111
Kattog a merevlemezem! Segítség! (Adatmentés)
  • Gyúrógép
    #111
    Sziasztok !

    Van egy 160-as kulso vinyom HM160HC, ma raakartam dugni a laptopomra es hallom a kis kattano hangot amit a win ad mikor radugom es fel is porog rendesen es hallom is ahogy muxik. Ellenben nem latom sehol a sajatgepben , az eszkozkezeloben viszont igen . Jelenleg Y kabellel hasznalom . Probaltam megformazni a Disk Managerbol de allandoan ezt a hibauzit kapom :" The request could not be performed because of an I/O device error"
    Probaltam csokkentett uzemmodban is de ugyanaz sajna...
    EASEUS Partition Master 6.5.1 Professional Edition-el is megprobaltam latja is csak eppen nem akarja megformazni mivel allandoan lefagy a progi vagy pedig hibauzivel kilep...
    Meghalhatott teljesen ? Kuka ? Meg esetleg mit tudnek tenni ?
    Elore is koszonom szepen a segitseget !
  • lotsopa
    #110
    Azért mert a belső vinyó tönkrement, és jelenleg csak ez van ezért akartam erre telepíteni.
    Szóval akkor nem lehet sehogy megoldani, köszi a válaszokat.
  • rumkola
    #109
    ha elolvasnád mit ír ki a telepítő:
    "A telepítő nem támogatja az USB vagy az IEEE 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását, és az azokra való telepítést."
    ehhez milyen segítség kell?
  • Petka
    #108
    Egyáltalán miért akarod USB-s winyóra telepíteni?
  • Balumann
    #107
    USB túlságosan lassú ahhoz, hogy a windows érdemben tudjon futni, Windows XP -t mondjuk tudom, hogy meg lehet oldani (és azt is, hogy mennyire használhatatlan), Win7 -el nem tudok róla, hoyg lehetne-e, de azthiszem nem is nagyon érdemes.
  • Dean Winchester
    #106
    hát miaz hogy szted nem okozhat ekkora problémát?

    "A telepítő nem támogatja az USB vagy az IEEE 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását,"
    ott van a hibaüziben a megoldás :D ha nem támogatja hát nem!
  • lotsopa
    #105
    Szeretnék win7-et telepíteni egy USB-n csatlakoztatott hdd-re. Miután elindítottam a telepítést, kiválasztom hogy erre a lemezre települjön kiírja hogy nem lehetséges. Következő ünezet: A windows nem telepíthető erre a lemezre. A telepítő nem támogatja az USB vagy az IEEE 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását, és az azokra való telepítést.

    Egy Seagate Momentus 5400.2 nevű lemezről van szó. Nem tudom hogy mivel van a baj, a telepítő lemezzel? Már többször használtam, eddig jól működött, igaz nem külső hdd-re telepítettem hanem rendesen, de nem hiszem hogy ekkora problémát okoz hogy USB-n csatlakozik...
    Valakinek ötlete hogyan tudnám megoldani?
  • Looooser
    #104
    olvasófej hiba, leszakadt az olvasó fejed szerezzbe egy másik ugyan olyan típisust és műtsd át belőle a fejet esetleg még vissza tudsz szedni adatokat :) most én is egy WD 30-ast keresek teli van családi fotókkal és ugyan ez a hiba :S
  • Sith
    #103
    Külső USB s vinyó.. ami pihen a szekrényben (szóval csak Backupra van használva sehova se viszem) és egy DVD amiből néha írok egy újat (bővítettet) a régit meg ketté töröm :D
  • Balumann
    #102
    Én imádkozok, hogy nem romlik el a merevlemez :|
  • Petka
    #101
    Ha már itt ez a topik, szerintem lehetne beszélgetni arról, hogy házilag ki-hogy oldja meg az adatmentést és az archiválást. Jó téma lenne +fav
  • Met
    #100
    Nem hittem volna, hogy megéli a topic a 100 post-ot :)
  • Dzsini
    #99
    elméletileg igen, de történnek balesetek.
  • Petka
    #98
    Igazából egy nagyobb cég, ahol fontos adatokat tárolnak, szerintem megeleőzi archiválással az ilyen problémákat. Napi adatmentés, szalagos meghajtók, raid, stb...
  • [HUN]FaTaL
    #97
    Nem olvastam végig a topicot csak első 20 hsz-t meg a végéről párat, bocsesz. :)
  • Dean Winchester
    #96
    olvass vissza és ne ragadj le 1-2 hsz-nál! közben irtam h belátom h ez nagyobb cégeknek szól akiknek megéri a 400k-t is kipengetni ha a vinyon többb millás könyvelések és egyéb adatok vannak rajta...
  • [HUN]FaTaL
    #95
    Normális gépben valóban több vinyó van, de hogy egy egész vinyó lenne a rendszernek azt kétlem. Legalábbis teljesen felesleges :D

    Dean Winchester: Te komolyan azt hiszed, hogy ez magánszemélyeknek van? Nemcsak a munkadíjat fizeted, hanem a fentartott "steril" szobát, ahol por nem kerülhet a korongra + a sok raktáron lévő elektronikát és egyebet. Arról nem beszélve, hogy mondjuk egy céges könyvelésért (sokan nem mentenek) vagy komplett projektekek mentéséért, amiben esetleg több hónap meló van, ez aprópénz.

  • DeviloftheHell
    #94
    fillérekért dobálják már a vinyokat, fontos adatok mentésére párszáz giga elég normális esetben is van a gépben legalább 2 vinyo 1 rendszernek 1 adatoknak mindegyiken tárolsz a fontos cuccokrol mentést legközelebb ha fontos az adat ne sporolj azon hogy meglegyen, online helyre meg a birka tölt fel adatot :)
  • Met
    #93
  • DJ RX7
    #92
    lapostévé
  • Met
    #91
    Na, hogy okuljatok :)

    Ma törölgettem az usb-s keretben lévő régi 120-as Maxtor vinyóról. Volt egy könyvtár amiben rengeteg file volt kb. 20 giga, baromi lassan törölte ezért leállítottam ami kellett lemásoltam róla és leformáztam gyors formázással. Másolgatom vissza a cuccot és kiírja a végén, hogy nem lehet 2 file-t másolni. Most már ott tartunk, hogy ha rádugom a gépre a vinyót akkor formázni akarja, valahogy RAW formátumú lett.

    Nagy baj nincs mert hd filmek voltak rajta amit majd egyszer megnézek ha lesz lapostévém.

    Ennyi:)
  • arty
    #90
    samsungból fogy a legtöbb, nyilván arról lesz a legtöbb panasz is :)

    nekem van samu, seagata, wd, évek óta semmi nem halt meg. előtte viszont majdnem mindből buktam :) (samu, wd, quantum, maxtor - seagateből nem, de azt ritkán veszek)
  • Molnibalage
    #89
    Ez a szolgáltatás nem magánszemélyeknek szól igazából, az áron ez látszódik.
  • koryne
    #88
    "Ja, kérem, a mai világban ilyen olcsón és áfamentesen ennyi hexadecimális nullát kapni, az azért nem semmi."

    Ez kész :D
  • Balumann
    #87
    Viszont hangja az aztiszem mindegyiknek van, a vinyók adják a legtöbb hangot a gépemben (bár lehet csak azért tűnik úgy, mert az nem állandó).
  • Balumann
    #86
    Érdekes, hogy mindenki így szidja a Samsungot, nekem van egy 160 gigás (ATA -s) samsungom, ami kb. 6 éves (sőt szerintem több). Most próbáltam ki ezt a HD Sentinelt, 100% -osnak írja most is, nem ír hibát benne. (jah és a legolcsóbb kategória :D). Használom is rendesen pedig, az előző gépemben ez elsődleges vinyó volt (a másik csak 80-as), most ezen vannak képek, kisebb játékok meg minden.
    A mostaniban ez mellett van egy 500 gigás WD (2 hibás szektort ír, 97% -os, pedig fél éves sincs), meg egy 320 -as seagate (ez kb. 3 és fél éves, ez is hibátlan). A régi gépemben (ami jelenleg szüleimé), 80 gigás - már nem tudom milyen van, az mondjuk már legalább 8 éves.

    Nekem szerencsém van a vinyók terén azthiszem :P Mindig a legolcsóbbakat vettem eddig pedig.
  • Dzsini
    #85
    félelmetes, hogy miket lehet találni :)
  • Dzsini
    #84
    ha már kattog, akkor az elektronika még leadja a jeleket, de a fej(ek) már nem mennek be a lemezek közé.
  • Csirke4
    #83
    "A winchester rendesen felpörög indításnál, és a bios is felismeri a típusát!"

    #1
  • Dzsini
    #82
    fel se pörög a vinyó, mit próbálkozzon? hátha összekaristolja belül a korongokat?
  • shumika
    #81
    Bazmeg most nem mindegy az adatoknak? Vegyé' új winyót azt csá-köcsög
  • Csirke4
    #80
    Szerintem egyszerűbb ha bedugja másik gépbe és Getdataback-el próbálkozik. >=)

    *könnyen beszél nemaző fájljai*
  • Dzsini
    #79
    ELsőre próbáld meg Králikékkal lelevelezni, hátha azt mondják, hogy náluk is megy - azért egy kategóriával olcsóbbak, mint a Kürt...
  • galaris
    #78
    Nekem nagyon sok dolog van rajta, többek közt saját programozási projectek, tanulmányok, a legtöbb pótolhatatlan, ez egy (jó) lecke nekem.
    Jelenleg majd szét b*sz az ideg.
  • Dzsini
    #77
    A nagy részük nem olyan, hogy nagy tragédia lenne, ha "illetéktelenekhez" kerül - mihez kezdenek a nyaralási fotóimmal? :) Számomra érték, másoknak annyira nem. Itt igazából a 2 elég lenne, csak lennének stabilan 2 különböző helyen - mivel erre nincs lehetőségem (nem mászkálok át családtaghoz hetente), így egy helyen van két példányban.

    Az érzékenyebb adatokról egy mentés van (tehát két példányban vannak meg), titkosított állományokban.
  • David2
    #76
    ennyi helyen tárolás nem veszélyezteti az adatbiztonságot, tehát illetéktelenekhez kerül? Meg sztem 1 back up is elfogadható kockázat, mennyi annak az esélye, h 2 vinyó egyszerre hal le?
  • Dzsini
    #75
    Két merevlemezre készül mentés (külső HDD-k), plusz alkalmanként (félévente-évente) plusz egy harmadik, ami nem a lakásban van, hanem családtagnál. Emellett a dokumentumokból online tárhelyen egy mentés, amikor meg aktívan dolgoztam (pl. egyetemre dolgozatírás), akkor 2 HDD + pendrive + online + emailben önmagamnak elküldve (így két címen is megvolt) napi szinten.

    Az optikai tárolás már rég nem éri meg ilyen áron (plusz a laptopom már írni nem is tud DVD-t, olvasni még igen - elmúlt 5 éves, és elfáradt a meghajtó benne :D )
  • Dean Winchester
    #74
    és most hogyan oldod meg h ne legyen ilyen gondod megint?
    esetleg HDD-re mentesz vagy marad a dvd-re kiirod és még gyakrabban átmásolod egy másikra?
  • Dzsini
    #73
    6-7 éve volt, és 40 ezret fizettem érte (50ről szólt az árajánlat) - most 50 ezer/DVD a tarifa.

    nekem is legnagyobbrészt fotók voltak, nagyjából 3-4 év családi meg kirándulási fotói, dokumentumok, ilyesmik...
  • Dean Winchester
    #72
    sztem olyan 50ezer? :S
    most nem azért de aki full-ra tele van pénzzel az egyálltalán nem fogja sokallni az ilyen kiadásokat ...
    am jól beparáztattok :D mostmár mégjobban odafigyelek a fontos cuccaimra :D (filmeket leszarom azt ha kell letöltöm ujra,hanem a családi fotók, dokumentumokról csinálom is a mentést mostmár XD