1694
  • AnarchoiD
    #1454
  • Dzsini
    #1453
  • Dzsini
    #1452
    Összeállt a banda:
  • Dzsini
    #1451
  • dave9004
    #1450
  • BladeW
    #1449
    Normális dual-landeket jelenleg a ravnica blokkból tudsz szerezni. De négyet bontani ugyanabból eléggé problémás, inkább vegyél, vagy cserélj.
  • Krezga
    #1448
    Megmondom őszintén én elég kevés boostert veszek, így ebben a témában nem tudok nyilatkozni, meg verseny témában sem igazán, csak ritkán járok el, inkább gyűjtő vagyok.
  • dave9004
    #1447
    ls ha itthon boostereket vennék akkor miket ajánlanátok?
    Theros, m14 v a többi type 2 blokk?
    persze kétlem h kezdő versenyen kivül bmire elmennék a közeljövöben(félév egy év) akkor lehet bmi? Innistrad blokk hangulata tetszik még azért eléggé:)
  • Krezga
    #1446
    Ezek mind eléggé új kiadások (még a Time Spiral blokk is), szerintem itthon is könnyen beszerezhetőek, úgy még olcsóbban is kijöhetsz (főleg, hogy pl. az USA-ból beérkező cuccokat bizonyos összeg felett szépen meg is vámolhatják.
  • dave9004
    #1445
    ja és persze érdekel a theros, meg nemrégi kiegek is, ha jo/ jobb áron vannak ebayen.
  • dave9004
    #1444
    tudom nem type2. max modern formátumban mennének el később.
    innistradnak maga a hangulata tetszik.
    plusz versenyre nem hiszem h 1 éven belül jelentkezni akarnék :D
    Egyelőre haverral játszunk eddig elég sokat.
    Therosbol vettem első kártyáimat nemrég, egy fekete alapú intro packot.
  • Dzsini
    #1443
    Van olyan játszóköröd, ahol elfogadják, hogy ilyen kártyákkal játszanál, vagy a mappádba kell nézegetni?
  • dave9004
    #1442
    annyira nem régiek.
    Innistrad blokk nagyon megtetszett a héten.
    (talán még a time spiral-planar chaos blokk)
    tudsz ebayen megbizható eladót, eladókat? :)
  • Krezga
    #1441
    Igen, USA-ból sealed cuccot nem adhatnak el külföldre a hivatalos boltok, de e-bay a barátod :) Én eléggé sok sealed cuccot beszereztem már onnét.

    Mennyire régi kieg-ek érdekelnek amúgy?
  • Dzsini
    #1440
  • dave9004
    #1439
    Úgy látom itthonra külföldről elég nehéz sealed v dobozos termékeket rendelni. USA oldalakrol semmi ilyesmit :/
    Pedig érdekelnének régebbi kiegek is, azok meg itthon nincsenek.
  • dave9004
    #1438
    nektek melyik a kedvenc "blokk"-otok és miért?
  • Krezga
    #1437
    Ha a boltok nem is, az eladók lehet :)
  • dave9004
    #1436
    Itthon a boltok vesznek is lapokat vajon?
  • Dzsini
    #1435
    Commander 2013 szezon
  • Dzsini
    #1434
    hogyne lehetne
  • dave9004
    #1433
    most amikor én berakom a lapokat amikkel támadok
    akkor már nem lehet instantolni, vagy akkor is?
  • Dzsini
    #1432
    Standardban (és a többi típusban, a type megnevezések nem léteznek hivatalosan) a benne levő lapok angol nevével egyező azonos lapok bármelyik (nem ezüst- vagy aranykeretű) kiadásból szerepelhetnek.

    Tehát a mostani Standardban a Theros miatt legális az Annul, akkor te versenyen használhatod a Mirrodinos és az Urza\'s Saga-s változatot is. Ugyanez igaz a földekre is, és azok gyakorlatilag az összes kiadásban szerepeltek, tehát akár használhatsz Alfás földeket is.
  • Krezga
    #1431
    ha a basic land-ekre gondolsz, akkor mindegy, hogy mikori, lehet bétás is.
  • dave9004
    #1430
    Landek azok mind1 kb mikori, type 2 be elég modern landek is?
  • Dzsini
    #1429
    Hacsak nem akarsz több paklit is egybentartani egyszerre, akkor basic landeken (és az egy-két "bármennyi lehet belőle a pakliban" lapon kívül) semmiből nem kellhet 4-nél több.
  • dave9004
    #1428
    Egy kártyából elég négy ha van nem?
    többivel lehet kereskedni v ajándékozni/cserélni ugye, mmint úgy se lehet 4nél több egy pakliban, akkor 5. már fölösben van?
  • Dzsini
    #1427
    Minél közelebb vagy az adott formátum minimumához, annál valószínűbb, hogy azokat a lapokat kapod meg, amire szükséged van. Nagyon ritka (értsd: elenyészően kevés) az olyan eset, amikor a 60 (vagy 40) lapnál nagyobb paklinak van értelme.
  • dave9004
    #1426
    érdemes a 60 lap körüli pakliban gondolkozni?
    v inkább több legyen?
  • BladeW
    #1425
    én rendeltem cardkingdomról, és starcityről is, mindkettő rendben megérkezett. (arra azért nem árt számolni, hogy a szállítási idő egy héttől akár egy hónapig is terjedhet, nagyon változó)
  • dave9004
    #1424
    manaleak-ről tudsz vmit?
  • Krezga
    #1423
    Ahonnét én rendeltem már, és ajánlani tudom:

    abugames.com
    starcitygames.com
    trollandtoad.com
    ebay

    nekem eddig ezekkel semmi gondom nem volt, de azért legalábbis az ebay-en érdemes figyelni az eladók százalékát.
  • dave9004
    #1422
    Milyen külföldi oldalakról lehet megbízhatóan rendelni Mo-ra?
  • Dzsini
    #1421
    Ismert, fix lapok vannak benne, ha pont azokra van szükséged, akkor egyszerűen be tudod szerezni.

    Plusz ha valaki mostanában kezdi a játékot, vagy ki akarja próbálni egy haverjával, akkor rögtön egy működőképes, játszható lehetőség, bevezetés a játékba.
  • dave9004
    #1420
    Egy ilyen kiegnél, mint ez a Theros pl. Mi a lényege az Intro Pack-oknak?
    csak annyi h olcsóbbak?
  • dave9004
    #1419
    ez letisztázott sokmindent!
    Ezer köszönet a gyorsaságért
  • Dzsini
    #1418
    Hivatalosan ezek a típusok léteznek:

    Vintage - Minden idők összes lapja, egy minimális tiltólistával (régen type 1 néven futott) - a leggazdagabbak játszótere :)
    Legacy - Komolyabb tiltólistával rendelkező, de az összes normális kiadást tartalmazó változat (type 1,5)
    Modern - 8. kiadás és az azóta megjelent készletek vannak benne (nagyjából ami az új kártyakeretben megjelent)
    Extended - Utolsó 4 évben megjelent core set és blokk (1.x), októbertől megszűnik, mint támogatott játékforma.
    Standard - Ez az általánosan elterjedt, a legutóbbi core set és a két legutolsó blokk tartozik bele (type 2)
    Block Constructed - csak a megadott blokk lapjai szerepelhetnek (pl. Return to Ravnica + Gatecrash + Dragon's Maze)

    A Standard jelenleg az Innistrad blokkot, az M13-at, az RTR blokkot és az M14-et tartalmazza. Szeptember 27-én (ekkor válik hivatalossá a Theros) az Innistrad és az M13 kifordul, tehát marad benne jövő őszig az RTR, az M14 és a Theros blokk, ahogy megjelenik. Majd jövő nyáron bekerül az M15, és ősszel kiforog belőle az RTR és az M14... és így tovább.

    Bármelyik lapról bármelyik kártyainformációs oldal (gatherer, magiccards.info, stb.) meg tudja mondani, hogy melyik formátumban legális.
  • dave9004
    #1417
    versenyekről kérdeznék.
    mikből állnak (milyen kiadásokból)
    az Extended, type2, ilyesmik.
    tehát ha van vkinek régebbi paklija az miben indulhat?
  • Dzsini
    #1416
    A költségessége nem különbözik sokban a papírváltozattól. Egy-egy eseményen való részvétel ugyanúgy pénzbe (például a boosterek árába) kerül.
  • dave9004
    #1415
    gondolom magic online-on is minden pénzbe kerül, vagy lehet játékkal is kártyákat nyerni?