The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4155
Egyébként ezek a sárkányok szerintem direkt engem keresnek 😊

Az imént kijöttem egy barlangból, és ahogy kiértem, tõlem 5 méterre lebegett egy sárkány, és velem szemezett. Majd mondott valamit ("dhal", vagy valami hasonló) és megtámadott 😛

Végeredményt nem írnám le, maradjunk annyiban hogy elég nagy "égés" volt neki 😊
#4154
milyen kóddal lehet növelni az inventory méretét,vagyis,hogy mennyi súlyt cipelhetek magammal?

#4153
Még egy valami látszik a játékból: Bethesda minden egyes fejlesztõje Imádja az Elder Scroll's sorozatot és a SKyrim világát. Olyan szintû szeretet és gondosság, alaposság sugárzik a játékból, amilyet én még 1 játéknál se éreztem (pedig aktív pc játékos vagyok immáron 14 éve).

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

edios
#4152
Köszi mindkettõtöknek!

My name is ios... Edios. Not Eidos you f*ck*n pr*ck!

#4151
Nem látom akadályát, hogy folytathasd, csak be kell majd tenni a mentést az eredeti játékodhoz, és kész.
#4150
Lesz. Külön mappában vannak a mentések, a dokumentumokban valahol.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#4149
Emberek!Ebbõl a játékból szinte süt a Viking Feeling (A nevek, a komoly, északi arc berendezés, az építészet, a táj (lazacok ugrálnak a folyóban), a hangzás,hangok, az ellenfelek kidolgozása, a fegyverek kidolgozás (õsi nord harci fejsze <#finom>, az idõjárás alakulása (kezdõhelyen többnyire napsütés honol, imént elindultam Whiterun felé és a völgyben köd fogadott)! Már most imádom! Ez még nagyobbat fog szólni eladás terén, mint az Oblivion annó.

Szerintem Bethesdának ez lesz a legjobban fogyó játéka, egyszerûen zseniális. Minden egyes részlete tökéletes (még az is, mikor Riverwoodban az egyetlen Sötét Elfnek favágás közben hozzáragadt vagy 3 rönk a kezéhez... <#nevetes1>)

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

edios
#4148
Köszi a gyors választ!

Remélem még a topik határain belül maradok a köv kérdéssel: ha virágbolti verzió pörög addig, amíg meg nem tudom vásárolni, lesz lehetõségem a régi karakterrel folytatni a játékot, v újra kellene kezdeni mindenképp?

My name is ios... Edios. Not Eidos you f*ck*n pr*ck!

benőmenő
#4147
Nekem is megvolt az elsõ enchant, ami egy kõkemény 1%-al gyorsabb magick regenerálódást ad <#idiota>
Crokin
#4146
GetDataBack-el vissza tudod hozni...

Repatarurgyán

yesname
#4145
Steamen itt nem fogod megveni, mivel ketel-európában nem lehetséges a 18 év feletti tartalom miatt állítólag. Két lehetõséged van: 1. dobozosat veszel (steames a játék egyébként, szóval a kóddal le tudod majd tölteni steamrõl, nem lesz gondod) és 2. VPN-es hálózaton veszed meg steamen.
Egyes pont egyszerûbb lesz szerintem, bár ha jól tudom már nem lehet kapni sehol, mert elfogyott. November végére ígértek új szállítmányt.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#4144
Igen azt tudom, hogy elõbb ki kell választani. Viszont lehet akkor az volt a probléma, hogy több is meg volt jelölve.
edios
#4143
sziasztok!

épp az imént próbáltam megvásároni a játékot, de magyar steam-en nem elérhetõ.
kis utánaolvasgatás után annyit sikerült kideríteni, hogy valami orosz kiadó kavart be, mert nála vannak a terjesztési jogok (ha jól értettem).

a kérdésem az, hogy lesz-e közeljövõben esélyem arra, hogy megvegyem? (nincs optikai meghajtóm, és nem is óhajtok szarozni lemezekkel) viszont steamhez ragaszkodnék.

My name is ios... Edios. Not Eidos you f*ck*n pr*ck!

#4142
Soultrap egy varázslat, vagy fegyvereknek lehet ilyen soultrap hatása. Nézz szét a Whiterun-i mágusiskolában.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

wedge31
#4141
Én whiterunban vettem a varázslótól.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#4140
Egy entert vagy e betût is kell nyomni a quest nevére, hogy az legyen aktív, utána kell az M betû. Meg ne legyen egyszerre csak egy quest kiválasztva, mert amúgy bekavarhat.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#4139
Jaaaa... na olyanom asszem még nincs. <#smile> Köszi.
wedge31
#4138
Soultrappal.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#4137
Engem a térkép megoldás zavar egy picit. Ez a "journal-ban kiválasztok a egy quest-et, majd m-et nyomva megnézem a térképen, hogy hol van" nekem nem mindig mûködik. Jópár quest-nél egyszerûen nem rakja oda a kis "jelzõkristályt" <#confused>
yesname
#4136
Pontosan, szerintem is tökéletes az UI. Nagyon logikus az elrendezése mindennek és gyorsan lehet váltogatni. Egyetlen dolgo van csak ami zavar engem: nem lehet Enterrel Yes-t nyomni a felbukkanó rákérdezõ Yes/No ablaknál.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#4135
Sikerült enchantolnom végre. Viszont ha kiürült a soul gem, azt feltölteni hogy tudom?
Batmanci
#4134
Bocs, hogy csak most válaszolok, de én is kísérleteztem, igaz mással (kémikus vagyok).
Nem az én érdemem, Ronman 2 szúrt be egy linket a Morrohun Team oldaláról.
Viszont elszaroztam vele addig, amíg a számomra megfelelõt beillesztettem, ami nem kellett, azt kihagytam.

Ez a link

Amit javaslok a középvas tulajoknak:
1. Egér finomgörgetést leírtak alapján.
2. Függ. szinkronizálás, aki nem ragaszkodik hozzá.
3. Ez a legfontosabb, "Ryz azt javasolja..." na, ebbõl mindent. Ami fölötte van, az igen egyértelmû, bekapcsolod, van, ha nem, nincs. (egyiket sem állítottam, nincs jelentõsége, alapon jó)

Opcionális:
Látószög megváltoztatása.
Egér kezeléssel csak az a gond, hogy a Skyrimprefs.ini-be kell betenni, nem a Skyrim.ini-be.

Nos, ettõl kezdve ugrott egy 30-ast.
Viszont 7 óra játék után, elkezdett a nagyobb tereknél iszonyatosan akadozni. Ez nem olyan, hogy nem bírja a gép, inkább, mintha laggolna.
Jelenleg is ezzel küzdök, és már elég sok mindent kipróbáltam, de fogynak az ötletek.
Nem gondolom, hogy a fenti beállítások miatt lenne, mert ügye mentettem az eredeti fájlokat, így visszaraktam õket, de ugyanúgy "laggol".
Felraktam a friss, ropogós drivert, ugyanaz. Felbontásokon, látótávolságokon, szûréseken változtattam, ugyanaz. Új játékot kezdtem, ugyanaz. Még arra is vetemedtem, hogy a d3d9.dll-t is bevetettem, de semmi eredménye. Már csak az újra telepítés maradt, de nem szívesen ülnék 3 órát ismét, bámulva a folyamatjelzõt.
Ha valaki akadt össze hasonlóval, és tudja, mifene van vele, az nem lenne rossz.

\"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, és ne is legyek kemény?\" Csoki

PiszkosFred
#4133
Hozzáteszem, hogy az UI sokkal jobb, mint az Oblivionban volt, olyan gyorsan valtogat az ember kis ido utan a spellek, inventory es egyeb dolgok kozott, hogy szinte hihetetlen - foleg annak fuggvenyeben, mennyire tartottam tole amikor eloszor meglattam. Annyit modositottam rajta, hogy kiraktam F1-F4-re, kb ugy ahogy a New Vegasban a pipboy, mert azt mar annyira megszoktam, F1-statok, F2-inventory, stb 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

yesname
#4132
Én felraktam Master nehézségen játszom, így azért már tud izzasztó lenni és tényleg kell taktikázni, még a potionokkel is. Sõt, annak ellenére hogy panaszkodtam nem rég, hogy milyen sok a potion, semmi szükség alkémiára, most már kevés is 😄😄😄

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

yesname
#4131
Szerintem Oblivionban még ennél is szarabb az egész harc (jó párszáz órát játszottam azzal is). És "semmi" köze az attribútomokhoz Obliban sem a harc monotonitásának. Itt meg a perkek és a skill leveltõl, staminától függ a harc milyensége és fényévekkel jobb még Morrowindesnél is.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

yesname
#4130
Azért ha olvasgattad az értékeléseit azoknak akik nullákat és hasonló pontokat adtak, akkor Te is látod hogy a lepontozó emberkék agyatlanok. Gondolok itt arra, hogy mindenki olyanért ad 5 alatti pontot, hogy nem tetszik neki az UI (mi köze a játékhoz hangulatilag és tartalmilag?), nem lehet egérrel irányítani és szar konzolos az UI (tutira warezosok, akik nem patcheltek/nem megy rendesen a patch), még mindig van béna arcmozgás/animáció (ennek megint sok köze nincs az egészhez), ugyanaz a motor/nem DX10-11-es (és megint mi köze ennek az összhatáshoz) stb.
Legtöbben lenullázták csak azért, mert nem tudták 5 perc után szokni az UI-t.
Metacriticen ez a baj, ott el is kell olvasni miért pontozzák az emberek, nem a végeredmény számít. Én pl. a bugok miatt sem pontozok alá egy játékot sem, mert megint csak nincs köze a játékhangulathoz és nem szándékosan tették bele a fejlesztõk. (Fõleg hogy azokat ugye javítani is szokták.)
Metacriticen rengeteg olyan is van, aki csak hobbiból vagy mert nem tetszik neki a játék stílusa, lenulláza. Nem csak ennél, sõt... Skyrim még megúszta az elborult agyúak tömeges rohamát. (Nem úgy az MW3 például 😊 )
Elég ha reggelsz és már húzkodhatod le a játékokat mindenféle társasági/az oldalon tanúsított elõélet nélkül.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#4129
Az de komoly:-)<#eljen>
Én most kezdem Skyrim-t(összes elõzõ TES részekkel sok idõt töltöttem el),kiváncsi vagyok új rész milyenre sikeredett

&#9733; &#27748;&#22982; &#26446;

lalakov
#4128
Nincs ott a "mindent felvesz=R" és a zár nyitásához használt A és D.
wedge31
#4127
Controlsnál ha jól emlékszem.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

lalakov
#4126
Át lehet írni valahogy a fix billentyûket? Nagyon nem esnek kézre.<#shakehead>
mousee
#4125
Azén én is felnevettem 😄

The EULA sounds like it was written by a team of lawyers who want to tell me what I can\'t do. The GPL sounds like it was written by a human being, who wants me to know what I can do.

mousee
#4124
Gyerekek, ez hatalmas játék!

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Békésen sétálgatok mint minden normális harcos egy batár nagy 2 kezes karddal a hátán, amikor látom hogy egy lö sárkány épp vadul perzseli fel a mezõt. Pontosabban a mezõn lévõ óriást, aki semmit sem tud kezdeni a helyzettel. Mondom kivárom a sztori végét, de ez a mocsok óriás hát nem behúzódott egy kõhíd alá fedezékbe? Elõkaptam az íjamat, és finom célzást tettem arra, hogy én most véget vetnék az õ életének, melynek örömére kibújt a híd alól, és elindult felém. Ekkor sárkánykoma leszállt közénk, közölte az óriással hogy "WÁÁÁÁÁÁÁÁRÁÁRJHRGHKRR", így lett egy pirított haldokló óriásunk. Utána felkapta, repült vele egy kört, levágta elém, majd leszállt de úgy hogy még én is megtorpantam. Rám néz, felnéz az égre, köpköd egy frankó tûzijátékot, majd mint neó a mátrix 2 elején, szélsebesen elillan. Hozzám se nyúlt, de megköszönte hogy segítettem kiszedni az óriást a híd alól... eszméletlen.

The EULA sounds like it was written by a team of lawyers who want to tell me what I can\'t do. The GPL sounds like it was written by a human being, who wants me to know what I can do.

Palinko
#4123
szerintem jó lett nagyon, a tolvaj céhben, viszont kicsit csalódtam az oblivionhoz képest.
drop
#4122
köszi a választ

#4121
Tolvajcéhnél Riftenben.

Amúgy aki szerint Farkas neve nem a magyar szóra utal, az nem csinálta még meg a Companion küldiket 😄

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#4120
hol van trainer ami lockpicket tanit ?
wedge31
#4119
Belekezdtam a Dark Brotherhoodos küldetésekbe remélem legalább olyan érdekesek és jövedelmezöek lesznek mint az oblivionban voltak

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#4118
Nem mindegyik mûhelynél van rá lehetõséged hogy olvassz (amihez ahogy említve is volt, kell még szén is ami charcoal néven fut). Az olvasztó egy búbos kemencéhez hasonló alkalmatosság. Whiterun-ban például biztosan van erre lehetõséged.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4117
Nézd meg alaposan a falakon lévõ képeket, hogy mit ábrázolnak.

Ha így se megy akkor:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
madár, sárkány, medve, belülrõl kifelé.
#4116
A mellékelt könyvecskét elolvastad? Mert a megoldást leírja benne (már hogy hol találod a jelek megfelelõ sorrendjét).
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Menj be az inventory-ba, keresd meg a claw-t, jelöld ki, nyomj egy c billentyût és forgasd el hogy lásd a tenyér részt.


Egyébként meg a legtöbb ilyen jellegû "fejtörõ" megoldása adva van. Vagy az adott barlangban/helyszínen már láthattad a megoldást vagy a megoldáshoz szükséges infó le van írva valami jegyzetben amit felszedhetsz.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

shaba23
#4115
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nézd meg az inventory-ban a claw képét rajta vannak a jelek
Vraaanyek
#4114
pedig valami volt,mivel még formázni sem engedte, még elõtte befagyott... windows xp cd-vel tudtam csak elindítani a formázást, ott meg kijelezte, hogy üres a c mehajtó, tehát törlõdött valamiért, viszont a HDD meg teljesen ép...rejtély az egész...ez van, kezdhetem elõrõl a játékot...hatalmas játék, imádom, de ez bosszantó.

Intel core i7 4770K; Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming; 16 GB Kingston HyperX

#4113
annyit hozzátennék, hogy esetenként drágaköveket is találhatsz bányászás közben.

@Shaba23 Annyit tudok biztosan, hogy a beolvasztáshoz szén is kell.
Palinko
#4112
Solitudeban sikeresen összeszedtem 1500 goldnyi priust, elmentem a rifteni tolvajcéhbe, de senkivel sem tudom elintéztetni 😞 pedig mintha említették volna, hogy a skyrimben is lehet. valakinek sikerült már?
#4111
üdv,a golden claw küldinél mit kell csinálni akárhogy forgatom nem nyílik?
Ha nincs ellenség a közelbe és használom a varázslatot akkor is fejlõdik?
shaba23
#4110
Ha van csákányod, akkor figyeld a többitõl eltérõ színû köveket és E betû. Én meg azt kérdezném, hogy a kibányászott ore-ból hogy lesz ignot/bar vagy valami? Kovácsmûhelyben nem találtam olyan opciót, amivel ilyeneket lehetne készíteni.

Ha bóklászom össze vissza, pucolom a barlangokat, romokat és még nem a fõ questline szerint megyek, akkor nem lesz gond belõle, ha már egy esetleges késõbbi quest színhelyét elõre kiírtom?
#4109
Nem minden barlangban lehet bányászni (sõt pár helyen igazából kint is lehet a szabadban). Egyébként ha a többitõl eltérõ színû falfelületet látsz, vagy omlást, esetleg kupacot, akkor menj oda és nézd meg közelrõl. Ha bányászható akkor ki fogja írni neked a program.

Ekkor ércet szerzel (egy akcióval kettõt) amit késõbb a megfelelõ helyen beolvaszthatsz és így már használható gyártási alapanyag lesz belõle.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4108
Tisztán a birodalmi katonám karakter lapján ez nincs rajta *wink wink* 😊 Hogy ért hozzá 😊 Egy katona aki felfelé tör a ranglétrán : 😊Sjna a fõszálat nem lehet kihagyni mert
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
z imperial legion questek kapcsolódnak a fõszállhoz.

#4107
Igazából van egy nõszemély aki az íjászatot elmagyarázza. A F betûs falu fölött (déli irányban) van egy meredélyen a hölgyike (kis kuckó jelöli a helyét). Egyedül éldegél és ha barátságosan közelít az ember akkor kiokítja a lövöldözésre pár gyakorlat által. Sõt ha jól teljesít az ember akkor még egy egész jó íjat is ad (nem ér fel mondjuk egy elven bow-val de jobb mint az alap íjak bármelyike).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4106
Ah köszi e nagyon régi Elder scroll rajongó vagyok. 😊 Tudom hogy kell. De köszi azért!!