2861
  • Bullitt
    #701
    Hát, nem jött 2.3 :(
  • dunga
    #700
    Akkor lehet, hogy wifi volt, amit láttam.
    Reggel óta pár mp alatt lát ~10 holdat, meg is fog belőlük minimum ötöt. Most épp királyság van.
    De nem bízom benne, hogy sokáig ilyen állapotban lesz.
    (Akkor, amit eddig csináltam: AGPS törlés, új letöltés, és sok-sok várakozás.)
  • Bullitt
    #699
    Figyeld, nehogy wifiről határozza meg a pozíciót. Akkor szokott lenni, hogy ilyen 1800 méteres sugárban meghatározza és mindig egy pontot mutat.

    Am Narxis: ha kiadják erre a 2.3-at, akkor már tényleg semmi értelme nincs a Defy+-nak. Nekem ez a 800 Mhz is tökéletesen elég, ráadásul úgy tudom még húzni is lehet rajta valamennyit. :D
  • dunga
    #698
    GPS probléma update:
    Tegnap este futásnál nem kapcsolódott egy kics*szett műholdhoz sem.
    Cegléden lakom, és mindig Cegléd közeli helyeket mutat akármelyik program, de egyik sem azt, ahol ténylegesen vagyok. Egy pontra folyamatosan visszatér, nem értem, hogy miért.
    Ma reggel míg barátném S&F-ezett, kipakoltam a telefont az ablakba, GPS test progit futtattam közben, és kb egy 2-3 perc alatt talált 9 holdat, és 4-hez csatlakozott is, azóta jó. Most kikapcsolom és 20 perc múlva vissza, hátha elkapja hamar.
  • Narxis
    #697
    Izzítsátok a Moto Software Updatert!!!!

    OMG ha ez igaz akkor visszaszívok minden rosszat amit mondtam a Motoroláról. :D Mondjuk lehet kamu hír is de a srác aki írta megmondta korábban napra pontosan, hogy mikor adják ki Kínában Defy-re a Froyo-t.

    Szal Gingerbread-re és bootloader unlock-ra felkészülni! :D
  • Narxis
    #696
    Hmm... marketban is angol hozzászólásokat látok, CM7-ben magyarokét láttam. :p Kis túlzással a Motorola gyári androidja arra jó, hogy szervizbe küldhessük a telót ha hangszóróhibás lesz.
  • Narxis
    #695
    Ez ingyenes: Link
  • Narxis
    #694
    Ez se rossz: Link

    - 1% levels on Motorola devices with Android 2.2 and above.
  • Narxis
    #693
    ó ez zsír :o
  • Narxis
    #692
    Nem tom, úgyis lehet majd kipróbálom a WIUI-t.
  • hzsolt
    #691
    Az 1%-ra is van egy pecs: 1% battery step for Froyo
    A telepítéséhez root kell és 2ndInit.
  • hzsolt
    #690
    Az angol híreken nem segít a more locale 2?
  • Narxis
    #689
    Nekem is angol híreket dob be a news and weather widget. Gondolom mert brit angolra van állítva a nyelv, nehogy Google acc alapján döntse el...

    A rádió app jó lett, nekem 2.1-nél mindig beragadt bár a kezelőfelülete kicsit béna, jobb ami a CM7-ben van bár azt is egy Moto teloból szedték ki.

    Tetszenek a Moto widgetek és a tárcsázó is, örülök a gyári csengőhangoknak, ezeket hiányoltam CM7-ből. Ami rettentően hiányzik az a status bar-ból az akku százalékonkénti kijelzése. Persze feltehetek valami appot, de az csak 10%-konként jelzi, mindenesetre az is jobb mint a sima akku jelről kitalálni, hogy félig van vagy meddig...

    Nagyon gyors a rendszer, 2.1-nél még beröccent a launcherja és úgy látom új, tetszetős háttérképek is vannak. Kamera szerintem jó bár nem sokat használtam, GPS jó, bár még Navigonnal nem teszteltem. Akku idő mintha jobb lenne mint CM7-nél, de ott skálázva van a proci 300-600-1Ghz-re alapból(a Defy+ fejlesztés alatt álló Gingerbread szoftveréből szedték ki).

    Összeségében kellemeset csalódtam. Én nem tudtam várni és még Froyo kiadása előtt felraktam CM7-et, szóval nekem ez most új.
  • Narxis
    #688
    Na visszatértem gyári Froyo-ra CM7-ről a szűnni nem akaró fagyás/újraindulások miatt ami valószínűleg a Class6-os 16GB-os Silicon Power kártya miatt van/volt. Kíváncsi vagyok itt lesz-e. El is felejtettem, hogy nem olyan rossz ez a gyári szoftver, nem Gingerbread de azért nem rossz.
  • whiskeyman
    #687
    igen, sikerült
    majd feltöltöm valahova és onnan te is le tudod szedni
  • Bullitt
    #686
    Valakinek sikerült iGO-t feltennie úgy, hogy működik is? Az megdobhatna egy priváttal. Köszöntem előre! :)
  • whiskeyman
    #685
    próbálgasd csak vízben, hátha beázik...
    csak megsúgom, hogy megvonják a garanciát, ha beázott a telefon
  • Bullitt
    #684
    Gyári. Ugyanakkor netezés utűn fagyott le, gyorsan nyomtam a vissza gombot, hogy kilépjen (a home gomb helyett), aztán nyilván nem bírta a memóriája. Azóta töröltem cahce-t meg mindent.
  • Narxis
    #683
    Na rágugliztam erre a Defy+ra, egyedül a processzor lesz más és az is csak annyival, hogy 800Mhz helyett egy 1Ghz-es lesz. Van bőr a Motorola képén. De ez nekünk jó hír mert tutira rá lehet majd tenni a sima Defy-re, már most is rá lehet tenni a kiszivárogtatott verziót és zöld lencsés Defy-vel és működik már. Ennyit a Motoroláról, elmehetnek a faszba.
  • Narxis
    #682
    Én erről a Defy+ról még nem is hallottam, am. ha a hardvere nem különbözik nagyon akkor egy az egyben rá lehet majd tenni a szoftverét a mi Defy-nkre.

    Milyen SD kártyád van? Gyári?
  • Bullitt
    #681
    Nyilván ezért akarják szinte tök ugyanazt kiadni Defy+ néven. Most néztem specifikációt, a legutolsó csavarig egyezik, csak azon már 2.3-as Android lesz. WTF?

    Am, ha kicsit korábban hírt adnak róla (vagy én tudok róla előbb), inkább megvártam volna azt, a szimpla Defy helyett. Amióta megvan volt egy fagyás úgy a 3. napon, tegnapelőtt meg 2-szer is lefagyott, de csak az akksi kivétele segített rajta. :S
  • Narxis
    #680
    Ez valami gyári szoftver betegség lehet, most olvastam PH!-n, hogy valakinek össze-vissza mztatja a GPS, hogy hol van, neki is a gyári Froyo van fent.

    Úgy látszik a Motorola jócskán hagyott hibát a Defy szoftverében... :/
  • dunga
    #679
    Próbálgattam mindent már. Kivittem a kutyát futniy közben mindkét gps-es progit nézegettem. Műholdat talál, kb 3-4-et, de nem hajlandó csatlakozni hozzájuk. Kb 20 percig ment az agps törlés, upgradelés után a gps test progi, és egyszercsak találgatott új holdakat, általában 10-14-et, és kapcsolódott is a többséghez. Ok, gps kikapcs, pár perc után újra be, és még mindig csatlakozott 1-2mp alatt. Ok, király minden, de... este is próbáltam, és egy holdat látott csak, nem is csatlakozott. Utána kb egy órán át ment a gps test, max négy holdat látott csatlakozás nélkül.
    Megint ott vagyok, hogy factory reset kellene, de nem tudom, hogy lenne-e akármi értelme.
  • Inquisitor
    #678
    Nem tudja valaki nálunk mikortól lesz Defy+? És milyen áron?
  • smv
    #677
    Ha rájösz valamire plz mond mert ugyanezzel a gonddal küszködök már egy hónapja... Addig jó volt és puff nem hajlandó azóta műholdat találni.
  • Tigristank
    #676
    My Phone Explorer
  • dunga
    #675
    Eddigi fullos működés után nem talál műholdat a telefon. Olvastam egyik fórumon, hogy memóriakártya is bekavarhat. Megpróbáltam azt a módszert, úgy sem javult meg. Leszedtem a GPS test nevű appot, azzal is próbálgattam mindent, továbbra is semmi. Utána próbáltam ezt, de így sem volt jó. Még keresgélek azért, de szerintem FR lesz belőle.
    Valakinek még valami ötlete akad esetleg?
  • Bazsby
    #674
    Sziasztok, Motorola Defy 525 -öt van lehetöség ugy használni bluetooth-on keresztül laptoppal mint egy Nokiát PC Suite-en, tehát sms-irás olvasás, filekezelő stb? Tehát lényeg az hogy van ehhez is valamilyen PC Suite program? Ha valaki tudja lécci segitsetek, köszi előre is!
  • morcosqtya
    #673
    Menj! Abból baj még nem volt.
    Jó éjt! :)
  • Narxis
    #672
    Na már fáradt vagyok. :D Szóval 2.1 óta nem tudom mennyit változott a gyári kamera app, de a Camera 360 nekem már 2.1-en is jól működött, szép képeket csinált és gyors volt az AF.

    Inkább megyek aludni..
  • Narxis
    #671
    Én utoljára 2.1-et használtam, CM7-en se fotózok sokat de ott a gyári se tűnt rossznak viszont Camera 360-at már a gyári 2.1-nél is használtam és jó volt, AF is gyors volt.

    Egyedül arra ügyelj, hogy az indításnál felkínált hardver kompatibilitásra igent mondj.
  • morcosqtya
    #670
    Holnap (azaz ma) utánanézek, köszi!
    (AF is gyorsabb lesz?)
  • Narxis
    #669
    Camera 360 appot tedd fel és jó lesz. A fizetőset.
  • morcosqtya
    #668
    Ja és egy kis ON: Defy kamera képminőség tapasztalatok.

    Röviden: ha kap elég fényt azt meghálálja, ha nem kap akkor olyan rossz képeket csinál amilyeneket még telefon nem csinált nálam. Napfény kell neki, led-es vaku max deríteni jó, kb egy-másfél méterig.
    Ha nincs elég rendelkezésre álló fény akkor úgyis mindegy, a vaku sem húz ki a szarból.
    Ha meg van direkt vagy szórt nappali fény akkor ezt a vakut azokhoz a nyolcadikos haverokhoz hasonlítanám akik mögötted állva drukkolnak neked miközben Te péppé rugdosod a földön összegömbölyödő védtelen negyedikes pistikét...
    biztos jó, hogy ott vannak de...

    Auto-fókusz: szerintem rém lassú. Nem jobb semmivel sem mint a Htc HD, pedig az sem volt gyors.
    Összességében a Defy elég hektikusan fotóz.
    Pontosabban szólva ismerni kell a határait, tudni kell mikor nem érdemes elővenni.. :)


    Videó: megdöbbentően jó minőséget produkál, a hangokat is megfelelően rögzíti. Nem vártam sokat tőle, úgyhogy meglepett. Kár, hogy ezt a funkciót nem kifejezetten használom.
  • morcosqtya
    #667
    De.. azért vettem kettőt, hogy az egyikkel fotózhassam a másikat..
    Most pedig raid-be kötöm őket, olyan gyors lesz megőrülsz.. :))
  • Narxis
    #666
    lol :D
  • Tigristank
    #665
    Biztos nem 1 másik Defyvel csinálta.
  • Narxis
    #664
    Jó képek!
  • morcosqtya
    #663
    mindegy.. megszokom. :)

    Egy kis hangulatcsináló éjszakára: aki még nem vette meg (csak tipródik) .. Choose Your Weapon!:









  • Narxis
    #662
    Hehe, el is felejtettem, hogy az mennyire idegesített a gyári szoftvernél, CM7-nél már 1%-onként jelzi, de én úgy tudom, hogy az akku appok is úgy olvassák ki...