136
  • farrvince
    #136
    Biztos hogy 1969-ben jartak!
    1.Azert mert ha nem mentek volna fel akkor akkor az 1970-es mar kesett volna!
    2.Mik a hibak?En sokszor,sok rekonstruacito es eredetit is lattam,de nem eszleltem hibat benne!Sot,ellemzo programoknak is kitettem hogy volt-e benne pl vagas vagy ilyesmi(fenymodositas,torzitas,kontraszt emeles/csokkentes) es nem adott ki semmit a program,tiszta mind a viz a film.De ha eszleltel hibat,kerlek mond el.Nagyon kivancsi vagyok ra!
  • Willenbrock
    #135
    Ha a szovjetúnió cáfolta volna azzal nem ért volna el semmit,ahogy a bizonyítékokat kétségbe lehet vonni úgy az esetleges cáfolatokat is meg lehet dönteni.
    Biztos hogy jártak a Holdon az asztronauták,de szerintem nem 1961-ben,nem a hivatalos időpontban hanem csak később.A stúdiófilmet lehet hogy gyorsan kellett összehozniuk azért vannak "hibák" benne.
  • farrvince
    #134
    Összeesküvés elmélet proféták.Lenne néhány kérdésem hozzátok:
    -Ha nem jártak a holdon,csak film oksa,de a szovjetek mért fogadták el ezt a tényt hogy amerika szált le először oda??Talán olyan mutujok hogy nem tudják ök is hogy csak egy film??
    -Ha nem jártak ott,honnan van az a tömérdeknyi holdkő amit hoztak.Letagadhatatlan hogy nem más bolygoról van,mert több független geologus is vizsgálta őket,beleértve magyar is és mindnek a véleménye ugyanaz volt.Hogy a holdrol van....
    -Ha nem voltak fent 1961-ben akkor honnan vannak azok a mühöldképek a hold felszinén levő Apollo 11-es talprol amik vannak??(ezek a képek egyaránt megtalálhatok az orosz,az európai,az amerika,a jappán és a kinai ürkutatás archivumában is,sőt az indiaiban is)
    -Szinten ilyen kérdés az is,hogy ha nem voltak akkor hogy sikerülnek a Laser kisérletek?Mert köztudott tény hogy a Laser csak akkor verődik vissza a kiindulási pontjába ha van egy prisma ami visszaveri.....
    Sok más ilyen peldát tudnék mondani....,de inkább azt kérem,mielött beszéltek valamit,nézzetek utánna hogy tényleg ugy van-e.
    Mert nagyon nagyot tévedtek és tévhitben éltek,ha azt hiszitek hogy nem jártak ott 1961-ben.Egy ilyen dolgot nem lehetne ilyen sokáig hazudozni...Már rég kiderült volna hogy nem volt igaz.....Na mind1,nézzetek utánna inkább!!
  • gybfefe
    #133
    Tigen,igen. Nektek is ilyen meglepő hozzászólóra lenne szükségetek, hogy a csipszet pelenkára cseréljétek. :)
  • Merces
    #132
    ..mire alapozod ezt?
  • Kara kán
    #131
    Én meg azt nem hiszem el, hogy te értelmes ember vagy.
  • Moondom
    #130
    Tudja valaki, hogy hány C fok volt a "leszállás" helyszínén?
  • Moondom
    #129
    A Föld és a Hold aránya modellezhető. A mellékelt képen az látszik, hogy a Hold horizontjához képest a Föld látványa túl kicsi. Egyértelmű, hogy a kép hamis.
  • Nyulanna
    #128
    Biztosan nem történt meg és ez egy újabb hazugság, hogy elaltassa az emberekben a kételyeket. Az se biztos , hogy azóta járt a Holdon ember. Egyáltalán nincs róla kellő bizonyíték, Csak etetnek minket. :)
  • hastetheday
    #127
    Marha jó az a focipályás kép! Honnan lehet olvasható minőségben letölteni. Érdekesek ezek a cikkek, mindig vannak ilyen mendemondák, hogy megtörtént, nem történt meg. De ez is csak egy amcsi-szovjet rivalizálási elem volt a történelemben. Mi előbb ott voltunk, mi előbb, mi gyorsabban, mi erősebben stb. Innentől kezdve már jogosan vetjük fel az okosságokat, mint például mi a történelem és mi a történelmi átverés. Keressük csak, keressük!
  • Irasidus
    #126
    Mire alapozod ezt?
  • nyaSGem
    #125
    Én szeret(t)em a Mythbusters sorozatot.
    Amikor a Holdra szállást cáfoló elméleteket lerombolták akkor nagyot csalódtam bennük. Nem az eredmény miatt. Az egész műsorból sugárzott, hogy megrendelésre készült...

    Én végig néztem jó néhány órányi riportot a témával kapcsolatban, mely riportokban az Apollo program Holdra szállt űrhajósai nyilatkoztak és még sokan mások is. Eredeti angolban, hogy véletlenül se legyen félreértés. Olvastam némi irodalmat is a hivatalosakat is beleértve, meg az összeesküvés elméleteket gyártókét is. A magam részéről a következő a véleményem alakult ki:

    Az amerikaiak jártak a Holdon, de nem mindegyik küldetésük alkalmával. Van olyan küldetésük pl. az első, amely szerintem biztosan megrendezett. Egyszerűen muszáj volt annyi beleölt pénz után valamit virítania a NASA-nak. Na meg ott volt az űrverseny is az oroszokkal. Szerintem egy, max. kettő küldetés landolt is a Holdon. De a többi jól megrendezett film.
    Szóval csalás is meg nem is.
  • Kara kán
    #124
    Neki nyolc. :-)
  • vasedeny2
    #123
    elég aktuális nem? "hát, ha jól emlékszem, bár rohatt rég volt"
  • Sir Ny
    #122
    "A kamu-holdraszállás hívei szerint például a légkör nélküli Holdon nem lehet olyan mély lábnyomot hagyni, mint a fotókon látható, és az L alakú vázra rögzített amerikai zászló alja is gyanúsan lobog a filmfelvételeken. A Mythbusters műsorvezetői kértek eredeti űrhajóscsizmát és zászlót a NASA-tól és vákuumkamrában ellenőrizték az állításokat. A csizma éppen olyan nyomot hagyott a kamrába helyezett porban, mint Aldrin a Holdon, és a zászló alja is kilengett (a szövet tehetetlensége miatt)."

    Csak én vagyok hülye, vagy az, hogy a vákuumkamrában az ember ÉPPEN OLYAN nyomot hagyott, mint a Holdas filmeken, az nem azt jelenti, hogy a Holdas filmek a vákuumkamrában készültek?
  • Kara kán
    #121
    Most akkor az van, hogy a szabadkőművesség Kossuth által is ismert ága még magyar-barát volt, de aztán olyan elemek furakodtak oda be, amelyek más irányba vitték e a folyamatokat. Gondolom ez összefügg a 19. századi kicsit félrement magyar polgárosodással.
  • vasedeny2
    #120
    és akkor most a voyager a fejünk felett van?
  • Irasidus
    #119
    Az arany fólia egy elterjedt szigetelő anyag az űrkutatásban. Nem csak a holdkompon használták, és használják ma is.
  • Irasidus
    #118
    Jelenleg 6000 műhold kering a fejünk felet, ebből 800 működőképes.
  • Molnibalage
    #117
    Mai napig asszem kb. 3000 kisebb nagyon műholdat állítottak pályára.
  • TomecK
    #116
    Nem tudom, hogy metörtént -e a holdraszállás, nem tudom, hogy a felvételek ott készültek-e vagy Studióban. De nagyon szeretném azt hinni, hogy egy olyan faj (ember) aki közel 5-600 műholdat tolt föld körüli pályára, szondákat jutatt el a távoli űrbe, helyből felszálló repülőgépeket csinál és a napvitorla gyakorlati hatásait teszteli, képes volt leszállni egy rohadt kődarabra aztán meg visszajönni. Ha nem csináltuk meg, akkor tényleg förtelmesen botrányos egy teljesítményünk van. Mellesleg ami nekem mindig szúrta a szemem, az az idióta arany színű csomagolópapír amivel be van tekerve a leszálló pod lába. Váááááá.
  • NEXUS6
    #115
    Háááát.
    Gyakorlatilag ez most mi is volt?
    A beszélgetés első része arról szól, hogy a kőművesek a múlt század elején viszonylag konszolidáltan és igazán nagy nevű embereket bevonzva éltek és tevékenykedtek, nem feltétlenül negatív irányba víve a folyamatokat. És ezzel gyakorlatilag a HC konteóhívők álláspontjához képest egy lájtosabb álláspontot fogalmaznak meg.

    Aztán meg a beszélgetés végén feketén-fehéren kimondják, hogy a könyv terjesztését a Franciaországból visszaszivárgó Martinovics rend akadályozza keményen.

    Most akkor mi is van?
  • Kara kán
    #114
    OFF
    Konteó kedvelők:
    Nehogy ide kattintsatok, nehogy a 30 perctől megnézzétek.
  • Kara kán
    #113
    Kit érdekel már a Hold. Túl vagyunk már azon.
  • NEXUS6
    #112
    Ezt, hogy érted, hogy pajzsként? Visszaveri elnyeli?

    A részecskék amúgy a sarkokon elérik az atmoszférát -> sarki fény.
    De a wiki szerint minden esetre egy folyamatosan az övben tartózkodó űrhajó fedélzetén egy év alatt 1-2X halálos sugáradagot kapna az ember. Napkitöréskor persze még gyorsabban.
  • torreadorz
    #111
    "Ha valamit ennyire bizonygatni kell, meg 40-50 ev mulva is, az eleg gyanus."

    Hát én inkább azt mondanám, hogy ez az emberi intelligencia szégyene. Sajnos igaz a mondás, a Föld IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rajta...

    Mellesleg, azt is mindig bizonygatják, hogyha havi nettó 80ezret keresünk, akkor ne vegyük már olyan új autót hitelre, aminek a havi törlesztője netto 50 ezer ft... Biztos ez is elég gyanús számodra, ezért inkább bemész a bankba és olyan hitelt veszel fel aminek nem 50 hanem 100e a törlesztője, mert hát biztos csak hazudnak...
  • duke
    #110
    botyika: "A Discovery népszerű legendavadász műsora a Mythbusters például külön adást szentelt a holdra szállásnak,"

    Ez csak azt bizonyitja, hogy a Nasanak akkora hatalma van, hogy meg a mitoszvadaszokat is ratudta kenyszeriteni, hogy csinaljanak neki egy musort, ami alatamasza az allitasokat. Ha valamit ennyire bizonygatni kell, meg 40-50 ev mulva is, az eleg gyanus.
    Lattam a musort, es eleg egyertelmu volt, hogy kenyszer hatasa alatt keszult. Adam vegig nagyon ideges volt, es egyaltalan nem viccelodot, a megszokott modon.
    Szoval az a musor inkabb az elenkezojet bizonyitotta.
  • Molnibalage
    #109
    Összegyűjti? Akkor fel kellene halmozódnia a töltésnek nem? Mi vezeti el a felhalmaozott energiát? Az öv nem "Pajzsként" működik?
  • NEXUS6
    #108
    Jól látod, de nem kéne annyi gombát nyomod (Lucy in the Sky with Diamonds).

    Bár szerintem nem átverésként kéne megfogalmazni, sokkal inkább egyfajta titokról van szó, és arról, hogy hogyan tudod a rendelkezésre álló lehetőségeket felhasználni. Valójában soha nem tudod mekkorák a lehetőségeid. De figyeld meg, hogy mik történnek veled, amikor fel vagy pörögve, illetve amikor mélyponton vagy. Gondolkodj el azon, hogy milyen eseménynek mi a valószínűsége, mi volt előbb, a felpörgés vagy a jó esemény, vagy a mélypont és a rossz esemény? Az embernek érdekes következtetései lesznek a végén, ha figyelmesen vizsgálja a saját életét. Lásd még azok az álmok, amiket senkinek nem mondasz el, de még is mások megvalósítják, úgy ahogy azt megálmodtad.

    Amúgy a hoax/konteo vonal tökéletesen beleillik valami Amerikán kívüli hatalom információs hadviselési/dezinformációs műveleteibe. Általában az amcsi kormányzat valami fajta értékét rombolja. A konteós elméleteknek pl az oroszok felé sokkal kevesebb hatása van, mert azt mindenki elfogadja, hogy az oroszok, meg a hasonló nem szabad országok folyamatosan ellenőrzik a médiát. Propagandát folytatnak tájékoztatás helyett, kvázi hazudnak.
    A konteo elméletek 90%-ának üzenete, hogy ugyan ezt teszik a nyugati kormányok is.
    Azonban pl., hogy egy adott konteo elmélet nem igaz, még nem jelenti azt, hogy a kormányok igazat mondanak. A konteo elméletek lényege, hogy folyamatosan az érdeklődés középpontjában tartják és rombolják a vezető nyugati hatalmak kormányainak presztízsét.
    Kinek áll érdekében mindez?
    Mindenkinek rajtuk kívül!
  • NEXUS6
    #107
    Az utolsó Apollo repülések alkalmával (16, 17) elég erős volt a napfolt tevékenység. Szerencséjükre mindig 2 napkitörés között indultak és érkeztek vissza. Azt, hogy milyen hatása lett volna rájuk, ha nincs szerencséjük, azt nem tudjuk pontosan. A könnyebb sugárbetegség (bőrpír, rókázás, meg ilyenek) valószínűek, és ezt a NASA is elismeri. A hoaxfanok halálos sugárdózisról beszélnek. És vegyük figyelembe, hogy a gond nem is annyira a Holdon van, hanem a Földhöz viszonylag közel, az un. Van-Allen övben. Ami ugyan bennünket megvéd az ilyen részecskéktől, azonban ami a felszínre jutna azt ez az öv gyakorlatilag összegyűjti. Ezen áthaladni, főleg napkitörés idején tényleg halálos lehet.

    Szerintem nincsenek valós és hivatalos adatok fenn a neten a sugárzás nagyságára, arra vonatkozóan, hogy ennek milyen hatása lehet az emberi szervezetre , sem a Holdat, sem a van-Allen övet érintően.
    Érdekes, hogy az Apollo küldetések legénységeinek kb 90% ma is él. Ma 75-80 éves emberekről van szó. 3-4 ember halt meg szívrohamban, 1 balesetben, 1 fertőzésben, 1 leukémiában, 1 pedig csontrákban.
    Ez persze egybevág azzal, ami a hivatalos álláspont, hogy a sugárzás nem veszélyes szintű.

    De, hogy a másik oldalnak is adjak valamit, a Zond űrhajókról emberi hangüzenetet is fogtak, miközben megkerülték a Holdat. A hivatalos álláspont szerint csak tesztelték a kommunikációs rendszert előre felvett üzenetek visszajátszásával. A Zond űrhajók többsége, azonban a visszatéréskor megsemmisült. Kíváncsi vagyok mi lenne, a hivatalos álláspont teljes siker esetén?
    Azonban az sem okozott volna gondot, hogy az adásokat a fellőjék az űrhajókra, amelyek azok átjátszóállomásként küldik vissza. Ez igaz az Apollo esetében is.

    Szerintem tehát voltak sikeres Hold repülések, ez tény. Abban viszont már nem vagyok biztos, hogy mindegyik űrhajónak, vagy még szélsőségesebben akár bármelyiknek a fedélzetén is lett volna élő űrhajós.
  • Lucy in the Sky
    #106
    Tudjátok, ez igazából a Mátrix, nemhogy holdraszállás nem volt, Hold sincs, Föld sincs, Univerzum sincs, csak Te vagy, és most épp elképzelsz engem amint ezt a kommentet írom, csak Neked.
    Egyébként engem is foglalkoztat a kérdés, hogy miért pont mi, és miért pont most, ebben a bolond korban élünk, és szembesülünk ezekkel a kétségkívül létfontosságú problémákkal. De aki ebből arra a következtetésre jut, hogy ez az egész egy nagy átverés csak az ő kedvéért, az kezeltesse magát, szerintem. Mondja ezt az, aki nem is létezik, ja igen, üdv, heló, engem is csak álmodtál.
    És ez.. ez.. ez most komoly?
  • kvp
    #105
    "Teljesen laikus vagyok, nem kötekedni akarok. Érdekes a felvetésed, megoszatnád vélem, hogy a légcserélő készülék felé szálló grafitpor milyen problémát okozhat a '70 évekbeli elektronikában?"

    Beragad az egyik kapcsolotabla resebe es rovidrezar valamit. Esetleg meggyulladhat a feluletre lerakodott por. A 70-es evekben meg nem voltak tul jol szigetelve a rendszerek, gyakorlatilag szet lehetett az urben szedni mindent es javitas utan osszerakni. Egy ilyen kornyzetben nem nyero ha gyulekony es aramvezeto anyagok ropkodnek ossze vissza. Egyebkent a grafitpor a legcserelon kivul nagyon szereti az elektrosztatikusan feltoltott helyeket is, de ha eljut a legcserelohoz akkor a szuro szamara eleg kellemetlen ha eltomodik a porral. (a Holdrol bevitt por amugy is tonkrevagott par dolgot a leszalloegysegben)

    "A golyóstoll tudommal működik, mert nem a gravitáció, hanem a felületi feszülség viszi ki a tintát."

    Csak a munkahengeres tulnyomasos valtozat, kulonben lehetne hagyomanyos golyostollal a falon vagy a plafonon irni hosszabb tavon. (par masodperc utan kifogy a golyo mogul a tinta) A hajszalcsoves megoldas a filctoll, amibol ma mar van keramihegyu is. A ceruza, pontosabban annak grafitos valtozata tul veszelyes, de az olomhegyu sem eppen jo megoldas (ugyanis az olompor is kellemetlen, de legalabb nem egheto).

    A muholdakra egyebkent a napszelben talalhato nagy energiaju reszecskek karosak. Peches esetben talalatkor akar szet is egethetik egy tranzisztor kapcsolo reteget vagy kisuthetnek egy memoria bitet. A magneses ter ellen jo arnyekolasa van a muholdaknak, de a nagy energiaju reszecskek (pl. neutronok) ellen nem ved csak a vastag anyag, de az is csak statisztikai modon. (valamibe csak beleakad es megall alapon) Az Holdra meno urhajosok eseten egyebkent egy nagyobb napkitores csak annyit jelentett volna, hogy par ev mulva meghalnak sugarbetegesegben, ami igazabol akkoriban senkit sem zavart. Az emberi szervezet redundansabb mint egy szamitogep. Az, hogy megusztak a nagy napkitoreseket, a szerencsejukon mulott, meg a rovid kuldeteseken.
  • lapaleves
    #104
    viszont közegellenáll erősen, ebből a szempontból egy nagyobb gravitációhoz hasonló hatása van a röppályára.
  • lapaleves
    #103
    "Nem a légkör tart a bolygó felszínén - bár az is nyom - de a gravitációhoz képest elhanyagolható."

    csak a rend kedvéért: nem nyom, pont hogy feljhajt. de nyilvánvalóan a földön is mondjuk csak 80 grammnyi (800N khm) erővel. ahogy tudom egy liter levegő ~1g, egy 80 kilós ember ~80 liter. persze csak közelítve.
  • Molnibalage
    #102
    A légcserélő előtt simán odatapadhat bármihez. A részecskék statisztikai alapon is terjednek a viszonylag jól definiált ventiláció ellenére.

    Az embernek az sem jó, ha belélegzi, vagy lenyelni. Legalábbis nem nagyon látok grafitot kajáló embereket.

    A két űrhatalom közül az egyik egy ideig tisza oxigént használt. A legkisebb grafit is tűzveszélyes anyag lett volna.

    Egyébként meg nem én találtam ki. Tény, hogy odafent nem használnak ceruzát. A golyóstoll tudommal működik, mert nem a gravitáció, hanem a felületi feszülség viszi ki a tintát.
  • sanyicks
    #101
    nem mindent, nagyrészt(ugyanis 98%-a proton, alfa, és béta sugárzás), de egy úrruha nem papírvastagságú, és nem is komolyabb újságvastagságú... inkább egy könyv amiben nem papír hanem pl alufólia rétegek vannak, mindenféle sűrű műanyagokkal, komolyabb mint egy földi sugárvédelmi öltözet, amivel nem túl barátságos helyekre mennek be, valszeg az atomerőművekben vannak olyan munkák amik sokkal veszélyesebb sugárzási környezetben mennek mint akár az űrben napkitörés idején.

    A műholdak üzemeltetői a napkitörésektől félnek, ami jóval nagyobb energiájú részecskéket bocsájt ki, de napkitörés nem állandó dolog... És ott többségében nem közvetlenül a részecskék okoznak kárt, hanem a részecskék miatt eltorzuló és folyamatosan mozgó földi mágneses tér, mert mint tudjuk a mozgó mágneses tér áramot indukál a vezetőkben (tehát minden áramkörben), ami átfordít egy bitet... kisüt egy tranyót, stb.
  • kisemlős
    #100
    Szép estét!

    Teljesen laikus vagyok, nem kötekedni akarok. Érdekes a felvetésed, megoszatnád vélem, hogy a légcserélő készülék felé szálló grafitpor milyen problémát okozhat a '70 évekbeli elektronikában?
  • WoodrowWilson
    #99
    És ha a Holdon nem lehetséges, hogy épp ne látszódjon a keréknyom, akkor ezt a Földön hogy idézték elő? Direkt azon agyaltak, hogy hogy a rákba lehetne elhelyezni egy bakit a képen?
  • Szefmester
    #98
    javaslom keresd meg és nézd meg a mythbusters erről a témáról szóló különrészét.. sok sok kérdésedre kapsz majd választ, kezdve az árnyékokról, a holdkomp alatti porról (ami azért van ott mert nem az utolsó pillanatig használták a fékezőrakétát hanem 1-2 másodperccel előtte kikapcsolták v kifogyott), a lobogó zászlóról, és minden ilyesmiről...
  • Molnibalage
    #97
    Amen.