181
Modernkori Transport Tycoon a Sim City-vel való frigyből!
  • Benevolens
    #101
    ja értem, ez ilyen rohadt nagy poén akart lenni.
  • Benevolens
    #100
    az mi a fene?
  • csige791
    #99
    Meg van valakinek a Tokio DLC? Érdemes megvenni?
  • Benevolens
    #98
    bekapcsolod a metróépítést, aztán a térkép melletti rétegek-ikonnal visszamész a felszínre és úgy helyezed el az állomást.
  • Attis971
    #97
    Csúszkál azt jelenti pozicionálnám valahova az egeret, de az "elcsúszik".
    Közben úgy tűnik sikerül megoldani a problémát


    Más a metróépítést nem igazán vágom, hogy kell, lehet mert ha bekapcsolom a "metróépítő" panelt nem látom a felszínt, hova is építek pontosan, node majd rájövök :))

  • csige791
    #96
    mi az , hogy csúszkál?? Nem lehet, hogy nem bírja a géped? Vedd le minimumra a grafot meg a felbontást, ha akkor is csúszkál akkor nem a géped miatt.

    (szerintem)
  • Attis971
    #95
    Sziasztok!

    Pár napja vettem a játékot, tetszene is, csak vmi oknál fogva az egér működése borzalmas, azaz nem lehet normálisan pozicionálni mert "csúszkál".
    Van erre vmi "orvosság"?
  • Nohab
    #94
    Sajnos ez a divat mostanság...

  • csige791
    #93
    Nem értem a 6. pályát (vagy melyiket). Bécs másodszor amikor modernizálni kell.

    Azt mondja az elején a muter, hogy bontsam le az 1-es metro vonalat, és csináljak újat. De sosem adja meg a küldit, hogy kész van.

    Eddigi próbálkozásaim:

    Lebontom az 1-es metrót, építek 1 villamost. Semmi.
    Lebontom az összes metrót, építek 1 villamost. Semmi.
    Lebontom az 1-es metrót építek egy másik metrót semmi.

    Most ilyenkor mi van?

    Ráadásul ha jól sejtem enélkül nem is lehet megcsinálni a pályát, mert már ott tartok, hogy csak ez az egy küldi van vissza, de semmi, csak mennek a hónapok és nincs vége.
  • TycoonHQ
    #92
    Amúgy ezt a blogot ki szerkeszteni? Mert nem látok semmilyen elérhetőséget. Jó volna felvenni a kapcsolatot. :)
  • TycoonHQ
    #91
    ezt ugye ők se gondolták komolyan? 2 metróállomásért fizetni? :D
  • csige791
    #90
    csináltam egy steam csoportot, ha esetleg valaki onnan vette meg.
  • csige791
    #89
    Metro Stations DLC
  • csige791
    #88
    5 euró környéke most steamen a játék!
  • TycoonHQ
    #87
    Érdekesnek tűnik :)
  • csige791
    #86
    Bocs az offért de talán ez a program érdekel titeket:
    Traffic Manager

    Én már megrendeltem és a leírtak alapján ver minden hasonlót, ráadásul Magyar fejlesztés.
  • TycoonHQ
    #85
    Sziasztok!
    Szeretném a figyelmetekbe ajánlani egy új projektötletemet. Arra gondoltam, hogy esetleg csinálhatnánk egy magyar csomagot a játékhoz, magyarországi járművekkel és nagyvárosokkal. Akinek van kedve hozzá az kérem szavazzon igennel az oldalon:)
    Jelentkezni egyelőre nem kell, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e rá igény/jelentkező.

    A magyarosítás pedig várhatóan a nyáron elkészül. :)
  • Benevolens
    #84
    köszi, neked is
  • Tibbor
    #83
    Sajnos itt még nem tartok, mert hanyagoltam kicsit a játékot, de ha odaérek és rájövök valamire, értesítelek!
    Kellemes Húsvéti ünnepeket addig is!
  • Benevolens
    #82
    eddig még nem vettem észre, de érdekes. Egyébként tudja valaki, hogy a Vienna 2004-es küldetést hogy kell megnyerni? Az első feladat, hogy romboljam le az egyes metróvonalat, és nyissak egy új vonalat. És akármit csinálok nem teljesül a küldetés. Már töröltem a vonalat, elbontottam az egészet, és építettem újat, sőt az összes metrót felszámoltam, és még mindig aktív.
  • Tibbor
    #81
    Gratulálok, nagyon szép a városod!Én a lakókörnyezetünket(Miskolc) próbáltam lemodellezni, de aztán feladtam, mert nem találtam olyan épületeket.
    Egy dolgot nem értek: mikor először kezdtem el a szerkesztést, 1920-as kezdőévet adtam meg.Később ezt módosítottam és el is mentettem, mégis amikor sandbox-ban kipróbálom a map-ot, folyton 1920-al kezd a játék.Hogy lehet ezen módosítani?!
    Apropó, azt észrevetted, hogy a saját szerkesztésű map-okat játszva a program küldetéseket ad? :) Ezen meg is lepődtem, hiszen csak a kb. 1/10-nyi térképemet teszteltem, amikor az egyetemisták kérték, hogy építsek nekik metróvonalat.Még a célt is bejelölte a teljes játékhoz hasonlóan, karikával! :)))
  • Tibbor
    #80
    Köszi, időközben én is megtaláltam, csak azért nem írtam ide, mert napok óta csend volt...
  • Benevolens
    #79


    Erre gondolsz? Amúgy bocs, hogy sok képpel telenyomkodtam azonnal a topikot
  • Benevolens
    #78
    Eddig ilyet csináltam. Elég hagyományos, de azért én élvezem Meg fogok próbálkozni egy hegyek közötti iparvárossal 1980-as kezdéssel.





  • Benevolens
    #77
    Sziasztok, egy hete játszom a játékkal. Eddig a Sim City összes részével (Kivéve Societies) TTD-vel Open TTD-vel TG-vel játszottam, és vártam, hogy egy ebből a játékból valami ötletes lesz.
    "Modernkori Transport Tycoon a Sim City-vel való frigyből!"
    Ez a mondat nem igaz. Ez egy Traffic Giant Diagonal. Ez ugyanannyira el van rontva sok helyen, mint az, de lehet benne 45 fokos dolgokat csinálni. (hurrá) Kb minden hibával egyetértek, amit eddig leírtatok. Összességében a hibákon kívül viszont nekem az sem tetszik, hogy meg sem kísérelte lemodellezni a tömegközlekedés-szervezés hatalmas eszköztárát. A forgalom tényleg borzalmas, hogy a járművek megfogják :( A kapacitás is borzalmas. Ami viszont még szomorúbb, hogy a küldetéseket úgy is meg lehet csinálni, ha egyáltalán nem csinálsz semmit, csak kivárod az idő végét. A gazdasági részét nem nagyon értem. Mi az a ballansz például? Eddig mindig adósságspirálba kerültem.
    Viszont ami nagyon tetszik az a pályaszerkesztő. Viszonylag kevés elem, de sokféle látványt össze lehet belőle hozni. Elkezdtem egy várost, eddig még csak egy kis belváros van meg. Remélem mind járművek mind épületek és tereptárgyak terén modolható lesz.


  • Balazs222
    #76
    Sziasztok!
    Amikor elkezdek játszani egy idő után elkezd villogni a képernyőm. nem tudom miért van ez? Esetleg tudna valaki segíteni?
  • gabor890721
    #75
    Köszönöm a segítséged! Nem tudom ,hogy nem vehettem észre....
  • Ben92
    #74
    Helló!

    Baloldalon katt arra az ikonra ahol a vonalak tudod készíteni( Busz, Metró,Villamos stb.)

    Utána ha már van kész vonalad azt írja ugye hogy Line 1, Line 2 NA és ezek közvetlenül van egy szem alakú ikon ami zölden világít, na arra kattints és eltűnnek a nyilak.
  • gabor890721
    #73
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet eltüntetni az aszfaltról a nyilakat? Pl: a buszoknál a kék , a metrónál a zöld.
  • szepi821
    #72
    Ha még nem találtad meg a parkolókat, akkor most már tudok segíteni
    Az egyebek építésénél a Misc. fül alatt az első sorban van 3. vagy 4. helyen a Parking Place Hogy ezt elsőre hogy nem vettem észre
  • Tibbor
    #71
    Lényeg, hogy előtag nélkül is működik.De akkor mire jó a figyelmeztetés, hogy tartsuk meg?
  • Tibbor
    #70
    Tegnap kipróbáltam.Nekem Sandbox módban is ott van a saját map.Nem értem, mi lehet a gond.Azért, ha megtalálod azt a parkolós dolgot, értesíts légy szíves!
  • TycoonHQ
    #69
    Köszi, az észrevételt. Ki is javítottam. Bár nekem működött z_ előtaggal meg anélkül is.
  • Tibbor
    #68
    Én még csak az editornál próbáltam ki a saját map visszatöltést, de majd kipróbálom a Sandbox módban is, hogy nálam mi a helyzet?Most azonban nem vagyok saját gép mellett, úgyhogy csak délután tudok válaszolni.Ellenben a parkoló dolog nagyon bosszantó.Valahonnan csak betették ezt a többi pályára...!
  • szepi821
    #67
    Én már több térképet szerkesztettem próbaképpen, le is töltöttem új pályákat, de ha sandbox módban új játékot akarok kezdeni,akkor egyszerűen nincs ott semmi, csak az alap városok. Erre eddig nem gondoltam, de a probléma forrása lehet az, hogy a minimum gépigényem nincs meg és minimumra van állítva az összes grafikai csúszka?
    Amúgy semmi hibaüzenetet nem írt ki eddig.
  • Tibbor
    #66
    Nekem a Dokuments and Settings/User/Domumentumok/Cities in Motions/Maps mappába menti és igen, a Load map-al vissza tudom tölteni.Pedig a játékot nem a C/:-re tettem.Neked kiír valami hibát?
  • szepi821
    #65
    Szerintem utóbbi megoldást kell valahogy kivitelezni, mivel én is kerestem az említett elemet, de tényleg sehol nincs a kategóriákban. Mivel látom, hogy te is map editort használsz, megkérdezném: Neked az elkészített térképeket a Dokumentumok/Cities in Motion/Maps mappába menti? Ha igen, vissza tudod tölteni?
    Nekem miért nem működik?
  • Tibbor
    #64
    Map editorral kapcsolatos kérdésem lenne: hol a túróban találom a gépkocsiparkolót?Az egy külön elem aszfalttal, felfestéssel együtt vagy a felfestés tehető rá egy kész aszfaltra?Már összekerestem minden kategóriát, de nem találom.
  • Faterx
    #63
    Mármint a fórum tech oldalára
  • Faterx
    #62
    Na ja, csak itt azt hiszem nem sokan vették meg rajtam kívül), merthogy ugye ahhoz regelni kellene (cd kulccsal)