2861
  • Andy11
    #2861
    :) Nem!Bár az se derül ki a leírásából,hogy a készülék ,melyik részének kellene az ég felé nézni.......mindenesetre hiába próbálkoztam mindenféle módon.
  • [HUN]FaTaL
    #2860
    Ugye nem a szoba közepén próbálkozol?
  • Andy11
    #2859
    Néhány napja külföldön vásárolt Defy 526-os telefonomban nem működik a GPS vevő. Több alkalmazással is próbáltam már de csak néhány másodpercre jelenik meg a bal felső sarokban a GPS logó és egy + jel azután csak folyamatosan keresi a műholdakat de egyet se talál! Valami tipp?
  • Narxis
    #2858
    Aksit vedd ki 10 másodpercre aztán próbáld.
  • amdopteron
    #2857
    Be se kapcsol!
    se kép se hang!:)
    RSD az mutatja hogy csatlakoztatva van a telefon fel is tudok rá telepíteni akármelyik gyári romot de nem kapcsol be!!
  • Narxis
    #2856
    Ez a nem tudja bekapcsolni mit takar? Meg se nyikkan vagy bekapcsol csak elakad mondjuk az android logo-nál?
  • amdopteron
    #2855
    Hello valaki tudna nekem segíteni van egy kis gondom a Defy.mel!
    http://android-forum.hu/viewtopic.php?t=208
    ennek alapján telepítettem a magyarosítást!
    Na már most leszedtem róla mert nem működött a kamera!Most pedig újra telepítettem ,hogy gyári romot.vissza ugyan csak az ottani leírás alapján.De most az RSD látja a készüléket fel is telepít rá kiírja hogy finish de viszont nem tudom bekapcsolni..Valaki nem tudja megmondani ,hogy mi lehet a gond vagy hogy tudnám vissza hozni az élők sorába!:)Már azt se bánom ha angol csak működjön minden!Köszönöm széppen!
  • Aquir
    #2854
  • SimaSuna #2853
    detto csak nekem a menü gomb :D
  • Narxis
    #2852
    lol
  • Aquir
    #2851
    Nekem a négy közül még világít az egyik (keresés) menügomb... nyertem? :))   (alap Defy)
  • Loál János #2850
    Tényleg, a Viszkis! Köszi szépen.
  • Narxis
    #2849
    Ha garanciás akkor ide: Link

    Ha jól tudom whiskeyman ott dolgozik, őt is megkérdezheted.
  • Loál János #2848
    Na, az 570. leejtésre sikerült eltalálni, hogy hol reccsen meg az üveg. A menü gomb alól indult a repedés, és elég csúnya lett. :-|
    Hová vigyem szerintetek? 1 év 8 hónapos a készülék. Vagy jobban járnék otthoni cserével, saját kezűleg?
  • Narxis
    #2847
    Az szép nagy váltás. :)
  • Firerock
    #2846
    Elvileg Hétfőn S4re váltok,nagyon szerettem ezt a telót de mára már használhatatlanul lassú lett.
    Köszi mindenkinek a segítséget!:)
  • Vaxi
    #2845
    Nálam is ez van :D
  • rakozz1
    #2844
    Sziasztok!
    Defy Plus-al kapcsolatban szeretnék kérdezni.
    Az előlap alján lévő 4 db érintős gomb közül kezdenek kiégni a ledek amik a gombokat világítják meg. Ezt lehetne valahogy orvosolni? 1.5 éves a telefon.
    Köszönöm
  • Narxis
    #2843
    Sztem nem, a gyári ROM egy kalap kaki, már sokszor olvastam ilyen hibáról.
  • Tigristank
    #2842
    Marad a factory reset, vagy esetleg ki lehet kerülni valahogy?
  • Tigristank
    #2841
    Megcsináltam. Bootolásnál ugyanúgy nem jut túl az Android feliraton.

    Amikor bejön a recovery mód, ezeket írja ki alul:

    E:Can't open /cache/recovery/command
    E:Can't open /cache/recovery/caller
    ..

    Ez normális?

    Miután megcsinálom a wipe-ot, kiírja alul, hogy Cache wipe complete, de azalatt pedig ez van:
    E:Can't mount CACHE:recovery/log

    Nem tudom mi van. :S
  • Narxis
    #2840
    Gyári recovery-ben kéne csinálni egy wipe cache-t. Én amúgy használnék egy főzött ROM-ot, mondjuk a hivatalos CM 7.2 ha betonstabil kell és gyors rendszer. Ha kellenek a moto appok akkor MS2Ginger-t.

    Gyári recovery a bekapcsoló gomb és a hangerő le gomb egyszerre lenyomásával érhető el kikapcsolt állapotból indulva ha bejön egy android figura felkiáltójellel akkor meg egyszerre kell megnyomni a hangerő le és fel gombot.
  • Tigristank
    #2839
    Hali!

    Kéne 1 kis segítség. 2.2-es Android van a Defy-men. Az utóbbi időkben éreztem, hogy az akksi valamiért akkor is meleg, ha épp nem csinálok semmit, és jóval gyorsabban is merült le a teló, mint általában, valami terhelte a háttérben, csak nem tudom mi, az Android Task Managerből nem derült ki, és az akksi használatánál is a Phone Idle részesedése növekedett meg.
    Ma amikor elindítottam a fényképezőgépet, lefagyott 2-szer is, majd újraindult, gondoltam megnézem a "Camera" szoftverét, kiürítettem a cache-t (ugyanúgy, mint amikor frissítettem 2.2-re). Így megjavult. Majd újraindítottam a telót, azóta viszont nem jön be semmi... csak az android felirat, majd 3-4 perc múlva kikapcsol. Mit lehetne csinálni??
  • Manó313
    #2838
    update
  • Manó313
    #2837
    és amint látom a maj 11-ben csak annyi változás történt, hogy javított az usb-n, tehát nem lesz MTp problem, de itt
  • Manó313
    #2836
    és amint látom a maj 11-ben csak annyi változás történt, hogy javított az usb-n, tehát nem lesz MTp problem, de itt a [URL=Updated USB-Gadget to native for 4.x, fix mtp/ptp/storage/tethering. Removed usb.apk/usbd. If you updated from previous version and usb not work, open terminal and type: "setprop sys.usb.state mass_storage,adb" or go to Settings-Storage-Usb computer connection and choose Mass storage.. This needed only once, after usb will work as should For clean install no need do it.]link (quarx)[/URL]
  • Manó313
    #2835
    ápr.9 óta használom az április 9-it.
    nekem ez nagyon frankó, viszont látom hogy van ma 11-i..
    hát nem tudom, az ápr 9-ei tökjólmegy, nekem ami megy rajta app: dropbox,citibank,dual mount sd,football ap,menetrend 2 is,shazam,top eleven football menegger,uber music,uccw,whatsapp, yt..és persze fb, ami elég jol megy rajta, nem ragad be a háttérbe és nem szívja az akksit.
    Amint látod elég sokminden van rajta nekem, de használok task killert is, így kb. 90-100 mb free ram.
    cm10 sose lesz jó a Döfyre, ezért váltok hamarosan razr-re :)

    mindenesetre ajánlom az ápr.9-it :)
  • Firerock
    #2834
    Valaki próbálta mostanában a CM10-et? Használható már?
  • Firerock
    #2833
    Defy Mini akksija jó a Defy-ba? Csak kipróbálnám hogy azzal jólenne e a telefonom,mert vettem egy olcsó kínait és azzal ugyanazt csinálja mint az elméletileg rossz gyári akksimmal,csak más százalék értéknél ugrik le és "kicsivel"(kb 1,5x) tovább bírja
  • morcosqtya
    #2832
    DoMIUI van fent, tetszik is, bár néha omlósz..
    a baj az, hogy tegnap óta valami leszívja a netet, nem tudok rájönni mi..
    éjfél óta watchdog szerint 27 MB adat jött le (fel meg 2,7 MB ment)
    ami fogyaszthat: TAPTU RSS olvasó, sense clock weather része, más nem tudom.. már mindent leszedtem.
    Miután 500 mb-ot túlléptem a szolgáltatóm lelassította a netet, a widgetek nem tudnak időjárási adatot megjeleníteni, viszont elképzelhető, hogy próbálkoznak és az folyamatosan adatforgalmat generál??

    Tegnap előtt felraktam egy játékot ami 24 órán belül 290 MB forgalmat csinált. Tegnapra töröltem, de az adatszivárgás továbbra is fennáll, igaz kisebb mértékben.
    Csakhogy korábban ilyen nem volt. Minden hónapban kijöttem szerény 300-400 MB adatforgalmamból.
  • k0trapali #2831
    Wajkui nálam rohadt stabil és piszok gyors + nagyon jól testre szabható a megjelenése is!
  • SimaSuna #2830
    Cm7.2-t használtam sokáig az utóbbi időben.
    Megbízható volt. Ha színesebb kell akkor Miui, abból pedig Pikachu vagy Wajk féle.
  • morcosqtya
    #2829
    7.2 Quarx féle? Van jobb / gyorsabb / megbízhatóbb??
  • SimaSuna #2828
    CM 7.2-t ajánlom vagy MIUI-ból a GB-t.
  • morcosqtya
    #2827
    Szó esett róla, hogy a JB már sok a defy-nek.
    Melyik NEM JellyBean alapú romot ajánljátok, mely
    1. rohadt gyors
    2. piszkosul stabil és megbízható, nem crashel, stb

    valamely CM vagy MIUI irányba menjek?
    ICS még optimális a defynek.. CM7.2? 7.1 stable? Melyik?
    White Rabbit?
    Vagy valami régebbi MIUI?
  • silenthill1
    #2826
    Sziasztok!

    Nemrég baleset érte a Defym, betört az üvege. Rendeltem előlapot érintőpanellel, mikor megérkezett szépen szétszedtem a telefont, átraktam a hangszórót és a gumitömítéseket. Az egyetlen bökkenő, hogy az üveg "púposodik", folyamatosan elválik a peremtől, és így bemegy a por a kijelző és az üveg közé. Minden csavart meghúztam rendesen, nem tudom mi lehet a probléma.

    Előre is köszi a segítséget
  • SimaSuna #2825
    jah. sima i9070re van orosz JB..ami jól megy. De mivel az enyém NFC-s és P-s verziószámot kapott így nem lehet...
  • Narxis
    #2824
    Most olvastam mobilaréna S Advance topikban, hogy nincs JB ROM és rootolni se tudod mert a tied NFC-s? :O
  • k0trapali #2823
    Valaki segítsen!

    Olyan ideges vagyok már, hogy mindjárt kib*szom az ablakon a telefont!
    Felraktam valami cm9 alapú romot , de nincs semmi google alkalmazás benne! Fel akartam rakni a gapps-ot recoveryből, de a recovery nem jön be csak az a gyári lófing! Hogy a picsába tudom újra életrekelteni ezt a trágyát? Nekem már komolyan jó lenne a sima gyári stock rom is full hivatalos forrásból, de a motorola frissítő meg nem működik win8 alatt! utálom az androidot rájöttem.
  • Narxis
    #2822
    Bizonyos routereket nem szeret a Defy. Próbálkozni kell a router beállításainál, pl. b/g módba állítani b/g/n helyett. Nem mindenkinél sikerül megoldani, én is ezzel szenvedtem sokáig.