125
környezettudatos életmód
  • Jrex
    #125
    újabb petíció
  • arty
    #124
  • Jrex
    #123
    Újabb petíció: Amazonasi esőerdőkért
  • arty
    #122
  • Jrex
    #121
    írdd alá
  • alexalex
    #120
    köszi
  • edisonson
    #119
    Jó dolog, hogy egyre többet foglalkoznak a környezettudatos életmóddal, kíváncsi lennék én is erre a kiállításra. :)
  • Béccy
    #118
    Én is néha járok bringával dolgozni, mert szerencsére meg tudom oldani bent a zuhanyzást, mert amire beérek rendesen le tudok izzadni. :D
    Rákerestem és végül a facebook oldalán találtam infót róla:
    http://www.facebook.com/SzolnokPlaza
    Nekem nagyon tetszett! :)
  • alexalex
    #117
    Komolyan? Na engem érdekelne! Én messze vagyok Szolnoktól, de nincs valami róla a neten? Különben bringázom, és nem ülök autóba. Én is egy hybrid vagyok! :D
  • Béccy
    #116
    Jó lenne, ha nem lennének ilyen drágák a hybrid autók, én is tuti olyat vennék, ha megtehetném. Nemrég átutazóban voltam Szolnokon, beugrottam a plázába vásárolni, ahol egy elég érdekes utazási kiállítást sikerült megnéznem. Plázákban még nem találkoztam ilyennel.
    Volt 1-2 ügyes megoldású környezetkímélő járgány kiállítva. Akit érdekel a téma, és arra van dolga szerintem érdemes beugrania megnézni.
  • alexalex
    #115
    A szelektív szemétgyűjtés mellett a közlekedéssel kellene valamit csinálni, nem?
  • 89
    #114
    A hülyeség kora

    Érdemes végignézni az egészet
  • Bulics
    #113
    De tényleg, valami téma?
  • shumika
    #112
    folyamatban...
  • arty
    #111
    már nincs messze :D
  • Bulics
    #110
    na, kihaltunk?
  • zsoflas
    #109
    hát sztem már bocs de eléggé témához vág a teva és a túrák is...nem hiszem hogy mindegyik mögött burkolt reklám lenne
  • mumpic
    #108
    Értjük, fasza, teva, túra, mindenki ilyet vesz, lehet elhúzni a burkolt reklámozással a bánatba.
  • melcsiw
    #107
    akkor itt az ideje elkezdeni :)
    mi tavaly voltunk a Magas Tátrában kirándulni,idén a Lengyel Tátrát is tervezzük,de lehet megint csak Szlovákiáig jutunk,ez még sok mindentől függ.Nekem Teva túracipőm van,ez elég jó nekem mondjuk bevált,de ez is olyan dolog,hogy neked kell kitapasztalni miben érzed jól magad:)
  • Bulics
    #106
    Én mondjuk soha az életben nem voltam még túrázni.
  • Viola77
    #105
    jogos egyébként,csak ha így haladunk lassan természet sem marad...ez keserít el a legjobban.mi is nagyon szívesen töltjük az időnket a hegyekben,szívesen szervezünk túrákat is és örülnék,ha ezt még az unokáim is megtapasztalhatnák.
    ti hova szoktatok járni kirándulni?Milyen túracipőtök van?
  • orsi871106
    #104
    egyetértek azzal,amiket írtok és szerintem a legnagyobb baj az,hogy az ember el van kényelmesedve és nem veszi észre,hogy milyen valódi kincsek vannak körülötte...gondolok itt az erdőkre,hegyekre,folyókra...szerintem nincs is annál jobb amikor az ember fogja magát és a hétköznapok gondjai elől a természetbe "menekül"...nem kell hozzá semmi más csak egy jó bakancs meg elszántság
  • Bulics
    #103
    Azért nem viselne el szerintem, mert a jelenlegi burjánzás, mind a mezőgazdaságnak, iparnak, tudományunk fejlődésének köszönhető. Nem vagyok fasiszta, de a gyengébbek is életben maradnak, mindenki mindenből meggyógyul, az életkor kitolódik. Ha ezek a tényezők mondjuk egycsapásra eltűnnek (kis robotok a Keanu Reeves filmből felfalják a technológiát -ez persze vicc), az emberek száma bizonyosan csökkenne a természetes szintre hiszen éhen halnánk, elhullanának a gyengébbek.
    (Meg az emlősökből mindig kevesebb van mint a rovarokból, hiszen nagyobbak.)
  • Bulics
    #102
    TEHÁT: az emberi természet nem változik. Nekem sem teszik de ez van.
    A kényelem a legmocskosabb drog a világon. Ezer éve ez mozgatja a civilizációt. Rabszolgák, fűszerek, csillogó kövek, világítás, számítógép...
  • 7131
    #101
    a természet előbb-utóbb úgy is revansot vesz rajtunk,magával az emberiség számával nincsen gond csak tényleg azzal az iszonyatos pazarló életmóddal amit folytatunk(tisztelet a kivételnek)
    Változtatni lehetne nagyon könnyen,de mint tudjuk a profit mindenek előtt.
  • arty
    #100
    Inkább az utóbbi, az emberi természet a gond, nem a tulnépesedés.

    100k ember mellett sose jutottunk volna el az atomkorba, autó se létezne.
  • Bulics
    #99
    Persze. Csak az a baj hogy az emberi természet nem fog változni, a szám azonban változhat.
  • 89
    #98
    A Föld 10 milliárd embert is lazán elviselne, csak nem mindegy, hogy hogy él az a 10 milliárd, mennyire használja ki a bolygó forrásait...
  • Bulics
    #97
    Dehogynem, de elsősorban a túlnépesedés, hiszen egyre több ember van egyre több az igény stb. A bolygót nem erre tervezték. Mondjuk ha 100ezer ember élne a Földön és kitermelnék maguknak a kőolajat, autóval furikáznának stb semmi baj nem lenne. Plusz sokkal több hely lenne, kevésbé lenne leterhelt a bolygó. A kényelem meg a luxus is probléma, természetesen, meg a tudatlanság.
  • melcsiw
    #96
    ha már a túlnépesedésnél tartunk akkor ajánlom mindenki figyelmébe a national geographic újság ehavi számát,amiben épp a 7milliárdos lakosság problémáját boncolgatják,nagyon érdekes cikk.tény,hogy sok műanyag dolog vesz minket körül,de amellett még mindig ott van a természet is,amit egyre kevésbé becsülünk meg...személy szerint alig várom,hogy jobb idő legyen,foghassam a teva szandim és nekivághassak a hegyeknek
  • mumpic
    #95
    Véletlenül sem a pazarló életmód, meg a kényelem, amiből egy kicsit sem hajlandó senki engedni.
  • Danny1987
    #94
    Lol.
    Legalább ha írunk valamit ide akkor jót írjunk.

    Európában nincs túlnépesedés. Nálunk népesség fogyás van ami majd olyan gazdasági problémákhoz vezet hogy sírni fogunk.

    A túlnépesedés elsősorban afrikában van. De ott sem sokáig mert olaj fogyásával/drágulásával már nem tudunk annyi élelmiszert termelni ami oda is elég lenne.
  • Bulics
    #93
    A túlnépesedés a probléma, mindenki csináljon csak egy gyereket!
  • 7131
    #92

    űgy tudom h ez a jel van rajta teszkó,osan...stb használja is.
  • 7131
    #91
    na meg ugye ott vannak a biológiailag lebomló műanyagok.
  • mumpic
    #90
    Kb mint a biomassza erőművek. Ugye ha van egy erőműved, az általa termelt áramot az állam kötelező jelleggel veszi át, és mivel biomassza, ezért "környezetbarát". Viszont biomassza a fahulladék is, ami viszont csak hivatali formaság, hogy az erőműbe szánt fát hulladékként vágják ki...
  • arty
    #89
    szerintem az olaszok nem hasznositanak semmit ujra - ahogyan eddig a műanyagot se, úgy mostantól a papírt se fogják, megy a lerakóba mind. viszont a papír elvileg lebomlik

    igen, röhej, szőnyegbombázni kéne a digókat érte.
  • Molnibalage
    #88
    Most hallom, hogy az olaszoknál betiltják a műanyag zacskókat és papírt használnak helyette. Agyfaszt kapok ekkora baromságtól.

    A műanyag zacskók tudtommal mind hőre lágyúlóak, ergo közel 100% arányban simán újrahasznosíthatóak. Szükség esteén el is lehet égetni megfelelő égetőműben, mert gyakorlatilag kőolaj fűtőrétéke van a műanyagoknak.

    1 tonna papír újrafeldolgozása / legyártása nagyságrendileg 10 tonna vizet koszol össze és egyéb vegyszereket igényel.

    Megáll az eszem, hogy ezt nevezek arrafelé környezetvédelemnek....
  • mumpic
    #87
    Ennek mi köze van a környezetvédelemhez?
  • mebogi01
    #86
    Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni a szakdolgozatom elkészítésének sikerességéhez. A kereskedelmi márkás termékekről írok (pl Tesco Gazdaságos). Ha lenne 3 perced kérlek töltsd ki nekem ezt a kérdőívet munkámat segítve. Nagyon nagyon köszi előre is . :)
    http://nodes.agr.unideb.hu/limesurvey/index.php?sid=11339&lang=hu