5743
  • McAwesome
    #5623
    Tapasztalt már valaki olyat, hogy amikor videót rögzít, a hangot nem veszi?
    Hogyan lehetne megoldani? Hard Reset?
  • yetiword
    #5622
    Sziasztok!Egy olyan kis kérdésem lenne hogy a win 10 mobil alatt meg lehet-e oldani a java futtattását?
  • armageddon666
    #5621
    Ezen a reklámos dolgon gondolkoztam. Free appoknál olyan idegesítő szar reklámokat dob be. Lehet hogy jobban örülnék célzott reklámoknak. De persze nem tudhatom milyen infókat gyűjtenek rólam ehhez, és semmi nem garantálja hogy csak erre terjed a felhasználásuk. :)
  • Gladiator
    #5620
    Egy igazi egyeniseg vagy.
  • Slee
    #5619
    Sőt elárulom még csak böngészőben sem a google-t támogatom.... firefoxot használok :)
  • Slee
    #5618
    Gépen mivel kicsit elavult a laptopom még XP van.
    Engem a telefon érdekelne :)
  • Lantee
    #5617
    Itt
    illetve
    Itt is
    találsz részletes (magyar) leírást, hogy mit, hol, miért. De ez csak és kizárólag az asztali Win10-re érvényes, mobilon még nem néztem utána.

    Utoljára szerkesztette: Lantee, 2016.05.11. 12:59:00
  • Slee
    #5616
    Nah igen ezekre lennék kíváncsi, ha tudnál benne segíteni, azt megköszönném :)
  • Lantee
    #5615
    Értjük mit akarsz mondani, de ettől még a tény tény marad, hogy igenis nem árt néhány alapbeállítást letiltani a W10-ben.
    Pl. ne küldje el a WiFi adatokat, ne csatlakozzon automatikusan HotSpot-okhoz, a reklámokhoz azonosítás, stb.
  • Slee
    #5614
    Yahoo, mivel az email címem is az...:)
  • bon
    #5613
    Tehát keresni se szoktál a google keresőjével?
  • Slee
    #5612
    Még jó, hogy se googlet se facebookot nem használok :D
  • bon
    #5611
    Mint a google, Facebook stb.
  • Slee
    #5610
    Hát neten úgy olvastam, hogy számítógépen sok privacy dolgot érdemes letiltani windows 10 alatt, mert túl sok mindent akar tudni :)
  • bon
    #5609
    Semmit, se telefonon se gépen.
  • Slee
    #5608
    Nokia Lumia 735 frissítettem Win 10 re.
    Mit érdemes letiltani a telefonon, mert tudom, hogy Win 10 gépeken van amit nem árt
    Előre is köszi a válaszokat.
  • TheGrinder
    #5607
    Köszönöm. Közben leszedtem az Insider programot és alaposabban utána olvasva nem támogatja.
  • Kori
    #5606
    msot kezdek ismerkedni a win10-es telefonnal
    a messengerbe nem lehet megcsinálni hogy telefonálni is lehessen ne csak üzeneteket küldeni
    ha nem akkor valami amivel lehet
    viber fent van csak külfödre telefonálásnál nem igazán jo a hang
  • Lantee
    #5605
    Nem támogatja. Elvileg 1GB RAM az elvárt, és a 630-as csak 512MB-os.
  • armageddon666
    #5604
    Insidert lehet rá tenni, ha minden igaz. 512 MB készülékeket elvileg nem támogatja, vagy valami ilyesmi van.
  • bardocz
    #5603
    Erre semmi ötlet?
  • TheGrinder
    #5602
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a Nokia Lumia 630-as telefon támogatja a Windows 10-et?
  • Dante73
    #5601
    Nem, nem bonyolódok. (Bár, ha hibát okoz, annyira biztos nem jó... de Ti tudjátok...)
  • armageddon666
    #5600
    Kérlek, bonyolódj!

    Teljesen más világ az USB adatforgalom és a hang. A kifagyás esetleg azért lehet, mert mikor érzékeli a telefon, hogy megszűnt a terhelés az audio kimeneten, akkor átvált szoftverben a hangszóróra. Ezzel a váltással lehet baja esetleg, ezért fagyhat ki.
  • kifli
    #5599
    zenehallgatás közben milyen írási folyamat zajlik? A mikrofonból érkező adatfolyam pedig nem íródik hátértárra
  • Jim Morrison
    #5598
    hát én ilyenről még nem is hallottam. Nem egyszer előfordult hogy mikis/nem mikis fülest húztam ki lejátszás közben, de ilyenre még csak nem is gondoltam.
    Most gyorsan rákerestem, de csak olyan hibát találtam, hogy csatlakoztatáskor fagy le a teló.:o
  • Dante73
    #5597
    Nem akarok kistecnikai előadásba bonyolódni. Kb ugyan az a helyzet, ahogy USB-t sem húzunk ki, anélkül, hogy leállítanánk, ugyanis végezhet épp írási műveletet is. 1000x kihúzod, semmi baj, 1001. alkalommal meg tönkremegy...
    A fülesekben van mikrofon. (általában) így adatra vár(hat) a készülék... Ergó, ha ezt rosszkor húzod ki, nem a füles fog tönkremenni. Az még a jobbik eset, ha csak lefagy a telefon. Persze lehet, hogy kismilliószor nem történik semmi....
    Amúgy is... Ha valamitól fagy a készülék, akkor NEM csinálom, ilyen egyszerű. pláne, ha az elkerüléséhez elég, ha rápöccintek a képernyőre.
  • kifli
    #5596
    Néhány készüléket? Ez a funkció alapfelszereltség volt a 10 éves telefonomban is.
    Ezeket hogy sérülhet a fájl mire alapozod?
  • Dante73
    #5595
    Tök egyszerű. Soha, semmilyen eszközből nem húzzuk ki a fülest, lejátszás közben. Ez kb annyira alap dolog, minthogy macskát nem teszünk a mikróba... Ja, tudom, van néhány készülék, amit felkészítenek barbárokra. De kimehet a végfok, szarrá fagyhat a rendszer, sérülhet a fájl, stb. Ha hosszabb távon akarsz bármilyen készüléket használni, NE csináld. Meddig tart nyomni egy pause-t előtte, (Bár, inkább stop-ot) most úgy őszintén?
  • bardocz
    #5594
    Lumia 920

    Miért van az, hogy a böngészőben minden egyes alkalommal így nyílik meg az fb? Ilyenkor mindig rá kell mennem az fb menüjére, majd a hírfolyamra vagy mi a neve, de néha ez se segít rajta. Ha forgatom se áll be rendesen, és nem tudom odébbhúzni.
  • kifli
    #5593
    a füles kihúzással nemtudom mi a gond, én rendszeresen csinálom, leáll a zene és kész, visszadugom megnyomom rajta a kis gombot és folytatja
  • Dante73
    #5592
    Írtam. Moliplayer. INGYENES, mindent visz. Idójárás; Accuweather. nem fagy le a csempéje. Fb-nél az app, ami vacak. (Bár, érdekes, nálam müködik) drm-es zenét ne hallgass, és EGYETLEN ESZKÖZBŐL SEM HÚZZUK KI A FÜLEST, MÍG SZÓL A ZENE!
    Ennyi. De írtam. Érdemes felmenni mondjuk ph téma, azaz készülék specifikus topikjába, és kérdezgetni, kinek mi jött be. 2-3 nap, és van egy olyan WP-s készüléked, amivel elégedett leszel.
  • armageddon666
    #5591
    Személyeskedésre nem is reagálok. :)

    Valóban nem szabható annyira testre mint az Android, bár ízléstől függ hogy ez kinek jön be. iOS úgy tudom még zártabb, de ezt csak látásból hallottam.

    Értesítéseket én rendszeresen megkapom. Facebook Messengeren van hogy gyorsabban jön az üzenet, mint ahogy gépen meglátom. Csempék olykor tényleg lehalnak, de adott app elindítása után megjavul (Weather app szokta volt betenni magát alapállapotra, de az 8-on is). Egyébként e-mail értesítések sűrűségét be lehet állítani. Célszerű valami fix időközre betenni, tanuló módban állítólag nagyon tudja meríteni az akksit, de szerintem az is előfordulhat, hogy túl ritkára áll be.

    Store hibakódnál nekem újraindítani sem kell. Rányomok, hogy töltse újra és általában akkor már megy. Legrosszabb esetben eddig háromszor kellett rányomnom. Hibának hiba, de nem katasztrófa.
    Videókat, zenéket még nem próbáltam, de ha DRM van rajtuk, akkor gondolom nem viszi őket.

    Időképet meg töröld a fenébe, mi bajod az alap időjárás appal? WP8 Storeban emlékeim szerint eléggé lehúzták az Időképp appot, látszólag nem véletlen.

    Hiába vagy cinikus, ha user error, akkor user error. Mint látod másnál nem állnak fenn a problémáid.
  • Lantee
    #5590
    Problémáid nagyrésze applikáció szintű, tehát pl. az időkép egy fos. De ha nem tetszik, add el, vegyél olyat, ami tetszik, és idegeskedés nélkül lehet tovább élni az életet. Hajrá!
  • bajgunar
    #5589
    Tudod mi van rajta? Puzzle craft 2 játék, ccplayer filmhez (nem konvertáltat is visz, csak reklámos demo), fb, messenger, jofogás app, időkép. Fb értesítést összevissza jelez, messenger megy hibátlanul, mail akkor jelez ha belépek vagy wifire csatlakozik. Időkép csempe semmit se mutat. Eddig legalább az első érzékelést mutatta. Még ha odébb is mente 100 km-t, még mindig "pestet" jelezte, hiába elindítottam, nem frissitette le. Mostmár? Kék időképes ikon a csempe. Ujratelepités? Ahha 0x800 hibakód csak resi után telepiti. De hiába. Nyomkövetés, helymeghatározás.. Minden alap, engedélyezve, nincs kinyova se tilva, semi.
    User error?! Kösz. Ennyire low nem vagyok. Dehát... Ez a legegyszerűbb magyarázat. Mikor k*ra nem állítom, mókolom el, alapjáraton sz@r. Ezt meg legkönnyebb az user-ra fogni.
    Biztos te is CSAK eredeti vásárolt zenét hallgatsz. Ugyan már. Hagyjuk már a süket dumát.
    Mind1. Hülye vagyok egy nálam hülyébb készülékhez. ;) User error.
    Ez majd ~5 év múlva talán működőképes rendszer/telefon lesz. Addig ez csak próbálkozás.
  • Dante73
    #5588
    Akárcsak droidnál, utána kell olvasni... Értesítések nálam is tökéletesek. Ha nem jönnek, akkor valamivel összeakad. Tessék mindent törölni, és egyesével felpakolgatni. kicsit használni, és amikor elkezd akadozni, meg is van, mi akasztja meg. De, telefonspecifikus topikokban általában már kapásból mondják, mit ne tegyél rá, mert csak a gond van vele.
    Ha metaadat törlése után lejátssza, akkor ott szerzői jogi dolgok voltak, Nálam megint csak nincsen ilyen. (MoliPlayert használok, szinte mindent visz)
    Bocsi, de minden amit írsz tipikus user error. Ez nem droid.
  • kifli
    #5587
    vlc szerintem ingyenes, bár nem szoktam telón videózni az az igazság.

    A többi gondot nem tapasztaltam, pedig rendszeresen hallgatok zenét, be van állítva 4 mail fiók, értesítést is kapom.
  • bajgunar
    #5586
    Látom csak azt az egy szót sikerült értelmezned. Ne jöjjünk már itt az offtopic, meg warezellenes "szabályokkal". Wp10-ről szól a topic. Értelmezésem szerint abba minden beletartozik.
    Letettem "warezról" 8-on még lehetett használni (telepíteni külső cuccot). 10-en már nem, hiába dev mód.
    Az a problémám, hogy egyszerűen úgy szar ez a telo, ahogy van.
    Semmit se lehet saját ízlésünk szerint állítani. S amit meg "tud" (vagyis tudna, mert kéne tudnia). Azt meg k*ra nem tudja és nem is csinálja. Értem itt az értesítések random jelzését, csempék nem frissülnek, telepíteni áruházból se tudsz mert 0x800.. hibakód. (akkor telo resi és újra..). Akkor talán. Vidót nem játszik le csak ha konvertáltam teszed rá. Vagy progival, ami viszont reklámos ért nem veszem meg, a warezt meg nem lehet rátenni. Zenéket is hol lejátszik, hol hibát ír a file-ra. Ezt még nem fejtettem meg. De HA minden számot átkonvertálgatok 320mp3-ba, kitörlök a metaadatukból mindent s csak elnevezem a filet akkor hibátlan. Ez mi? Jah meg kihúzom jack dugót zenelejátszás közben akkor is lehal a rendszer... Nem indul újra a deezer szarság.
    Szóval ezeket (meg még sorolhatnék pár bugot) egy 10ezres teszkós tablet gond nélkül kiráz a kisujjából.
    Akkor mi kerül ezen ~60k-be (akkor még ennyiért vettem). Teleknorrba zsír új fóliásan, nem a nyugati alatt a bódéban.
    Szép, gyors, lefagyni nem tud csak ha kihúzod jack dugót, fogjuk rá hogy nagy a kijelző. És ennyi. Telefonálni smsezni tud. Másra semmire nem jó. És nem úgy szabod még személyre se ahogy neked tetszik, hanem ahogy mikrofos diktál.
    Részemről az elei tapsikolás és öröm a wp telo iránt alábbhagyott, sőt!. Már az ellenségemnek se kívánnám. Droid is fos, de egy fokkal jobb, és 100x kezelhetőbb.
  • bon
    #5585
    Warez még jó, hogy nem működik, alkalmazás bugokat meg a program fejlesztőnek ajánlott jelenteni. A mail frissítés nálam simán megy (6 fiókot is szinkronizál), tehát e valami beállítás gond lehet nálad.
  • armageddon666
    #5584
    Nem teljesen követem amit írsz, de most komolyan azért szar a telefon, mert nem tudsz lopni rá?