2861
  • hzsolt
    #621
    mondjuk ezt nem próbáltam, csak tipp.
  • hzsolt
    #620
    Szerintem Európában nem lesz OTA frissítés.

    Talkra is játszd el ezt, amit a kamerára, de ott majd újra engedélyezned kell az accot.
  • morcosqtya
    #619


    Köszöntem.
    Véleményed szerint működőképes lesz-e a belső, készülék kliens oldali frissítési lehetőség?
    (About phone / sys update)

    Tapasztalatok 2.2.2-vel:
    gyorsabbak lettek a live wp-k animációi, kicsit zökkenőmentesebb a használat, fluiditás javult.
    Eltünt azonban pár dolog, pl a screen lock.
    Sehol nem tudom viszaálllítani, nem működik.

    Ami zavar:
    Task killer ahogy kilövi a fölösleges programokat, nagyon hamar visszamásznak, memóriahasználat 55%. Induláskor boot után már bent van 12-15 app.
    Némileg melegszik a telefon.. bár a htc HD melegebb volt. Ez lehet, hogy normális.
    Aksi használat. Nem a kijelző használja a legtöbb villanyt :) hanem a készenlét és/vagy a hálózati adatforgalom(?)...
    Ez nem egészen így volt HD-n.
    Talk (chat) néha crashel. Csak reboot segít. Ez akkor fordul elő ha olyan account-tól kapok meghívást (vagy "konferencia" chat-beszélgetést) aki nem szerepel a gmail ismerőseim listáján.
  • Bullitt
    #618
    Oké, köszi a válaszokat. Annyira mondjuk nem fontos, el leszek én 2.2-vel is vígan, sőt. :D
  • hzsolt
    #617
    vannak kiszivárgott 2.3-as verziók, de nagyon bugosak. Ezek eredetéről több feltételezést is lehet olvasni.
    Egy biztos. Hivatalosan nincs még bejelentve további frissítés a Defy-ra.
  • hzsolt
    #616
    Ha még nem csináltad meg, nem kell a Factory Reset...
    Menü -> Alkalmazások -> Kamera:
    Leállítod, törlöd a cache-t, törlöd az adatokat
    újraindítod a telefont, és örülsz, mint majom a farkának. :D
    Néhány programnál meg kell csinálni ezt, a frissítés megzavarja az áramköreit.
  • Narxis
    #615
    Nem reménykednék benne, akkor kisebb a csalódás. :D
  • Bullitt
    #614
    Valószínűleg holnap veszek Defy-t ha minden összejön. Annyi kérdésem még van vásárlás előtt, hogy a 2.3-as frissítést megkapja még a Defy? Olvasgattam netem már mindenféle választ...
  • Narxis
    #613
    Factory reset, csak akkor eltűnnek a nem gyári appok.
  • morcosqtya
    #612
    Sikerült.
    Most azonban a kamera egyáltalán nem készít fotókat csak nagy fekete semmit.
    Fotóz de exponálás után egy üres fekete képet hoz létre.
    Valakinél volt ilyen?

    Továbbá a Hour Face alkalmazásnál sem lehet használni a kamerát...
  • morcosqtya
    #611
    Hát egyszerűen sehol nincs, minden oldalról irányítgatnak át máshová, a Motorola oldalán meg baromira csak a manual / note van fent....
    Közben 7653 féle idióta drivert telepítget.. egyik se csinál semmit..

    Valaki megsúgná esetleg merre van?
  • morcosqtya
    #610
    [URL=http://developer.motorola.com/docstools/USB_Drivers/Handset_USB_Driver_64/]Ez kellene hozzá? Milyen "headset"-ről beszél?? USB CABLE..[/URL]
  • morcosqtya
    #609
    1. Hmm.. Ez betesz a tervemnek.

    2. Hogyan? USB-vel összekötöm PC-vel de onnantól hogyan tovább? Itt nincs mobile device center mint az ártány winmob-nál (hála Istennek).

    3. :-/ az "elvileg" szótól már páni félelem tör rám és rettegés költözik a szívembe..
  • hzsolt
    #608
    - 2.1-nél szar a live wallpaper.

    - frissíteni csak a gépen keresztül tudod.

    - elvileg megmarad minden.
  • morcosqtya
    #607
    Gyors kérdések, mert rohanok.
    Tegnap vettem meg a Defy-t.

    1. live wallpaper cserénél 15-ből egyszer kifagy, de teljesen megmakkan, kikapcsolni se lehet, csak aksi ki/be. Ez roppant kellemetlen. Típushiba? Vagy a rajta lévő droid nem bírja? Vagy a live wallpaper a rossz?

    2. 2.1 androiddal adják, 2.2-vel elvileg még fluidabb a felület. Próbáltam frissíteni, de azt írja nem lehetséges, próbáljam később. Mi a gond?

    3. Droid frissítésénél gyakorlatilag minden beállításom, névjegyek, letöltött app-ok törlődnek, avagy megmarad minden???
  • Tigristank
    #606
    Oké, köszi, akkor lehet, hogy jövő héten megcsinálom, mert az üzemidő szempontjából is jobb lenne, ahogy olvastam. :)
  • hzsolt
    #605
    hivatalos frissítéssel minden megmarad.
    Csak érdemes utána csinálni 1-2 alkalmazásban egy cache törlést.
    De van több program, amivel lehet menteni.
  • Tigristank
    #604
    Amúgy ha 2.2-re váltok, akkor hogyan tudok mindent menteni úgy, hogy később is ugyanúgy maradjon? Pl. az sms-eket.
  • Tigristank
    #603
    Háát, telepítettem már rá 1-2 3D-s alkalmazást...
  • hzsolt
    #602
    Attól függ mit telepítesz rá.
    Hallottam már olyat, akinek kevés volt az 1 GB belső memória, ő 3D-s játékokkal pakolta tele.
    Ha 2.2-es androidod van, abban át tudod mozgatni a nagy alkalmazásokat az sd kártyára. Ekkor nem fog betelni a memória. Mellékesen a Defy az egyik memóriával legjobban ellátott telefon.
  • Tigristank
    #601
    De betelni nem fog ugye? Mert akkor nem foglalkozom inkább vele. :DD
  • hzsolt
    #600
    A QtADB tudja olvasni a rendszer partíciókat is. A hely a Dalvik Cache miatt csökken, ha zavar, rootlod a telefonod, és telepíts egy recovery-t. Abban van Dalvik törlés lehetőség. De nem nagyon érsz el vele sokat.
  • Narxis
    #599
    Navigon
  • Narxis
    #598
    Opera Mini nem támogatja a flash-t, mindegy, hogy a telefon tudja-e. Javaslom inkább a Dolphin-t.
  • bounty88
    #597
    Üdv! 2.2.2CEE-m van, Sygic GPS Navigation eléggé akad, szaggat, 100%-on használja a procit. Másnak is volt hasonló? Mit ajánlotok helyette?
  • chilisos
    #596
    Nem, Opera Mini-t. De most megnéztem és a gyáriban megy. Nem lehet vhogy megcsinálni, hogy az Operában is menjen?
    Meg ha a gyári böngészőben vagyok, akkor ha rákattintok egy linkre mindig megkérdi, hogy az Operában vagy a gyári böngészőben nyissa-e meg.
  • Narxis
    #595
    Gyári böngészőt használsz?
  • Narxis
    #594
    Ha keveset nyomkodom és wifi bekapcsolva marad(nem szeretem ki-be kapcsolni.. :D) akkor 2 nap megvan, ha sokat nyomkodom akkor 1 nap bár én még sose merítettem le, egyszer volt 20%-on, általában 30-40-nél már töltőre rakom mert ha épp menni kell valahova akkor inkább legyen minimum 90%-on...

    Ja de mondjuk kár összehasonlítani mert nálam CM7 van felrakva.
  • chilisos
    #593
    Az elég jó!
    Nekem 40% és 9 órája töltöttem...mondjuk sokat neteztem meg nyomtam az angry birds-t is :D
  • chilisos
    #592
    Miért van az, hogy letöltöttem az Adobe Flash Playert marketről, de ha megnyitok egy olyan honlapot, akkor kiírja, hogy "Get Adobe Flash Player", és nem tudom megnézni az adott tartalmat?
  • dunga
    #591
    Battery remaining: 80%
    1d 8h 56s since unplugged

    Folyamatosan megy a mobilnet, fényképeztem, videóztam jó sokat, auto brightness is benn van. Haver facebookozott kicsit, ment mobil msn is.
    2.2 előtt bírt kb. 20 órát, és már kiírta, hogy nem ártana tölteni.
    Akksit nem 'kalibráltam', de update után kétszer lemerítettem, egymás után.

    Nektek milyen adataitok vannak?
  • Tigristank
    #590
    Köszi, ez nagyon hasznos alkalmazás, de inkább nem törlök semmit, nehogy aztán kékhalál legyen. :D
  • UTB
    #589
    Áááá már megtaláltam minden hol kerestem erre a google az első sorba írta :)
  • UTB
    #588
    Sziasztok!Holnap megyek megrendelni a telefont a piros céghez és az érdekelne hogy magyar használati utasítás van hozzá?,mert neten csak angolt találtam és a boltba nem tudtak mondani róla semmit.
  • Narxis
    #587
    Nem hiszem. :D Esetleg My Phone Explorer-el, én már első napon rootoltam és feltettem a root explorer appot, azzal mindent lehet. :D
  • Tigristank
    #586
    A telefon belső memóriájába bele lehet tekinteni valahogy számítógépről? Azt vettem észre, hogy akárhányszor leszedek valami programot marketről, majd utána törlöm, akkor a telefonon megmarad néhány fájl, és folyamatosan csökken a szabad hely. :D
  • chilisos
    #585
    Ok, köszi!
  • Narxis
    #584
    Csak akkor ha problémáid vannak, pl. fagyás, újraindul magától, hibákat ír stb.
  • chilisos
    #583
    Akkor átrakom kártyára az alkalmazásokat.
  • chilisos
    #582
    És frissítés után érdemes csinálni egyet vagy csak akkor ha befagy stb.?