).
  • mike01010101
    #81
    Miért nem tudnak jó prg-ket csinálni? Az utóbbi időben volt pár tps-akció-rpg szerüség (First Templar, Cursed Crusader, Hunted, stb) amik jó játékok lehettek volna egy kicsit több szabadsággal. Elegem van az olyan játékokból ahol csak hentelés van és köztük átvezető animációk. Sajnos a új Lord of the ring játék is ugyanilyen lesz. (bár tévednék)
  • Prince23
    #80
    Hát igen az irányítás jól hazavágja a gamet, túlságosan is konzolos lett PC-n.
  • dartonita
    #79
    Oriasi varakozasom volt a jatek fele,legalabbis ahogy meglattam a trailert es az ingame videokat.Azt hittem valami jofele rpg+hacknslash keverek.De ilyen elbaszott iranyitassal,kameramozgassal neki sem erdemes allni.Lehet hogy kontroller-el teljesen mas az erzes,vagy co-opban,de a bill+eger kombo szinte teljesen hasznalhatatlan.A szintlepeskor ill.menuben is csak billentyuvel lehet navigalni,az eloszthato fegyverpontok mibenlete sincs elmagyarazva normalisan,tutorial nincs,vagy fel orat balfaszkodtam a templomba futasnal mire rajottem hogy nem a WASD-re reagal hanem az iranybillentyukre.
    Sajnalatos,de nalam ez boven sok ahhoz hogy jo jatek legyen,meg akkor is ha pofas a grafika es tetszene a korszak/fegyverek/pancelok is.Nagy kar,ebben sokkal tobb volt.Mindenesetre jo szorakozast azoknak akiknek bejon.Ja az meg eleg vicces mikor az atvezeto videoban egy szal kardmarkolattal hadonaszik es fenyegetozik a fohos mert epp elotte tort el a penge:D
  • Shep
    #78
    Hát megnéztem megéegyszer, gombnyomkodós résznél csak a kurzor gombokra reagál vagyis plusz 1 kéz nem ártana. Kontroller nekem sem megy de majd megnézem az xboxkontroller emuval is, hátha.
  • Hunor1
    #77
    huhh, köszi!
  • Reg5
    #76
    Átvezetőkre: Bal klikk aztán space.
  • Hunor1
    #75
    Én is kipróbáltam...hát több lenne benne, de az irányítás valahogy nem az igazi. Nálam is az a gond hogy WASD-al megyek, egérrel csapkodok+a
    kamera mozgás is ezen van.Viszont ha jönnek a körök arra nincs szabad kéz.Ráadásul olyan gyorsan kell váltani a cursor beütésre hogy szinte lehetetlen a kellő időben JÓ IRÁNYT IS eltalálni hogy már le is tettem erről--- :(((
    Amúgy a kombók is tök esetlegesen jönnek össze, csak nyomogatod a bal egér+jobb egér gombot aztán majd lesz valami.... tökre nem úgy érzem hogy én irányítom a harcot.

    kérdésem: a billentyűzet helyett miért nem lehet a controllerrel irányítani??? ( hiába van az opcióban hogy nem a billel akarok menni, akkor sem reagál a controllerre)
    A másik: valaki azt írta hogy ki lehet kapcsolni az átvezető videókat. azt hol lehet????
  • Shep
    #74
    Hát nekem a kurzorral megy de ok akkor ez lehet csak valami egyedi hiba a többi viszont nem hiszem. ilyen szar kamera kezelesét utoljára valamikor 5 éve láttam valamelyik Gűrűk Urás játékban.