88
  • Merces
    #88
    ...leszarom hogy jó vagy nem, de az felháborit ahogyan eladták egyszerűen vérlázitó ömlengés ment körülötte. nem tisztel Fanboy ne irjad hogy nem is , már csak az ezsgén a cikkek fele ezzel volt tele, a tévé meg a müsoridejének legalább két százalékát avatarral töltötte tele , ...amugy meg ugyse állok le flémelni akármekkora pofátlanság is a részemröl............no merre is van a bensedinem..........
  • sandor8206
    #87
    teljesen igazad van mindenben, kivéve hogy a Titanic (főleg ez) és az Avatar milyen helyet képvisel a művészeti rangsorban, hulladék-e vagy nem, valakinek az is művészet, hogy ki megy egy ember a színpadra és belepisál egy pohárba, más emberi testeket preparál, más csak összepaccsmagolja vásznat, míg más próbál minél realisztikusabb lenni a vásznon, a maga kis világában és irányzatában mind művészi, de hogy mennyire az már tök szubjektív.

    DE a pro kontra dologban teljesen igazad van és kijelenthetjük, hogy az Avatar az emberek többségének tetszett, nem mindenkinek de olyan film még nem született és ez TÉNY! Mert ha mindenképpen megakarjuk határozni, ami azért lehetetlen hisz nem tudunk minden embert megkérdezni aki látta és elemezni az adatokat, de egy közelítő és sejthető benyomást azért le lehet venni a meglévő adatokból, rotten, imdb, bevételek (akár több hétről-hétre lebontva) és főleg a sima 2D-s DvD-k Blurayek eladása, ezek mind pozítiv irányba mutatnak az Avatar megítélésére a nagyközönség irányából.

    Nagy bevétel nem egyenlő a jó filmmel, ez igaz! De ugyanúgy lehet egyenlő. ect. ect. De mi a jó film? Ez kézzelfogható? Van rá fogalom, meghatározás, képlet? Ki mondja meg? Szubjektív vélemény, ennyi. Avatar valakinek jó valakinek nem, ezen felesleges is vitatkozni.

    +3D ne keverjük ide, mert nem mindegyik 3D-s film hozz 2,7 milliárdot ha csak a 3D számítana (Pl most hasal egy kicsit a Tron2, Narnia 3 meg oltári bukás). A 3D arra volt jó, hogy megnővelje a jegybevételt DE az akkor is lett volna (hasraütök) 1,5-2 millárd ha nincs, jegy/db-ra ugyanannyian vagy annyian megnézték volna vagy nem, de ezt se lehet eldönteni pro és kontra sem.

    Jó/értékes dolgokkal kapcsolatban nem tudok veled vitatkozni, mert kézzel foghatatlan
  • NEXUS6
    #86
    "az a baj, hogy az avatar fikázók annyira próbálják bizonyítani, hogy mennyire nem jó az avatar (ami gyakorlatilag tök mindegy), hogy még hülyeségeket is írnak, + erős szövegértelmezési gondjaik is vannak"

    Egy műalkotásnak egyetlen fokmérője van, mégpedig, hogy teccik, vagy nem teccik az embereknek. A többi maszlag, akár pro, akár kontra.

    Az, hogy a film gazdaságilag bejött 2 dolgot jelent: viszonylag sokan megnézték és, hogy a 3D jó üzlet!:)

    Nem jelenti azonban, hogy akik megnézték azoknak mindnek teccett is, és azt még kevésbé jelenti a nagy bevétel, hogy a film, mint művészi alkotás valóban értékes. A Titanic dettó. Rengetegen látták, művészeti szempontból ugyan olyan hulladék, mint az Avatar, akik látták, annak a fel meg rühelli.

    Ja és még valami: az, hogy egy film korszakos, mert jelentős hatása van, amilyen az Avatarnak is, még szintén nem jelenti, hogy jó/értékes.
    Amikor beindult a 3D hangzású mozi, meg a DVD akkor talán a Ryan közlegény volt az a film, ami most az Avatar. Szerintem az 1000X jobb volt, de ízlések ugye.
  • Justil
    #85
  • Barakukk
    #84
    Meg a másik, hogy már megint többen felszólalnak, hogy hiányolják az eredeti történeteket, és az azokat vetítő mozik pedig éppen csődbe mennek. Itt is meg kell ragadnom az alkalmat, tessék elmenni Art moziba, mert ott sokkal igényesebb munkákra lelhet az egyszeri és a tapasztalt néző egyaránt, másrészt meg mentsük már meg azokat.
  • Barakukk
    #83
    Már megint jönnek a Pocahontaszozások, ami őszintén szólva unalmasabb, mint a legklisésebb mozi.
    Akkor én mostantól minden A sebhelyesarcú-val kapcsolatos témában felhozom, hogy egy az egyben a Barry Lyndon-t másolta... ahhoz képest még rosszul is.
  • DaniH
    #82
    Honnan tudod, hogy ki és mikor fogja perelni? Illetve - már nem egy per indult meg, volt a médiában (de azt nem mondanám, hogy "hangos volt", az avatar annyira nem faktor). De ez is hosszú idő, amíg kibontakozik. Nézd meg a Terminatoros ügye mennyit húzódott. Lopni sajna lehet manapság, a bíróság malmai viszont lassan őrölnek.
  • sandor8206
    #81
    szted ha konkrét hasonlóságot ismert volna fel valaki a saját művével kapcsolatban az Avatarral, akkor már nem perelte volna be Cameron-t? Ne viccelj már, már rég attól lenne hangos a média?
  • Rotyoka
    #80
    igen a 2012 ről. Az mindig is feldolgozásnak készült.
  • KillerBlue
    #79
    "Mivel az nem lopás, hanem egy újabb feldolgozás, ami úgy is votl bejelentve, nem úgy mint egy HATALMAS ÚJ ALKOTÁS." -> Ezt most a 2012-ről írtad?
  • TreDoR
    #78
    Érdekes, mert most Cameron bácsi fikázza a torpedót...
  • DaniH
    #77
    Persze, senki nem vitatja, hogy letett valamit az asztalra, én is írtam, mennyire szeretem a Mélység titkát (pedig sokak szerint unalmas). Viszont szegény öregszik és ez meg is látszik emberi mivoltán. Nem értem, hogy miért nem lehetett megjelölni a forrásokat. Mindegy, most van neki pénze, lesz miből fedezni a pereket / megállapodásokat :)
    A szemekbe zárt titok pedig tényleg nagyon jó film.

    EXPENDABLE-nek:
    Olvass is bazdmeg, kb 10 forrás meg van jelölve alant.
  • koschwarz
    #76
    hivatásos fikázók, örök elégedetlenek, anti-fanboyok ultima ratio-ja ráfogni a másikra, hogy fanboy. ez is lehetne godwin törvénye hitler helyett. mellesleg velem pont melléfogsz, mert abszolute nem vagyok az avatar nagy rajongója. ha visszagondolok a tavalyi év filmes élményeire, pont nem az ugrik be elsőnek, de még csak nem is az eredet, hanem a szemekbe zárt titkok. de mindegy.

    viszont szerintem cameron igencsak letett valamit a filmes asztalra. többet, azzal a néhány filmjével, mint sok-sok rendező együtt az egész életművével. és a sikerrel TERMÉSZETESEN az irigyek is együtt járnak. ez meg lehetne murphy törvénye. ezért írtam amit írtam.
  • EXPENDABLE
    #75
    "Cameron összelopta sok tehetséges ember munkáját"

    Mint pl?
  • DaniH
    #74
    Haha, és itt az fanboyok ultima ratio-ja, nem tetszik, ergo biztos mindenki irigy.
    Godwin törvénye, csak nem nácikkal XD
  • DaniH
    #73
    Látom nem érted, ezt sem.
    Semmi szánalmas nincs abban, hogyha valaki nem akarja kontrázni gyenge erőlködésed. Minden, amit leírtál, már el lett magyarázva, nem egyszer, de hát olyan vagy, mind egy konzol-fanboy - semmi értelme veled vitatkozni.
    Műveltséged ki sem terjed egyes forrásművek ismeretére, ezért is vagy annyira elájulva a filmtől. Képzeld, a zenei világban is simán feltüntetik a forrást (és fizetnek), ha felhasználnak egy riffet, vagy egy sample-t.
    Megismétlem, a különösen gyenge felfogásúak kedvéért.
    A baj az, hogy Cameron összelopta sok tehetséges ember munkáját, (fel sem tűntetve őket, mint forrást), kanyarított köré egy olyan celluloidot, amely látványilag egy vizuális orgazmus, de szívben-lélekben egy felszínes máz, és ezek után úgy viselkedik, mintha ő fingta volna a passzátszelet. Nincs erkölcsi alapja arra, hogy még egy torpedón alapuló filmet elítéljen. El sem olvasta. Vagy az nem szánalmas?
  • funkyman
    #72
    Torpedóból film. NA ez már tényleg extragáz kategória.
  • koschwarz
    #71
    ugorj neki még egyszer.
  • koschwarz
    #70
    irigység. erről szól ez az egész.
  • Aldo Moro
    #69
    Kb. minden második szót értettem a cikkből. Azért atakkol a franchise-ok ellen, mert túl van hype-olva az egész story?
  • kalapos01
    #68
    "El lett olvasva. Egész az 5. sorig"

    Már eleve az "el lett olvasva" óvodás szint, de gratulálok, hogy az 5. sorig sikerült. Ez a szánalmas.
  • DaniH
    #67
    "Olvassatok már B+ fröcsögés helyett és csitt:"
    El lett olvasva. Egész az 5. sorig, ahol bizonyítást nyert, hogy a sorok írója képtelen megkülönböztetni az inspirációt a plágiumtól. Ezek után meg nincs min vitatkozni.
    Gondolkodni kell, és látni.
  • EXPENDABLE
    #66
    Teljes mértékben egyetértek! Épp ezen vitatkoztam ma az egyik haverommal. A legjobb példa a Predator, illetve az álcázási képessége amit valamilyen szinten a Crysis is átvett. Miért kell úgy felfogni,hogy "na basszus ezt a predator-ból nyúlták!" ? És a Predator alkotói kitől nyúlták? Egyszer csak a homlokukra csaptak,hogy hoppá? Szerintem ez már akkor sem volt új téma. Régóta foglalkoztatja az embereket ez a fajta álcázás...

    Én azok csoportját gazdagítom akiknek tetszett az Avatar. Ilyen katarzissal,hogy a film után még több órán keresztül a film jelenetei játszódnak le az agyamban, utoljára a Gyűrűk ura 1-ről jöttem ki.
    Beismerem,hogy nincs Oscar gyanús története illetve,hogy sok hasonlóságot mutat ezzel és azzal. De kevés olyan film van amit egy moziteremnyi ember egy rohadt hang nélkül végig ül, majd kifelé menet jobbról-balról azt hallod,hogy "azt a ku.va!" Itt nem csak a látvány a lényeg. A Transformers 1-2 is látványos. Még sem jöttem ki úgy a moziból mint az Avatar esetében. Cameronnak sikerült elérnie,hogy abszolút a Pandorán érezd magad. Nem csak a 3D miatt mondom ezt. Az egész világ élő és lélegző volt. Abszolút hihető. Komolyan mondom egy percig sem jutott eszembe,hogy amit látok az csak illúzió. Szinte már a dzsungel illatát is éreztem. A meleget, a párát, ahogy a növények hozzám érnek. Ez volt a célja a filmek. Egy mesebeli utazás. Egy csodálatos kaland. Szerethető karakterekkel, élvezetes akciórészekkel és nem utolsó sorban tanulsággal. Nagyon könnyen mondjuk erre a dologra,hogy "jajj igen, az emberiség már csak ilyen leigázó,kifosztó söpredék a világűrben, de ez akkor is uncsi már!"
    Mintha fájna az igazság. Sok igazán sz.r filmmel találkoztam már életemben. Sokszor zavart a történet hiánya vagy egyszerűsége. Ennél a filmnél -és ez bármennyire is fáj a fikázóknak- nem! És ha ti csak ennyit vettetek le a filmből,hogy pocahontas, farkasokkal táncoló, uncsi, lerágott csont, klisés, nem eredeti akkor bizony megtisztelve érzem magam,hogy én ahhoz a táborhoz tartozom, akiknek tetszett. Persze tudom jól,hogy ízlések és pofonok de egy kicsit unalmas,hogy valaki 10 kommenten keresztül bizonygatja,hogy milyen szar film, illetve bárki ír róla valami pozitívat azt kigúnyolja,hogy "ugyan már hülyegyerek!" Be kell látni,hogy anyagilag toppon van a film, be kell látni,hogy elindított valamit, be kell látni,hogy bizony a rajongók többen vannak.
  • Tomalak
    #65
    Olvassatok már B+ fröcsögés helyett és csitt:

    hitman08:
    "Ennyi ostobaságot összehordani! Innen lopott, onnan csórt, hát persze. Az ember alapvetően van olyan buta, hogy ha korábban már látott egy adott témáról szóló sztorit, filmet, mesét, cikket, akkor a későbbiekben ugyanezt vagy hasonló témát elővevő készítőt azonnal negatívan minősítse. Mondhatja most valaki, hogy konkrét figurákat, elnevezéseket vett át Cameron, egyértelmű a lopás. Kérdem én, létezik e művész kerek e világon, akit senki fia nem inspirált egész életében? Olyan rendező, olyan festő, matematikus, szobrász, író, aki nem vette elő akár egyszer is korábbi alkotók műveit, azok témáját?
    Ezenkívül pedig gondolkodó lények vagyunk, egyéni világképpel, elgondolásokkal, melyeket szeretünk saját meggyőződésünk által alakítva közzé is tenni.
    Az Avatar sikere rendkívül érdekes hullámokat indított el. Filmes berkekben egyértelműen korszakalkotó mozi, bevétel terén is szinte mindent túlszárnyalt. S ahogy az a hasonló kaliberű sikereknél lenni szokott, lassacskán megjelentek a keselyűk, mind egy-egy darabot kívántak a figyelemből, de leginkább a temérdek pénzből. Előkerültek szinte sosem látott novellák, könyvek, filmek, képregények, melyekre azóta sem kíváncsi senki, ezek készítői pedig nekiállnak reklamálni, miszerint ezt és ezt ők találták ki hamarabb, nekik járna az elismerés, de legalábbis némi kompenzáció dollár formájában. Adódik a kérdés, miszerint mégis ki tiltotta meg nekik, hogy filmre vigyék történeteiket, netán újabb köntösben kiadják őket? Itt ez a hihetetlen fantáziával megáldott pali, temérdek pénzzel, vérprofi stábbal a háta mögött, naná, hogy belevág élete projektébe, ha megteheti. Az, hogy bizonyos átfedések, egyezések fellelhetők korábbi munkákkal kapcsolatban, elkerülhetetlen a mai filmgyártásban, főleg egy ilyen témakört illetően.
    Pandora. Nem mai szó, feltételezem többen ismerik, honnan is ered valójában, hogy mit takarhat, mikor valami nevének választják. Hadd ne kelljen leírnom. A természet kontra gépekkel mindent tönkretevő emberiség ötlete is megannyi írót, filmes szakembert ihletett már meg, nyilván egymás ötleteit lokpodták megállás nélkül, igaz?
    Nem tudom hányan ismerik a telefon feltalálásának történetét, egy az egyben idevágó eset. Bell és egy olasz tudós egymástól függetlenül, szinte egyszerre találták fel a telefonkészüléket. Bár Meucci időt tekintve megelőzte Bellt, az olasz csókának nem volt pénze levédeni a szabadalmat, így két évvel később Bell vitte véghez az áttörést.
    Nem mondom, hogy néhány elem nem árulkodó az átemelést illetően, lásd Ejvah, na'vi és társaik, viszont nem hiszem, hogy ezek alapot adnának olyan hamis és nevetséges vádakra, amikkel egy méltán sikeres embert bombáznak mostanság. Bár az adott bíróságokon biztos jót röhögnek rajtuk, legalább ennyi haszna van az egésznek.
    És aki akár egyetlen olyan témát is képes mondani nekem, amit a filmkészítés eddigi 100 éve során soha nem vett elő senki, nem írtak belőle könyvet, novellát, kifestőt, azzal monitoron keresztül fogok kezet, esküszöm addigra megtalálom a módját..."

  • EXPENDABLE
    #64
    XymeAVF:
    "Ehelyett valami újat alkot neves grafikusokkal…ez hülye!"
    Aha, szóval azért az mégis a grafikusok érdeme :)

    Már ne is haragudj DaniH de Cameron ezen a téren abszolút nem George Lucas!
    Rengeteg rajzott készített a filmhez míg ugye George koma csak válogat a grafikusai munkájából. Lehet,hogy nem minden rajzot Cameron készített de rajta múlott,hogy mi kerül be a filmben és az is,hogy milyen formában. Ha az én grafikusom a kezembe ad egy rajzot,hogy ő így képzeli el a pandorai futóbabot akkor én esetleg beleszólhatok,hogy pl: legyen magasabb! Ezt és ezt vedd ki belőle mert hülyén néz ki, stb... Szerintem ezen a téren aktívan kivette a részét a munkából.






  • Rotyoka
    #63
    Mivel az nem lopás, hanem egy újabb feldolgozás, ami úgy is votl bejelentve, nem úgy mint egy HATALMAS ÚJ ALKOTÁS.

    Nézzétek meg, hogy milyen Oscar-okat nyert.. Csak olyat amihez NEM KELL FILMES TUDÁS. Csak háttérteknikai.
  • KillerBlue
    #62
    Egyébként le fogadom, hogy ha nem lett volna ekkora felhajtás az Avatar körül akkor nem szúrná ennyi ember szemét ez a Pocahontas dolog. Ja és mindenki jön itt a Pocahontasal de senki sem látta a Battle For Terra-t?
  • KillerBlue
    #61
    Szerintem Lucas semmivel sem csinált többet mint Cameron. Leforgatta az eredeti trilógiát aztán a könyv, képregény és videó játék ipar szépen felépítette azt a hatalmas SW univerzumot amit ma ismerünk. A második trilógiát pedig egyértelműen a pénz miatt csinálta.

    TreDoR: "Az avatar meg a Pocahontasról készült, csak befestették az indiánokat kékre..." -> Én a hivatalos feldolgozás filmekre céloztam. 2012-es világvége film is van több tucat mégis mikor Roland Emmerich bejelentette a 2012-őt senki sem kezdte el csapkodni az arcát, hogy Ne Már! ez lopás!
  • kriszwells
    #60
    Talán ez a 3D őrület hamar lecseng, az ilyen sok negatív ember/hozzáállás miatt pláne, és ki tudja lehet akkor jön valami megint új dolog. Vagy már meglévő de jó dolog amit ismét felkapnak, és lesz sok jó film. Ki tudhatja, álljunk pozitivan a dolgokhoz. Negativizmussal vitatkozással, másik szidásával nem fog semmi dolog sem sok jóra jutni, az élet bármely területén.
    Vagy ébredjek fel? :) ez egy eleve rossz világ...
  • koschwarz
    #59
    most mi van? én is még fiatalember vagyok.
  • Rentadar
    #58
    Igazából az még hangyán, hogy szegény Cameron innen onnan lopott. A nagyobb probléma az, hogy ezzel a 3d s faszsággal és csakis a látványra összpontosítással már megint 1 lépéssel továbbtolta Hollywoodot a "látványos, de nézhetetlenül retardált filmek" skáláján.
    Anno a Terminátor 2 idején ezek az újítások azért voltak korszakalkotóak, mert olyan dolgokat tudtak "elmesélni" filmvásznon ami előtte lehetetlen volt.

    Ellenben most már semmit nem akarnak majd elmesélni, a lényeg, hogy nézzed 3d-ben és hüledezzél, hogy milyen csodálatos. Persze biztos lesz 1-2 kivétel, de összességében sajnos én úgy látom, hogy ez a Cameron szörnyeteg csak egy újabb szeg volt az igazán jó alkotások koporsójába.
  • BaliBoy
    #57
    Jaah, az meg külön vicc, hogy az életkorodra utalva próbálsz nyomatékot szerezni a mondandódnak.
  • BaliBoy
    #56
    Nem fogom ennél jobban összeszedni ugyanis ebben minden benne van és pont. Ráadásul nincs most kedvem vitatkozni mert úgy is csak az lenne. Én nem tudlak téged/titeket meggyőzni, ti meg engem. Aki nem ugrott bele az Avatar kútba az látja, hogy az Avatar történetileg és környezetileg sem eredeti.
    Egyedül látványban eredeti. MÉG!!!
  • koschwarz
    #55
    az utóbbi két posztoló fiatalembert megnézném azon folyamat közben, miközben összehoznak egy önálló, megalapozott (értelmesen megindokolt) gondolatot, mert amit eddig "nyújtottak", az csupán a szokásos "szajkózom a baromságokat, amit óvastam a zinterneten".
  • BaliBoy
    #54
    Mondja mindezt az az amber aki legutóbbi filmjének történetét össze-vissza lopkodta... Nevetséges.
  • Rotyoka
    #53
    hatalmas kihívás volt 50 filmből összeszedni a legszebb állatokat, kicsit átdolgozni és berakni 1 bolygóra, valóban...
  • kriszwells
    #52
    Avatarról beszéltem éppen, bocs.
  • kriszwells
    #51
    Mondjuk akik meg az Avatar mellett van azok is annyira bizonyítani akarják:) Eredet-Mátrix-Dark city-t nem negatívumként írtam. Csak h Eredet se újdonság sztori terén, csak most épp az álomban vannak.
    Szubjektíven akinek tetszik bejön az ilyen film tetszett akinek nem annak nem, annak lehet sz@r olyan szempontból hogy nem az ő világa, de hogy olyan szempontból lenne rossz hogy "gagyi" szóval értitek azt azét nem gondolnám, még a sztori ellenében sem.
  • sandor8206
    #50
    az a baj, hogy az avatar fikázók annyira próbálják bizonyítani, hogy mennyire nem jó az avatar (ami gyakorlatilag tök mindegy), hogy még hülyeségeket is írnak, + erős szövegértelmezési gondjaik is vannak

    milyen 10/8 kritika rosszra értékelte?

    + segítek kicsit, hogy Cameron mit mondd?

    Avatar-Pocahontas,Farkasokkal táncoló; Star Wars-Gyűrűk ura, Flash Gordon stb.
    Eredet-Mátrix, Dark City, stb. meg ki tudja mi DE pl: mint Avatar, Pandora, kék lények stb. amit láttál egy egységes univerzumban nem szerepeltek még sehol ezelőtt együtt, a nézők számára ismeretlen volt ergo kockázatosabb, a film előtt s enki nem vágta még, hogy Neytiri, Pandora, Avatar

    Másik véglet-Transformers, Pókember, Harry Potter-a film univerzuma már ismert és bejáratott univerzum, alapsztori, alapfelállás, hogy mik, kik vannak benne, univerzum stílusa, más média és kultúrális szempontból már ismert márka (brand)
    Film előtt sokan tudták ki az a Harry Poitter

    Az ilyen apróságokat már meg se említem, hogy halivúdi blockbuster téren kell gondolkodni és mondani valóját keresni

    az az igaszság, hogy tök igaza van az avataron és az Eredeten kívül nem emlékszek más hasonló eredeti univerzumu filmről az utóbbi évekből, mind feldolgozás film és folytatás volt
  • hitman08
    #49
    Pocahontashoz egyedül a filmhez kevéssé értők hasonlítják a mozit, nem mindegy miféle kritikát olvas az ember.