2861
  • Narxis
    #661
    Ha van akkor választható kellene, hogy legyen, de inkább hívd fel őket.
  • Bullitt
    #660
    Én T-Mobile-nál vettem és teljesen fekete. Elképzelhető, hogy a webshop ír hülyeséget. :D
  • morcosqtya
    #659
    MyClock-ban jeleníteném meg, így rajtam az nem segít.. :)
    De köszönöm!
    Mindegy. Olyan az órám így is mint valami StarCraft kütyü. HP csíkot is csináltam.. :)
  • whiskeyman
    #658
    gyárilag így jelzi...esetleg tegyél fel egy akku widgetet
  • morcosqtya
    #657
    Van arra valakinek ötlete miért 10%-onként skálázza az aksifeszültséget (tartalékot)?
    Csak tizesével írja ki az aksi állapotát. (nincs 54% csak 50 vagy 60. stb..)
    Beállítás van erre vagy 2.2-es bug?
  • whiskeyman
    #656
    mindegyik Defy független, tök mindegy hol veszed
  • chilisos
    #655
    Van olyan alkalmazás, ami méri a vízhőfokot? Tehát ha belerakom a vízbe, akkor mutatja, hogy hány fokos? :D
    Csak kíváncsi vagyok :D
  • csonkaj87
    #654
    Sziasztok!

    Erősen gondolkozom a Defy megvételén. Egy apró problémával szembesültem azonban, T-mobile-os vagyok, és ahogy néztem a honlapon a hátlap szegélye csak fehér színben elérhető. Meg tudja valaki mondani, hogy sima fekete hátlappal is lehet-e kérni a T-től? Előfizuban venném, ezért nem gondoltam független vételre.
  • morcosqtya
    #653
    Feltöltött pót aksival kipróbálod.
    Ha úgy sem akkor nagy eséllyel szervíz..
  • gereee93
    #652
    Sziasztok.
    A problémám az, hogy ha megpróbálom bekapcsolni a Motorolát akkor semmit nem csinál. A szervizben azt mondták h töltsem 12 órán át, és utána próbáljam, de hát még így sem. Tudtok tippet adni milyen megoldást lehetne alkalmazni?^^
  • morcosqtya
    #651
    Nekem a 2.2 upgrade óta egyáltalán csúszka sincs.
    Megoldást egyelőre nem találtam.
    Másik: a telefon valamiért néha nem küld ki jelet a füles aljzatra. Sem média, sem csengőhang vagy rendszer hangot.
    Újraindítással megldódik de 2-3 óra múlva újfent rossz.
    Ha valakinek van tapasztalata a megoldásról írja le!
  • itman40
    #650
    sok helyen olvasom, hogy tipikus Defy hibajelenség az, hogy nem működik a zárolt állapotban a csúszka kioldása. Én is ezt tapasztalom, 2.2 update HW reset, stb után.
    Sajnos a megoldásról nem találtam használható infót, ezért szeretném a segítségeteket kérni ebben.


  • morcosqtya
    #649
    Hála Istennek..
  • Bullitt
    #648
    Ez szerintem egyáltalán nem probléma. Nekem még jobb is így, hogy őszinte legyek.
  • Narxis
    #647
    Nincs, csak az egyénileg telepíthető főzött ROM-okban. Pl. CM7
  • gabeone
    #646
    Létezik magyar menü már a telefonhoz? Durva, hogy eddig vagy egyáltalán nem adnak ki hozzá magyar nyelvet.
  • smv
    #645
    Ja igen, wifi alapú helymeghatározás meg ilyenek be vannak kapcsolva, de müholdat akkor se lel:\
  • smv
    #644
    Magától megoldódott egyszer csak :)

    Akkor másik kérdés: Nincs mobilnetem most épp, de a GPS-t szeretném használni de elképesztő idők alatt nem talál fixet. Amikor van mobilnet akkor talál persze, nem tudom mi az összefüggés :)

    Mit kellene tennem (a mobilnet visszakapcsolásán kívül), hogy ne 50 perc legyen fixet találnia?
  • morcosqtya
    #643
    Az van, hogy frissül a market, légy türelemmel.
    Ha 1-2 nap múlva sem változik akkor kezdhetsz aggódni, addig nem.
  • smv
    #642
    akkor mi van ha elinditom a marketet megnyilik feher kep tolte s aztan rogton be is zarul?gyari rom napkozben meg jo volt most meg nem megy pedig volt restart is:(
  • morcosqtya
    #641
    Hát vízben nem is nagyon fogja a kapacitív panel működési elvéből fakadóan.. :)
  • smv
    #640
    A 2.2 frankó, rakjad felfele:)
  • smv
    #639
    Tegnap a debreceni "nagy viharban" volt szerencsém kipróbálni a Defyt, és tény, hogy nem ázott be (pedig aztán kaptam rendesen, hatalmas vihar volt), de felvenni se igazán sikerült mert a nedves kijelzőn nem igazán értette, hogy épp fel akarom venni a telefont... :)
  • Laceee
    #638
    sim kártyáról másold vissza
  • Bullitt
    #637
    Frissítettem a telót, a névjegyzék viszont kiürült. Ha gépre csatlakoztatom látom minden kontaktomat, de a mobil nem jelzi ki a névjegyzékben őket. Pötyöghetem be mindet újra? :D
  • sapkafej
    #636
    swype
  • morcosqtya
    #635
    Így van, több ember és teszt egybehangzó véleménye szerint is.

    #630: nehéz kérdés, mert ugye ki mire mennyit használja.. Elvben jobb a Defy aksija, viszont rengeteg egyéb változó van, több app-ot futtatsz, más rendszerű az os (linux alapú, más az erőforrásgazdálkodása) más a kijelző (érintőpanel 2 különböző technológia: Defy kapacitív, míg a HD-nál rezisztív paneles) mindamellett ugye a képminősége is jobb a Defy-nek.
    Ezt még tesztelgetem (ti. aksi kapacitás), előre nem akarok blődséget mondani, 1 hét után nem lenne hiteles egy ilyen kijelentés.
    A HD-nál a kijelzőhasználat és a manila mozgatása volt az ami szívta lefelé, míg a rádió vagy az appok (háttérben pl zenelejátszó) egyáltalán nem. Offline módban csak a zenelejátszót hallgatva 3,5 óra alatt esett 1-3 %-ot az aksi. Ez több mint kellemes.
    Ha nyomkodtad akkor szedte le rendesen, de még mindig kevésbé mint a hatalmas arcú HD2-t... ott aztán 1 töltés egy nap.

    Breaking News: ha live wallpapert leszeded és statikusat raksz mögé akkor olyan szép folyékonyan lapozható a GUI mint egy iPhone 4.

    Mindezt 2.2-n.

    #632: 2.2 frissítés erősen ajánlott, gyorsabb lesz tőle a felület és számos stabilitási problémát megold.
    (persze ennél is lehetne gyorsabb, de azt majd talán jövőre.. :) )
  • Quent1n
    #634
    Én a Smart Keyboard Pro-t használom és maximálisan elégedett vagyok vele. Ékezethez nyomva kell tartani egy gombot és elhuzni az ujjad kicsit a kívánt ékezethez, nekem nagyon bejön. A gombok között meg akkor hely van, hogy még állítva és tudok írni. Természetesen magyar kieg van mellé. Én ezt ajánlom. :)

    Szerintem 2.2-re nyugodtan frissítheted a gyári progival, jót tesz neki.
  • Narxis
    #633
    CM7 RC1 v2-vel egyre több fagyást tapasztalok. Olyan, hogy asztalon vagy zsebemben van a teló(tök mindegy igazából hol) és előkapom, megnyomom a bekapcs gombot, hogy éledjen a kijelző és egy nagy feketeség van, csak az alsó "gombsor" világít, ilyenkor aksi ki-be segít csak, de ez egyrészt baromi zavaró másrészt már szerintem emiatt jelzett hibákat a memóriakártyára a windows, telóban muszáj volt formáznom, persze utána visszamásoltam rá egytől-egyig minden fájlt. Azóta a windows szerint is rendben van...

    Nem emlékszem, hogy RC0-val ilyen lett volna, pedig itt már tucatszor csináltam wipe cache-t és dalvik cache-t. Csak a wipe data segíthet már? :S
  • Bullitt
    #632
    Ki-milyen billentyűs progit tudna ajánlani (ékezetek miatt természetesen)? :D

    Illetve sokat ér a 2.2, vagy inkább legyek el a 2.1-el (nekem még ez is bőven ad felfedezni valót néhány napra-hétre)? Nálam ez nagy dilemma valamiért. Bár ha jól tudom a 2.1 még nem támogatja a flash-es oldalakat.
  • dunga
    #631
    Most épp úgy néz ki, hogy semmi baja. Van ugye rajta pár helyen matrica, amit, ha víz ér, elszíneződik. Ez megtörtént, nem tudom marad--e így a gari...
    Mindig megnézek minden fedelet, mikor használom. Ha egy csepp víz sincs a környéken, akkor is. A tegnapi fényképezés előtt is kb. 3-4 percig néztem, nyomogattam, hogy semmi baja se legyen. Fedőlap alatt jött be a víz. Kb 90%-ra biztos, mert mikor szétszedtem először, a gumicsík volt vizes.
  • hzsolt
    #630
    Mit értessz azalatt, hogy kisebb aksi élettartam?
    Én például péntek 23:59-kor vettem le a töltőről, és tegnap 23:00-kor 30%-al dugtam töltőre azért, hogy ne ma kelljen vele vacakolnom.

    Ennél jobb lenne a HD? :o
  • Quent1n
    #629
    Az USB aljzat és a felső jack fedő a lötyögő gombokkal együtt valami hitvány megoldás szerintem... Az USB fedőben biztos vagyok, hogy egyszer le fog törni, ahogy a jack tömítő is ki fog szakadni. A bekapcsológomb igen rossz helyen van és lötyög (bár nem annyira) mint a hangerő gomb.

    Az akksi pedig nálam is vékony de proci álltgatással+task killer használattal elvileg "fejleszthető".

    Amúgy ár/értékben szerintem nincs jobb telefon újonnan boltban.
  • Quent1n
    #628
    A hivatalos reklámba tudtommal nem víz alatt fotóznak vele. ;)

    A telefon jellemzően cseppálló, nem egy víz alatti kamera. Nem véletlen, hogy beázásra nem vállalnak garanciát. Nekem pont elég az, hogy zuhogó esőben is tudok vele telefonálni és nem kell annyira féltenem. Egyébként amíg a kijelző nem szárad meg teljesen addig a tapicskolásra nem igazán érzékeny.
  • morcosqtya
    #627
    Viszont most egy hét használat után a Cons:
    - USB aljzat nyitási módja zavaró, mind az aljzat oldalsó elhelyezkedése, mind a nyitható gumifedél felfelé tekerése idegesítő, rossz megoldás.
    - A felső jack aljzat nyitása: ezt sem eltekerni, sem kipattintva a nyílást szabadon hagyni nem lehet. Rém rossz ergonómia. Kipattintom, majd tolná be az ember a jack-et, de odatolakszik az az átok gumifedél, útban van, ráadásul folyamatosan hajlitgatva lesz így nem tudni mikor törik le esetleg.
    - néha érthetetlen módon bizonyos programok mocskos módon belassulnak.
    - melegszik az aksi
    - fagyások, de ezeket nagyrészt az android 2.2 megoldja
    - felső bekapcs gombot néha nehézkes megtalálni.
    - A screenlock a 2.2-vel nekem eltünt (a sima) hiába állítom be a settingsben. Ami van lock az szám vagy gesture alapú, de a sima elhúzós iphone típusú "öv" nincs meg.
    - kijelző azonnal zsírfoltos
    - talán az érintőképernyő van rosszul kalibrálva, de sok helyen észrevettem, hogy kissé fölé kell "kattintani" a felületnek amit le akarunk ütni. Mindig kicsit magasabbra kell pöttyinteni. Ha erre tud valaki okosat mondani azt szívesen fogadnám!

    Pro-kat a telefon mellett nem írok, mert egyrészt az elvárásokat hozza, másrészt ezekkel mindenki tisztában van, nyilván azért vett Defy-t.

    És egy végső összevetés a htc HD-val:

    könnyebb test (+1 pont a Defy-nek)
    alig kisebb kijelző de a telefon kézhezállóbb (+1 pont a Defy-nek)
    alig kisebb kijelző de a telefon kisebbnek hat (-1 pont a Defy-től)
    gyengébb aksi élettartam (-1 pont a Defy-től)
    nagyobb futtatási stabilitás (+1 az Androidnak)
    "nem kell félteni, óvni érzés" (+1 a Defy-nek)
    gördülékeny, fluiditás jó, keveset akad (+1 az Androidnak)
    hangminőség hívásban jobb a Defy-nél (+1 a Defy-nek)
    app-ok telepítése, és nagyobb választék az androidmarketben.. (felbecsülhetetlen)


    Az android felület egyetlen hibája, amit észrevettem: nem szabadon futó a widget pakolás, azaz gridhez rendelt minden. A HD-n az spb mobile shell manilákon egymásra lehetett csúsztatni többet, így pl az órára rátenni egyéb kisebb ikonokat stb.
    Ja és még egy: asztal rendezésnél a dragging (widget húzás) néha kicsit érdekesen találja el az oldalsó margót, hogy ezzel áthúzzuk a szélső képernyőre az ikont. Ugyanez lefelé a kukára..

    És soha többet win mobile, a gmail-android szinkronizáció egy kornak megfelelő, innovatív megoldást kínál, ami egyre inkább egyszerűsít és felhasználóbarátabb, gyakorlatilag a hülye is képes kezelni. Az már megint más tészta, hogy ez az "egyetlen account alá mindent" megoldás néhol adatvédelmi aggályokat támaszt, de ezt most nem kell firtatni, tény, hogy az android mint os már kényelmesebb és népszerűbb mint a win mobile. Pláne az utóbbi stabilitási és szinkronizációs gondjai miatt (5 program kell hozzá, míg az androidnál kell egy google account címtára és egy motorola szinkronizálóprogram, bár utóbbi sem feltétlenül)

    Mindösszességében tehát Defy a nyerő. :)
  • Narxis
    #626
    Nem jól zártad le a hátlapot vagy a csatlakozó fedeleket?

    Sajnálatos amúgy, tegnap néztem voda honlapját mobilnet miatt és ott is medencézéssel, strandolással reklámozzák a Defy-t.
  • morcosqtya
    #625
    Végül is túlélte maradandó hiba nélkül nem?
    Én még csak csapvíz alá raktam be, de azt még kibontás után 15 perccel.. :)
  • dunga
    #624
    Hőségriadó, medence, Defy...
    ...avagy a Defy esete a medencével

    Ma voltunk családdal úszkálni, gondoltam meglesem, hogyan szuperál a DefyPhoto progi víz alatt rendesen. Lábmosóba be, egy ellenőrzés, hogy még mindig vízálló-e, átment a teszten. Be a medencébe, csináltam képeket, elég jók lettek. Nem volt a telefon sokat a vízben. Kijöttem, gyorsan megszáradt a kijelző, közben vissza akartam lesni a képeket.
    Aha...
    Nem, vagy csak alig reagált az érintésekre, aztán már egyáltalán nem. Kiszárítottam, stb. Itt ült előttem a monitor alatt, már gondolkoztam, hogy mit fogok mondani holnap a boltban, hogy mi lett vele. Közben még mindig szétszedve, hátha meggondolja magát.
    Ok, utolsó próba, aztán bedobozolom. Bekapcsolt, engedte elhúzni a csúszkát a feloldáshoz elsőre. Mondom ok, ez párszor sikerült a délután folyamán. PIN ok, felállt a rendszer, semmi baja.
    Kis ijedtség után kb pezsgőt bontok.
    Oye oye

    Problem, Defy?
  • UTB
    #623
    sziasztok!
    Igo-t szeretnék telepíteni de mind 800x480 felbontást ír, az is jó lesz a defyre vagy valami mást keressek?
  • csasssz
    #622
    sziasztok,
    letöltöttem a motorola software update programot, bekapcsolom, és nem történik semmi, a teló persze össze van kötve a géppel és telepítve is van a program, a rom 2.1-s és nem akar firssülni, a program 2 fület jelenít meg az egyik a file, amiben csak az exit választható, a másik a help, a helpet olvastam, de elvileg minden oké a beállítással, mi a teendő?

    köszi