37
  • sathinel
    #37
    Android alatt elérhető. Szerintem inkább az apple nem tetszik valamiért neki ezért abból kiszedte.
  • sanyicks
    #36
    Tud youtube-ozni flashmentesen? Tud hw gyorsításos h264 lejátszást? (ja állítólag tud de 1 éve mikor próbáltam egy óra állítgatás után sem sikerült rábírni, miközben az mpc-hc-n pöccre megy. Tud rendes hang normalizálást?
  • bakagaijin
    #35
    Ránéztem, kmplayer windows+pc only. VLC alá szinte bármit be lehet tolni (mobilteló, pda... bakter még QNX alá is fordították, szerintem kis trükközéssel pl egy autó navigációs rendszerén vagy egy űrszondán is életre lehetne kelteni.) Mondjuk én mplayer-t használok mert csak, megszoktam, szeretem, valami feat mindig hiányzott másokból (pl. széles idősávon alapuló volume norm). Vuvuzela-szűrőre emlékszik még valaki? :)
  • caprine #34
    Csak megjegyzem sokan nem is tudják, hogy a VLC még a szabvány iso image fájlokat is kezeli, és ezt még egyetlen másik lejátszotól sem láttam.

    Persze vannak hibái, de ne várjunk már el tőkéletességet egy ingyenes programtól amikor azt még a fizetősek sem igazán tudják.
  • Olmütz
    #33
    Na ne röhögtess már...:-) Legnagyobb tudású? El nem tudom képzelni, minek a VLC, ha van KMPlayer is?
  • Tetsuo
    #32
    Ezt hogy erted?

    Nem tokeletes lejatszo, de jobbat meg nem lattam. Ennyi. A menujet utalom, de messze a legnagyobb tudasu lejatszo sajat kodekekkel.
  • Rotyoka
    #31
    Sosem szerettem a VLC-t, méghozzá a hang kezelése miatt nem.
  • Tzupi
    #30
    "Semmi különös nem történt. A dolgok a helyükre kerültek. A VLC PC-re való..."

    Mióta mekem van azóta VLC-t használok :) Meg előtte win alatt is használtam évekig.

    Nagyon okos lejátszó.
  • uniu
    #29
    A cikket nem értem! A lényeg kb lejött de nem érte meg az az 5 perc rá az életemből míg elolvastam. Berta Sándor ezért pénzt is kap ???
  • BlueGold
    #28
    pl. USB-vel rákötni PC-re és rámásolni a kedvenc zene számaimat. Bluetooth tényleg nincs benne?
  • kpbendi
    #27
    Egyedül Rémi Denis-Courmont állítja, hogy az Appstore és a GPL nem kompatibilis.
  • Ferrer
    #26
    Infra port??? 90-es évek? :))
  • bakagaijin
    #25
    Mondjuk az azért gáz, hogy a AppStore és a GPL nem kompatibilis :)
  • aronvirginas
    #24
    A cím akkora ferdítés, hogy kimeríti a szándékos hazugság fogalmát. Nem az Apple száműzte a VLC-t, hanem a vlclib eredeti fejlesztője, aki kifogásolta, hogy az App Store és a GPL nem kompatibilisek. Az Apple csak eleget tett a kérésének, és eltávolította a programot az alkalmazásboltból.

    Értem én, hogy jó flémtopik, lehet szidni agyba-főbe az Appple-t, de legalább a tényekkel legyünk tisztában.
  • kpbendi
    #23
    "Az Apple egy az Applidium fejlesztői cégnek írt állásfoglalásában jelezte, hogy száműzi az alkalmazásboltjából a VLC Media Playert."

    "az Apple a döntésével több millió embert megfoszt attól, hogy a kedvenc nyílt forráskódú szoftverét használja"

    Ez így nettó hazugság. Nem az Apple száműzte a VLC-t, hanem Rémi Denis-Courmont vetette ki az Appstoreból, mert véleménye szerint az Appstore sérti a GPL licenszet. Ez azonban csak Rémi Denis-Courmont, és nem az Apple értelmezése szerint van így, azaz, ha kizárólag az Apple-n múlna, a VLC továbbra is ott lenne az Appstore kínálatában, de a fejlesztő határozott kérése ellenében nyilván nem forgalmazhatnak semilyen szoftvert, még akkor sem, ha az emberek szeretik. Egyébként Rémi Denis-Courmont - minő meglepetés - a Nokia alkalmazottja.
  • fergusonpapa
    #22
    Mi az istennek infra meg usb???
  • fergusonpapa
    #21
    de,jailbreak-el
  • BlueGold
    #20
    Kérdés v2. Nincs ezen a "Csoda ketyerén" USB port vagy Bluetooth vagy Infra port ???
  • BlueGold
    #19
    Végig olvastam a cikket a hozzászolásokat. Lenne egy kérdésem. Ha egyszer megvásároltam az Iphone-t akkor nem azt telepitek rá amit én akarok és olyan forrásból ami nekem szimpatikus???
  • AgentKis
    #18
    Semmi különös nem történt. A dolgok a helyükre kerültek. A VLC PC-re való...
  • Tzupi
    #17
    Nem kellene demagógnak lenni, az AppStore tele van ingyenes programokkal.

    VLC GNU GPL licenszt használ, és ennek a licenszébe nem fért bele az, hogy egy AppStore-hoz hasonló rendszeren keresztül el lehessen érni :

    "A konfliktust az okozza, hogy a VLC a GNU GPL licenc védelme alatt áll, azaz mindenkinek ingyenes és nyitott disztribúciós csatornán kell rendelkezésre állni. Az App Store azonban egy ellenőrzött és zárt platform és ez nem egyezik a szabad szoftver licenccel, még akkor sem, ha ingyenesen tölthető le."

    De elméletileg ugyanezért valszeg az Android marketbe és a többi ilyen alkalmazás boltba se kerülhet bele. Azt a bizonyos Kempf bácsit kell arcon törölni egy péklapáttal most, és megköszönni neki, hogy felhasználók miatta szívnak.
  • Mr_Rob
    #16
    Annyira nem nagy kár érte. Igazán örvendetes volt a kezdeményezés, de a kivitelezés már nem annyira. Hiába tudta "lejátszani" a legtöbb formátumot, a szoftveres dekódolás akadozott, élvezhetetlen volt és zabálta a procit (3GS-en is).
  • Lastman
    #15
    Az ingyenes és nyílt forráskódú programokért csak a felhasználó fizet. Ha máskor nem, akkor mikor kifizeti az internet számláját.
  • endale
    #14
    Gondolom azért kellett eltávolítani mert az "ingyenes" és a "nyílt forráskódú" kifejezések hallatán Jobb-ot émelygés fogta el, ezért az orvosai javasolták a lépést.
  • Tetsuo
    #13
    Ez igy van.

    A baj az, hogy a cikkbol nem derul ki, hogy miert. Az ossz info, amit a cikkbol kapunk 1db mondat lehetne.
  • RoadkilleR78
    #12
    Már bocsi, de itt nem feltétlenül az apple a ludas, hanem leginkább a Rémi nevű vlc fejlesztő ( aki mellesleg a nokia alkalmazottja) mivel ő poroblémázott már az elejétől kezdve, hogy az appstore licensz feltételei sértik a gpl-t, és ezért ezt ez ellen panaszt fog tenni. Ami sikerült neki, most nagyon boldog lehet magában, hogy az "igazság" győzött. A vlc ingyenes alkalmazás volt az appstore-ban, így nem túl sok bevétleltől esik el egyik cég sem. Itt csak a felhasználók veszítenek. Amúgy jelenlegi állapotában szerintem csak a neve miatt töltötték annyian, mert vannak ennél jobb lejátszók is a store-ban. De mivel kitiltották, így frissítés sem lesz :-(
  • Ferrer
    #11
    Aztazédesanyjukat.. most marad a konvergálgatás.
    Remélem fel tudják majd rakni valamelyik cydiás repóba a cuccot.
  • Komolytalan
    #10
    Nem az app store sérti a gpl licencet, hanem a VLC DRM kezelése nem pont olyan, amilyennek az apple szerint kéne lennie. Gondolom a VLC nem úgy működik, hogy ha talál egy DRM-es fájlt, akkor azt még neked se mutatja meg csak fekete fehér 12x9 pixel méretben, viszont a bankkártyád teljes tartalmát meg elküldi az apple "segítsük szegény steve jobsot éhen ne haljon" című számlájára. Mivel az apple szerint kb így volna kompatibilis a dolog az ő elképzeléseikkel.
  • sanyicks
    #9
    Hát igen az vlc túl jó volt egy átlagos apple-hez illő szoftverhez képest :D
  • gemihu
    #8
    Arról van szó,szerintem, hogy mindenért fizetni kelljen,mert abból az apple is részesül. A másik meg,ha vannak médialejátszó fejlesztők,akik pénzért árulják a cuccaikat,akkor egy ingyenes alternatíva ront a pozíciójukon..
  • Cat #7
    mit nem értesz ezen? a VLC egy médialejátszó szoftver, amit ezentúl nem kapni az Apple saját boltjában, mert az Apple így döntött és kész. Ezen nyilván felháborodott a cég, mert baromi sok bevételtől esik el.
  • joebacsi
    #6
    A GPL licensz az új CD lemez? :)
  • Balazs127
    #5
    Végülis érthető a cikk, de csak azért mert már máshol is olvastam :D A lényeg kb. annyi, hogy az AppStore sérti a GPL licencet, ezért kirakták a VLCt az AppStoreból. Ja meg persze még a lényeg, köcsög az Apple :D
  • FoodLFG
    #4
    Nem olvastam el a cikket, csak a kommenteket. Benyomom ide a TorrentFreak cikkét:
    "incompatibilities exist between Apple’s DRM policies and the terms of the GNU General Public License under which VLC is offered."
    http://torrentfreak.com/apple-users-forced-to-pirate-vlc-player-whatever-next-110108/
  • bigjoe
    #3
    Ott a pont. Semmit. A szavakat külön külön igen, de MOST MI VAN ??????????????????????????????????
  • Szefmester
    #2
    Lenne egy tippem hogy az Apple termékek megvételekor ott figyel az apróbetűs rész hogy nem is a tied a gép, hanem csak bérled azt...
  • uniu
    #1
    Valaki ért ebből a cikkből legalább 2 összefüggő mondatot ???