5366
Tomb Raider
  • HeadHunter86
    #1870
    Te mondtad, hogy nem láttad értelmes dologra használni a Physx-et, én meg erre írtam, hogy ez az új hajanimáció aztán húú de nagy dolog. Szép meg jó meg minden, de nem éri meg a "többletfogyasztást".
  • Shep
    #1869
    Értem.
  • MerlinW
    #1868
    Hihetetlenek vagytok... ha valami pixeles, az szar mert csúnya. Ha valami szép, akkor szar, mert hülyeség. Fikáztok itt értelmetlenül... nőjetek már fel...
  • MerlinW
    #1867
    Konfig fájlban. UT3 Engine-ben azt állítasz amit akarsz.
  • HeadHunter86
    #1866
    De még mindig többet ad hozzá az élményhez mint egy haj :D Szóval AMD nem dobbantott valami nagyot ezzel. Én pl. tök élveztem Batman-ban a füst kerülgetését , meg batranggel kaszabolni a zászlókat, amik apró darabokra hulltak szét. Physx nélkül ugye ezek meg sem jelennek.
  • Shep
    #1865
    Batmannél mivel kapcsoltad be, vagy hogy?
  • Myselor
    #1864
    értem csak hogy annyira,pl az Alice játékban is nagyon jól megvan csinálva a haj,mégsem eszik meg a gépet :)
  • MerlinW
    #1863
    Physx-et én még nem láttam értelmes dologra használni. Olyanra, ami valóban igényelte volna azt a külön chip-et. Ami ráadásul csak 1 szálon képes dolgozni. Mellesleg az én CPU-m és hasonlók minden további nélkül szépen számolják a PhysX cuccokat, én mindig bekapcsoltam és nem okozott gondot.
  • MerlinW
    #1862
    Ha belegondolsz logikus, hogy erőforrás igényes a hajtincsenként(!) számított fizika.
  • HeadHunter86
    #1861
    Akkor tudom használni. Kíváncsi vagyok mennyire eszi majd a VGA-m. Ez akkor olyan mint a Physx csak ott AMD-n értelmetlen volt bekapcsolni, mert minden számítás a CPU-ra hárult, így rettentő mód visszaesett a teljesítmény.
    Szerencsére itt talán nem teljesen így van, de majd jövő héten kiderül.
  • MerlinW
    #1860
    Mint írtam minden DX11-es Radeon támogatja (HD5+).
  • MerlinW
    #1859
    Ma jelent meg a technológia:)
  • Csokis
    #1858
    Erről van szó. Ez csak egy magyar felirattal ellátott verzió belőle.
  • TBTPumpa
    #1857
    A kártyámhoz az AMD oldalán ez van írva:
    Full DirectX® 11 support
    Scalable geometry processing technology
    Shader Model 5.0
    DirectCompute 11
    Dual advanced programmable hardware tessellation units
    Accelerated multi-threading
    HDR texture compression
    Order-independent transparency

    WTF?! Itt DirectCompute 11 van és nem 5.0
    Ez már nextebb nextgen kártya!
  • TBTPumpa
    #1856
    Ez hivatalos videóanyag.
    Nem warezes cucc.
    Már januárban megtalálható volt a hivatalos TR YouTube csatornán!
    Pont múlt héten jött ki az utolsó része!
  • Zomil
    #1855
    Amugy ilyet mi a fenének szurunk be? Remélem a házigazda csipöböl törli...
    Max. linkben az ilyet...senki nem kiváncsi a warezos pistikék végigjátszására.
  • Csokis
    #1854
    Gondoltam, nem is vettem magamra. Thesource.hu oldalon találtam a hírekben.
  • Hoz_Hun
    #1853
    Ezzel nem téged csesztetlek Csokis. Gondolom nem te készítetted a Guide-ot.
  • Hoz_Hun
    #1852
    Elmennek ám a p*csába... még egy hét van a megjelenésig és ilyen Guide-okat posztolgatnak mindenfele...
    ... legalább lenne annyi bőr a kalózok képén, hogy egy hétig fű alatt nyúzzák a progit.
  • TBTPumpa
    #1851
    Fantasztikus. Ennyit ért akkor a HD 6970-es kártyám, ami egy vagyonba került 2 évvel ezelőtt... Fck this Game.

    Vissza is mondom a rendelést! Éljenek a crackelt tákolmányok!
  • Csokis
    #1850
  • Myselor
    #1849
    de am tök hülyeségnek tartom hogy egy ilyen effect ennyire lefogja a gépet,akkor ezekszerint nállam aktiválható lesz,de a gépem nem fogja bírni,érdekes:)
  • doggy90
    #1848
    "A portolást végző Nixxes kérdésünkre elmondta, hogy a TressFX bármilyen DirectCompute 5.0-t támogató hardveren aktiválható (vagyis a DirectX 11-et támogató GPU-kon működik). Ugyanakkor maga az effekt viszonylag sok számítást igényel, illetve az alkalmazott kód is kifejezetten komplex, így már a fejlesztés elején az AMD GCN architektúrájának hatékony kihasználása volt a fő cél. Ennek megfelelően a hagyományos nézetek szerint tervezett architektúrákon jobban visszaesik majd a sebesség az effekt bekapcsolásának hatására. Ettől függetlenül tetszőlegesen aktiválható a TressFX, és ha megfelel a teljesítmény, akkor bekapcsolva lehet hagyni."
  • Csokis
    #1847
    Sehol! "Every DX11 card with DirectCompute should support it."
  • Tatyla
    #1846
    Ez a 7-es széria dolog egy faszság, nem hinném hogy az erőn kívül több különbség lenne a 6-os és 7-es kártyák között, hol irtak ezt, bizonyitékot követelek!
  • CroftManor
    #1845
    Az lehet, de gondolom 1 GB DDR5-ös VGA RAM-al nem akadozna a gépemen xD
  • HeadHunter86
    #1844
    Ezért ne veszek, AMD-t. Physx-et még mindig több játék használja, és sokkal több mindenre jó. Ez meg csak egy haj :D
  • wedge31
    #1843
    Hát erröl most lefogok maradni de szerintem AMD tulajból se sok fogja látni ha tényleg 7 szeria only lesz ez a effekt.
  • MerlinW
    #1842
    Bal oldali képen NVidia tulajok, jobb oldalin az AMD tulajok (Radeon HD5+) 'Larahaja'.



  • MerlinW
    #1841
    DX11-et nem tud így a lenti dolgokról pont lemaradsz, egyébként nem hiszem, hogy egy 5 éves kártyával túl sok örömöd és bódottágod lenne vele:)
  • CroftManor
    #1840
    Vajon ez hogy futna a HD 4890 Toxic kártyámmal? Bár már nem mai darab, de ilyen szempontból lehet jobban megérné PCre venni.
  • preziosi
    #1839
    ezek teljesen kielégítő értékelések, én ilyenre számítottam. azt se felejtsük el, hogy a '96-os első részt leszámítva a tomb raider sorozat soha nem a magas átlagértékeléseiről volt híres, ha így marad, akkor ez a 88% körüli így is majdnem a legmagasabb a franchise történetében.
  • vg
    #1838
    Ez lényegtelen.
  • MerlinW
    #1837
    Kukacoskodás:) Évek óta nem létezik ATI, mint márkanév:)
  • Myselor
    #1836
    ez amúgy igaz?mert akkor jól fog futni nállam is,ennél azért persze erősebb a gépem csak na:d
    CPU: 2GHz Dual Core (Intel Core 2 Duo or better, AMD Athlon X2 or better)
    RAM: 1 GB (Win XP), 2 GB (Win Vista/7)
    VGA: nVIDIA GeForce 8800 / AMD Radeon HD 2900 or better

    OS: Windoes XP, Vista, 7
  • CroftManor
    #1835
    Lehet hogy boxon nem lesz ilyen a haja, viszont abból sem lesz probléma, hogy hogyan fog futni.
  • vg
    #1834
    Mindig is ATI volt...

  • jarlaxxe
    #1833
    #1825
  • Hoz_Hun
    #1832
    Mi ez a nagy haj hájp? Miért ennyire fontos? Nekem tökéletesen megfelel a standard haj is... úgy is Lara seggét fogom bámulni.
  • HeadHunter86
    #1831
    Ja még annyi, hogy ez most ugye DX11 feature. A GTX 460-amon be tudom kapcsolni ezt a hajat avagy sem?
    Mert ahogy elnézem a cikket, eléggé AMD-s lett végül a dolog.