344
Forza Motorsport 4
  • Totti5
    #184
    előrendelői dlc volt...
  • Muttley
    #183
    btw
    #117-es Impreza Sedan-t nem találom
    DLC vagy később lesz ajándékautó?
  • Muttley
    #182
    ha karaj élményautózást akartok
    próbáljátok ki a Lotus Exige-t fullos tömegkönnyítéssel
    a kori pálya ahhoz képest kutya gumi :)
  • Totti5
    #181
    Eső, éjszaka ez a kettő dolog ami számomra hosszú távon élvezetessé tud tenni egy autós játékot.
  • Totti5
    #180
    Majd szépen végigpróbálkozok Stig álltal felállított top 10el, de először is majd tekerek egy Lianás kört hogy mennyire valós időt lehet futni vete:)
  • a.carkey
    #179
    "Megvan, megjött délután kettőkor!!! :) Elment másfél órám a sok sok tartalom lekódolására, letöltésére, meg a kicsomagolás után kicsit lapozgattam a könyvet is. Tiszta karácsony! :P"
    Ugyanez volt nálam. Péntek kettőig kb. hasonlókkal voltam én is elfoglalva. :)
  • a.carkey
    #178
    "Jó lett ez, bár ami hiányzik belőle az rettentően és sajnos ez hosszútávon biztos rányomja az unalom bélyeget, ahogy a 3ra is... addig pedig rengeteg kisebb nagyobb újdonság vár mindenkit."
    Korábban is írtad, de akkor sem éreztem, hogy mi? :) Soha semmi sem tökéletes, ez sem, de amire kell, arra korrekt.
  • a.carkey
    #177
    "- műszerfalak elégg sötétek több pozícióban és még a mutatókat sem látni normálisan, a Fujimi pályán pedig az alagutakba olyan mint ha fekete lyukba lépne az ember, 2 centit nem láttam a kanyart sem..."

    Hehe.
    A Peugeot egyik "pályáautójával" próbáltam ki a Top Gear pályát belsőből. Hát baz, kilátni se lehetett. Szinte végig érzésből mentem az egyik jobb kanyarban jobbra, mondván, hogy kb. ott van a pálya széle. Iszonyat feelinges brutál volt. :)

    "- se eső, se éjszaka, se világítás... ha turn 10 jó fej akart volna lenni akkor a borult idő fényét visszaveszik egy kicsit, és olyan esteledő állapotot hozzanak létre lámpákkal! simán jó lett volna, semmit nem követelet volna meg..."
    Elvileg valahogy össze lehet hozni a fényekkel azt, amit a Top Gearnél is használnak szűrőnek. Az kb. tudná ezt produkálni. De erre még nem volt időm.
  • a.carkey
    #176
    "+ fizika is jobb, ez a Top Gear pályán érződik... Zonda R-el valami brutális élvezet volt, sokkal jobb mint a 3ba"

    Ugyanezt éreztem én is. :) Ennek ellenére szerintem a Ferrati F50 GTO jobbnak tűnik rajta. :( Bár az is durva, hogy a legjobb időt nem ezek közül menték rajta. (Mosler)
  • Totti5
    #175
    3 óra után, nem rivjú, mert ahhoz ez semmi, csak élménybeszámoló.

    + látványos menü, jó a magyar falirat, tetszik ahogy a földgömb távlatból a pályára zúmol, könnyen lehet navigálni és elérni a dolgokat
    + grafika szép, egyes pályáknak jót tett a DT világítás, pl a Forza 3 demós hegyi pálya sokkal szebb lett "reálisabb"
    + fizika is jobb, ez a Top Gear pályán érződik... Zonda R-el valami brutális élvezet volt, sokkal jobb mint a 3ba
    + hangok is javultak, teltebbek, jobban bőgnek és üvöltenek a motorok, és eléggé élethűek, sőt szinte teljesen valós... csak egy kicsivel több kipufogózörej hiányzik
    + karrier élvezetesnek tünik, az új játékmodok jópofák és változatosságot visznek bele
    + vista mód elképesztő részletesség, az autót szinte végig lehet nyalni, 1szer átfutja az ember, meghallgatja Jeremy-t és kb ennyi
    + multi perfektül ment, nyomtuk 1 órát mindenféle moddal... végletekig testre szabható milliónyi beállítással, gyors, átlátható hiba mentes volt.. nyomtunk egy Aygo focit Top Gearon, haláli, jó a labda fizika:)

    - fénylés 2szer több szvsz, így érdemes borultra tenni az időt, ha lehet, mert az úgy ok
    - műszerfalak elégg sötétek több pozícióban és még a mutatókat sem látni normálisan, a Fujimi pályán pedig az alagutakba olyan mint ha fekete lyukba lépne az ember, 2 centit nem láttam a kanyart sem...
    - pilóta animáció mit sem változott, tök fapad... nekem nem tetszik egyátalán és az sem hogy a kormány a játékba 60%ig fordul aztán megáll de én még tudok a kerekeken fordítani. ROSSZ
    - se eső, se éjszaka, se világítás... ha turn 10 jó fej akart volna lenni akkor a borult idő fényét visszaveszik egy kicsit, és olyan esteledő állapotot hozzanak létre lámpákkal! simán jó lett volna, semmit nem követelet volna meg...

    Kinectel is próbáltam, mármint a head trackingot. Féltem hogy az a közel sem 1 méter nem lesz elég ami a kormány és a TV közt van az asztalon, de elég volt szerencsére. Simán megy, jól be lehet lőni. Belső nézethez sokat ad hozzá és itt jó hogy bele tudsz nézni a kanyarokba és nem zavaró, mert te csinálod, nem úgy mint a Shiftben ahol rettentő zavaró volt, de ebben a formában ez pöpec, sokat dob a belső nézeten.

    Másik amit próbáltam az a hangvezérlés. Menüben bárhol kimondjuk hogy EKSZBÁKSZ és felugrik egy lista sok menüponttal és csak ki kell mondani hogy garázs ( angolul nyilván ), akkor oda vált. Simán gyorsabb és jobb mint ha kormányon a dpaddal pöcsöl az ember, főleg hogy ha 4 menüt kell visszamászni és onnan még 2őt hogy eljuss a másikba.

    Jó lett ez, bár ami hiányzik belőle az rettentően és sajnos ez hosszútávon biztos rányomja az unalom bélyeget, ahogy a 3ra is... addig pedig rengeteg kisebb nagyobb újdonság vár mindenkit.
  • High end PC #174
    Hát én végül nem vettem meg, Pestről hazafele eljöttem egy 576 üzlet mellett, de ott 15k a Limited, szóval hagytam a vásárlást a jövő hétre, addig is Spec 2.0-ra frissítek a GT-ben, avval elleszek a jövő hétig.
  • raven87
    #173
    Oké, leesett. A 370 MB-os DLC tartalmaz mindent, de a játék csak akkor nyitja meg ha be van írva a kód. És ez alól csak a Launch Track Pack a kivétel.
  • raven87
    #172
    Szóval akkor az ingyenes BMW M3-as DLC tartalmazott mindent? Azokat is amiket külön adtak a játékhoz?
  • Minstrel
    #171
    mert az első 370 megás letöltés tartalmazza a többit is, ha beírtad a kódokat akkor minden autód megvan
  • raven87
    #170
    Nektek nem volt olyan problémátok a DLC-k letöltésével, hogy látszólag letöltötte a tartalmat, a Download History is tartalmazza, de mégsem látni a HDD-n a játék mappájában? Hiába töltöm le újra, 1% letöltés után ugrik 100%-ra és késznek nyilvánítja. Törölni ugy-e nem tudom, mert nem mutatja, hogy a HDD-n lenne.
  • Macccy
    #169
    Megvan, megjött délután kettőkor!!! :) Elment másfél órám a sok sok tartalom lekódolására, letöltésére, meg a kicsomagolás után kicsit lapozgattam a könyvet is. Tiszta karácsony! :P

    Amúgy nemtudom, ez a lista nagyon sok lehetőséget rejt, mert sok sok üres hely van a márkáknak, viszont (!) nincs is még benne annyi gyártó mint amennyi ... szóval szerintem az a flash katalógus még félkész kicsit.
  • a.carkey
    #168
    Ki fog jönni:

    (Lsd. az üres helyeket! :D)
  • a.carkey
    #167
  • stigi80
    #166
    Amikor elértem drift részét akkor szántam el magam játék tőrlésére.
  • stigi80
    #165
    Ez a te sját véleményed szerintem meg nagyon szar (kontroller) drift élmény
  • Muttley
    #164
    Forza 4 Teszt - 5 óra játékidő után

    összehasonlítás a Shift 2-vel

    Forza 4 - PRO:

    + konzol szinten egészen jó (!) fizika és kezelés
    + hatalmas géppark
    + nagyon szépek az autók (a menüben)
    + kontrollerrel (is) nagyon jól irányítható
    + gyönyörű és igen sokoldalú replay kamerállások
    + Top Gear ajánlások, hangulat, játékelemek


    Shift 2 - PRO:

    + autó belső nézetben szebb és körbenézhető (FOROG BENT a kamera)
    + cockpit view sebesség feeling
    + valósághű vezetési élmény
    + bukósisak nézet
    + MINDEN autónak kivételesen jó hangja van
    + MINDEN autó ÖSSZES részletében ki van dolgozva
    + sokkal több tuning elem
    + nagyon király (kontroller) drift élmény
    + élethű éjszakai- vagy esőben vezetés
    + versenykategóriánkénti bajnokok hangulatos ajánló video
    + nagyon állat a menü zenéje

    Forza 4 - KONTRA:

    - belső nézetben kontrollerrel NEM LEHET körbenézni (helyette van "levegőben lógó" szögletes oldalra tekintés)
    - hatalmas a géppark ugyan, de nagyon sok az azonos típusú és más fényezésű, így feleslegesen ismétlődő pályaautó
    - szépek az autók, de nem mindegyik RÉSZLETES kidolgozására "volt idő" - vannak autók, amiknek nagyon csúnya pixeles massza az első-hátsó fényszórója, ha meg még fel is villan fékezéskor, akkor aztán húúú...
    - a játék-replayben "érdekes módon" távolról sem olyan szépek az autók, mint a menüben. de ha csak az autók fényezését nézzük, akkor nagyon picit veri a Shift 2-t ebben. a fényszóró viszont sok helyen tényleg gááz
    - sokat (!) javult a cockpit view az FM3-hoz viszonyítva, de még mindig STERIL egy Shift2-höz képest. nincs annyira kigyorsítás, kifejeled a szélvédőt fékezés, oldaldőlés, futóműrázkódás stb. feeling. sterilebb, de szerencsére annyiranem vészes
    - nincs bukósisak nézet (nem követi a fejed a...) Kinect-tel lehet, h EZ a probléma megoldódik
    - jók az autó hangok, de van néhány nagyon csúnya, nem élethű kávédaráló megoldás (ráadásul van köztük kedvenc autó is,amit elb.sztak de nagyon)
    - effektek dettó: gumicsikorgás izééé, turbós autók lefujó szelep hangja helyenként jó, de sok helyen tücsökcirpelés
    - picit, de nem sokkal kevesebb tuning elem, ez főleg optikai tuning téren érdekes
    - nincs benne drift, cserében a kézifék nem csak dísz, hanem jól is használható
    - nincs éjszakai - vagy esőben vezetés
    - a menü zenéje, nyugodt, de inkább andalító (Shift 2-é inspiráló, heroikus)
    - nincs kategóriánkénti "bajnoki-bemutató"

    Shift 2 - KONTRA:

    - elbújhat a Forza 4 fizikája mögött, bőven tanulhat az EA ebből a Turn10-től a Shift3-ra gyúráskor
    - sokkal kevesebb autó van benne, mint a Forzában
    - szépek itt is az autók, de a Forza 4 magasabb high-res képekkel dolgozott
    - replay nem annyira széles körben állítható kamera állásai
    - nincs Top Gear (ez annyira nem lényeges)

    Összértékelés:

    Shift 2 - 8.5 pont
    Forza 4 - 8.8 pont (felfelé vívő faktor itt az autók (!) fizikája)
  • Macccy
    #163
    Apropó ... nem csinálna valaki egy diszkréten komoly, stílusos bannert ide felülre, amiben benne van az az idézet is, hogy "We are endangered species ..." és egy kicsi Top Gear logo :)
  • Macccy
    #162
    ÓÓÓóó igazi meglepetésekkel teli kiadás ez a Limited, hisz a limited vásárlók se találják meg benne a rejtett extrákat Tökjó ... Hozhatná már a futár
  • a.carkey
    #161
    Lol. Sorry. Valóban cák, csak ki kellett hajtani az oldalt. :D
  • a.carkey
    #160
    Írtam, hogy csak a feléig jutottam éjfélig. :)

    Megj. egy Top Gearest látok csak. Azon kívül még van más? Mert írtad, hogy "matricák".
  • Macccy
    #159
    Jipppííííííííí :P
  • luckyboi
    #158
    A matricák a "feka könyv" végén találhatóak, fehér vinyl-ek, Turn10, Forza4 és és Top Gear logókkal.
  • a.carkey
    #157
    Igazából az utolsó öt volt az, amit a boltban tettek hozzá lekaparós formában. A többi - bár qruva fáradt voltam mire minden a helyére került és sok időm nem volt rá - elileg automatikusan lett a tiéd a megfelelő kódok leírásával.

    A fémdoboz egy fémdoboz. Nehezebb, mint a sima, ugyanis még álmosan is elvileg a simát simán elegyensúlyozom DVD cserénél, a fémet sikerült leejtenem éjjel fél 1 körül. :)

    Sok mindenre nem volt időm. Megnéztem az egyik Ferrarit kívülről és belülről, majd bólyáztam egyet ugyanígy a Deloreanért, és megnéztem azt is (le is döbbentem, hogy bár mennyire korrekt belülről, motorisztikailag micsoda fos volt, és mennyire gáz volt az elektronikája). Aztán kettő körül (mire feltettem mindent, beírtam azt a temérdek kódot jól elment az idő) annyira fáradt voltam, hogy csak egy stílusosat akartam már kipróbálni:
    beugrottam a Jaguar E-Typeba, és NRing Nordschleifen mentem másfél full kört. Ha a menet alatti tuc-tuctól eltekintünk, iszonyat feelinges volt.

    Csak a magyar nyelvű menüt nem tudom megszokni.

    Ma jön a többi, de ugye pici meló és némi családi élet mellett ... :)
  • Macccy
    #156
    Annak úgy kellett lennie, hogy 5(VIP) + 5(BMW) + 5(Launch) + 10(Muscle) + 5(Előrendelői) darab autót kaptál hozzá, ebből az uccsó öt amit te is leírtál. Pályákból mit kaptál, Top Gear és Benchmark Ring?
    Sajnos akkor a matricák is ingame matricák lehetnek ... Emiatt kicsit csalódottabb vagyok, de így is korrekt lehet az összeállítás.

    Fémdoboz milyen?
  • a.carkey
    #155
    Én nem láttam igazi matricát. Mini Cooper, Honda CR-Z EX, Alfa Romeo Giulietta, Subaru Impreza, BMW 1 SM, plusz egy bonusz csomag pálya és autó volt hozzá. Mindez fémdobozban, plusz a feka könyv.
  • Macccy
    #154
    Héé héé, akkor tőled kérdem, neked már megvan: a vinil matricák azt jelentik, hogy igazi matricákat adnak a dobozban?? Vagy csak digitális (DLC) formában kapunk matricát a játékba?
  • a.carkey
    #153
    A CE egész korrekten néz ki. A kis feka könyv lassan felén átrágtam magam, roppant szórakoztató, igazi TGes jófejség. Éjfél után a felteszem a játékot és szerintem holnap keveset alszom: vagy későn fekszem, vagy korán kelek. :)
  • Macccy
    #152
    Holnap kiderítem neked :) Merthogy egész nap kiszáállítááááás ...
  • Muttley
    #151
    vhol olvastam, h ülés pozíciót lehet majd állítani
    vkinek elképzelése, hogy hol pontosan?
    vagy csak vaklárma?
  • Macccy
    #150
    mostmár OFF
    Hát én is csak olvasgattam, olvasd végig ezeket:

    Forza 4 Limited Edition - GAME.CO.UK - 20.000.-
    Forza 4 Limited Edition - 576 Online HU - 14.999.-
    Forza 4 Limited Edition - Konzolvilág HU - 12.900.-
    Forza 4 Limited Edition - Konzolokszervíze HU - 12.990.-
  • Minstrel
    #149
    Mondjuk ezt kicsit nehéz elhinnem, hogy 7000-el kevesebbért ugyanazt kapjuk, de bár ne lenne igazam.
  • Macccy
    #148
    (és ez nem fizetős reklám volt :) javítsatok ki ha tévedtem volna)
  • Macccy
    #147
    Szia Totti!
    Most ellen kell mondjak és meg kell védjem a Magyar (el se hiszem) boltokat és árazásukat. Bár még nem kaptam meg a Limited -emet, de nem véletlenül rendeltem itthonról meg:

    GAME.CO.UK (ez hivatalos XBOX partner és a Zavvi-nál már amúgy is elfogyott)
    Ár: 59.99 GBP = cca. 20 ezer Ft
    Konzolvilag.HU (ugyanennyi pl. konzolokszervize is)
    Ár: 12.900 Ft

    Mindegyik helyen úgy adják, hogy 2 lemez + fémdoboz + 96 oldalas könyv és matricák. DLC autóból pedig 25 darabot adnak egyformán (legalábbis a leírás szerint) tehát adnak 10 db amcsi Muscle Car -t pakkba, 5 db Art BMW -t, 5 db VIP kocsit és 5 db Launch Bonus autót! Ez összesen 25 db. Viszont amit a GAME -nél nem írnak, hogy adnának (!) az a további 5 db autó (Honda CRZ-EX, BMW 1 series M Coupe, stb.) amit mind a Konzolvilág, mind a Konzolokszervíze úgy írja, hogy ELŐRENDELŐKNEK ad hozzá. Ez y
    így összesen 30 db extra autó. (az uccsó 5 db amúgy a sima előrendelőinek is jár)
  • Totti5
    #146
    2kval több a limited... annyit megérnek a plusz autók, ha már ilyen nyomorék módon adják, de sajnos mind úgy sem lesz meg mert külföldi shopok össze vissza adnak hozzá ilyen olyan autócsodákat, amit TE nem kapsz meg itthon.
  • Macccy
    #145
    Na erre én sem jöttem rá, de annyira nem szoktak VIP -ek lenni talán a VIP -ek se, hogy nejönne ki később fizetős DLC -re ... bár kitudja. A második kérdésedre én a konzolvilag.hu -t lőném be, nem tudom van e náluk olcsóbb, nem kizárt, hogy van, de a kiszállítás ingyenes.