2861
  • whiskeyman
    #581
    mindent bizony
  • Narxis
    #580
    Asszem igen.
  • chilisos
    #579
    A Factory Reset mindent letöröl a telefonról? Az alkalmazásokat is?
  • chilisos
    #578
    Köszi már megtaláltam és már updateltem is :)
  • smv
    #577
    A motorola oldaláról.
  • chilisos
    #576
    Honnan tudom letölteni?
  • chilisos
    #575
    Köszi, megpróbálom!
  • Narxis
    #574
    Számítógépen nézd a Moto Updater programmal. A mobilos megoldás maximum kisebb frissítéseknél működik.
  • chilisos
    #573
    Nem, mobilon.
    About phone/System updates
  • Narxis
    #572
    Számítógépen nézed?
  • chilisos
    #571
    Sziasztok!
    A gyári frissités 2.1-ről 2.2-re mikor lesz elérhető? Minden nap nézem és azt írja ki, hogy még nem elérhető a Froyo. (T-mobile-nál vettem és CEE-s)
  • Quent1n
    #570
    Ha már erre járok. :)

    Péntek óta én is Defy tulaj vagyok. Pár gondolatom. :)

    T-Mobile-nál vettem (Europark) hűséget hosszabbítva 45ezerért. Az előfizetés édesanyám nevén van. A boltba kérdezte az eladó hölgy, hogy milyen számmal lenne használva. Mondtam vigyorogva, hogy Telenorossal :D. Erre hosszú monológba kezdett, hogy azt nem lehet, mert minden készülék függő és ezt a szolgáltató határozza meg, és hogy vegyünk egy előfizetést most nekem is + mobilnetet és az milyen jó lesz stb stb stb. :) Erre "eszembe jutott", hogy van itthon egy T-s kártyám mondtam majd azzal használom->megnyugodott. :) Természetesen független a telcsi. ;)

    Színbe fekete és ronda T-Mobile logó nélkül.

    A telefon minőségi eléggé, 3 dolog nem tetszik rajta:

    - hangerő gomb lötyög, ez egyszerűen amatőr megoldás
    - aksi szintugy lötyög
    - jack dugó nem megy be fullra

    Ezektől eltekintve pofás, nem gyűjti nagyon az ujjlenyomatokat stb. Talán még azt érdemes megemlítenem róla, hogy kisebb mint amilyennek képzeltem.

    Beüzemelés:

    Amint hazaértem ment töltőre a 100%-hoz, aztán pedig szoftverek fel és jöhetett a 2.2.2 upgrade alias Froyo. Ment mint a vaj. 2G-t belőttem és a biztonság kedvéért a beállításokat is elirogattam. Gmail fiók belő és azóta appokat töltögettem le. A telefon gyors, okos. Ami nem tetszik, hogy a Task Managerbe néha felbukannak olyan progik amiket nem indítottam el, valamint néha valami miatt (rázás vagy rossz fogás stb.) felugrik egy ablak. Most merült le a telefon így megnéztem a gyártási dátumát: 2011 április. Mivel fülessel fogom használni lévén imádom a zenét így szerintem hamar ki fog derülni a hangszóró minősége összeszerelés ügyileg. :) A telóra 2év garancia van + kötöttünk rá biztosítást.

    Memóriakártya:

    Még pénteken vettem hozzá egy 8GB-os A-DATA Class 6-os SD kártyát a PCLAND-nál. Azért emelem ki a bolt nevét mert kb. az egyetlen bolt volt ahol ilyesmi volt raktáron nem csak a "rendelésre" szöveggel jöttek. Ez számomra hatalmas pozitívum volt, mert eléggé rühellem ezt az új módit a magyar sztech kiskerek körében. A kártyával egyébként nincs gond.

    SIM:

    Olvastam róla, hogy a régi SIM karival lehetnek gondok. Mivel az enyém 9+ éves volt így a Telenortól kértem egy újat ami DÍJMENTES 2évesnél régebbi kártya esetén.

    Android:

    Mint korábban írtam 2.1 nem sokáig volt a telón hamar jött a 2.2.2-es firmware. Gyári Moto-s progival. Bár otthonosan mozgok szteches dolgokban de nem tervezem, hogy kézzel bütykölök rá valami másikat (CM7 pl.) nem azért vettem okostelefont, hogy én okoskodjak vele. Nekem fontos szempont volt, hogy időt takarítsak meg a telefonnal ergo rászánni nem nagyon akarok csak a programokat tekintve. :) Amíg ez a firmw. kiszolgál és minden megy amit elvárok, hogy menjen, jó ez. Egyébként új droidos vagyok, a rendszer nagyon meggyőző és angolul is jól kezelhető.

    Prorgamok:

    Amiket én letöltöttem eddig sok-sok hszt végigolvasva.

    - Uninstaller
    - TV24
    - Mozi24
    - Angry Birds
    - Quick Profiles
    - Quick Settings
    - BPMenetrend
    - Labyrinth
    - Pool Break Lite
    - Note Everything
    - Real Calc
    - Zedge

    Egyelőre ennyi. :)

    A telefonnal mondanom se kell idáig abszolút meg vagyok elégedve. Ezért az árért szerintem nincs jobb készülék (specifikációk alapján) ÚJONNAN a magyar piacon. Remélem a hangszóró hibát megúszom (bár a sok jack-ki jack be miatt kicsit félek, de annyi baj legyen. Különösen ajánlott! :)
  • Quent1n
    #569
    Tegnap vettem T-nél. Próbáltak hülyíteni de független természetesen és Plannon-os Defyként mentem fel marketra. :)
  • hzsolt
    #568
    Ez aannyira új lehet, hogy még nem is lehet kapni. :-)
  • Inquisitor
    #567
    Már nem. amikor utoljára érdeklődtem egy Voda boltban, a boltos azt mondta, hogy most MÁR újra van Defy, azért építette le a Voda, mert elszabtak valamit a szoftverében ami miatt független volt, de már "javították" ezért van újra. Persze simán lehet kamu is, de érdekes :)
  • whiskeyman
    #566
    Mindegyik Defy független
  • smv
    #565
    Nem-e tudja valaki: A gyári browser 2.1 alatt tudott olyat, hogy ha 2 ujjal jobbra, vagy balra húztam a képet akkor tabot váltott. 2.2-ben már nincs ilyen funkció. Az valahol visszakapcsolható?
  • pMaty
    #564
    Hali
    Valaki nem tudja, hogy a ma kapható T-s defy-k függetlenek-e?
    Közeljövőben (2hét múlva) tervezem egy beszerzését.

    üdv: pm
  • Tigristank
    #563
    Az "All contacts" és a "Motorola Address Book" között mi a különbség?
  • Narxis
    #562
    lol :) factory restet nyomasd neki.
  • Laceee
    #561
    Nem tudok telefonszámot hozzáadni... fuck yeah
  • Narxis
    #560
    Froyo-ra frissítés után ha problémák vannak akkor érdemes egy factory resetet csinálni, ez viszont asszem mindent(?) töröl, szóval érdemes előtte lementeni a fontos dolgokat ha vannak.
  • astrobal
    #559
    anysoft, nagyon jó, van qwertz/qwerty és többféle layout.
  • astrobal
    #558
    sziasztok!

    frissítettem én is froyora és azt vettem észre, hogy nem hajlandó a merketről letölteni appokat, mindig azt írja, hogy download queued és nem lehet folytatni. mi lehet a gond? illetve ezzel összefüggésben lehet az is, hogy megpróbáltam letölteni a CNN appját (nem az annyját, muhahaha), ez is bekerült a letöltési sorba, viszont ezt már törölni sem tudom. amint a flight módot kikapcsolom megjelenik az értesítések között. próbáltam már a market cache-t törölni, sőt az update-d verziót is leszedtem, semmi változás. ez mitől van?

    üdv:
    Astro
  • dunga
    #557
    Köszi szépen az ajánlást. Majdnem egy napja használom, és teljesen bejött, jó kis billentyűzet.
    Ha megunom, vagy kíváncsi leszek, ránézek a Go Keyboardra is, köff, Narxis.
  • Narxis
    #556
    Én most a Go Keyboard-ot próbálgatom, mivel a launcherük nagyon bejött, van magyar szótár és ingyenes. De nekem is korábban a Smart Keyboard Pro tetszett a legjobban.
  • hzsolt
    #555
    Smart Keyboard Pro.
    - Legjobb magyar szótár
    - ugyanolyan billentyű, mint a gyári
    - lehet qwerz is
    - csudijó skinek lekaphatóak hozzá

    és még az orrodat is tiszticcsa
  • dunga
    #554
    Van valami lehetőség a stock qwerty billentyűzetet qwertz-re állítani?
    Nézegettem alternatívákat, de igazán egyik sem jött be. Itt pontosan jó helyen vannak a gombok, könnyen használható, de jobb lenne a qwertz. (lehet, hogy csak azért tűnik jónak, mert megszoktam)
    Hasonló kérdés:
    Ti milyen billentyűzetet használtok?
  • whiskeyman
    #553
    igen, így néz ki
  • benkoszabi
    #552
    Üdv! Vlakai lenne olyan jó, hogy hivatalos 2.2 alatt megnézné a Mobilhálózatok beállításainál, hogy z Operator selection-on belül mik vannak?

    Nekem ezek:
    - Search Networks
    - Select automatically - és ez ki van pipálva...

    Ez gy jó, másoknak is így néz ki?
  • smv
    #551
    Megéri. Így pár napnyi 2.2 használat után egyértelműen gyorsabb, jobban működő lett a rendszer.
  • Narxis
    #550
    Hurrá! :))

    Szerintem érdemes, a franci defy-k kapták meg először EU-ban a Froyo-t, a többi régióhoz jóval később jött mert azoknál már kijavították a hibákat.
  • benkoszabi
    #549
    Na megjött a Defy-m!!!!

    Természetesen 2.1-el...

    Most jön az a kérdés, hogy megéri-e feltenni a 2.2-s updatet....az eddigi hsz-ek alapján megoszlanak a vélemények...

    Természetesen még azelőtt akarom elvégezni a frissítést (feltéve ha ajánlott) mielőtt bármit is telepítenék vagy állítanék a készüléken, szal így "szűzen..."
  • Narxis
    #548
    Oksa, remek! Majd írhatsz szimpla véleményt is, mennyire tetszik, mennyire használható számodra, pozitív-negatív tapasztalatok stb. :D
  • tekerember
    #547
    Probléma storno! Kb 10 perce vettem át telót, úgyhogy nincs miért aggódnom tovább! Még ismerkedem vele, k800i után kicsit furcsa lesz !!
    Ha valahol elakadnék, akkor még írok, de így is köszi a válaszokat!
  • Narxis
    #546
    Kérd, hogy kapcsoljanak oda, de azt is mondhatod, hogy ha nagyon nem kell nekik a pénzed akkor átmész a T-mobilhoz és megveszed ott (mivel ígyis-úgyis kártyafüggetlen). Szerintem ezután nagyon készségesek lesznek. :)
  • tekerember
    #545
    Köszi a gyors választ, holnap felhívom őket,bár soha nem az "illetékes elvtárssal" beszélek,így általában semmi érdemlegeset nem tudnak mondani.
  • Narxis
    #544
    Szia!

    Szerintem fel kellene hívnod a vodát. Az biztos, hogy a Defy még mindig nagyon népszerű és sokan veszik, de flottásként szerintem téged kiemeltként tartanak nyilván.
  • tekerember
    #543
    Sziasztok!
    Egy nagyon fontos kérdésre szeretnék nagyon gyors választ kapni:a Vodafone-nál még mindig olyan sokat kell várni a készülékre,mint febr-márc környékén?? Múlt hét hétfőn rendeltem meg a Defyt Flottán belül készülékfrissítés címén,de azóta még semmi. Pedig 6 éve vagyok flottás,már többször frissítettem, 2- 3 nap alatt megjöttek a telók! Szóval? Érdemes várni vagy inkább GSM-bolt?

    Köszönöm előre is!
  • iguanodon
    #542
    Köszönöm.