The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3705
A szintlépés mennyire változott a korábbitól azt már észrevettem, hogy pl nem kell elmenni pihenni ahoz h szintetlépjek, de ha jól emléxerm a korábbi részben ügyelni kellett, hogy a karakter ne lépjen túl korán sok szintet.
#3704
Szerintem semmi. A párbeszéd opciók között ott van a meggyõzési, megfélemlítési és megvesztegetési lehetõség, már ha lenne szerepe (eddig csak egy kapuõrnél találkoztam ilyennel a feldobott lehetõségek között). Azt vagy bejön vagy nem. Ha igen akkor gondolom valamicske fejlõdés mutatkozik a speechcraft-on.
Ugyanígy haggle (alkudozás) sincs. A vásárlás (eladás és vétel) emeli a speechcraft értékét azt ennyi. Csak vásárolni kell és növekszik.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

benőmenő
#3703
nekem a "pöckös elmebaj" sokkal jobban bejött személy szerint. Az még magában is elment volna flash játéknak 😄. Viszont a beszélgetõs minijátékból maradt egyáltalán vmi? Mert ma megyek az eredetiért mindjárt és a "w betûs demóban" elfelejtettem megnézni :S
PiszkosFred
#3702
Egérrel lényegben beállítod a "szöget", majd az A betûvel kipróbálod, meddig enged a zár. Ha feszül, állítasz a szögön, jobbra vagy balra mozgatva az egeret, és újra próbálod. Ha tovább enged a zár, jó irány, ha nem, akkor rossz. A lényeg, hogy a tolvajkulcsnak függõlegesbõl vizszintesbe kell fordulnia, és ezt csak egy bizonyos szögben álló tüskével lehet megcsinálni. Ezt a szöget kell megkeresned.

Hála isten, hogy a korábbi pöckölös elmebaj után inkább ezt a Falloutos rendszert folytatták, lényegesen jobb.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#3701
Meg kell keresne zt a pontot a záron ahol engedi elfordítani.
#3700
Na és hogy? Mert nekem sem megy...
#3699
Jól van megvan ...
#3698
Bocsi srácok lehet gyökér vagyok de nem jövök rá, hogy kell lockpickelni ... valaki ki tudna segíteni ?
#3697
Na, mennyit aludtak a kalandozók?<#wave>
Mellesleg így még nem jártam soha itt Miskolcon.Gondoltam, kivárom a kezdeti nagy tolongás végét, aztán megveszem a játékot.Erre totál elfogyott mindenhol!<#falbav>Mikor annak idején elõrendeltem a DA-t illetve a Witcher 2-t, még hetekkel késõbb is ott figyelt a polcon pár darab.Talán a Mediamarkt-ban vagy a Cora-ban még van remény, de oda muszáj kimenni személyesen, mivel telefonon hiába kérdezem az eladó gyereket, a zöme azt se tudja, mirõl van szó?

Miért jobb az Alzheimer-kór, mint a Parkinson-kór: Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, minthogy kilötyögtessem...

#3696
Hihetetlen, mennyire emlékeztet a Nehrimre (talán itt tudják páran, mi az, röviden, az Obliviont teljesen felülíró mod, ami egy totál másik játék lett). Sokat tanultak belõle. Még csak az elsõ bányámon vagyok túl (ami az elsõ faluhoz van nagyon közel), de a bánya belseje annyira Nehrim-es volt, hogy csuda. Remélem, a többi is ilyen egyedi és részletgazdag lesz. Meg hát a kovács, aki éppen veri a vasat, vagy szítja a tüzet, az ugráló nyulak, stb. sok minden emlékeztet rá.

Persze nyilván a Nehrim is vette valahonnan a jellegzetességeit, a Nehrim topicban a Gothic-ot emlegették folyton, azt nem ismerem.

#3695
HA nem látta senki, akkor nem is történt bûntény 😉 😄

Thieves guildnál pedig a fõbázison van orgazda, legalábbis eddig még csak vele találkoztam.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#3694
Gondoltam nem lesz sok sarkany a jatekba erre mar lassan orankent a fejemre landol egy. Ami nem vicces mikor mondjuk 7-8 banditaval harcolok eppen.
#3693
Egyre jobban ahogy haladok egyre több bug jön nekem elö a jatekba. Nektek nem ? Persze nem komolyak inkabb csak textura hibak. Bar volt olyan hogy a tarsaim eltuntek :-D
#3692
Vettem kivetelesen 😛
#3691
én megelégednék egy olyan fémöntvény sárkány medállal,ami a töltõ képernyõn van..olyan rombuszoid batman logó feeling😊
CalebJoe
#3690
baszott jó ez sárkány amit a collector-hoz adnak kéne csak baszott drága

Vraaanyek
#3689
Uramisten, ez az év játéka, ilyen optimalizálást én még nem láttam, azt hittem el sem indul majd a gépemen, erre közepes maxon folyik! a játékélmény meg egyszerûen mindent ver!! nálam 98%

Intel core i7 4770K; Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming; 16 GB Kingston HyperX

MerlinW
#3688
Papoktól, varázslóktól vehetsz könyveket, amikbõl megtanulhatod a varázslatokat. Whiterun tróntermében a jobb oldali szobában az udvari mágus nak pl van minden féle, többek között healing hand-je is általában (random ez is mint minden. Ha éppen nincs, menj hozzá vissza késõbb). Winterhold-ban meg minden van ami mágia.

[merlinw.org]

MerlinW
#3687
Oblivionban a küldetések is változtak, legalábbis annyiban, hogy bizonyos feladatokat nem kaptak meg adott fajok, illetve máshogy kellett elvégezni, más volt a cél. Gondolom itt is így van. Persze többnyire mellékágakban jelentkezik a dolog.

[merlinw.org]

MerlinW
#3686
Az Bethesda játékokban (Fallout, Elder Scrolls), nem a konkrét XP-ért fejlõdsz, hanem ha 3 képességben szintet lépsz (pl lockpick, light armor és one handed weapon, lásd a képességeket a skill menûben), akkor fejlõdik egy szintet a karaktered. Ez egy okos dolog, mert így valóban specializálódik a karaktered.

[merlinw.org]

MerlinW
#3685
1. szerzel soulgem-et
2. megtanulod a soul trap varázslatot
3. soul trap-et ráküldöd az ellenségre, majd 60 mp-en belül megölöd - begyûjtöd a lelkét
4. inventory-ban tárgyon T bill., majd kiválasztod a felugró listából a használni kívánt lélekkövet (soulgem).

A lélekköveknek különbözõ mérete van, különbözõ mennyiségû lélek kell bele. Értelemszerûen minél nagyobb a kõ, annál többet tölt a fegyveren.

Alternatív megoldás, veszel/szerzel feltöltött soulgem-eket mocsok drágán😊

[merlinw.org]

#3684
nem lesz..simán megtámad...és a lova mindig visszamegy,ha leszállsz róla kicsivel arrább😊)
Pretorian
#3683
Hogy van a Skyrimben a lopás? Ha ellopok pl. egy lovat, de nem látja senki, lesz rajtam bounty ha meglát rajta a tulajdonosa? Thieves Guild most is megveszi a lopott cuccokat?

Fasza gyerek vagy tomsolo! :D 5 büntipontot mikor írod be magadnak?

#3682
vehettél vagy csórtad?😊
mousee
#3681
re-lód

The EULA sounds like it was written by a team of lawyers who want to tell me what I can\'t do. The GPL sounds like it was written by a human being, who wants me to know what I can do.

#3680
közbe ujratöltöttem a mentesem es a lovam helyre jött o.0
#3679
tudni se akarom,ha lemész kocsmába,minek rakod be és hagyod ott ennyi ideig..azt a 20 percet utána is kibírtad volna😊
#3678
Hát a kezdõ helyszínrõl máshogy nem jutsz ki, majd utána mehetsz a fejed után, ahogy azt kell 😊
tibor16
#3677
köszönöm - nem követtem, - hozzá vagyok szokva, hogy a magam feje után menjek - így amikor elment a script, ottmaradtam - utánna nem enged a játék...

http://kreativ.try.hu/ - alkalmazott grafika, fotó http://tilos-az-a.hu/ - közösségi szabadidő magazin - művelődés, művészet, játék, utazás, fotó, család...

#3676
Kicsit felhúzott most ez a cumó.

Megvettem drága pénzért. Egész nap nem voltam itthon. Mielõtt este elmentem kocsmázni, beraktam telepíteni, h mire hazaérek (fél 1), tudjak játszani egy kicsit.

Persze nem telepített semmit, amikor meg újból indítom, Steamrõl akarta letölteni az egészet. Láttam fórumon a tippet, hogyan kell DVD-rõl telepíteni (start menüs parancs, hihetetlen...)
Fél óra telepítés, utána letölti a patchet (közben nem ment volna?)
Utána még directx telepítés, hát komolyan mondom...

Most tudnám elindítani, de olyan fáradt vagyok, h inkább bedõlök az ágyba...

És még rinyálnak, hogy a warez-warez... ha letöltöm, két napja játszhatnám és nem lenne ez a szarakodás a telepítéssel... eszem megáll.
#3675
ilyen kis kurzorral jelöli mindig a célt a "feje" fölött..jelen esetben kövesd a manust van szerintem..
tibor16
#3674
szégyen - nem szégyen - meg kell kérdeznem - hogy a fenébe jutok ki a kezdõ helyszínrõl? - letölteném a patch-et is, de azt sem találom... basszus - csak a kezdetektõl játszom az Oblivionnal... segítsen már valaki

http://kreativ.try.hu/ - alkalmazott grafika, fotó http://tilos-az-a.hu/ - közösségi szabadidő magazin - művelődés, művészet, játék, utazás, fotó, család...

#3673
Na es azt hol tanulhatom meg?

Amugy van itt valaki aki konzolon jatszik ?
Sir Quno Jedi
#3672
Én ugyan nem próbáltam mert nincs lovam, de van healing hand varázslat amivel MÁSOKAT lehet gyógyítani (és nem csak magadat, mint az alapvari).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#3671
köszi a válaszokat! segítettek nekem.
böröczk
#3670
Tudtommal csak a környezeted hozzád való viszonyulása változik.
Én wood elffel kezdtem, egy kisfiú rögtön az elején ironizál, hogy eltûnt valamije, és mióta a városba érkeztem, egyfeszt tûnnek el a dolgok (pedig még neki se kezdtem : D), pár embert pedig a külseje ijeszt meg (ami nem csoda <#idiota>, félelmetesen rasnyára sikerültek az elfek ebben a játékban, de majd a modderek, ha beindulnak.. már most rengeteg dolgot dobtak fel skyrimnexusra.)

Kumiho #2179

#3669
Tul sokat vertek ,meg löttek a lovamat es santitva megy, es nem tud sprintelni. Nemtudom hogy oblivionba hugy muködött, mert nemsokat toltam vele, de itt nem tudja valaki hogy tudom meggyogyitani ?
#3668
Ehh. Nyomjátok meg a Ctrl + PrintScreen gombot játék közben! Dupla gyors lesz. <#vigyor> Mi ez? Valami idõgyorsítás?! <#hehe>

Laza
#3667
Nekem akkor szerencsém volt, mert kapásból a DVD-rõl szedte a jóságot.

Online game stream csatorna: http://hu.twitch.tv/lazahun X360 Live GamerTag: LazaHunter; PC BF3: LazaHunter; Diablo 3: LazaHunter#2295; Steam: **Laza**

#3666
a TES sose a szerteágazó fõvonaláról volt híres, valszeg minden ugyanolyan marad a fõküldetések terén.
#3665
Nord nemzet béli hõssel kezdtem. Az lenne a kérdésem hogy ha más fajú hõst indítok egy új játékban akkor a missziók is változnak a karakter jellegéhez idomulva , vagy ugyan azt a qwest line-t vihetem végig csak? /fõszálra gondolok/
gabo91
#3664
Aham... így már értem! Erre voltam kíváncsi, köszönöm a felvilágosítást!

Agron: &#8220;One day Rome shall fade and crumble, yet you shall always be remembered.&#8221;

#3663
Ezen felül a karakter is 10 képességszintenként lép egy szintet. Mondjuk az, hogy a képességek szintje ÖNMAGÁBAN hordoz-e valamilyen fejlõdést, azt nem tudom.
francois
#3662
Ez nem karakter szintlépés, hanem képesség szint. Ez arra jó, hogy osztogathasd a skill pontokat, mert ha megnézed, teszem azt block 25 vagy és szeretnél megtanulni egy új skill-t, hogy 10%-al még hatékonyabban blokkolj, akkor azt nem fogja engedni, mert ehhez 30as block szint kell. Most csak mondtam vmi számokat, de az elve ez.

gabo91
#3661
Persze ez így jó is, meg tényleg reális. Amit gyakorol az ember azt tudja amit nem... abba béna
Akkor legyen egy konkrét.
Nehéz páncél...
20-ról 21-re lépek benne...
Mit jelent? Mit ad? Hatékonyabb vagyok védekezésbe? Vagy kell a szintlépés a jobb páncélok használatához? Egykezesnél is oké szintet lépek, de mit takar ez pontosan? Nagyobb sebzés, pontosság? Vagy kell a jobb fegyverekhez majd?

Agron: &#8220;One day Rome shall fade and crumble, yet you shall always be remembered.&#8221;

Voltan
#3660
Német volt amúgy... Érdekes. Aztán egy hollandon lecsorgott 20 perc alatt.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

#3659
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Nullát lenyomod, ajtóra katt, és beírod hogy unlock. Ki fogja írni hogy unlocked door, így ki fog nyílni az ajtó. Ha nem nyílik elsõre akkor próbálj az ajtón máshova kattintgatni. De nem csalni máshol, mert ez ugye cheatnek számít <#ejnye1>

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#3658
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ha nem változol át, tehát nem válsz a circle tagjává, akkor nem tudsz több küldetést felvenni a Companiönöknél. Késõbb lesz quest a visszaváltozásra, de egyébként semmilyen hátránnyal nem jár a vérfarkasság, akkor változol át amikor akarsz, nem fog magától.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

watto
#3657
Próbáltam visszatölteni az ajtó elõtti mentést de úgy se jó.

. . , -cske készen van a &#9786; -cske.

joceruza
#3656
"Ahogy használom az egykezes fegyvereket, vagy nyitogatom a zárakat folyamatossan szintet lépek benne... ez mire jó? márt mint az ilyen "konkrét" szintlépés... (nem a karakter lép szintet, csak adott területen lesz jobb) de ha sok könyvet olvasok azokból is tanul, fejlõdik."

Mire jó? Ha sokat írsz jobb kézzel azt jelenti azt hogy ballal is fogsz tudni! A fejlõdés az szerintem így jó!

Intel Core i5-4460 , Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury , Gigabyte GTX750 Ti 4GB DDR5 GV-N75TWF2OC-4GI