110
Poszt-apokaliptikus környezetben játszódó FPS CryEngine2 motorral
  • Solid Snake
    #110
    Még van idő, bőven a megjelenésig
  • Terawatt
    #109
    Még ha el is készül akkor is valszeg már elavult lesz szép cryengine ide vagy oda. Elég gyorsan változnak az utóbbi években a trendek .
  • grebber
    #108
    Honlapon néha vannak szösszenetek ,de szerintem halott az ügy nagyon.Pedig egész jók a képek.
  • Terawatt
    #107
    Eléggé úgy tűnik.

    Szerk.: irónikusan az ASAP fejlesztette
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2014.10.13. 23:38:57
  • grebber
    #106
    Lassan 2015 van egy érzésem hogy soha nem jelenik meg ez se :(
  • szabii98
    #105
    mire kiadják már nem lesz aktuális a 2028 cím
  • grebber
    #104
    Pre-alpha Trailer!
  • kifli
    #103
    gondolom tervbe volt, hamár azt mondták, hogy multiplatformra terveznek, ce2 nem multiplatform motor...
  • grebber
    #102
    Áttértek CE3-ra!!
  • kifli
    #101
    ez a volt rendőr segíti, engem nem győz meg, a níd for szpídbe is igazi versenyzők segítenek, mégis messze áll a valóságtól :D
  • MR ME
    #100
    miért most akkor mikor lesz? csak h hogy készűljek
  • kifli
    #99
    nemígy működik a dolog :D

    ce2-nek sokkal nagyobb a hw igénye, mint a ce3-nak. Úgyhogy vagy nagyon ronda lesz a konzolokon, vagy ce3-ba csinálják inkább...
  • grebber
    #98
    Nem olvasol újságot az a bajod.Már valaki átszakértette azt a maya naptárat és nem 2012-ben lesz a vége!Erről ennyit!

    Ezeken az ókori építményeken jókat tudok visítani.Fejtegetik a nagyobbnál nagyobb fejesek vajon mi célból épült.Arra nem is gondoltak hogy csak úgy heccből.
    Stonhenge is sima szalonnasütő táborhely volt szerintem.

    Majd vége lesz a földnek ha az idegenek úgy akarják!
  • MR ME
    #97
    kár h 2012ben világvége, pedig biztos jó game lett volna :(
  • grebber
    #96
    Nem vagyok a fejlesztő gárdában így nem tudhatom.Lehet szarrá módosítják az engine-t.
  • RYO21
    #95
    Egyébként a Cryengine 2 nem kompatibilis a konzolokkal. Akkor hogy akarják kiadni azokra is?
  • grebber
    #94
    Hát ha akkor még mindig ps3 meg xbox 360 lesz nemigen lesz elavult, már ha valóban olyan lesz mint a lentebb linkelt képeken!
  • Muttley
    #93
    hát lehet, h 2014-re a cryengine2 egy hangyányit már elavult lesz, de
    rajtuk a világ szeme :D
  • grebber
    #92
    Remélem azért el fog készülni,de már csak 2 okból is.
    Megnézni mit tudtak ennyi idő alatt kihozni a Cryengine 2-ből, másrészt pedig hogy a végére abból a 80 órányi fps-ből hány órácska fog maradni.
  • Muttley
    #91
    áhá :)
    szóóóóóval, 2014-ben még lesz X360..
  • karajjj
    #90
    addigra még én egyedül is befejezném :D
  • Solid Snake
    #89
    #35
  • grebber
    #88
    "Három platformra készül (PC, PS3 és Xbox360), megjelenésnek 2014-et lőtték be, 5-en dolgoznak rajta. A fejlesztők célja egy stabil fejlesztőcsapat felállítása, mely minimum 30 főből áll, amivel hozzákezdhetnek a project végleges fázisának megalkotásához. A játék leadere egy trainfender nevű úriember, saját bevallása szerint minimum 80 órás játékidővel rendelkező produktumot szeretne kiadni kezei közül. Érdekességképp a fejlesztőket grafikusok és programozók mellett egy volt rendőr és az ő fegyvergyűjteménye is segíti (hangok, animációk és persze hitelesség terén is). A Kalasnyikov pedig 2028-ban is alap lesz majd."

    Hát ha valóban elkészül az nem ma lesz 2014 lol.
  • Sidewinder
    #87
    Itt van,ahogy az ex-Szpecnaznaz bal kézzel húzza fel az AK-t: a weaponology sorozat 1ik részében van. Emberünk 17 éve az USA-ban él,méghozzá Szpecnaz múltjából:


  • Landor
    #86
    büfézgetünk
  • Vogel
    #85
    Egyébként a játék érdekes, de aki a fegyveres harcot készítette sose látott fegyvert elsütni, vagy esetleg saját maga lőni. Fegyverropogás borzalmas, a gránát robbanásán felröhögtem (akkorát fénylik nappal, bár lehet vmi plazma gránát 2028ból:D). A katonákba tárnyi lőszer kell. Van mit fejleszteni. Remélem lesz hozzá realistic mod, mint STALKERhez és akkor nyerő nálam :) Hajrá
  • Vogel
    #84
    Jelenleg amit oktatnak AK63-ra a 86. Bercsényi KMZ-nél (és a Ludovika Zászlóaljnál):
    Bal kézzel való töltőfogás kivitelezése: Ugye most álló testhelyzetről beszélünk, max gördülőjárás. A fegyver lőkészen vállgödörben, két (!) szemmel célzol. Hopp! Kifogy. Nem veszed le a fegyvert mint ami a videón van (mert nem veszed észre a terep változásait)! Szépen marad a célra tartás, bal kézzel üres tárat kivesz-eldob, új tárat behelyez és a fegyveren átnyúlva felülről töltőfogást végez úgy, hogy a mutatóujj ér a felhúzókarhoz (a többi ujj utána sorakozik). Egy határozott mozdulattal, nem visszakísérve elvégzi a töltőfogást.
  • Solt
    #83
    Ja-ja... ígéretesek tűnik, jó lenne, ha meg is jelenne záros határidőn belül, nem úgy mint az átlag orosz fejlesztések... :)
  • Muttley
    #82
    nem hogy gyorsan nem menne, látványra olyan hatása lenne, mint egy szorulásos öregúrnak. :) anno próbálkoztak vele csak fizikai akadályai voltak
    a fegyverfelhúzáshoz pláne a mai high-tech gépkarabélyoknál lendület kell és nem izom erő.
    A G36-okat pl. bárhogy felhúzhatod, mert a kar két oldalra rugó ellenében hajlik.
    Ennek ellenére (száj-VanDamme-unk lassan könyvet adhat ki a hsz-ekből :) ha arra kerülne a sor, nekem nem kellene semmilyen más fegyver csak egy AK-47 ACOG-gal. Pontos, gyors, igénytelen és baromira megbízható (mellé még egy Dragunov és egy GLOCK és kész :)

    de mind1 :)
    én spec baromira örülnék, ha 1) lenne a játékból valami 1-2 éven belül 2) megütné a Stalker Complete 2009 színvonalát
  • Prince23
    #81
    A videó Pre-Alpha. ez biztos változni fog. Tárazás :P
  • Solt
    #80
    Nem tudom "hősünk" miféle, kiféle, de tény, hogy viszonylag kevés átlagember állna neki így tárazni! :D

    Én is kurva makacs vagyok, de amíg a tiszteletet megadjuk egymásnak, addig nem lehet gond! :)
  • Svenhassel
    #79
    Ennél csak az a gond, hogy ha megfigyeled olyan kéztartásban nem tudsz nagy erőt kifejteni. Egyébként, mint írtam kivitelezhető, de ha a játék szempontjából nézzük már nem ez a helyzet. Egy poszt-apokaliptikus világban, egy valószínűleg minimális katonai múlttal rendelkező ember, egy akár 50 éves fegyverrel szinte biztos, hogy nem így fog tárazni :)
    A "jó nem sülhet ki"-t főleg azért írtam mert nagyon makacs vagyok :D
  • Solt
    #78
    Figyu! Tudod, hogy mit akarsz sejtetni? Azt, hogy az eltérő rugóerő miatt nem kivitelezhető ez a technika! Komolyan gondolod, hogy egy férfi ember ne tudna felhúzni bal kézzel egy AK-t? Mellesleg nem azt írtam, hogy a rugóerő nem számít, hanem azt, hogy ezen a szinten nem számít... ergo a balkezes felhúzás szempontjából nincs akkora különbség az AK változatok közt, hogy ezt a technikát kivitelezhetetlenné tegye...

    Már miért ne sülhetne ki ebből jó? Lehet, hogy csak félreértjük egymást... beszéddel ez tisztázható! :)
  • Solt
    #77
    Sejtettem! :))

    Max annyi a különbség a videóhoz képest, hogy nem menne ennyire gyorsan... de az alapművelethez képest akkor is gyorsabb térdelve, vagy állva! :) A játék videón a rambónk meg ugye állva osztja az "ólmot"! :)

    A valós környezet nyilván szituáció függő, ami lehet ezer féle... csak gondolj bele egy gyors visszavonulásba...

    Nekünk sem engedték, hogy a tár a kezünkben legyen, de az előbb rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy mindkét kéz a fegyveren, majd tárcsere. Ez a balkezes módszer gyorsabb...

    Egyébként nekünk azt sem engedték, hogy felhúzás után a zárkeretet visszakísérjük... el kellett engedni. "Csattanjon!!" :)) Mondjuk nekünk behajtható válltámaszos AMD volt... :))
  • Svenhassel
    #76
    Te sem egy "mérnök" ember vagy az biztos :) Nem számít a rugó-erő? Akkor mi számít? De mindegy ne folytassuk ebből jó nem sülhet ki...
  • Solt
    #75
    Ne csináljuk ezt! :) Komolyan gondolod, hogy számít valamit ezen a szinten a rugóerő?

    Nagyon sok AK változat van, tudom jól, de ez irreleváns a tárcsere szempontjából. A játék videójából indultunk ki, és az azon látható tárcseréből. Hoztam analógiát... az egy dolog, hogy nem pont ugyanaz a típus, de a lényeg ugyanaz egy jobbkezesnek, vagyis, hogy van olyan technika amit használva bal kézzel kell felhúzni. A kaliber illetve a rugóerő ebből a szempontból totálisan irreleváns...
  • Muttley
    #74
    Miért? :) - tényleg erős a rugó, nem úgy mint a linkelt videókon; elfordítás nélkül nem tudsz akkora erőt kifejteni
    Kezdem úgy érezni.. - Szolnok ;) elengedtem csak nehéz vóóót szó nélkül hagyni, amikor sarlatánok osztják az észt :) amúgy városi harcban is több, mint valószínű h fekszel, hacsak nem gyors előrenyomulásról van szó és eközben komoly biztosítás is van
    Indulj ki onnan.. - nagy veszélye a dolognak, hogy a recoil és a kezed ellenállása kicsap(HAT)ja a tárat helyéről lövés közben és.. nekünk tiltották :)
  • Svenhassel
    #73
    Egyébként nagyon sok mindentől függ, hogy mekkora erő kell a felhúzáshoz. Elsősorban a rugó, aztán milyenek az illesztések(tűrések), kenőanyag, szennyeződés(tehát mennyire van karbantartva). Szóval egy poszt-apokaliptikus világban, ahol netán még cserélve is van benne alkatrész stb. nem túl valószínű, hogy így táraz valaki. Egyébként nem írtam, hogy kivitelezhetetlen, mert jómagam még nem próbáltam, de az, hogy egy bizonyos fegyverrel fegyverrel meg lehet csinálni (gondolok, most arra, hogy ezek nem mezei AK-k) nem jelenti azt, hogy mindegyikkel meglehet.
  • Svenhassel
    #72
    Ott a link. Ez egy kínai gyártmány MAK-90, igaz AK-47-re épül de nem az. Sőt még az sem biztos, hogy 7.62-es mert ha jól tévedek gyártják 5.56-os, illetve 5.45-ös lőszerhez is. Hidd el nagyon sok AK-47 másolat/változat van és különbség is van közöttük. És most nem a kinézetre gondolok.
  • Solt
    #71
    Hanem mi? :D M16? :D Ott van a linkeden, hogy az AK47 alapján... ráadásul ez is 7.62-s...

    Maradjunk annyiban, hogy a hagyományos fatusás ak-47-l is meg lehet ezt csinálni... ;) Kizártnak tartom, hogy a rugóerő mássága miatt ez kivitelezhetetlen lenne!