344
Forza Motorsport 4
  • High end PC #144
    Az előrendelői plusz kocsik később is hozzáférhetőek lesznek majd valahogy? Mert ha nem, lehet nyomok egy Collector pre-ordert. Hol a legolcsóbb?
  • Macccy
    #143
    És hogy a Témához (!) is hozzátegyek, akit érint örülhet, szóltak nekem a konzolvilágtól, hogy pénteken kiküldik az előrendelt darabokat. Valószínűleg a többi shop is így tesz, szóval ha valaki emiatt forgolódna, ne tegye! Szép estét!
  • Macccy
    #142
    Hé! Honnan tudod, hogy ő egy olcsójános, DrágaPéter? Ismered? Egyik játéknak sincs jobban köze a valódi autókhoz, az én verdám is benne volt a 3 -ban, naés? Nincs sok köze, ahogy egy RBR -nek és a Shiftnek sincs sok köze, stb stb ...
    És a Shiftet, ebben a stílusban tényleg hanyagold ebben a topicban!


    Jah, van itt még valami:
    "az az 50 van több mint 150 is ráadásul mikor csinálták a shift 2-t elmondták, hogy nincs is ennél többre szükség, ennél több kocsi a gt5 garázsban sincs az átlag usernek"
    Ez komoly? És még Stigi ül fel a marketing vakításnak? Hány éves vagy királyfi? Ilyet én is tudok mondani, hogy "dehát én azt hittem 200 sort elég írni ZH-ra, úgyse olvassa el a prof" ... mégis bebuktatnak érte ... "nincs többre szükség" hát ez jó volt ...
  • DellPeter
    #141
    höhö, olcsójános mert azt hiszed a forza nem egy szórakozásra szánt gyerekjáték, csak mert a kamu marketing vakításban holmi szimként mutatják be, elárulom h kamu szim gyerekeknek, szinte csak jobbak vannak nála,muhaha, az én kocsim benne volt a harmadik részben, tudod mi köze volt hozzá a játéknak? annyi h kívülről hasonlított rá, oszt itt véget is ért a hasonlóság öcccsém.
  • stigi80
    #140
    Mert hogy a realitáshoz sok köze nincs az tuti.
  • stigi80
    #139
    Bátya te rossz helyen vagy húzzál innen a szaros árkád hányadék Siftedel.
  • a.carkey
    #138
    Köszi.

    A magyar nyelvű demo zavart meg, ahol 11-et írtak.
  • crazyman33
    #137
    Most komolyan erre van szükség/igény egy Forza 4 topikban? Nem pusztán neked szól, hanem mindenkinek aki elviszi a "Kinek nagyobb a farka" írányába a beszélgetést.

    Inkább nyomjátok a demót és gyertek versenyezni a Zondával.
    Köridő futam
  • crazyman33
    #136
    USA Okt 11.
    Európa Okt 14.

    ez a hivatalos megjelenési dátum. Itthon is mindenhol 14.-én 00:00-tól árulhatják.
  • a.carkey
    #135
    A demoban okt. 11-et írnak az elérhetőségre, a boltoknál itthon okt. 13-at. Mi most a valós?
  • #134
    Szerintem jól müködik, de eléggé fárasztó tud lenni.
    De jól követi a kéz mozgását.
  • Macccy
    #133
    kipróbáltad? kíváncsi vagyok milyen lett, elvégre eléggé újdonság, főleg egy szimulátornál
  • #132
    Egész jó lett a Kinect-es irányítás. Bár sosem rajongtam az autóversenyekért, így elég jó móka :)
  • DellPeter
    #131
    de hogy ne a levegőbe beszéljek:
    példának itt vannak a forza3 konvert ferrárik a shiftben
    599gto
    458italia
    és még tucatjával vannak,és konvertálják őket folyamatosan,u.h.erről ennyit
  • DellPeter
    #130
    ja persze. az az 50 van több mint 150 is ráadásul mikor csinálták a shift 2-t elmondták, hogy nincs is ennél többre szükség, ennél több kocsi a gt5 garázsban sincs az átlag usernek

    ehelyett a vezetési élményre mentek rá apróbb belső nézetbeli elemekkel-effektekkel és milyen kurvára igazuk volt,én még a gt5ben se láttam olyan vezetési élmény visszaadást mint a shift2ben

    az meg már részedről igazi irónia, hogy a shiftbe a profi autómodderek a kocsimodelleket épp a forza 3-ból szokták előszeretettel átkonvertálni a minőségi kocsi modokat, úgyhogy, szerintem a kocsi és a kidolgozottsága téma innentől kb ki is fújt
  • Totti5
    #129
    Vagy még több. Mint írtam 1 modellnek több változata van, magyarán több féle butított verzió kerülhet a pályára, hogy a 60 fps meglegyen. Visszajátszásban nyilván már a jó van, mert az 30 fps.
  • High end PC #128
    Legalább te érted.
  • DarkSector
    #127
    Mégsem észrevehető a verseny alatt.
  • High end PC #126
    Nem, csak te nem látsz. Köztudott, hogy a menüben a játék közbeni polygonszám a több, mint a kétszerese, ahogy az élsimítás is. De te még mindig nem érted, nem baj.
  • Totti5
    #125
    Forzát nem játszom hátsó nézetből sosem:) Értem mit mondasz, de verseny közben ez engem igazán nem tud érdekelni. Amúgy ennek nincs köze a hardwerhez, max ahhoz hogy ultraHd ezek a nagyon apró részletek kijönnek neked közel ülve a tévéhez/monitorhoz. Normál távból a tévén ezt nem látod meg, max csak ha sasszem valaki:)
  • DarkSector
    #124
    Érdekes hogy van egy hátsó lámpa amin lovagolsz melette meg a kocsi többi része hányadék a nfs-ben annak ellenére hogy itt 500 kocsi van míg a nfs-ben 50 .... max, és nem beszéltünk fizikáról sem, ha egy kidolgozott féklámpa kell akkor ez nem a te játékod az biztos.
  • High end PC #123
    Mit tekergessek egy videón? Egész délelőtt a demót toltam.
  • DarkSector
    #122
    Vérpc-s duma.
  • DarkSector
    #121
    Tekerd már el 2.45-re
  • High end PC #120
  • DarkSector
    #119
    Olyan a kocsi mint a garázsban, hidd el.
  • High end PC #118
    Nem a modellek alap kidolgozottságáról van szó, hanem a játék közbeni megjelenítésről. Papíron jól mutat a rekorder polygon szám, csak épp játék közben a hardver nem tudja megjeleníteni, csak a töredékét, ha a részletesség az, hogy fékezéskor a Ferrari féklámpája egyetlen homogén piros karika, és a lámpatestnek még a nyomát sem lehet közben felfedezni...nem tudom, PC-s NFS-nél szerintem megszámolom a lámpatest prizmáit hátsó kamera nézetből is verseny közben, én ezt értettem részletesség alatt a játék közbeni megjelenítéskor, de tudtam, hogy egyikőtök sem érti majd, miről beszélek.

    Képzeld, az NFS II-ben 1997-ben lehetett valódi fotókból összemontírozott 3D-s autóbelsőt forgatni a menüben, annál mutass valósághűbbet :D:D:D
  • DarkSector
    #117
    Erőlködni szabad...:D

    NFS meg a részletesség? messze van egymástól. :)



  • Totti5
    #116
    Jeremy fog beszélni az autókról a maga vicces és már megszokott stílusában, sőt szerintem a Top Gear fanoknak újat nem is fog mondani ezekről az autókról amit eddig ne hallottuk volna tőle:)

    Videókról nem tudok. Limitedbe lesz egy Top Gearos köny, amit ők állítottak össze.
  • Totti5
    #115
    "NFS is részletesebb ennél PC-n játék közben"

    Őőő nem. NFSben alapból messze van az autók részletessége a Forza modellekhez képest.

    Amúgy pécén hogy vizsgálsz lámpatestet verseny közben, amikor vagy belsőből vagy külsőből látod ami messze van. Ott sem tudsz csak fotomóddal. Amúgy meg a Forzában a modellnek több fajtája van attól függően hányan vannak a pályán és milyen módban játszol ( legalábbis ugyolvastam ). Fix 60 fps mellett döntött a Turn 10 és azt mindig tartják. Csodák nincsenek, a box nem lett erőseb az elmúlt 6 évben:)

    NFS Run csicsaparádé lesz, annak semmi köze a Forzához. Egyrészt 30 fps ( pécén neked lehet 120 lesz:D ), másrészt fizikát sem kell számolnia.

    Forza 4 maximálisan 2011es szint, bár nekem a grafika nem az élsimítástól és az ultra felbontástól lesz szép, de ezt már ezerszer kitárgyaltuk:)))
  • High end PC #114
    A TopGear-os kommentelésről mennyit lehet tudni? Az mekkora királyság lenne, ha valódi TG tesztvideókat lehetne nézni a kocsikról.
  • High end PC #113
    A szimesebb kategóriában a grafikai motort tekintve és összetettségében lehet, mert így tekintve a GT5 nem volt túl összeszedett grafikailag a bugok és a GT4 konvert autók miatt összességében, PC-n meg úgy néz ki ebben a kategóriában senki nem ad ki modern graf motorú szimesebb autókát, de sajnos a boxos hardver gyengeségét ez sem tudja annyira kompenzálni, hogy a 458 Italia a tükröződés effektet leszámítva hátulról bámulva játék közben ne legyen simán NFS szint alatti szint részletességében, már legalábbis ami részletességet PC-n látni, a hátsó 3 féklámpa mintha egyenesen Painben lenne kikenve egyetlen összefolyó homogén pirossal minden fékezéskor, miközben a kiadott képeken a prizma kockákat is meg lehetett számolni.

    Szóval hiába a modern graf motor, ha a hardver miatt a megjelenítés egyes részleteiben mégis sok éves szint, és ha nem csak a szimes autókákat nézzük, hanem mint mondottad: ótós cuccot, az NFS is részletesebb ennél PC-n játék közben. Az MS rohadtul kiadhatná a Forzát PC-re is, ott a 10x erősebb hardveren simán lehetne hozni a kiadott képeken látható szájtátós semmihez sem fogható polygon számot és élsimítást is, és tényleg az az érzése lenne az embernek, hogy 2011-es szintű játékkal játszik, úgyhogy lehet én inkább megvárom a PC-s The Runt, ott talán ez az érzése lesz az embernek a hasonlóan modern graf motor miatt és a hardveres korlát se jelenik meg, a Forza 4 vételét nem tudom mikorra időzítsem, valahogy 0day vételként annyira nem izgat, persze tudom, te Forza rajongó vagy, én meg NFS, te azt veszed meg 0day, én meg ezt. :)
  • Totti5
    #112
    Autovista Mode Car List

    2010 Ferrari 458 Italia
    2005 Ford Ford GT
    2010 Lexus LF-A
    2011 Mercedes-Benz SLS AMG
    2010 Aston Martin One-77
    2009 Bugatti Veyron 16.4
    1982 DeLorean DMC-12
    1957 Ferrari 250 Testa Rossa
    2011 Ferrari 599 GTO
    2009 Ferrari California
    2002 Ferrari Enzo Ferrari
    1995 Ferrari F50
    2010 Gumpert Apollo S
    2006 Hummer H1 Alpha
    2006 Koenigsegg CCX
    2008 Lamborghini Reventon
    1993 McLaren F1
    2005 Mercedes-Benz SLR
    2010 Morgan Aero SuperSports
    2009 Pagani Zonda Cinque Roadster
    2009 #9 Peugeot Sport Total 908
    2010 C8 Laviolette LM85
    2005 TVR Sagaris

    Additional unlockable vehicles:
    2554 AMG Transport Dynamics M12 Warthog FAV (“Halo” Warthog)
    1931 Bentley 8 Litre
  • Muttley
    #111
    igen, félreérthető voltam :)
    úgy értettem, a Forza 3 szintjét biztos kell, h hozza,
    csak a leközölt képek voltak a jelek szerint agyonPhotoshopozva
    csúnya nem lesz és
    a 22B, F40, F50 combo miatt nagyon tendálok afelé, h megveszem

    azt lehet tudni, h ez az ultra-high textúrával kialakított super-közeli nagyításos
    kasztni, motortér, kerekek, vezetőfülke vizslatás mindegyik típusra elérhető
    vagy csak néhány autóra?
  • Totti5
    #110
    Miért ne hozná? annál szebb lett, több az autó, részletesebbek a modellek.

    Karrierbe lesznek új módok, itt van ez az autolog szerű dolog stb stb...

    Még mindig nem vagyok vele elégedett, mert a lényeg hiányzik ( eső vagy éjszaka ).

    60 fps mellett mégis mit vár az ember? mégis a legszebb ótós cucc lesz 2011ben, az összes platformot figyelembe véve, nincs még egy ilyen és sosem volt. ( GT5 autókban még mindig lehet szebb, de abban 200 van ebben meg 500 az eltérés pedig kicsi + a GT pályái közelében sincsenek a Forzáéhoz képest + az titszta bug ( árnyékok ) és low fps ).
  • Muttley
    #109
    ez várható volt :)
    KexBoxon nincs 1szerű dolguk ;)
    ha hozza a Forza3 graf szintjét, az már úgy O.K.
  • High end PC #108
    Elég szájtátós képek, le is rántottam a demót tegnap, de a játékbeli grafnak annyira köze nincs ezekhez a játékbelinél többszörösét mutató űber high polygon számú képekhez, hogy az már kiábrándító.
  • Muttley
    #107
    nem az árra gondoltam :)
    adhatod majdnem akármilyen áron, ha kint az utód és az jobb - egyszerűen nem veszik meg
    én 2. hete árulok 15 db 34.000,- HUF összértékű PC gammát 9.9 e.-ért
    nem tolonganak az érdeklődők és azok is azt hiszik, durván tollas a hátam ;)
  • Totti5
    #106
    Nem lesz könnyű, mert a 3ba a kedvenc márkám volt és nekik volt az egyik legjobb hangjuk és nagy élvezet volt menni velük, ráadásul nagyon szépek is voltak.
  • Macccy
    #105
    Guys. Ha itthon mo-n előrendelem a Forza limitedet teszem azt, akkor az is gond nélkül használható lesz az én Angliaia LIVE! accountommal? Azért kérdem, mert még sose vettem itthon játékot ... ?