The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Fpocok
#3755
Elkúrtam sry. Csak az elsõ bekezdést akartam kiemelni.

Parasite Eve 2, best game EVER!

Fpocok
#3754
Skyrim has been topping Steam's most-played games list since its release, outstripping the game's nearest competitor (Call of Duty Modern Warfare 3) by a factor of three. The number of current players peaked at 231,593 yesterday, which is pretty huge (and a new record).[/b]

I decided that buying Skyrim could effectively end my degree, so I'm avoiding it entirely. There's already a mod out (to increase the detailing on the faces of human and elven races), so it can only improve the longer I unwillingly shun it. Jube's PC Impressions highlighted some of the janky stuff; what do you think needs the most work?

Parasite Eve 2, best game EVER!

#3753
Nem lehet, de vegyél/ lopjál egy lovat, 1000 arany. Ami a térképen nagyon nagy távolságnak tûnik, valóságban csak pár perc séta (pl Whiterun - Riften lóháton kb 4-5perc, pedig rohadt messzinek tûnik).

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

KaszaN
#3752
Az voltz az elsõ... Nem történt semmi változás.

Windows7Ultimate,4GBRAM,IntelCore2QuadQ6600,AtiAsusEAH57501GB

Seth
#3751
Amig nem jártál egy adott területen, addig kénytelen vagy sétálni. A már bejárt helyszínek között viszont a térkép segítségével teleportálhastz

PSN ID.: Beegabor

#3750
A beállítások között a Gameplay alatt kapcsold ki az XBox 360 controller-t, akkor mûködni fog az egér a menükben.

Tarkumi NE hunter Arathor

Methylisocloro
#3749
Van arra lehetõség hogy ha kapok 1 quest-et hogy el kell mennem valahova, akkor ugye az megjelenik a térképen és egybõl odajutni valahogy? Anno az Arena és Daggerfall így müködött. Sajnos nem bírom hogy órákig gyalogoljak a erdõn-mezõn.

KaszaN
#3748
??????????????

Windows7Ultimate,4GBRAM,IntelCore2QuadQ6600,AtiAsusEAH57501GB

#3747
Természetesen olyan ellenfeleket keress, akik nagyjából veled egy szinten vannak erõviszonyban.

Szóval az óriásnak ne menj neki, ha nem muszáj...

Ha meg még is, egy komolyabb ellenféllel kell küzdeni, akkor az elején (lesbõl) próbálj meg sokat sebezni rajta, mondjuk íjjal.. aztán amikor a közeledbe ér akkor meg úgy próbáld sebezni, hogy hátrálsz és akkor szúrkálod..

Én ezért preferálom a kétkezes kardokat, mert nagy a hatótávuk, távol lehet tartani az ellenfelet. + Íj persze, hogy már jóval nagyobb távolságról tudjam sebezni, így amikor oda ér hozzám, már elõnyben leszek a közelharcban a több hp okán..

Voyager5
#3746
Srácok/lányok!
Hotkeyeket csak az 1-8-ra lehet beállítani?
#3745
Elõször is berakod favourite-be a kívánt fegyvereket, majd az inventory-ból kilépve nyomsz egy Q-t, ahol is be tudod állítani, hogy melyik gombra melyik fegyver ugorjon a kezedbe. De vigyázni kell, mert ha egy fegyverbõl van 2 ugyanolyan, akkor a számozás eltûnik a Q-val elõjövõ menübõl.

Egyébként nem tudom figyeltétek-e, de még arra is figyeltek, hogy a kilõtt nyílvesszõ "becsapódáskor" még rezeg is és természetesen pl.: földrõl simán fel is lehet szedni.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#3744
Ha erõs egy ellenfél, akkor nég van hova fejlõdnöd. Ha gyenge egy fegyver, akkor keress erõsebbet vagy fejlõdj.

Komolyan nem értem, sokan csak végig akarnak rohanni mindenen agyatlanul és legtöbbnek eszébe nem jutna, hogy ez teljesen nyitott RPG, talán fejlõdni is lehet benne. Aztán csodálkozunk, hogy kauzálosítanak mindent...

PiszkosFred
#3743
#3734

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#3742
Biztos, hogy kell lennie... Obliban is volt.
De sajna nem vágom, hogy melyik billel lehet.

Piszkos  Fred
#3741
Lenne egy kérdésem. Lehetséges a társakat valahogy lóra ültetni? Vettem egy lovat, de még így is marha lassan haladok, mert a társam csak futkos utánam, otthagyni meg nem akarom, nehogy megmurdeljen.

Aki itt erős akar lenni, az olyan, mint a vas. Addig ütik, amíg meleg.

CharrDen
#3740
Igen gyakorolni ezt értem, de hogy gyakoroljak ha bármi komolyabb ellenség jön, akkor az 1-2 ütéssel eltesz engem láb alól, míg én alig karcoltam meg?

böröczk
#3739
Kérdés:

Ha íjászkodok, van-e rá valami lehetõség, hogy gyorsbillentyûre tegyem a fegyvercserét? Kvázi be tudom-e valahogy állítani, hogy ha közelharcra kerül sor, átváltson tõrre például, vagy külön ki kell választanom az adott fegyvert az inventoryból.?

Kumiho #2179

#3738
Figyelj fiam!

Nem a kardtól kell félni, hanem a forgatójától!

Érted...

Ahhoz, hogy nagyobbat sebezz, több manõvert/ütés módot tudj vele csinálni ahhoz gyakorolni kell... gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni..

A sokat használod figyeld meg, nagyon durva sebzése lesz. (a perkek okán is meg amúgy is)

#3737
üdv valaki leírná hogy melyik faj milyen tulajdonságokkal rendelkezik?
Nekem egy harcos varázsló kellene de inkább harcos,akkor melyik fajjal kezdjem el?
thx
gabo91
#3736
Pont itt tartok én is. 😊
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Outer Ring - Bear
Middle Ring - Butterfly
Inner Ring - Owl

Agron: “One day Rome shall fade and crumble, yet you shall always be remembered.”

CharrDen
#3735
Sziasztok! Valaki tudna egy gyors leírást adni nekem a fegyverekrõl? Végre meglett a játék, de nekem a 1 kezes fegyverek túl gyengének tûnnek. A sima questek során is alig birok 1-2 ellenséget megölni, alig sebez valamit a fegyver. Dual wieldnek pedig szerintem szintén nincs értelme a látványon kívül, hisz ugyanolyan lassan üt mintha 1db karddal harcolnék. Tehát amikor pl azok a zombik ellen mentem, csak varázslattal futva bírtam megölni õket, mert a fegyverek nekem túl gyengének tûnnek. Velem van a gond, vagy ez valóban így van? Pl amikor a Greybeards-ekhez kellett menni, volt egy yeti. Azt meg se bírtam ölni, mert vagdostam karddal, de õ 1-2 ütésbõl rögtön megölt. Mielõtt néhányan lenooboznának, rengeteget Oblivionoztam, ott nem volt ezzel gondom.

PiszkosFred
#3734
Igen. 1-tol 8-ig tudod gyorsgombra rakni a cuccokat, legyen az fegyver, spell vagy barmi ami hasznalhato. Ehhez elobb Favorite-be kell rakni az adott targya(ka)t, es utana a Q gombbal elohozott Fav-Listan csak valaszd ki a kivant kepesseget/fegyvert majd nyomj 1-to 8-ig gombot, es mar hozza is rendelte. Innentol barmikor tudsz villamgyorsan valtani fegyver, spell, potion es egyebek kozott.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#3733
Ja, tényleg? Akkor viszavonom, és nem beszélek hülyeséget (<#duhos2><#mf2><#vigyor>), csak megijedtem, hogy így van!<#wow3>
_Atti_
#3732
most sikerült megoldanom:
betettem ezt a sort: bAllowScreenshot=1 a mygames/skyrim/skyrim.ini be is és most már jó, valamiért az enyémbõl úgynézki hiányzott..

RIP www.memod.co.uk RIP || Darkmod http://www.thedarkmod.com/

#3731
Ne írj hülyeséget.
Miért ne tudná a tesód használni?

Annyit kell tenni, hogy az õ gépére is felkell tenni a steamet, majd megadod neki a steames felhasználó neved és jelszavad, tehát õ is a te "accountoddal" fog játszani.

KaszaN
#3730
Most nézem videókat, baromi jól néz ki és a menüben ha egy menü feliratra viszi a kurzort akkor normálisan rá vált, de én feltettem mindent ultra highre mégis ugyanúgy néz ki mint ha levenném és a menükben meg mindenhol csak nyilakkal lehet navigálni. Valakinek van ötlete?

Windows7Ultimate,4GBRAM,IntelCore2QuadQ6600,AtiAsusEAH57501GB

Fantusz
#3729
Fraps programmal lehet screenshotokat, videókat csinálni a játékról.

#3728
Tehát akkor hiába vettem meg eredetiben, hiába van a kezünkben a DVD, mivel én feltelepítettem, ezért tesóm már nem fogja tudni! :S Ez de szar...
#3726
Csak simán elkezdesz kotyvasztani valamit, és akkor a felhasznált hozzávalóknak már tudni fogod a hatását... szerintem qrva jól van megcsinálva. Tényleg így "bután" kezdi a karakter, és szépen lehet megismerkedni mindenféle növényekkel, mintha csak valóság lenne! Nagyon nagy ez a játék!!!
#3725
Ritkán készül valami igazán kiváló de ez végre az lett.
Az elsõ szerepjáték ahol normálisan van megoldva a karakterfejlõdés. Sokat kellett erre várni de végre olyan egy játék ahol olyan karakter leszel amiket teszel, viszont teljesen nem veszett el a választás szabadsága sem.
A grafika eszméletlen hangulatos , szuperül optimalizált. Nagyon addiktív ez az egy gondom van vele..

A Háború istene gy?löli a hezitálót.. "Every failed empire has a legion of elite warriors.."

wesker24
#3724
ha már egyszer aktiváltál egy kulcsot steamen az végérvényesen örökre hozzáadodik a steamhez és többet sohase tudod felhasználni !
Davidus
#3723
ma próbálom majd tovább erõltetni de ez eddig nagyon unalmas.
jó kis 15 perces séták és közben semmi sem történik😄
ráadásul még a zene is középszar.

V9ykn8_TZL0

#3722
Egy kérdés: A steam-en nem lehet azt beállítani, hogy ugyanazzal a serial-al más is feltelepíthesse. Mert így, hogy én felraktam, tesóm már nem tudja! <#shakehead>
#3721
köszi,már közben rájöttem én is, az volt a baj hogy nem nézegettem meg a karmot.😊

\"We are only slaves to our temptations\"\"

_Atti_
#3720
tipp:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A fazonnál akitõl elvetted a karmot, volt nála egy napló abban le volt írva hogy merre kell keresni a megoldást, köv spoiler alatt beirom


ha igyse:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
az inventoryban nézd meg a karmot, ott vannak rajta a jelek

RIP www.memod.co.uk RIP || Darkmod http://www.thedarkmod.com/

Fantusz
#3719
Kajánál nekem is ott van a HP növelés mértéke, de van nálam egy rakat virág, gomba, amivel nem tudok mit kezdeni.
Alkímiai asztalnál próbáltam kotyvasztani nem sikerült.
Az Oblivionos "beidegzõdések" nem mindíg mûködnek, ott nyílvánvaló volt a mozsár használata, itt még nem is találtam, de ha az alkímiai asztalra kattintok, bead egy menüt, amiben elvileg lehetne kotyvasztani, de minden alkotóelem ismeretlen.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Under Saarthal küldetésben a pillérek elforgatásával lehet kinyitni a rácsot. Valamire nem figyelhettem, sehogy sem akar nyílni a rács. Kígyó, cet, sas a három szimbólum, s van hat pillér - megoldás?

_Atti_
#3718
Se nálam, se barátnõmnél nem hajlandó a játék screenshotot csinálni,
szerintetek ez miért lehet?
A configban engedélyezve van: bAllowScreenshot=1, a print screen gomb a rendszerben mûködik.

RIP www.memod.co.uk RIP || Darkmod http://www.thedarkmod.com/

joceruza
#3717
Helló! Tudnátok segíteni ebben?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Az itemben lévõ fegyvereket,ruhákat nem lehet valahogyan szétszedni hogy legyen máshoz nyersanyagom? Úgy mint a Two Worlds 2-ben.

Intel Core i5-4460 , Kingston 8GB DDR3 1600MHz HyperX Fury , Gigabyte GTX750 Ti 4GB DDR5 GV-N75TWF2OC-4GI

#3716
a nevébõl ítélve azt állítja hogy milyen messzirõl látszanak a tárgyak részletei.

\"We are only slaves to our temptations\"\"

benőmenő
#3715
Hogy az objektumok milyen messze látszanak. Pl. a fák, hegyek, meg ilyen nagyobb dolgok.
#3714
A beállításoknál az Object detail fade mit csinál?
#3713
ehh picsába...megvan😊 nem vettem a kezembe a Golden Claw-t...😊

\"We are only slaves to our temptations\"\"

enlightened
#3712
Sziasztok!

Jó hírrel szolgálhatok azoknak akik lemaradtak a játékról, de szeretnék legálisan megvenni a Steamen keresztül. Mivel sajnos a Steam lenyomozza az IP-nk alapján az országot és nem engedi megvenni a játékot 18+ hasonló hülyeségek miatt, van egy módszer amivel be lehet jelentkezni UK serveren keresztül és akkor meg tudjuk venni a játékot. Utána már használhatjuk a saját accountunkkal magyar IP-vel csak a vásárlás idejéig kell UK serveren lenni.

Sajnálom, hogy manapság már azért is trükközni kell, hogy legálisan vásárolhasson az ember, de akit érdekel írjon egy privit.

Üdv,

#3711
valaki tudna segíteni a Blake Falls Barrows-os küldinél?A legvégén hogy lehet kinyitni az ajtót?Próbáltam már mindenféle kombinációt,de nem akar menni.:S Gondolom a falon látható képek mutatnánk a sorrendet,de az meg nem stimmel,mert azon nincs medve vagy mi a faszom,csak valami másik madár ami meg az ajtón nincs rajta...😊

Köszi elõre is!

\"We are only slaves to our temptations\"\"

Fantusz
#3710
Tulajdonképpen, ha van elég aranyad, gyorsan lépheted a szinteket, hisz a szintlépéshez szükséges képességek felét megveheted trénertõl, s ha még könyvet is találsz...
Nálam a gond az, hogy nincs elég aranyam terénerekre :-)
Az Oblivionnal ellentétben itt nem érdemes lassítani a szintlépést, de célirányosan érdemes fejleszteni a karaktert, haszontalan képességeket nem kell trenírozni, fejleszteni, inkább lépj több kaland, harc után szintet, de olyan képességeket fejlessz a karaktereden, aminek hasznát is veszi.

benőmenő
#3709
Mozsarad van, hogy potikat csinálj? Am nem értem, mert nekem az összes kajánál ott volt, hogy hp-t növel x ponttal.
Fantusz
#3708
Alkímiát hogy kell használni?
25-ös skillel is minden összetevõ ismeretlen, ha a semmihez hozzáadom a semmit, abból semmi (sem) lesz.

Képességeket, tárgyakat lehet gyorsgomhoz rendelni?
Mágusnál kevés a kézben lévõ két varázslat, s néhány poti sem ártana, ha mindíg kéznél lenne.

gabo91
#3707
Másnak is lassan megy a fejlõdés? Vagy csak nekem. Járkálok körbe körbe fedezem fel a területet banditákat csapkodom sorra... lvl5 vagyok...
mamut esélytelen, trollok elõl elfutok... magas mamut pásztorok egy ütésre repítenek...
most boszorkányokba akadtam, egyet levágok de másik 5 egy tûzgolyóval kinyír...:S

Agron: &#8220;One day Rome shall fade and crumble, yet you shall always be remembered.&#8221;

PiszkosFred
#3706
Kb ennyi a valtozas, nomeg miutan nincsenek osztalyok mar, nincs major sem minor attributum, ezert lenyegeben barmelyik skill gyakorlasaval/hasznalataval kepes vagy szintet lepni.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”