37
  • BADAL
    #37
    Aki elittéli a Wikileaks kiszivárogtatását, az csak szimplán önző.
    Azok mindig valami elmebeteg nárcisztikus világot akarnak és folyton cirkuszolnak, de csak azért mert nekik most jó!
  • morden
    #36
    Amik meg kiderült a wiki dokumentumaiból , azok összehasonlíthatatlanul (bazz de hosszú :D ) nagyobb kárt okoztak mint néhány 100 hacker pár banknak a wiki melletti szimpáta kapcsán... És azt mindenki fizeti keményen (szó szerint, nézed meg putyin olaját) ezt meg ugye nem fizeti mindenki...
  • sasamadár
    #35
    Ezek az akciók rohadt sok anyagi kárt okoznak, amit persze mi fogunk megfizetni. Értelmük és hatásuk meg semmi.
  • Merces
    #34
    ..na látod ezért nem lesz a magyar vasutasnak , utcaseprőnek rendes fizuja és ezért nem fogja megvenni az árudat, szolgáltatásodat , és ettöl zsirosodik tovább az a bizonyos réteg, mert kellemetlenséget már nem vagy hajlandó eltűrni még ha netán egyet is értesz embertársaid követeléseivel...........(bmg. de csöpögős duma, de sajna igy van...)
  • Mardel
    #33
    Ez is olyan, ha már van program a létező problémára akkor minek írjunk másikat, ha egyébként semmi gond nincs vele?
    És nem kattintgatott percenként, hanem ircből megkapta a progi a beállításokat és tette a dolgát, onnantól kezdve letette a tálcára és hátradőlt és figyelte a műsort.
    Egyébként ez DDoS volt, amihez több ember kell, igaz pár ember is megcsinálhatta volna több száz gépes botnettel. Mondjuk most is voltak páran akik a botnetjüket is használták.
  • laca103
    #32
    Nem tartom mestermunkának, letölteni egy programot, és kattintgatni 80-at egy percen belül... Mestermunka a program megírása, vagy Te magad és legfeljebb néhány barátod segítségével feltörni, vagy leblokkolni az oldalt megkeresvén az exploitokat és az egyebeket... nem összeverbúválni 800-900 embert és utána játszani a hőst....
  • BenceYCE
    #31


    Nálunk is volt a közelmúltban "az állam megdöntésére irányuló kísérlet".
    Kicsit összefoglalva ez maffia, emészthetőbb formában tálalva, hogy ne akadjon fent a többség torkán a falat, ezzel párhuzamosan elhomályosítják a többség szemét.
  • remark #30
  • RiSeForMuSiC
    #29
    A hatékony érdekvédelem mindig "bűncselekmény". Amerikában be lehet tiltani az olyan sztrájkokat, amelyek "súlyos fennakadást" okoznának (azaz lenne valami kényszerítő erejük). A mai 'jogállami' hozzáállás szerint: terjessz be petíciót a képviselődnek, lobbizzál (jah, mezei állampolgárnak van párszáz milliója lobbizásra, meg szenátorok utólagos megajándékozására), vonulgass körbe táblákkal (miközben a hatalmon levők röhögnek a markukba: veszély nincs, a következő választáson elég kiállni néhány hazafias szólammal, közhely pufogtatással, és a birka többség úgyis megválasztja őket). Na de amikor hatékonyabb eszközhöz nyúlsz... az már bűncselekmény.
  • remark #28
    A Shell már évtizedekkel ezelőtt is komplett afrikai falvak kiirtását pénzelte. Persze ilyeneket nem mond be a "8 órás híradó".

    A Wikileaks valszeg arra jó, hogy azokhoz is eljusson valami hír, akik csak a hivatalos forrásoknak hisznek. Na most ezek kaptak maguknak egy kis hivatalos anyagot, aminek most ők is hihetnek.

    És ezek az emberek most ugyanúgy nem látják azt, ami "nemhivatalos" oldalon maradt ezek után is, mint ahogy azt eddig sem látták. Én ezt mondom, hogy ez a baj. Aki nem lát az orránál tovább, az akkor sem lát az orránál tovább, ha részletesen elmeséled neki, hogy mi van az orránál tovább. A világot önállóan megismerni képes emberekre lenne szükség. Ilyeneket meg nem tud a Wikileaks kitermelni. Bár...

    Bár olyan hatása talán van a dolgoknak, hogy az most a saját lábára áll végre aki eddig a többség (lásd. Molnibalage) véleményéhez igazodott akkor is, ha neki személy szerint teljesen más volt a véleménye a világ dolgairól. Én maximum ennyi pozitívumot látok a Wikileaks-ben.

    De az enyhe bátorításon kívül mást nem ad a Wikileaks. Sőt, aki eddig se tudta hogy merre van az előre, annak most a Wikileaks-re hivatkozva megint el lehet adni egy halom hülyeséget, pl. hogy a világ fennmaradásához és biztonságához és blablabla szükség van pl. az internetsemlegesség megszüntetésére.
  • Mardel
    #27
    Azért ez a Shelles dolog a hülyeség kora c. dok. filmből leszűrhető. Ott kitérnek dolgokra persze nem részletekre. De ha 40 éve nincs változás akkor vehetjük mennyire is épültek be.
  • FoodLFG
    #26
    Haha! Ez jó. thx
  • morden
    #25
    Molinbalage, te melyik vagy ezek közül ? Akik utálják a Wikileakset
    Én a "
    1. Aki eddig is mindenről tudott
    Leginkább ünneprontók azok az embertársaink, akik flegma arccal nyilatkoztatják ki, hogy a dokumentumok nem tartalmaztak semmi újat, ezekkel minden újságolvasó ember eddig is tisztában volt.Tőlük mindenképpen próbáljuk megtudni, hogy eddig milyen újságokban tanulmányozták az olyan finomságokat, mint például hogy a Shell milyen durva mértékben szivárgott be a nigériai államba, és fizessünk elő mi is ezekre a lapokra." :DDD
  • morden
    #24
    Úgy látom készülnek az újabb Assangek, 15 évesen a srácnak pontos véleménye van a világról és tesz is azért, hogy úgy legyen ahogy szeretné és nem is olyan buta abban amit csinál, sok-sok felnőtt is példát vehetne róla!!!
  • mocs4k
    #23
    "Lényegében a diplomácia blikk szintű infói kerültek ki."

    Azért vannak elég durvák. Nekünk pl. olvasd már el a 09STATE62393-at!!!

    Credit card account numbers? Ezek mindent akarnak tudni vaze. Ez már biztos nem normális. Azért van egy határ. Nagyon nem illik már ez bele a szép új világ képébe, amivel próbálnak minket beetetni.
    Meg mostmár van bizonyíték rá, amit eddig is tudott minden értelmes gondolkodó ember: hogy mit csinál usa irakban meg afganisztánban. Mi az, hogy a helikopternek nem lehet megadni magad? Rendesek, hallod.

    Azért tanulság is van: ha nyílvánosan akarod szivatni az US kormányt, ne kezdj svéd nőkkel... Julian megtanulta az biztos :(
  • cateran
    #22
    Epid fail hasonlat....1reszt a PayPal nem alapveto dolog (kivalthato ezer mas szolgaltatoval) Masreszt ugyan mifele torvenytelensegeket kovettek el a aram es vizszolgaltatok?
  • remark #21
    Adnál egy példát arra, hogy te mit tartasz egetrengető dolognak? (Nincs kedvem órákig olvasgatni az anyagokat, hogy találjak egy jó példát magam.)
  • sanyicks
    #20
    "Semmiféle egetrengető dolog nem volt az iratokban. Legalábbis amit eddig kihoztak. Lényegében a diplomácia blikk szintű infói kerültek ki."

    Akkor kicsit nézzél utána az rtl-en kívül is... blikk infokból nem csuknak le politikust
  • remark #19
    "Lényegében a diplomácia blikk szintű infói kerültek ki."

    Én is ezt mondtam a múltkor, de akkor meg én voltam a hülye. Látom azért lassan neked is leesik a húszfillér. (Tudom hogy nem esik le, csak viccelődöm. )
  • remark #18
    Igazad van, aki a vizet szolgáltatja az MINDENT megtehet a világon, hisz víz nélkül nincs élet, így ők a világ urai.
  • remark #17
    "Hol vannak ilyenkor az újságirók?"

    Milyen újságírók? Egy kihalt fajról beszélsz. Bérfirkászok azok még vannak.
  • remark #16
    Nem ez az első eset hogy zárolnak. Nem tudom pontosan ki volt a másik akiről hallottam (jó lenne néha jegyzetelni), de zsidókkal volt kapcsolatos az ügy. Értsd: valami zsidó szervezetnek nem tetszett amit X.Y. csinált, és a PayPal zárolta a számláját. Pénz nélkül nem sokáig folytathatta a tevékenységét. Probléma megoldva.
  • remark #15
    Kína és az USA egy csónakban eveznek. Ha valaha lesz balhé közöttük, az egy szép nagy műbalhé lesz, csak hogy legyen egy épp aktuális mumus akire mutogatva a tanító néni a sarokba küldheti a rossz kisfiúkat és kislányokat. Ennyi.
  • Molnibalage
    #14
    Nem. Semmiféle egetrengető dolog nem volt az iratokban. Legalábbis amit eddig kihoztak. Lényegében a diplomácia blikk szintű infói kerültek ki. Ennyi. Semmi államtitok, vagy összeesküvés elmélet...

    Egyedüli hírétéke annak volt, hogy Észak-Koreaával Kína töke is tele van. Ennyi.


    Az USA mindent megtehet duma is egy nagy lózung. Miért? Kína mindent megtehet? Kb. 60 éve otta esz a fasz őket Tibetben. Neki mindent szabad...?
  • Molnibalage
    #13
    Akkor majd én is blokkolok egy szolgáltatást, amire éppen monjuk sok embernek szükséges lenne. Mit szólsz a villanyhoz vagy vízhez? Szerintem nem jár pár embernek. Ha szerinte nem jár Paypal, akkor szerintem neki nem jár áram. Vagy max. vezesse, a testén keresztül...
  • sanyicks
    #12
    tessék
    Érdemes egyébként a kurucot a wikileaks témában is olvasni, mert nem csak a kiemelt ellen wikileaks hisztikeltő dolgokat emelik ki, meg azt hogy csak az amcsikra mennek, hanem pl a leaks által lebukott NEM amerikai korrupt politikusok ügyeit (horvát, kenya, libanon) is.
  • sanyicks
    #11
    Miért múltkor valamelyik elintézte a dologt annyival, hogy elítéli a leakset, de az amcsik kémtevékenységét magyarországon azt nem kommentálta, pedig azt kéne elítélni...
  • MacropusRufus
    #10
    hát akkor itt egy kis adalék, hogy milyen okos emberek irányítják a MI országunkat is:
    Kövér és a Wikileaks

    talán picit off a téma az aktiál poltika miatt, de még is kapcsolódik a cikkhez. Amíg ilyen arcok kerálhetnek hatalomba addíg nem kell mást várni ettől a világtól.
  • Evil Merodak
    #9
    IMMA CHARGIN MAH LAZER
  • FoodLFG
    #8
    riszpekt!
  • Thaison
    #7
    Én támogatom őket, jól csinálták. A nyilvánosságra került iratok titeket nem zavarnak? Amerika mindent megtehet? Nem is értem hogy egyes országok akik az iratokban szerepeltek és akiket lehúztak meg cikiztek ezek után mért nem háborodnak fel? Vicc az egész. Várom már hogy Kína mikor csap oda egy kicsit Amerikának hogy tudják hol a helyük...!
  • sanyicks
    #6
    nemkell füles, benyomod a loicba az irc szobát ahonnan automatikusan távvezérlődik... már ha éppen tudsz kapcsolódni erre a szobára, ha nem akkor manuálisan kell chargingolni mah lazert.

    bár nekem napok óta faszkodik, úgyhogy leszarom... írjanak normális programot ha kell ember...
  • MacropusRufus
    #5
    szerintem nem kellene. Neki is lehet önálló véleménye. Bár könnyű úgy nagyfiúnak lenni, hogy rajta kívűl még van legalább 1000 arc aki akkor ugyan azt csinálta mint ők, gy.k. 1:1000 esélye, hogy elkapják.
    Viszont az is tény, hogy a PayPal magánszorgalomból blokkolta a Wiki számláját. Nem volt felkérés erre.
    Továbbá: milyen dolog az, hogy azt kezdik ki aki leírta és nem azt aki kihozta???? Hol vannak ilyenkor az újságirók? Hiszen ez a sztori holnap őket is keményen érintheti, hiszen itt pont arról van szó, hogy mivel nem akarom megtalálni (v. nem tudom) a kiszivárogtatót ezért azt csinálom ki aki leírta.
    Szabad sajtó?!
    Ugyan már.
    Ebben a ténynek a tükrében viszont teljesen érthető, hogy támadják a rendszereket. Mondjuk már várom, hogy egy jól összehangolt akció keretében több tízezer gép lekapcsolja a Pentagont a netről. Lenne már beszarás.

    Jelen helyzetben úgy néz ki a dolog, hogy szólásszabadság és demokrácia csak és kizárólag addíg van míg a nagyon ezt akarják.
    Gy.k. soha nem is volt és nem is lesz szabadsága az embernek.

    Hogyan lehetséges az, hogy bűntetlenűl kijelentheti egy ország vezető embere, hogy ezt a Julies-t le kell lőni? A' la Kanada. Ezt az embert meg - ehhez a kijelentéshez képest semmiért - ki akarják végezni az USA-ban.
    De tovább megyek: hol is volt ez a tartalom megjelentetve? USA területén? Nem? Akkor meg mi a fasz köze van a jenkiknek ahhoz, hogy egy xy országban működő szerver, milyen tartalmakat tárol? Tudommal volt(van) nekünk egy kurucinfonk. Azt próbálták eltakarítani, de a jenkik azt mondták, hogy szólásszabadság van. Ezzel le volt koptatva a magyar fél. Érdekesség képen megjegyzem: egy amerikai állampolgár közbenjárásával lett átmenetileg megszüntetve az oldal, ui. ott már macerás ilyenre azt mondani, hogy nem. A következő percben az állam már a per elött áll. Szóval kifelé mindent meg lehet tenni. Ennyit a nagy demokráciákról, meg a védelmezőiről.

    Matrix has you. :(
  • immovable
    #4
  • opeca
    #3
    Mert? Inkább a PayPalnak kéne egy kurva nagy füles, hogy bemondásokra számlákat zárol.

    Az Amazont nehéz lesz kiütni mert ott már a tervezésnél számba vették a hirtelen megugró forgalmat az oldal mivoltából következően.

    Persze nem lehetetlen, lehet én is majd csatlakozom oszt jöjjön valaki fülest adni:)
  • Molnibalage
    #2
    Faszfejek. A 15 éves kis fasz netjét kihúznám egy évre, hadd tanuljon.
  • Grr1234
    #1
    Egy jó nagy fülest a fülei közé.