1694
  • Brolly28
    #574
    az elviszi szót nem gyerekességből írtam, nálam ez már megszokás. vannak nálam olyan szavak amihez önkénytelenül is ragaszkodom... elég rossz szokás

    | #572-google képkereső, nekem általában kidobja teljesképest is, nem midenhez talál itt nézelődj, van egy pár mtg-s kép is
  • Dzsini
    #573
    CCGHQ
    A direct downloads menüpont nagyjából naprakész, a torrentet nem érdemes próbálni.
  • Murder3
    #572
    A lapok nagyfelbontású képeit meglehet valahol találni?
  • Dzsini
    #571
    A "a doom blade/go for throat elviszi" az a magicezés első 1-2 hetében még érthető, onnantól viszont gyerekes mondatrész. Igen, mindenki tudja, hogy a feketének vannak közvetlen gyilkos lapjai. Ez kb. akkora újdonság, minthogy a kék counterelni tud, az a különbség, hogy a kéket használók nem sütik el minden mondat végén, hogy "ja, és persze counterelni lehet".
  • Dzsini
    #570
    Minden permanentnek az a controllere, aki elvarázsolta, hacsak nem változtatta azt meg egy másik effekt (gain control of permanent).
    A pacifism-ot attól, hogy a te lapodra rakta (és a te játékrészeden van), még ő irányítja, tehát ezzel nem célozhatod meg.
  • Brolly28
    #569
    azzal a lappal a saját lepjaidat tudod vissza falszedni csatatérről kézbe... ennyi

    szerintem nem ártana neked néhány totem armor, mert szépen lehet buffolni a lényt de akár 20/20 is lehet hogyha a doom blade elviszi
  • Murder3
    #568
    de amikor rárakja az én lapomra a blokk fázisba és utánna nekem is van lehetőségem rakni akkor azt én irányítom?
    (csak mert nem láttam h arra engedte-e volna mert rögtön a saját buffomat szedtem vissza róla)
  • Dzsini
    #567
    "Ez ugye az ellenfél permanensére is hat?" - hogyne, ha épp te irányítod.
    A lap szövege ugyanis ezt írja: "target permanent you control"
  • Murder3
    #566

    Ez ugye az ellenfél permanensére is hat?

    Mert ha igen akkor simán vertem volna egy full rare specializált decket egy sima ami van összejön deckel:D
    Fogtam a rátoltam meg az fel is ment szépen 8/8-ra.
    volt mellette egy is.
    Utóalg látom h a cloudot kellett volna felbuffolnom, de még így is nyertem volna, mert ő egy 3 manát adó landel kezdett amiért csak artit hozhatott.
    lehozott egy brutál equipmentet amit én kilőttem a
    Aztán hozott pár locust landet amivel tudta healelni a magát.
    egy blind repülő lapot és egy 6/6-ost amit a
    kivettem.
    Sacred Wolfot hozott még.
    Volt neki egy olyan enchantja amiért 4 manával exilelhette a támadó lapom a kör végén viszont visszajön a csatatérre.
    Gondoltma betámadom, persze tudtam h a buffolt lapom fogja exilelni, de a bufffoakt nem akartam elveszteni.
    így az armored ascensiont visszahívtam, persze hülye voltma mert meg sem néztem volna h engedi-e az ellenségemét....
    na itt ment el, mert különben nem tudta volna védeni+ha a Cloud Crusaderre rakom akkor még hamarabb nyerhettem is volna a first striek miatt....
    Na ez a meccs jó volt annak ellenére h vesztette, token gyártó lénnyel a végén elvert, de már ez után 1-2 körrel tudtam h végem, akkor már neki sok lapja meg nagyon erős lapok voltak nekem meg 1 unholy strenght,meg egy kék manás lap...:D
    meg 2 fehér aminek semmi haszna nem volt a szituba...
    Ezekre a lapokra most tervezek is decket, működhet ha erre specelem..
  • Dzsini
    #565
    Akkor nem lenne "ritka" vagy "gyakori" egy lap - hiszen X ember megvesz végtelen számú ilyen vagy olyan boostert, és abból akkor lesz közel végtelen számú ritka is - nem, az online világban ugyanúgy "nyomtatnak" valahány darab lapot, és azok keringenek, valamint ugyanúgy van egy életciklusa a lapoknak. Az a különbség, hogy a régi kiegészítők, mivel soha nem léteztek online, így a Masters Edition kiadásokban jelennek meg, válogatásban.
    Kivétel talán a commonok és a földek, azokból bármennyi lehet. De a kötetlen számú értékes lappal tönkretennék a gazdaságot, gyakorlatilag értéktelenné tennék a nagy erejű, ritka lapokat - nem lenne ugyanúgy nagy dolog birtokolni egy haralmas erejű lapot, mint a valóságban.
  • Murder3
    #564
    de majd coldsnapból szedek pár kétszinű lapot:D

    amúgy az kicsit idegesítő, az ok h nyomtatott formába nem árusítsák ok az érthető mert arra nem feltétlen van keret, de online formába azért jó lenne ha a régi boosterek is vásárolhatóak lennének.
  • Murder3
    #563
    magic online-ba ticketekért mennek a lapok és csak 2-van.
    ilyen kb 5-6 század szinten mozgó lapot tudok venni 1 ticketért persze van h egy pont kellő lap ezredbe kerül csak de akár több század is lehet.
    és csak egy kereskedőnél tudok venni, és az árak közt nagy különbségek vannak.
    van amelyiknél csak 10-ezredbe kerül, míg másnál meg 2 század szinten mozog.
    vannak olyanok h 1 ticketért elhet venni 10 rare-t,30 uc-t és 200 common, csak ezeknél az a kérdés van-e olyan ami kellhet ezért kell megfontolnom.
    Később majd ha lesz paypalszámlán pénz majd tervezek boostert is:D

  • Brolly28
    #562
    rakj bele 2 színű földeket, m11 nagyon jók voltak, azok olyan kb 500-1000 ft körűl lehetnek, vagy ott vannak a zendikaros refuge-k az kb 70-80 ft lehet darabja, de amikor játékba jön gyógyúlsz 1et
    vagy ott vannak az obeliskek, artik amikor 3 különböző színű manát adnak, bár már kiestek a t2-ből...
  • Murder3
    #561
    ja tome scourra gondoltam.
    na igen, de nekem sziten mindig hasznos lapokat daráltak le az ilyenek.
    igaz nem tudom de az ellenfelemnek mindig kézbe jön a fő fegyverük úgy h max 1- lapot húznak fel és nem használnak pakli húzót vagy bármit, nekem meg sokszor az van h mire már megölt pont utánan 1 körrel jött volna olyan lap amivel tudtam volna védekezni ellenük.

    a mostani Mind Plague deckembe a counterekből kellene több(cancel,unsummon...)csak 1 van belőle.
    creature lapokból se raktam bele sokat h biztosabban jöjjenek landek meg counterek is.
    viszont kicsit sok is jö9tt már így msot nem tudom h mi lenne a legjobb jelenleg 10 blue land és 12-13 black landem van benne ezt még nem próbáltam élesbe h milyen az előzőbe 17 black land volt 10 blue-val, ott sok land jött és nem jött annyi creature lap fel.

    sajna a sok common megöl és msot nem tudom melyik színfelálásba lenne értelme uc lapokat is tradelni.
    kék-fekete,pure black amik szóba vannak nálam...(érdekes nekem a kék alapjaiba nem tetszett soha semmilyen játékba itt viszont tetszik, főleg az elborultabb fertőzötteb stílusúak:D)

  • Brolly28
    #560
    lesz
  • Souki
    #559
    lesz itt ne mulass
  • Brolly28
    #558
    noh beszereztem emrakul *.*
  • Dzsini
    #557
    Van olyan common lap, hogy pár manáért a teljes temetőt visszakeveri a libraryba (artifact is, varázslat is).
    Egyébként ha úgy rendezed alapjaid (valamilyen scry képesség - a Foresee amúgy 4 mana, és 4es scry van rajta, amire gondolsz az a Tome Scour), és sok szemetet a saját paklid tetejére rendezel, akkor óriási előnyhöz jutsz azzal, ha a saját szemeted kiszórod - hamarabb, könnyebben jönnek a fontos dolgok.

    Egy átlagos meccs maximum 10-15 kör - tehát 40 vagy 60 lapból (extra dolgok nélkül) 25 körüli lapot látsz, első esetben kicsit több, mint a felét, második esetben a felét sem - számít 5 lap? Van olyan módszer, hogy az library elpusztításával nyersz, de ott tucatjával darálod a lapokat, ez a "vacak" nem fér bele.
    Ráadásul nagy a kockázata annak, hogy a felső 5 lap eldobásával sok, adott helyzetben kevéssé fontos lapot dobatsz el, és csak elősegíted a játékát. Túlságosan kétélű fegyver, és ha nem tudod valamilyen módon a teljes paklit ledarálni, akkor felesleges lap. Nem véletlenül nem használják.

    A képességes landek között vannak viszont piszok jók, ezért drágák is.
  • Murder3
    #556
    amúgy az iylen arti paklik én úgy vettem észre magasan többségbe vannak h azokkal degenerálják a játékot(úgy hoznak le lapokat,meg miegyéb...)

    amúgy foresse talán de nem tudom common kék lap 1 manás és eldobatja a pakli felős 5 lapját.Azért ez nem unfair kicsit?
    h 1 manával el lehet dobatni a fél paklit....?

    másik ami kellene nekem ezek a képeség landek, szinte majdnem mindenki akivel játszottam eddig olyanokkal kezdte...:D

  • Dzsini
    #555
    az nem jó, mert a troll asceticet nem célozhatja ability sem - a Journey-nek pedig egy abilityje, hogy egy lényt kipucol. Itt a különbség lejjebb megbeszélt "protection from colored SPELLS" és a mostani "target of SPELLS or ABILITIES" között.
  • Brolly28
    #554
    vagy journey to nowhere
  • Brolly28
    #553
    wrath of god-al le lehet szedni
  • Murder3
    #552
    ja akkor a wither/infect képességek hatnak rá.
    azokból pont van pár common meg 1 uc-is:D
    bár most csináltam egy fekete/kéket.
    pont egy ilyen ellen mentem vele igaz nyertem de úgy h a végére ő lehozta a trollt és 10-et sebzett.szerencsére 3 lapom volt lent:)
  • Dzsini
    #551
    dehogynem - nem sebződik, hanem a maximális életpontja megy le 0-ra - akkor meg nincs hova regenerálódni, 0 toughnessel irány a temető.
  • Murder3
    #550
    de a regen miatt nem hal meg.
    fizetsz manát és akkor mi sem történik.


  • Murmur
    #549
    Troll ascetic?
    Ez pl. leöli:
  • Murder3
    #548
    amúgy az olyan táp lapokkal szembe mi a fenét lehet csinálni?
    pl nem lehet célpont spellnek vagy képességnek...magyarán leüthetetlen ott van a troll ascaunded vagy micsoda, regen képessége is van tehát hiába csapom le újra túléli.
  • Murder3
    #547
    Én már látom a hibám, sajna csak common lapjaim vannak:D:S
  • Brolly28
    #546
    ma volt intro packos verseny, kék/pirosat választottam "mirromancy" akármit is jelentsen. meglepődtem mert 2 db ritka van benne, ugyebár amit mindenki lát és mögötte egy zenith
    valamint elég érdekes lapkombók mint pl fire servant & lava axe
    verseny végeredménye hogy 3. lettem (a 7ből mielőtt még valaki beszólna hogy 3ból :D) nyereményem pedig 1 booster amiben phyrexian revoker volt és még kaptunk egy promós kor duelistet
  • Brolly28
    #545
    a talisman-on:D
  • Dzsini
    #544
    New Phyrexia vagy Mirrodin Pure?
    bármelyik is lesz, 2 spoiler már van:

    (viszont az egyiken hibás az expansion symbol - hogy melyik, az egyelőre titok :) )
  • Brolly28
    #543
    valamint az eye of ugin is nagy besegít
  • Brolly28
    #542
    elvish piper az kúrvatáp, nem is értem miért nem mithic rare...sajna emrakul még nincs meg mert azóta nem találkoztam haverral de ami késik nem múlik:)
    én inkább a folyamatos mana pakolás & eldrazi spawn tokenek-re gyúrok, hand of emrakul nem a legtápabb de 4 tokenből ki lehet hozni, h minden jólmegy akkor a 3-4 körben kintvan
  • Pistike 007
    #541
    én is most csináltam eldrazi paklit, fauna shaman és elvish piper a kombó emrakullal:)
  • Brolly28
    #540
    van egy paklim kék/fekete színű
    abban vannak nekem a nagy böszme dögök, 2 royal assasinnal meg egyéb spellekkel, counterek, unsummon doomblade plusz egyéb
    a nagyon nagy benga dögöket meg ula's temple-el hozom ki,
  • Dzsini
    #539
    ugye kék óriáslényes paklit építesz? :D

    Lorthos egészen mókás, ennyi nyolcast egy lapra zsúfolni...
  • Brolly28
    #538
    tegnap vettem egy boostert... mondtam hogy most inkább húzok
    erre bumm

    a mai boosterből meg:

    úgyhogy most boldog vagyok, bár kalitasnak jobban örülnék:D
  • Brolly28
    #537
    most már mókus :|
  • Dzsini
    #536
    igen, mert nálad a böngésző helyi tárában van - én is jártam így, azért szóltam :)
  • Brolly28
    #535
    itt van