88
  • kriszwells
    #48
    Azt pedig sose mondja senki, hogy még elvileg lesz 2 rész, amiből még egész jó is kisülhet lehet a trilógia egyben jó lesz, lásd Gyűrűk ura. Főleg ha valamilyen óceános/tengeres rész is lesz benne ha nem az egész arról szól majd ahogy egyszer olvastam de lehet ez csak légbőlkapott, mert azért a tengeres cuccokban CM tud jókat.

    Másik, egyes szavak kettős pirossal aláhúzva az miért van? Bocs a hülye kérdésért.
  • Rotyoka
    #47
    De most komolyan... Ennek az embernek ennyire kinyílt a legszarabb filmje után a csipája?...

    A bevétel az egy dolog, de 10 ből 8 kritika leszidta a filmet az idióta Pokahontasz klónsága miat...
  • DaniH
    #46
    Most komolyan annyira hülyék manapság az emberek, hogy nem tudnak különbséget tenni az inspiráció és a közönséges lopás között?
    Költői kérdés volt persze...
  • m minnifield
    #45
    magunk közt szólva mindenki jobban járna ha a hollywoodi producerek-írók-rendezők sokkal több könyvből lopnának...
  • hitman08
    #44
    Ennyi ostobaságot összehordani! Innen lopott, onnan csórt, hát persze. Az ember alapvetően van olyan buta, hogy ha korábban már látott egy adott témáról szóló sztorit, filmet, mesét, cikket, akkor a későbbiekben ugyanezt vagy hasonló témát elővevő készítőt azonnal negatívan minősítse. Mondhatja most valaki, hogy konkrét figurákat, elnevezéseket vett át Cameron, egyértelmű a lopás. Kérdem én, létezik e művész kerek e világon, akit senki fia nem inspirált egész életében? Olyan rendező, olyan festő, matematikus, szobrász, író, aki nem vette elő akár egyszer is korábbi alkotók műveit, azok témáját?
    Ezenkívül pedig gondolkodó lények vagyunk, egyéni világképpel, elgondolásokkal, melyeket szeretünk saját meggyőződésünk által alakítva közzé is tenni.
    Az Avatar sikere rendkívül érdekes hullámokat indított el. Filmes berkekben egyértelműen korszakalkotó mozi, bevétel terén is szinte mindent túlszárnyalt. S ahogy az a hasonló kaliberű sikereknél lenni szokott, lassacskán megjelentek a keselyűk, mind egy-egy darabot kívántak a figyelemből, de leginkább a temérdek pénzből. Előkerültek szinte sosem látott novellák, könyvek, filmek, képregények, melyekre azóta sem kíváncsi senki, ezek készítői pedig nekiállnak reklamálni, miszerint ezt és ezt ők találták ki hamarabb, nekik járna az elismerés, de legalábbis némi kompenzáció dollár formájában. Adódik a kérdés, miszerint mégis ki tiltotta meg nekik, hogy filmre vigyék történeteiket, netán újabb köntösben kiadják őket? Itt ez a hihetetlen fantáziával megáldott pali, temérdek pénzzel, vérprofi stábbal a háta mögött, naná, hogy belevág élete projektébe, ha megteheti. Az, hogy bizonyos átfedések, egyezések fellelhetők korábbi munkákkal kapcsolatban, elkerülhetetlen a mai filmgyártásban, főleg egy ilyen témakört illetően.
    Pandora. Nem mai szó, feltételezem többen ismerik, honnan is ered valójában, hogy mit takarhat, mikor valami nevének választják. Hadd ne kelljen leírnom. A természet kontra gépekkel mindent tönkretevő emberiség ötlete is megannyi írót, filmes szakembert ihletett már meg, nyilván egymás ötleteit lokpodták megállás nélkül, igaz?
    Nem tudom hányan ismerik a telefon feltalálásának történetét, egy az egyben idevágó eset. Bell és egy olasz tudós egymástól függetlenül, szinte egyszerre találták fel a telefonkészüléket. Bár Meucci időt tekintve megelőzte Bellt, az olasz csókának nem volt pénze levédeni a szabadalmat, így két évvel később Bell vitte véghez az áttörést.
    Nem mondom, hogy néhány elem nem árulkodó az átemelést illetően, lásd Ejvah, na'vi és társaik, viszont nem hiszem, hogy ezek alapot adnának olyan hamis és nevetséges vádakra, amikkel egy méltán sikeres embert bombáznak mostanság. Bár az adott bíróságokon biztos jót röhögnek rajtuk, legalább ennyi haszna van az egésznek.
    És aki akár egyetlen olyan témát is képes mondani nekem, amit a filmkészítés eddigi 100 éve során soha nem vett elő senki, nem írtak belőle könyvet, novellát, kifestőt, azzal monitoron keresztül fogok kezet, esküszöm addigra megtalálom a módját...
  • kriszwells
    #43
    Markovics Botond azt mondta blogján hogy szerinte onnan nem nyúlta ha jól rémlik, de ha igen akkor büszkék lehetünk hogy magyar dologból.

    Nekem nagyon bejött az a néhány magyar könyv amit olvastam, örülök hogy ilyen jókat tudnak írni a magyarok is.
  • shenmuedc #42
    Nem tudom olvastad e az erdőhold c. magyar sci-fi könyvsorozatot. Na szerintem onnan lopták az avatart. Mint ahogy anno az akciófilmé degradált pusztító c. filmet Nemere-Holtak harca c. regényéből.
  • IMYke2.0.0.0
    #41
    A "Ronda ügy" komoly színfolt volt!
    Az utóbbi években a Hónap dolgozója volt még olyan film, amiből még idézni is érdemes volt.

    Azt, ami itt, ebben a jelenetben hangzik el:

  • Watchmen
    #40
    Cameron maga nyilatkozta, hogy vett át dolgokat kedvenc könyveiből nem tagadta az ellenkezőjét. Gyűrűk Ura, Harry Potterről nem is beszélve amit állítólag egy magyar regényből loptak. Nem ez számít mi miből van, hanem a végeredmény.
  • koschwarz
    #39
    na de most arról beszéltek, hogy cameron a mai popkultúra termékeiből, azok által inspirálva vagy ha úgy tetszik, azokból lopva, összehozott valami újat. de könyörgöm, a torpedó nevű játék alapján milyen épeszű valamit lehet kihozni, amin alapból nem röhögöd szét az agyad, hogy milyen szar már.

    akkora bukta lesz, és peter berg is csak egy jómunkásember hálivúdi iparos, nincs hozzá tehetsége, hogy akár valami jót is kisüssön belőle (bár elismerem, a ronda ügy egész jó kis fekete komédia volt - jellemzően az első filmjei egyike, amikor még pislákol a tehetség lángja). egyébként is, komoly rendező ilyen projektet szerintem el sem vállal.
  • Axlkenobi
    #38
    Látom, jól kirobbant itt a vita Cameron körül. :-DDD
    Nekem ő a harmadik kedvenc rendezőm, de valóban sokszor túl nagy az arca és túl sokat fontoskodik.

    Avatár: Szerintem ez egy jó, szórakoztató, minőségi film, az a fajta, ami mindenképpen megéri a mozijegy árát. Más kérdés, hogy messze nem olyan hű de zseniális, mint aminek be akarták állítani. Itt jegyezném meg, hogy engem aztán egy cseppet sem zavart, hogy volt benne Farkasokkal Táncoló, vagy Pocahontas, vagy bármi más hozott ötlet. Engem ezeknek az adagolása zavart, de főleg az, hogy a film nálam két szék közt a pad alá esett: sodró lendületű kalandhoz képest túl sok volt az üresjárat, moralizálós sci-fihez meg kevés volt a moralizálás.

    Ami JC eredetiségét illeti: Hát, tetszik vagy sem, őt már a '84-es Terminátor kapcsán is vádolták plágiummal (peren kívüli megegyezés született) és pályafutása során többször is vádolták azzal, hogy lopkodta az ötleteit. Szóval ez nem az Avatárnál kezdődött el.

    Ami a Battleshipes kirohanását illeti, meg van is igaza, meg nincs is. Egyrészt látatlanban ítélkezett, amit mégse kéne, mert lehet ez még bőven klassz film, másrészt abban igazat adok neki, hogy tényleg rohadtul csak márkanevekben gondolkodnak a stúdiók. Ha egy nagy nyári szuperfilm esetleg nem hozza a megálmodott 300 millás amcsi bevételt, hanem csak 200-at, akkor máris rögtön rebootoljuk és kezdjük elölről az egészet. Szerintem ez nagyon nincs jól.
  • kriszwells
    #37
    Illetve, szerintem maga a film a játékélményt nem nagyon tudja visszaadni maximum a világot főleg ha az egy fantasy tegyük fel.
  • kriszwells
    #36
    Blade Runner és LotR könyvből van szóval max a könyv eredeti ötlet, a Mátrix meg Ghost in the shell (esetleg Akira) az meg pláne nem eredeti ötlet. Sőt most néztem tegnap a Dark City-t és elég hasonló a Mátrixhoz pl. de mivel csak 1 évvel korábbi nem hinném h ebből lenne nyúlás Mátrixba, ráadásul nekem Eredethez hasonló dolgok is voltak benne.

    Egyébként vannak kis költségvetéses egészen jó filmek, amik ha másra nem is de egyszer nézésre jók, aki akarja nézzen olyat akinek jók az meg Avatart és társait. Nem tudom minek kell állandóan ezen veszekedni:) Nekem bejönnek az Avatar/Eredet/Mátrix/LotR/Transformesr és sorolhatnám nagy költségvetés/látvány filmek de ugyanakkor a kis költségvetéses filmek Moon/Pandórum/Cargo/Prime stb.

    Hobbiból, unalomból szoktam társasjátékot kitalálni hogy ismerősökkel játszunk, és szerintem maga a játék kitalálása van olyan izgalmas mint maga a játék. Egy jó sztoriból lehet jó filmet. Az más kérdés h mennyi köze lesz a játékhoz pl. Monopoly, Torpedó stb. játékokból készült filmnek.
  • DaniH
    #35
    NEMÁÁÁÁÁÁ
    Ezt nem is láttam...
    Bazdmeg a végén kiderül, hogy EGYETLEN saját ötlete nem volt... És az állatvilágot is összeguglizta...
  • IMYke2.0.0.0
    #34
    Bizony. ÉS akkor még nem beszéltünk a hatvanas-hetvenes években megjelent, azonos témájú sci-fi irodalomról, rajzokról sem - magyar érintettséggel is.

    De, a kínaiak is fel tudnak mutatni valamit: Kínai sci-fiből lopta Cameron az Avatart
    Fussátok át!

    Hoppá:

  • DaniH
    #33
    Ja, még valami, hogy tudjátok, honnan lett még csórva:
    Frank Herbert: The Jesus Incident. Ebben van egy bolygó, Pandora a neve (hoppá), melyen sok furcsa idegen lény él, melyek össze vannak kötve egy hatalmas biológiai "hálózatba" (HOPPÁ), ezt a hálózatot a könyvben Avata-nak hívják (HOPPÁ!!!).
    És egy film: FernGully - nem kell megnézni, csak nézzétek a poszterét, és olvassátok el a rövid leírást....
    LOL
  • Smuge
    #32
    A világ megalkotásának fogalma nálam George Lucas és a Star Wars. Ahoz képest az Avatar egy jól sikerült próbálkozás.
  • DaniH
    #31
    Hoppá, ezer bocsánat, elkevertem a hozzászólásokat.
    Transformers vonalat pedig inkább nem viszem tovább - ez jutott hirtelen eszembe az avatarról, az is ilyen színes-szagos, cukros-mázas volt.
  • TreDoR
    #30
    Az avatar meg a Pocahontasról készült, csak befestették az indiánokat kékre...

    "Ergo feldolgozásfilm. Ami feldolgozás az nem eredeti."
  • IMYke2.0.0.0
    #29
    Star Trek-sorozatok nem egy epizódja - legyek klasszikus? - fényévekkel megelőzi az Avatart :)
  • KillerBlue
    #28
    "LOL és akkor még te hivatkozol "jövőképre" -> 1. Nem én hivatkoztam a jövőképre.

    "Eredetibb: bármely Michael Bay fos, a Transformers is eredetibb volt
    Jobb: a filmek kb 85%-a."-> 2. A Transformers játék figurákról készült de van anime, képregény stb. Ergo feldolgozásfilm. Ami feldolgozás az nem eredeti.

    "Hmmm. Nálam a lerágott és roppant kiszámtható sztori egy filmnél pont a rakás szar szinonímája. Ugyanis (és bármely hihetetlenül fog számodra hangzani): nem mindenki csak a látvány miatt ül be egy filmre. Sőt. És még nem is kell ehhez szemüveges filmszakos okostojásnak lenni."-> 3. Én sme csak a láétvány miatt ülök be egy filmre. Konkrétan arra gondoltam ha mondjuk 2 látvány film közül kell választanod akkor ugye a látvány kihúzva és mi alapján választhatsz? Hát maradt a sztori. Akkor én inkább választom a kiszámítható de kerek és részletes Avatart mint bugyuta "Jó robotok a rosszak ellen" Transformerst.

  • Rentadar
    #27
    Ezt mind ő találta ki, tényleg? DAMN, mindjá kiderül, hogy James Cameron is the second coming of Jesus.
  • pepe792
    #26
    Én a passziánszból csinálnék egy 200milliós filmet.
  • DaniH
    #25
    XymeAVF:
    "Ehelyett valami újat alkot neves grafikusokkal…ez hülye!"
    Aha, szóval azért az mégis a grafikusok érdeme :)

    "Gázóriás holdja - erős árapály jelenség."
    Zseniális, eszembe sem jutott volna!
    "Az erős sugárzást kivédő mágneses erőtér – ballisztikus fegyverek, sarki fény."
    Ilyet sem láttunk még sehol, le a kalappal!
    "Gyenge gravitáció – magasabb növényzet"
    Bazmeg, hihetetlen fantáziára vall!

    "Biztos hogy láttad Te ezt a filmet?"
    Na, te sem politikus vagy, látom...

    Komolyan mondom, ehhez képest egy random Star Trek epizód is ötletesebb, eredetibb volt.
  • koschwarz
    #24
    igaza van, és egyébként innen borítékolom a 200millából készített battleship gigabuktáját. hollywoodban meghülyültek a producerek.
  • XymeAVF
    #23
    ' "Végülis csak pár száz növény- és állatfajt hozott létre"
    Big deal, ilyen ötletekkel, rajzokkal fantázia-növényekről és állatokról tele van a net, de húgom is rajzol neked, ha kérsz. '

    Gratulálok a hugodnak ha a tehetsége valóban a világ legnevesebb grafikusaihoz mérhető, nem lesz gond a karrierjével. Cameron pedig magam sem értem miért nem töltött le a google-ról rajzokat. Ehelyett valami újat alkot neves grafikusokkal…ez hülye!

    ' "logikus természeti jelenségeket Pandora-n"
    Például? Figyelek, mesélj. '

    Na ne, nem hiszem el hogy semmi fény nem villant. Ezzel végképp nem a filmet járatod le.

    Gázóriás holdja - erős árapály jelenség. Az erős sugárzást kivédő mágneses erőtér – ballisztikus fegyverek, sarki fény. Gyenge gravitáció – magasabb növényzet – kevesebb napfény + hosszabb éjszakák – biolumineszcencia. Stb...

    ' "mai felfogással viszonylag realisztikus és nagyon részletes jövőképet alkotott"
    Semmilyen jövőkép nem volt ott. A jövő társadalmi berendezkedéséről, politikájáról, rendszeréről semmit sem tudtunk meg. (Mert a jövőkép ezt jelenti, nem azt, hogy bazirészletes űrhajókat láttunk a vásznon.)'

    ??? Biztos hogy láttad Te ezt a filmet?
  • Chocho
    #22
    Legalább van benne valami, ami új: a látvány. :) Azért ne mondd már, hogy a torpedóból filmet készíteni jó poén...
  • sandor8206
    #21
    nem, de az az ismérve mindenhol, hogy ki mit hol pattoghat, egy szó-a teljesítmény! Camerone letette így pattoghat, tök egyszerű
  • Rentadar
    #20
    Bizony, bizony, mert csakis a jövedelmezőség a jó és EREDETI film ismérve. :D
  • sandor8206
    #19
    ugyan mire vágna fel amikor letette az útóbbi évek 2 legjövedelmezőbb filmjét?
    amúgy teljesen igaza van!
    Aki nem ért egyet vele , akkor mondjuk kb. az utolsó 5 évből sorolja fel a blockbustereket, Avatar és Eredeten kívül+-1 film, nem lesz eredeti koncepciójú film
  • TreDoR
    #18
  • AZTA
    #17
    Ez az ember mire veri magát? Az Avatarnak is egy nagy rakás szar a története, kb a 3d viszi a hátán az egészet..
  • opeca
    #16
    A Titanic pont ergy szar, igényes, de szar. The Abyss az valóban jó film volt.
  • Rentadar
    #15
    Dehát az egész Avatar egy politikai maszlag volt kb. Vagy nem ugyanazt a filmet néztük? A farkasokkal táncoló űrverziója, megspékelve egy kis Pocahontassal és Battle for Terrával.
    Blade Runner? Lotr? Mátrix (csak az 1)? Ötödik elem? Most hirtelen csak ennyi jut eszembe, de valszeg még 100 másik van.
    James Cameronban csak azt sajnálom, hogy egy fantasztikus újító, de őt is elkapta a George Lucas kór.
  • DaniH
    #14
    "Még isteni szerencse! Ha valami politikai maszlag is lett volna a történetben kirohantam volna 10 perc után."
    LOL és akkor még te hivatkozol "jövőképre".

    "Ja és mondj egy látványfilmet ami eredetibb volt vagy jobb volt a sztorija"
    Eredetibb: bármely Michael Bay fos, a Transformers is eredetibb volt
    Jobb: a filmek kb 85%-a.

    "ha lehet mellőzzük a hozzászólásokat, hogy nincs sztorija mert van csak lerágott és roppant kiszámítható de legalább nem egy rakás szar"
    Hmmm. Nálam a lerágott és roppant kiszámtható sztori egy filmnél pont a rakás szar szinonímája. Ugyanis (és bármely hihetetlenül fog számodra hangzani): nem mindenki csak a látvány miatt ül be egy filmre. Sőt. És még nem is kell ehhez szemüveges filmszakos okostojásnak lenni.
  • KillerBlue
    #13
    "A jövő társadalmi berendezkedéséről, politikájáról, rendszeréről semmit sem tudtunk meg." -> Még isteni szerencse! Ha valami politikai maszlag is lett volna a történetben kirohantam volna 10 perc után.

    Ja és mondj egy látványfilmet ami eredetibb volt vagy jobb volt a sztorija (ha lehet mellőzzük a hozzászólásokat, hogy nincs sztorija mert van csak lerágott és roppant kiszámítható de legalább nem egy rakás szar)!
  • DaniH
    #12
    Miért, és az Aliens szar volt?
    Illetve én még idesorolnám személyes kedvencemet, az Abyss-t (Mélység titka).
  • Barny
    #11
    Kedves Cameron,ugyerzed te vagy az "Isten"?...
    2 jo filmed volt eddig(Terminator 2,Titanic)
  • DaniH
    #10
    "Végülis csak pár száz növény- és állatfajt hozott létre"
    Big deal, ilyen ötletekkel, rajzokkal fantázia-növényekről és állatokról tele van a net, de húgom is rajzol neked, ha kérsz.
    "logikus természeti jelenségeket Pandora-n"
    Például? Figyelek, mesélj.
    "mai felfogással viszonylag realisztikus és nagyon részletes jövőképet alkotott"
    Semmilyen jövőkép nem volt ott. A jövő társadalmi berendezkedéséről, politikájáról, rendszeréről semmit sem tudtunk meg. (Mert a jövőkép ezt jelenti, nem azt, hogy bazirészletes űrhajókat láttunk a vásznon.)
  • Atkamon
    #9
    Miért is túlzás? Végülis csak pár száz növény- és állatfajt hozott létre, logikus természeti jelenségeket Pandora-n, mai felfogással viszonylag realisztikus és nagyon részletes jövőképet alkotott (nem Pandora-ra gondolok) és csak emellé jött a vizuális része a filmnek...