30
  • Komolytalan
    #30
    Madarat tolláról...
    Azért olvasd el szerintem még1x azt a 1.5 soros hsz-t, meg hogy ebből mit hozott ki. Vagy nem 100-as, vagy k.rva jó anyagot kapott, mert az egérmozi elutasításából 3 mondat alatt elért a plázában flancoló rupótlan senkiig, aki a 20 éves CHF hitelre vett lakásában IKEA bútorra rakva nézi a másfél méteres plazmán full HDben a bariköztöt. Meg ahogy ezt a 3 gondolatot tartalmazó mondatot szétosztotta 50 sorra, abból is lehetne írni egy pszichológiai kisdoktorit.
  • henrikk001
    #29
    Pedig az utolsó soroddal csak te trollkodsz, ő pedig nagyon korrekten fogalmazta meg az igényességről alkotott véleményét. :) Én is szívesen nézek (sajnos csak 42 colos) plazmatévén filmeket, de ha tehetném (jelenleg nincs notim, vagy táblagépem), akkor a hosszabb utazások alkalmával sem vonnám meg magamtól a mozgóképek által nyújtott örömöt.
  • kukacos
    #28
    ... csak amikor ez már plusz két kiló a laptop mellett, akkor egyszerűbb egy közös megoldás, nem? A rajzolgatást ez se oldja meg (mármint hogy egy megbeszélés végén a firkálmányaink sokszorozva legyenek).

    Persze, minden megoldható olcsóbban is. A kérdés mindig az, elég gazdag vagy-e ahhoz, hogy a nyert kis kényelem kifizetődjön. Jó teszt pl., hogy a megspórolt idő alatt keresel-e annyit, amennyibe a kütyü kerül. Ha igen, hosszú távon megéri.
  • Zolorado
    #27
    Használj lefűzhető mappát és ilyen lefűzhető műanyag tasakot, aminek nem jut eszembe a neve... én is olyanban hordom a cikkeket, spektrumokat. És 2 nagyságrenddel olcsóbb.
  • Komolytalan
    #26
    Neki minőségi problémái voltak az IKEA-val (szerinte gagyi). Egyébként ha a helyben gyártott bútor 25%al drágább, cserébe klasszisokkal szarabb minőségű, akkor én nem leszek hazafi. Mert ha legalább ugyanazt a minőséget tudná. De az a nagy büdös helyzet, hogy dupla ár alatt semmi sincs, ami IKEA minőségét akár csak megközelíti.
    Mondok példát: vettünk nappaliba szekrénysort, és az alsó fiókok nemcsak teleszkópos sínen futnak (tehát teljesen kihúzhatóak), hanem csillapítottan lehet őket betolni/lökni, vagyis ha megküldöd lábbal nem csattan, hanem lelassul a végére, és az utolsó pár centiről minimális sebességgel behúzza (akkor is így működik persze ha rendesen betolod). Ráadásul mindezt tudja évek múltán is. Szóval úgy működik, mint egy felső kategóriás autó ajtaja. Na ilyen sín pl magyar bútorban konkrétan nincs, IKEA ár duplája alatt.
    Mindemellett persze a tömör fa 10x5cm-es darabokból van összeragasztagatva, de ennyi pénzért inkább a fiók belseje legyen kis darabokból összerakva, minthogy működésében legyen elavult fos.

    Tudom "kicsit" off az IKEA téma, de valamivel ki akartam ugratni a #10-es trollt, amivel utána könnyen meg tudom fogni. Nem ugrott, okos troll, csak 1x böfög cikkenként.
  • kukacos
    #25
    Nézd, a legtöbb embernek valóban tényleg semmi szüksége tabletre. Mivel nekem a táskám alját rendszerint jegyzettel és képletekkel teleírt papírlapok, elkoszolódott, összefirkált és kinyomtatott tudományos cikkek borítják, amiket unok magammal cipelni, én az az eset vagyok, hogy tudnék használni egy ilyet. Ennyi. Így én örülök a tabletes trendnek, neked meg nem muszáj megvenni.

    Egyébként egy érintőfóliát rárakni egy monitorra nem nagy cucc. Inkább az a fura, hogy miért nem érintőképernyős már régóta minden laptop, vagy miért nem rendelhető opcióként mindegyikhez.

    Az androidos buliról nem tudok nyilatkozni, én rendes oprendszert szeretnék már látni a telefonomon, Linuxot legalább, csak amíg az ilyenek rohadt drágák, nagyok és lemerülnek, tökéletes a gagyi symbianom is.
  • Tetsuo
    #24
    Szerintem tobb dologban is tevedsz. Az igenyesseg nem a penztol fugg. A radiot (ill. tv-t) minkenki kikapcsolhatja es letolthet maganak jo minosegu jazzt, ha akar.. nem ertem, miert baj az, ha egy szegeny embernek vannak technikai v kultur-igenyei? :S Meggyozodesem, hogy Magyarorszagon rengeteg gazdag ember muveletlen sot, nem olvas egyaltalan irodalmat, nem erdekli a muveszet, a technika is addig, amig lehet vele villogni. Magyarorszagon ez nagyobb aranyban van igy, mint mondjuk a fejlett "nyugaton".

    Egy igazi inyenc is torekszik arra, hogy a leheto legjobb minosegben jatsza le a kedvencet, de teny, hogy sokan a technika birtoklasat fontosabbnak tartjak, mint magat a tartalmat.

    A nagy tv azert is jo -ha mar mindenkeppen kell :)- mert messzebbrol nezheted, igy a szemed fokusza is tavolabbra esik, ami kellemes a szemnek. Ergo a kis kepernyokon azert rossz filmet nezni, megha baromi nagy felbontasuak is, mert kozelre kell fokuszalni. (Ami a lencsemozgato izmoknak nem eppen relaxalas.)

    Abban egyetertunk, hogy tulzott fogyasztas zajlik ami mestersegesen van gerjesztve agymoso mediumok altal, csupan a tobb profit miatt es novekedesen alapul szinte minden jovostrategiank, ami valoszinuleg komoly katasztrofahoz vezet.

    #21- Az erintokepernyo nem ad komfortos gepelest, mert nem erzed a billentyuket.
    Sok dologra jo lehet ez a tipusu bevitel, de nekem nincs ra szuksegem ill magara a tabla-PC-re nincs es ugy gondolom, a legtobb embernek sincs igazan.
    Konyvet olvasni sem jo LCD-n..

    #16 Az IKEA legnagyobb baja, hogy nem helyben gyartjak a butorokat.


  • Zolorado
    #23
    Szerintem meg mindenki menjen vissza az erdőkbe, másszunk vissza a fákra! Sőt, a legjobb az lenne, ha az óceánba másznánk vissza...

    Ez a táblaPC is az androidos "okos" telefonok tipikus esete. 2 hete körül volt itt a za cikk, miszerint az informatika fejlődése nem az igényeket követi, hanem a profitot, és igényt keltenek rá, a sok hülye meg megveszi, mert úúúúúúú, kell nekem.

    Az androidos "okos" telefonokról meg kiderült (már fél éve, és nincs javítva azóta sem), hogy néha véletlenszerűen nem a címzettnek küldik az SMS-t, hanem másnak, és azt jelzik, hogy jó helyre ment. És pl az én "buta" 3-éves telefonomon is lehet emilezni, f#szbúkolni, zenét nézni, és filmet hallgatni, könyvet olvasni, hasznos (és haszontalan) alkalmazásokat rátelepíteni, fényképezni, videózni, sört nyitni. És SMS-t is küldeni.
    A kijelző erős napfényben persze olvashatatlan, hacsak nem nyomom fel maximumra a fényerőt, a hangminőség olyan mint a '60-as években, és még a hívásvárakoztatás sem működik, csak bepittyeg a foglalt jel... ezek felhasználói igények lennének.

    Na ez kicsit talán offnak hangzott, de nem az, ugyanaz az eset. Lenyomják a torkunkon, mi meg megvesszük, de minek?
  • kukacos
    #22
    De képleteket rajzolgatni, egyszerű rajzokat firkálgatni nem tudsz billentyűről. Pl. el akarsz magyarázni valami bonyolultabb dolgot egy kollégának, amihez diagramokat kell rajzolgatni, nyilakat, kapcsolatokat. Mai napig a papírt veszem elő, ha szükség van ilyesmire. Egy tableten meg elvileg még automatikusan másolat is készül róla, amit a megbeszélésmegoszthattok.

    Más kérdés persze, hogy gyakorlatban mennyire jó rajzolásra egy ilyen tablet...
  • RecoPhile
    #21
    Őszintén szóval még sosem volt tablet/touchescreen-es gép, de azt merem állítani, hogy hosszútávon és kényelem szempontból könnyebb használni egy billentyűzetet, mint egy touchescreen-es gépet. :) Bár biztosan lehet azon is gépelni, de hogy milyen kényelmesen az egy másik kérdés. :)
  • kukacos
    #20
    A touchscreen egyetlen előnye, hogy lehet vele jegyzeteket készíteni, de az óriási. Megszabadulhatnék a tucatnyi A4-es papírtól, amivel rohangálok. Ha egy ilyenbe végre tesznek egy valamennyire normális grafikus kártyát (így talán egyszerűbb 3D-s játékra is jó), veszek egyet hosszú távra, a netbookot meg eldobom.

    Talán még a HP TouchSmart sorozata áll a legközelebb az ízlésemhez, abba lehet dedikált AMD chipet kérni. Ha valaki tud még CULV-os (hosszú üzemidejű), kicsi, könnyű tabletről, amiben van dedikált grafikus kártya, írja meg.
  • gombabácsi
    #19
    nincs teljesen igazad
    ugyanis ha egy marha nagy tévét 4 méterről nézek, akkor kényelmesen tudok elhelyezkedni bárhogy, mégis kitölti a látómezőmet
    ha egy kis izét nézek akkor meg se lehet szinte moccanni, azaz nem kényelmes

    mondjuk én 19es monitoron nézek filmeket, az nekem elég kényelem, sőt, tökre nem érdekel az se ha szar minőségű a kép :)
  • bfoto
    #18
    Kicsit fabol vaskarika megoldasnak tunik, de azert szivesebben vennek ilyet, mint tabletet.
  • Etinger
    #17
    Féligazság van abban amit mondasz. Én mint IKEA cuccokban mondjuk úgy járatos ember ( Tyler Durden robbantana ), azt mondom nézd meg jobban az IKEA árat. Eleve sokszor azonos áron van pl egy asztal, mint bárhol máshol, mégis érzed a minőséget minden kis apró porcikáját a fadarabnak. Vettem egy kb 130 cm x 80 cm nagy dohányzóasztalt X ezer forintért, és X kisebb mint 6 ezer. Kiválóan mutat, és klassz, és könnyen hazahoztam. Nekem ennyi elég a boldogsághoz :);)
  • Komolytalan
    #16
    Mi bajod van neked az IKEA bútorokkal? És mit tudsz felajánlani alternatívaként, mondjuk dupla ár alatt? 2000 karakter alatti választ várok.
  • risqci
    #15
    Tán alternativa lehet a Lenovo s10 3t
    forgatható kijelző -vinyós- és kap6ó
  • Rol06
    #14
    Hogy lenne benne?
  • duke
    #13
    Fogadni merek, meg dvd iro sincs benne. :)
  • gombost
    #12
    Ha nem haragszol ezt a hozzászólást elmentem és mutogatni fogom. Szívemből szóltál, én eddig nem tudtam ezt így megfogalmazni, de gyönyörű. A gond ezzel csak az, hogy akiknek szól nem fogják végigolvasni, mert túl hosszú.
  • Rol06
    #11
    Részben egyet értek az előttem szólóval, viszont ezek igények kielégítését teljes mértékben megvalósítja egy átlagos tablet-pc.
    Nagyon kiváncsi leszek mekkora arányban tudnak ezzel a samsung példánnyal odaverni a mostani piacra, saccolom semmenyire.
    Mivel igenis támogatom az előttem szólók véleményét, ez egy termék a tábla pc, és a laptop között, aminek sajnos 50-50 %os arányban kihasználhatatlanná tették.
  • okosan gyerekek
    #10
    "Filmek játékok ekkora képernyőn, istenem, meg vannak ezek hülyülve, vagy pedig tudják amit én még nem, hogy ennyire igénytelenek lettek az emberek:)"

    A játékokhoz nem kívánnék hozzászólni, mert nem vagyok érdekelt az efféle dolgokban, de hogy egy 1366×768-as felbontású kijelzőn mért nem lehet filmet nézni, az számomra rejtély. Nyilván az igény, mint tudatosult szükséglete az embernek kizárólag azon dolgok körére szűkül, amiket te legitim szükségletnek vélsz: például, FULL HD-ben 4 méterről filmet nézni. Mer a zigényes! Ügyes vagy! Ezt a szót, meg az olyan, alkalmazottként (be)dolgozó magyarok szeretik használni, akiknek van havi 25-40 ezer forint szabadon mozgó tőkéje, amit a pláza a szintén igényes barátnőjével két heti, de inflációval számolva inkább havi rendszerességgel egy kiadós bevásárlóközponti fel-alájárkálós-pénzt-elköltős-délutánra használja fel, hogy ő is a társadalom krémjében érezhesse magát, látván, hogy szórhatja a saját pénzét, mert megteheti. A probléma ott van, hogy e társadalmi réteg azt rohadtul elfelejti, hogy azért a pénzért egy hónapot, napi átlag 8 órában heti átlag 5 napos rendszerességgel teremt elő. A házában szaros IKEA holmi van, ami bár jól néz ki, de annak a fényűzésnek, amit szeretne mindezen keresztül megélni nyoma sincs, hiszen minden egyes lapraszerelt terméket gondos előkészítés mellett, a logisztikai költségek csökkentése, az anyaghasználat és egyéb tényezők, mint a tömeggyártás révén tesznek a kínai termékek presztízs értékével egyenértékűvé. Na, nem mintha mindez baj lenne, csak annak tudatában, amit leírtál, szerintem nincs miről beszélni.

    És, hogy ne csak a sorokból kitetsző -- vagy nem tetsző -- ellenszenvemnek adjak hangot, legyél már szíves elgondolkodni, hogy egy 4 méterről nézett átlagos ~3300cm^2-es, 100 centis képátlóval bíró képernyő, illetve, egy ~210cm^2, 10,1"-es kijelzővel szerelt, a cikkben szereplő tábla-PC, amit cserébe átlag 35 centiről nézel, hanyad részét teszi ki a látómeződnek, te igényes metropolita? (Súgok: az említett átlag TV x:y, míg a kijelző esetében x:0,76y, amiben x a teljes belátott tér, és y benne elhelyezkedő képernyő aránya ahhoz képest.)

    Hogy a 7-es buszon nem lehet használni filmnézésre? :( Urristen! Valószínűleg, azoknak kedvez az elgondolás első sorban, akik nem 10 percet kívánnak utazni. Hangzás? Azt a hasonlatot neked talán már nem is volna érdemes felhozni, hogy a kép, mint olyan csak az információ hordozó egyik alegységeként, mintegy a jelvivőként szolgál. Akárcsak egy könyv betűi, ha a betűk által leírt tartalom silány, lehet neked akármilyen tv-d, és örülhetsz, mint majom a farkának, hogy ingyen hitelre hozzájutottál, szärt kapsz, és az igazi élmény elmarad. Ha magasművészeti produktum fut át ezeken az eszközökön, akkor is átütő lesz (sic) a hatás, amikor a kép még csak fekete-fehér volt (sic), akkor is az marad, ha szemcsés, és néha nehezen vehetők ki egyes képi elemek; amíg kivehető, ti. amíg hozzájutsz az jel által határolt információhoz, addig lényegileg nem estél el semmitől. Nyilván, 1905-ben, amikor bemutatták az "A vonat érkezése" című nyilvánosan elsőként vetített filmtörténeti darabot, fontos, a hatás vadászat, itt például figyelni kellett a képen látható vonat és a valóságban lévő vonatok arányára, hogy az emberek kimeneküljenek. Vagy, ha Avatart vagy, valami igazán hatásvadász 3D-filmet akarsz nézni, akkor menjél el IMAX-be. De ahhoz, hogy az ember történet esztétikai élményben részesüljön, a ma vívó trendekkel és szemléleti tendenciákkal ellentétben nem feltétlen szükséges mindig a legmodernebb cucc, tehát, az igényesség, azaz a tudatosult szükségletek, amik ezáltal kritikailag is górcső alá kerülhettek, nem ebben nyilvánulnak meg, hanem abban, hogy mit nézel a Tesco-ban lízingelt Tv-en. Meg abban, hogy ettől mennyire tudsz megválni. Ha én éppen a vonaton érzem szükségét, hogy mondjuk ne olvassak, vagy zenét hallgassak, de egy jó filmet nézzek meg, aminek nem a lényegi eleme a látvány, tehát egy Stalkert, vagy egy The Fountaint otthon nézünk (csak azé', hogy te is tudjad, hogy mitől igényes az igényes! ;) ) de mondjuk egy Into The Wildot minden további nélkül. Ahol a filmet, nem első sorban, mint mozgóképet kapod, hanem mint egy másik formanyelvi eszköztárban elbeszélt történetet; nem szavakkal és első sorban irodalmi eszközökkel operáltan, hanem filmes eszközökkel. Ehhez barátom nem kell több, mint a könyvolvasáshoz. És az, aki igazán ínyenc, vagy, hogy a szava járásoddal éljek, "igényes", az inkább magáról a filmről, mintsem okafogyott szükségleteinek kielégítéséről nem akar lemondani.
  • gombabácsi
    #9
    egyszer régen vettem egy laptopot
    aztán vettem hozzá egy billentyűzetet
    aztán vettem hozzá egy monitort
    aztán eladtam a laptopot és a billhez, monitorhoz vettem egy gépet
    :)
  • redrock
    #8
    de minek rá touchpad ?
    nem érintő kijelzője van ?
  • Szefmester
    #7
    Dehogynem tudják. S hogy kik a célközönség? Itthon azok akik a telefonjukat kihangosítva hallgatják a mosógépzajt amit zenének hívnak és közben beszélgetve haladnak át a városon csürhében. Hamarosan nem a mosógépzene fog szólni, hanem a tvájlájt filmeket fogják bámulni.
  • opeca
    #6
    Filmek játékok ekkora képernyőn, istenem, meg vannak ezek hülyülve, vagy pedig tudják amit én még nem, hogy ennyire igénytelenek lettek az emberek:)
  • pannonmage
    #5
    FYI:

    1. dönthető a kijelző
    2. a proc ígyis köröket ver egy cortexre
    3. egy mobil eszköznek nem az a lényege, hogy sokáig menjen?
    4. nem talált fel viaszt, az acer régen csinált már több slidert a pentium M időkben, csak az még 2.5 kg volt
  • WiZe
    #4
    Az a proci inkább androidhoz való, windows 7-hez igen karcsúnak tűnik.
    Nem kétmagos az? Mert eggyel ez tuti csigatempós.

    Ez most úgy hangzik, mintha feltalálta volna a samsung a spanyolviaszt, de ez így nem használható. Amúgy már nagyon vennék egy jó táblapct.
  • MsUser
    #3
    Ugyan ezt akartam írni, ez egy csökkent teljesítményű laptop!
  • globint
    #2
    Ez egy olyan laptop, aminek a monitorját nem lehet a billentyűtől függetlenül dönteni.....
  • cloud.strife
    #1
    Ez még így is egy hulladék foshalmaz.