2861
  • Narxis
    #741
    lol, használj power amp-ot.
  • Bullitt
    #740
    Miért van az, hogy elindítom a zenelejátszot, beteszem készenlétbe a telót, és 2 perc után kikapcsolja a zenét? :O
  • Narxis
    #739
    Mindegyik hazai szolgáltatónál.
  • LoTomi
    #738
    Ja, még egy: a T-nél is kártyafüggetlen a készülék?
  • LoTomi
    #737
    Akkor erről most lemondunk. :( Ez a másik nagy hiba a Moto részéről, az egyik meg a szoftvertámogatás hiánya. Mindkettőért kár, számomra ez lenne a best buy. És nem vagyok annyira Nokia-fan :) a Moto-ban pedig eddig megbíztam.
    Majd legközelebb írok, ha már Defy-tulaj vagyok. ;)
  • Narxis
    #736
    +ban se lesz sajnos. Megoldást nem tudok rá, max. azt, hogy másik telefont nézel ki magadnak. :(
  • LoTomi
    #735
    Sziasztok! Nekem ez a telefon "kell". Egyértelműen, mert szép, mert sajnos nem tudok vigyázni a telefonjaimra. :) De sajnos nincs benne egy valami, amit nagyon hiányolok: az előlapi kamera... A +-ban pedig szintén nem lesz, ugye? Vagy nincs valami eszeveszett app, amivel pótolható? :D Mert barátnőmnek N97-e lesz, amin ugye van, és jó lenne kihasználni a videofonálás adta lehetőségeket (Skype).
  • dunga
    #734

    Innen
  • robiribi
    #733
    Felmész a G-Mail fiókodba (abba amelyik a telefonon is bevan állítva), beírod a jegyékbe, és ez atkerül a telefonba
  • Iblisz
    #732
    Sziasztok! Tegnap vettem egy Defy-t :)
    abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan lehet a telefonkönyvét feltölteni pc-ről, mert hiába simeri fel a win7em a telt, fájlokat tudok cseérlni, meg kiirja hogy smsem jött, hivtak stb.. DE egyáltlaán nincs telefonkönyv funkció a gépemen..mint pl a samsungnak v a nokiának van olyan pc-s programja, amivel a pcmen fel tudom vinni az adatokat majd átküldnei telora...

    ötlet?

    a Moto Phone Portal felhasználo nevet meg jelszót kér... de regelni nem lehet rá.. miylen felhasználo nevet kell megadni és milyen jelszót?
    CD-t persze nem adtak a Defymhez..Vodánál vettem:)

    segítségeteket köszönöm előre is.
  • VO101Tom
    #731
    Köszi, de az egy emberes widgetet megtaláltam már.
  • Bullitt
    #730
    Van olyan widget alapból a telóban, hogy egy bizonyos kontaktot ki tudsz tenni, asszem Motorola widgetek közt találod. Bár egy egész csoportot szerintem nem lehet, de nálam vannak okosabbak is a telóval kapcsolatban :D
  • VO101Tom
    #729
    Sziasztok.
    Én egy újdonsült Defy felhasználó vagyok, új vagyok ezen a fórumon is. Egy kérdésem lenne a telóval kapcsolatban, remélem tudtok segíteni (illetve kérdés, hogy egyáltalán meg lehet-e oldani ezt):
    Van lehetőség arra, hogy olyan widget-et rakjak ki a főoldalra, amiben olyan címlista nyílik meg, ami szűrve van? A legtöbbet használt számokra kevés a hely, viszont ha tudnék olyan Contacts ikont kitenni ami mondjuk csak az egyik cég alkalmazottait, a másik pedig a családot nyitja meg (például a gmailból importált címlista kategóriái alapján), az már teljesen frankó lenne.

    Van erre valami megoldás?
  • stevehufnagel
    #728
    Ez volt a megoldás.Köszi szépen.Megmentetted a faltól a telót.:)
  • Narxis
    #727
    Motorola Software Updater progival tudod csak.
  • salesz82
    #726
    Ok. Akkor ez lehetett a gond. Mert szerintem Divix-es volt a video. A másik meg lehet HD-s, és emiatt szaggatott.
    Hol tudom letölteni a 2.2-es frissítést? Tudtok mondani nekem 1db normális divix-es lejátszót a market-ről, ami ingyenes.

    UI: Még egyszer köszi a segítséget!
  • Bullitt
    #725
    Nem mindegy, milyen videó formátumat szeretnél lejátszani. DivX-es AVI-khoz pl. kell külön lejátszó, market tele van ingyenesekkel. HD-t meg szerintem ne próbálj meg lejátszani, ahhoz nem elég erős azért. :)

    Am valaki tudna küldeni egy leírást iGO vagy Motonav telepítéshez, magyar térképpel? Esetleg egy linket is mellé? :D:D
  • Narxis
    #724
    Annál már van újabb, 2.2, frissítsd, megéri mert jobb lesz, gyorsabb lesz a Defy. :)
  • salesz82
    #723


    Köszi a választ, megpróbálom majd úgy is.
    Azt hiszem az alap 2.1-es android van hozzá, amit a telefonhoz alapban kaptam.
  • Narxis
    #722
    Szia! Milyen android verzió van a telefonon? A rádió problémából arra következtetek, hogy nem a legfrissebb, töltsd le a Motorola Software Updatert, telepítsd és frissítsd a Defy-d szoftverét.
  • salesz82
    #721
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémámmal. Nem vagyok egy telefonguru így lehet, hogy itt találok olyat, aki tud nekem segíteni. Vásároltam egy Motorola defy-t, amit nagyon imádok. Sajnos abba a problémába ütközök, hogy nem játssza le a memóriakártyán lévő video-kat. Ha meg-Edit-álom(Edit-Advanced editing),, akkor elindítja a video-t, igaz szaggatva. Amit a saját kamerájával vettem fel, azt simán elindítja. Már próbáltam több lejátszót letölteni hozzá, de azokkal sem működik. Tegnap csináltam egy gyári beállítások visszaállítását, de így sem mentem sokra. KB 1 hónapos lehet a telefon, és mikor megvettem, akkor kipróbáltam ezt a funkciót, ami működött is. ez azért bosszantó, mert úgy vigyáztam a készülékre mint egy hímes tojásra.
    Ezenkívül van még egy olyan problémája, hogy nem kapcsolja ki a rádio-t.
    Ezt kb akkor csinálja, mikor már halgatom vagy fél órája. Nyomhatok bármit, de csak a kikapcsoló gombra reagál. Ez a kisebbik gondom, de ha erre is tudok mondani nekem valami megoltást, azt megköszönöm!

    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • stevehufnagel
    #720
    Köcce SMV .Kipróbálom.
  • HUNsnoop
    #719
    Motonav progit szedjétek le, akinek IGO kell. Én ugy tudom ez egy igo amit a motorola megvett. Elég lassan talál müholdat, de ha megtalálja onnantol megy rendesen. Erre a GPS problémára egyébkén olvastam vhol h a MAPS update kavar be neki.

  • smv
    #718
    Azzal nincs is baj, tiltottal nálam is. Meg ha megszűnik a mobilnet előfizu utána egy pár napig még jó. De ha huzamosabb ideig nincs mobilnet elöfizu egyaltalan akkor elfelejti h a müholdak ott vannak a fejem felett :) Gondoltam rá h nem-e a netröl tölt le valamit de a wifi nem eleg neki olyankor. Nemtom mi ez. Lehet egyedi. Mind1 annyira igy nem is lenyeges, a fontos h most megy és a cardiotréner szerint tunya vagyok... :D
  • dunga
    #717
    Nekem a próbálkozások óta semmi bajom vele. Tiltott mobil nettel is pár mp alatt csatlakozik több holdhoz.
  • Narxis
    #716
    Láttam egy status bar appot amivel bármit berakhatsz oda, de most nem találom... :S
  • smv
    #715
    Amúgy nem tudjátok, hogy root nélkül megoldható-e valami progival, hogy a power widget ne widget legyen hanem a status bart lehúzva legyen ott (mint a samsungoknál)?
  • morcosqtya
    #714
    Szívesen!
  • csonkaj87
    #713
    Köszi szépen!
  • morcosqtya
    #712
    - Telefonkönyv
    - bal oldali virtuális "beállítások" gomb (négyzetek)
    - more
    - share name cards
    - kiválasztod a névjegyet és zöld pipa
    - done (1 selected)
    - pipát raksz a számhoz, a töbi elől kiveszed
    - send
    - messaging
    - címzett kiválasztása, majd send.
  • csonkaj87
    #711
    Sziasztok!
    Kontaktot hogyan tudok sms-ben küldeni?
  • smv
    #710
    Marmint in pocket detection csak telorol vagyok...
  • smv
    #709
    lehet h azert zar le a kepernyo mert a pockrt detection be van kapcsolva es veletlenul letakarod a fenyerzekelojet. nalam ez volt amikor erthetetlen modon mindig lezart hasznalat kozben.
  • smv
    #708
    Szoval a gps dologra nem vagom h miert de megint elofizettem a mobilnetre es azota megint talal muholdat. tenyleg nem tom miert nem lat mobilnet elofizu nelkul...
  • morcosqtya
    #707
    Újabb észlelt bugok 2.2 alatt (hátha valaki pont ezekre keres megoldást):

    BUG:
    A tálcán lévő idő (6:41) eltért a főképernyőn lévő óra widget által mutatott időtől (10:35) (ez utóbbi volt a megfelelő pontos idő).

    Megoldás: időzónáknál és automatikus frissítésnél újra beállítani a GMT+1-es zónát majd a pontos időt. Azt követően jó. Hiba azóta nem jött elő. Igazi okát nem találtam meg, pillanatnyi szoftverhibának tűnik 2.2-n.


    BUG:
    Indokolatlanul rövid idő alatti teljes lemerülés (pár óra alatt, álló helyzetben, online módban).
    Kétszer fordult elő, egyszer egy Gun Bros v. hasonló című játék felrakása után ami folyamatosan frissített és zabálta az adatforgalmat (??) majd másodszorra tegnap este leraktam, reggelre nem reagált semmire, kikapcs, bekapcs gomb semmit nem csinált.

    Megoldás: rárakni töltőre és kb 15-30% akku feszültségnél már be lehet kapcsolni. Ez vagy aksi hiba vagy valami fölöslegesen túráztatta éjszaka a hálózatot amire a Defy az átlagosnál is rosszabb energiagazdálkodással reagálhat. Célszerű gyakran kilőni a feleslegesen futó app-okat, kikapcsolni a gps-t ha nem kell, éjszakára offline módra rakni, figyelni a térerőre (ha nincs vagy kevés akkor a rádió erőlködik ezzel energiát pazarol). Azt ugye mondanom sem kell, hogy bt-t és wi-fi-t feleslegesen ne hagyjuk bekapcsolva.
    Egyes progik folyamatosan használják az adatforgalmat. Adott esetekbn ezt le kell szabályoznunk vagy tiltanunk.


    BUG:
    Player Pro-nál a fülest rácsatlakoztatva nem ad ki hangot, fejhallgatóval semmit nem hallani pedig a zene megy..
    A fülest kihúzva a hangszórón pedig sugározza a hangot. Úgy tűnik a Defy egyszerűen tiltja a fülesre kimenő jelet, mivel magát a becsatlakoztatást észleli és le is némítja a hangszórókat. Ha kihúzom van hang, ha bedugom a jack-et az aljzatba nincs. Nem csak player pro-nál csinálja, más lejátszónál is (pl. Zimly).

    Megoldás: Nincs. Tüneti kezelésként a reboot marad. Azt követően jó egy darabig. Próbálkoztam mindenfélével (memória tisztítás, task killer, tárolt adatok törlése a app manager-ben stb..) semmi nem vált be.
    Ha az SD kártyára mp3-at másolunk azt követően célszerű újraindítani a telefont, hogy a betöltődő lejátszó indexelni tudja a változásokat és a mappa tartalmát.

    Remélem van akinek segítenek a fentiek (legalább abban, hogy nem érzi egyedül magát a telefonja bugjaival)..
  • Bullitt
    #706
    Ha nem csinálsz vele semmit, automatikusan lezárja magát, asszem alapból 10 másodpercre van állítva. Beállításokban át lehet állítani.
  • stevehufnagel
    #705
    Sziasztok!
    az én szerkezetem azt csinálja,hogy önkényesen lezár.kinyitom,csúszka elhúz,majd elsötétül(lezár).Vagy kinyitás után elindítok valamit,pár mp után megint lezár.ez elég gyakori.Van tippetek,hogy mi a rák ez?2.2.2 van rajta.
    köszi
  • Tigristank
    #704
    Az mitől van, hogy valamiért a képeket tök lassan tölti be? Tegnap még, ha rámentem a galériára, akkor rögtön "bevillant" az összes kép ikonja, most meg először bejön egy fehér ikon, aztán tölti csak be a képeket, de vmelyiket nem is tudja betölteni...
  • [HUN]FaTaL
    #703
    Benne volt a hírben már tegnap is, hogy fake, sajnos.
  • Narxis
    #702
    Rohadék motorola.