2861
  • morcosqtya
    #821
    Újabban hívásfogadásnál automatikusan bekapcsolva indul a kihangosítás. Ez mi a franc????
  • morcosqtya
    #820
    Akkor #818 visszavonva.

    Más: energiagazdálkodással lehet bűvészkedni, de általában inkább egyéb programok keverhetnek be egymásnak. Akadás sajnos előfordul még Defy-nél is, ez sem egy tökéletes gép.
    Amit nem értek pl. hogy egy "Mega Jump" (gyro-t használó kis játék) miért melegíti fel piszkosul a procit (és ezzel a hátlapot) 10 perc után, majd szaggatni kezd és ki is fagy.. stb.
  • tomee92
    #819
    2.2.2-vel kaptam meg a telefont
  • morcosqtya
    #818
    Először is frissítsd az androidot 2.2-re, aztán lehet töltögetni.. :)
  • tomee92
    #817
    Üdv!
    Tegnap kaptam meg a Defy-t!Először feltöltöttem és elkezdtem használni a telefont.Gyönyörűen működött, de ma amikor 10%-ra merült hirtelen annyira belassult a telefon, hogy nem hittem a szememnek.
    Töltőre tettem és kicsit később ismét ránéztem a telefonra.Több mint 10% volt már az akksiban és ismét tűrhető sebességet produkált a telefon.
    Ha az akksiban nagyon kevés van, akkor a telefon magától energiatakarékos módba teszi magát?
  • redbull0304
    #816
    számát...
  • redbull0304
    #815
    Mitől van az, hogy ha hívnak nem írja ki senkinek a számot?
  • hzsolt
    #814
    A GPS lényegében nem fogyaszt ha nem használod. Ha szoktad használni a GPS-t, akkor bekapcsolva hagyhatod, ha nem szoktad használni, akkor nyugodtan kapcsold ki.
  • Narxis
    #813
    My accounts-al menedzselheted a többi accountod mint pl. a Google vagy MotoBlur accod ha jól emlékszem...

    Olyan sok beállítás nem kell bár én rootolnám és feldobnék egy setVsel-t és a magyar fejlesztésű AutoKiller Memory Optimizer-t. Ez nem egy sima taskkiller mielőtt a hozzáértőbbek lehurrognának, csak új értékeket ad meg a rendszernek, hogy mennyi app legyen betöltve, mennyi fusson a háttérben stb. Én érezhető gyorsulást vettem észre a gyári ROM-nál ezzel, de ami leginkább tetszett, hogy az akku tovább bírta egy feltöltéssel. Ha a Motorola nem lenne faszfej és kiadná a Gingerbread-et akkor talán már tényleg el lehetne hagyni az ilyeneket, bár az akku kímélése miatt még akkor is megfontolandó.

    Ha pedig a legtöbbet akarod kihozni a telódból és nem félsz egy kis szoftveres barkácsolástól akkor CyagonenMod 7 ROM-ot teszed fel.
  • [HUN]FaTaL
    #812
    Passz, egyelőre nem rendelkezem androidos telefonnal :)
  • SimaSuna #811
    nem. felesleges. :)

    gmail mindent megjegyez :)
  • redbull0304
    #810
    Köszi! Vannak olyan tanácsok, beállítások a telefonnal kapcsolatban amit tudsz ajánlani, amit érdemes a megvásárlás után beállítani?

    Például nekem még nem világos ez a My accounts funkció ez érdemes beállítani?
  • [HUN]FaTaL
    #809
    Sokat fogyaszt, érdemes kikapcsolni, ha nem kell.
  • redbull0304
    #808
    Köszi a tanácsokat, le is vettem a töltőről, egy éjszakán át töltöttem de akkor elég is lesz... A GPS-t érdemes állandóan bekapcsolni, vagy sokat fogyaszt és hamar lemeríti az aksit?
  • hzsolt
    #807
    Nem szabad kisütni, és nem kell 16 órát tölteni. Ahogy megvetted, úgy használd.

    Annyi tanács van esetleg, hogy érdemes hagyni a telefont lemerülni 20% alá, és csak úgy elkezdeni a töltést. De van aki sokat használja, és minden este töltőre dugja, hogy másnap full aksival induljon.
  • [HUN]FaTaL
    #806
    Ezeket az aksikat már nem kell 16 órát tölteni.
  • SimaSuna #805
    2.2 esetén kb 10perc. és ebben benne van a hozzávalók beszerzése :)
  • Bullitt
    #804
    Lehet nekem se ártana feltenni végre... Mennyire bonyolult művelet egyébként?
  • SimaSuna #803
    éééés 2.3.5 24órája a telón.

    100%ról 60ra esett vissza. ez csúcs! :)
  • Bullitt
    #802
    Nekem is csak azt mondták, hogy töltsem kb. 15 órát, amint hazaértem vele feltettem és rajta volt vagy 20 óráig.

    Egyébként Microsoft akciózik a Motorola ellen.
  • Tigristank
    #801
    Nekem annyit mondtak, hogy töltsem kb. 14-15 órát.
  • redbull0304
    #800
    Sziasztok! A mai naptól Defy tulajdonos vagyok én is! :) Akkumulátort ki kell "sütni"? Vagy hagyjam hogy lemerüljön és kikapcsolt állapotba töltsem egy éjszakán keresztül?
  • Her Laca
    #799
    Urak. Amióta feltettem a magyarosított 2.2 őt azóta két problémába ütköztem. Egyik,hogy a fényerő automatán igencsak halovány, a másik ,hogy a 2.1 el csodálatosan éles fényképeket készítettem,evvel meg nem annyira csodálatosak:) Netán belefutott más is ezekbe? És van e rá megoldás?
    Előre is köszi.
  • SimaSuna #798
    PH!-n is megkérdezted :)

    amúgy 1óra sztem simál elég :)
  • bounty88
    #797
    Üdv! meddig érdemes futtatni a tesztprogit a cpu Vsel változtatása után? 2 óra elég? 5 óra? (természetesen még HD játékokokkal is tesztelnék ezenfelül!)
  • smv
    #796
    Na még nem akarok elhamarkodott következtetéseket levonni de kb az összes akadás megszűnt a telón és tényleg érezhetően gyorsabb lett. A gyári progik egesz faszak, a kikapcs animacio az rohadt jo (tudom h ez android fícsör de eddig nem volt), stb:D További vélemények később
  • Narxis
    #795
    Zsír, látod milyen egyszerű volt, nem tégláztad a telód. :P
  • smv
    #794
    Na felraktam a CM7et:) Játszok vele aztán írok véleményt
  • smv
    #793
    Nah ezen tuljutottam... :D Folyt köv
  • smv
    #792
    Már a rootolásnál megakadok, nem jut tovább a "Getting mount path..." résznél :(
  • SimaSuna #791
    RSD Lite-al igen :)
  • smv
    #790
    Ja még annyit akartam, hogy ha nem tetszene vagy valami gond lenne vele akkor vissza tudom valahogy rakni a gyári romot?
  • smv
    #789
    Igazabol csak tartok töle mert rontottam mar el iPhone -t jailbreak közben (mentségemre legyen szólva, hogy alaplaphibás volt és azért nem pedig elbaszas miatt), és az eleg szarul esett... :D
  • Narxis
    #788
    Igen, 2. ponttól. :)

    Itt a főoldala

    Ha leszeded az RC1v2-t akkor láthatod, hogy majd mit javítanak az RC2-ben. Nagyrészt a kamerát érintik a változások, szerintem amúgy mindenben jobb a CM7 a gyárinál. Gyorsabb, ehhez még mérni se kell, észre fogod venni azonnal. A stabilitás már más kérdés, szerintem az RC-k stabilak, nekem azért volt 1-2 fagyás ami valószínűleg a memóriakártya miatt volt mert a class 6 és annál gyorsabb kártyákat nem szereti. GPS elég faja, fél-1 perc alatt talál műholdat.

    Hibák mindig vannak benne, de az van a gyáriban is, csak míg ezt folyamatosan fejlesztik, javítják, a gyárit kiadták és le se szarják a motorola fejlesztői, pedig van benne bug bőven, sokan a GPS-re panaszkodnak a Google Mas update óta.
  • smv
    #787
    http://androidunderground.info/telefonok/motorola/defy/788-motorola-defy-felkeszueles-a-cyanogenmod-7-cm7-illetve-a-miui-rom-telepitesere-kezdknek

    Jól érzem, hogy ezen a leíráson végighaladva akkor a 2. ponttól kell kezdenem?:)

    A CM7 jó amúgy? Vannak perpill hibák benne? Régen mintha a kamerával vagy a gps-el gond lett volna. Gyorsabb? Stabilabb?
  • smv
    #786
    Valami linket tudsz adni? Miért nem nehéz ha 2.2-n vagyok?
  • SimaSuna #785
    Mobilarénán keress vkit :)
  • Narxis
    #784
    xD

    pedig nem nehéz ha már 2.2-n vagy.
  • smv
    #783
    Van olyan szervíz debrecenben ahol felrakják nekem a cm7-et? Nem merem magamnak csinálni... :)
  • Her Laca
    #782
    Ugyan nem éreztem szükségét a magyarításnak ,de csak nem hagyott nyugodni a kisördög:)
    Ha már van ,és éppen rá is értem akkor kipróbálom gondoltam.
    Nos köszönet joe30 kollgának ,tökéletesen működik,és egyszerű volt megcsinálni .
    Amúgy jó kis telefon ez kb 4 napja hordom melóba ,van por bőven ,de pl semmi karc rajta,pedig a kezem is koszos amikor használom. Hazaérve beteszem csap alá ,lemosom és csillog ,villog.