The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4805
1. Szerintem a lakhelyén kéne szétnézni, hátha van valami naplója vagy ilyesmi, ami elárulja a valódi kilétét.

2. Én meg úgy jártam, hogy pont ugyanannál a helynél jelent meg 2-jára is egy sárkányt, ahol az elsõvel összeakasztjuk a bajuszt
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A Nyugati toronynál lévõre gondolok, nem a tutorialban lévõre

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#4804
Természetesen, írtam is, hogy a "kedvencek" menübõl váltogatok. De pont így, ezzel, rettentesen szaggatott a játékmenet.

#4803
A kuldetesben biztos le van irva, hova kell vinned az informaciot. A ficko aki adja a kuldetest elmondja, hogy hol talalhatod meg oket, de csak mar nem emlekszem ra.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

#4802
Sárkánykövet õrizd meg! Kelleni fog
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
fõszálban ráadásul. Ha a fõvonalon indulsz tovább hamarosan megszabadítanak, attól a nehéz valamitõl.


Ha megsemmisíted a tárgyat, akkor a varázslatot ezután tudod majd korlátlanul más ruhadarabokra rábûvölni (enchantolni).

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

JethroHUN
#4801
Üdv,
1. Whiterunban, hogy kell megcsinálni azt a küldetés amiben meg kell keresni a redguard nõt? Azthiszem megtaláltam, meg is lehet kérdezni tõle h ismer-e egy Aik (vagy Air.. mind1) nevû csávót, de azt mondja h nem stb. Sarif-nak, v Safir-nak hívják.
2. Az amúgy tök természetes, h éppen kijöttem egy várból és leszállt az udvarra egy alap sárkány és megtámad? o.O 😊

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#4800
Elfutás nekem sem volt taktika... Skyrim-ig.<#smile> 9-es szinten, amikor mentem fel az egyik hegyre, ahova menni kellett ugye <#wink>, akkor bizony én mindkét troll elõl elfutottam, mert csak karcolgattam, ráadásul még regenerálódtak is a rohadékok.

Ugyanígy egy legyengült mamut is megfingatott Whiterun (azthiszem így írják) mellett. Ilyen az oblivionban nem volt, újabb + pont.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#4799
Könnyû páncéllal nem az a cél hogy beleállj minden ütésbe..Egyébként a conanba ezt is jól megoldották de a DA2-ben is van evades érték és akkor speed nélkül is jól mûködik. Magam részérõl ezt javasolnám a modereknek erre a rendszerre sajna már nagyon nehéz lenne visszatenni az attribokat. De az evades mindenképp fontos mint

lalakov
#4798
Találtam egy Sárkánykövet, 25kg és nincs értéke. Jó ez valamire?

Egy Enchanter asztalon meg tudnék semmisíteni egy varázslattal átitatott ruhát. Ez azt jelenti, hogy ezután a varázslatot megkapom a ruha nélkül?
#4797
Tanulni mikor érdemes egy skillt ?
#4796
Most is 17-es van (5 éves), akkor már inkább 21,5-est vennék, de most nincs rá keret. De ha megelõlegezed, akkor már szaladok is a boltba...<#nevetes1>

Addig meg marad a Fov állítgatás.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#4795
Expert-en nyomom és a Nordom 2 kezes fegyverrel megy heavy armorban. Nagyobb ellenek ellen nem sok esélyem van (sárkányt közelharcban nem lehet leölni, így, ahogy a mamutok és óriások, sõt még a trollok is legyõzhetetlenek) így level 9-en.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#4794
A kiváltás alatt azt értem, hogy ha van két manusod akik közül az egyiknek van +20%-os damage perk-je a másiknál meg van egy fegyver ami ugyanezt tudja (vagy többet) akkor ott a perk megléte nem elõny. Tehát hacsak nem kap a kezébe egy hasonló eszközt a specialista akkor nem lesz akkora nagy elõnyben a generalist jellegû manushoz képest. Arról nem is szólva, hogy a sebzések tipikusan azok a dolgok amiket alapvetõen a skill értéke határoz meg és ezt majd módosítja a perk vagy a tárgy/ideiglenes hatás (amibõl számtalan van) ami a delikvensen van.

A feltevés meg abból indult ki, hogy a perk-ek rettentõ sokat számítanak. Na erre írtam, hogy ezek hiánya nem feltétlenül érezhetõ mert van kompenzáció erre eleve beépítve. Nem minden perk-re igaz, de a többséget adó, általános hatásnövelõkre mind igaz. A dezintegrációt/két effektet/két idézhetõ lényt például nem váltja ki (bár... végülis a Dark Brotherhood kesztyûje is tud olyat amit semmilyen perk nem tud utánozni sem és rettentõ erõs, gyanítom a többi brigád egyedi eszközei között is van/lesz hasonló).


Röviden szólva tehát aki mindenest generál az sok apró dologról lemond, ám ezek többségét tudja kompenzálni és korántsem kerül akkora hátrányba amit ne tudna ledolgozni némi felkészüléssel. Nyilván egy specialistával szemben a specialista területén nem ér fel vele csak a spec tárgyaival/hatásokkal, de ezt a specialista is megszerezheti így elõnyét megõrzi. De cserébe más dolgokban fog szívni. Nem kell tehát leírni a JoAT karaktereket, kifejezetten jókat lehet velük játszani és a gépi ellenfelek ellen bõségesen elegendõ lesz (ne feledjük azért, hogy nem szénné specializált, übermesch karakterekre lett belõve az ellenfelek erõszintje így mindegy hogyan van fejlesztve a karakter, nem okozhatnak megoldhatatlan problémát akkor sem ha nem használja a dragonborn képességeit).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4793
Vegyél egy 17"-os monitort ma már 20 körül kapsz és 1650x1050ben már minden jó...😞

#4792
Használod a favorite gombot utána meg a q-t billentyû hozzárendeléshez?

Voyager5
#4791
Sosem értettem, hogy egy ilyen játéknál mit számít a grafika
yesname
#4790
Használj potinokat, mérgeket, scrollokat (ha nem varázsló vagy) stb. Az elfutás számomra sosem volt taktika sehol sem. Félregugrás lövedékek, varázslat elöl igen, de a nagyobb sebesség kihasználása az gyáva megfutamodás. Sosem használtam ki sehol. 😊

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#4789
Valamelyikõtök állítgatta a Fov-ot? Kinek melyik beállítás vállt be? Alapból olyan 72 körül van, ezt én átállítottam 90-re, de így elég fura lett a kép, viszont alacsonyabb értékeknél nem látom az egész fegyvert (1280x1024-es felbontás a max nálam sajnos).

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#4788
Nem tudom ki hogy van vele, de számomra az amúgy rettentõ jól sikerült játékot nagyon agyonvágja a háromgombos joystickra írt kezelhetõség, az ui, az árkád-jelleg. Az, hogy nem lehet szélesebb körben bindelni a gombokat, "kedvencek" menübõl kell válogatni és váltogatni a játék lepauzálásával a dolgokat, nagyon gyilkolja az élményt. Plusz nincs elég információ a tárgyakról, nem mutatja melyik apparel hova való (csuklóvédõ pl. üti a kesztyût, vmint csak egy gyûrû fér el az ujjakon?), melyik spell ismert már, stb.

Továbbá nem tudom, hogy csak az én hibám-e, de úgy gondolom, hogy erõsen bénán lõtték be a csak varázshasználó karit. Tizenvhányas szinten járok, minden pontot magickára adtam, destruction felfejlesztve kis summoninggal, full magicka regenes cucc, de ha 2-3 ellenfél jön egyszerre, jellemzõen a harmadikra, de sokszor a másodikra, egyszerûen nem marad magicka és következik a fogócskázás... Mindez dual castinggal meg impacttal, amit már bánok, hogy kivettem. Ez atronachot idézve kb. könnyebb annyival, hogy ez kezelhetõ, talán +1 ellenfelet is be lehet vállalni, de azért na... ne legyen már a mágus csak úgy játszható ha summoner. Komolyan nevetséges, hogy egy sárkány egy atronachhal easy-mode, míg 3 erõsebb zombi vagy 1-2 dwemer gép megizzaszt.

A spelleket meg már meg sem merem említeni. Egyáltalán miért nincsenek olyan alteration spellek, mint pl. Morrowindben, gyorsabb futás, nagyobb ugrás, de a saját magad által "feltalált" spelleket már meg sem merem említeni? Az elején átkutyagoltam beállni a collegebe, hátha hozzájutok némi elõnyhöz, de egy koszos faluban élõ mágus is több spellt árul, mint az ottaniak együttvéve.

Ettõl függetlenül hihetetlen jól megcsinálták a helyszíneket, baromi nagy a terület, nem láttam még két hasonló dungeont sem, piros pont azért, hogy minden dungeon végén gondoskodtak kijáratról, szóval hozza, vagyis inkább hozná az elvárt színvonalat, de ez a konzolos árkád mivolta nálam iszonyat nagy érvágás, szóval azért nem egy Morrowind. 😄

0Fritz0
#4787
Felnyomtam mindent:






Játszható beállításokkal pedig így néz ki: (HD-ben érdemes nézni)




Nem a súly nehéz, hanem te vagy gyökér! Táguló világegyetemben élünk. Minden Chuck Norris el?l menekül.

#4786
Nos igen az erõs. Igazából elég sok karakteremnél erõsebb ellenfelet próbálok leütni és ott nem elég. És türközni se tudok mint régen a speedel. tehát rácsapás elfutás elrejtõzés valahol erõgyûjtés újra támadás mert az erõsebb ellenfelek zömét nem tudom lefutni. régi taktikáim zömét ami az attribokra épült dobhatom ki. 😞

yesname
#4785
Masteron játszom és valami kegyetlenül számítanak a perkek. Fajspec ok, de aki azt mondja a perkek nem számítanak, hát 😄😄😄

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

yesname
#4784
Kiváltható tárgyakkal? Lehet hülye vagyok, de hgoyan váltasz ki tárgyakkal pluszt adó dolgokat, hiszen ha van egy olyan tárgyad amivl "kiváltanád" az adott perket, akkor az adott perk még további elõnyt ad.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

PiszkosFred
#4783
A fohos lehet (10 fajbol / 2 nem) alapbol 20 fajta. Ezen kivul lehet fiatal es idos, igy ez mar 40. Na most ehhez legyartatni a 40 beszedhangot, az osszes olyan szoveggel amit valaszolhatsz/kerdezhetsz - hat nem keves melo lenne. Ha a fohos fix lenne, mint egy Witcher, vagy MassEffect eseteben (utobbiban max a nem valtozhat), akkor ertheto lenne a hianyerzet. De itt annyi verzio van, hogy szinte keptelenseg lenne.

Ugy meg illuzio rombolo, ha a 40 verzio egy hangon szolal meg...

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#4782
A játék 6Gb-os pc-n nem tudom mennyi a konzol

#4781
Azért experten meg felette már azok se segítenek ott már nagyon fajspecifikusan kell menni mert a redguard az két karddal igazi villámcsapás 1vs egyben az imperial két kardal nehezen áll meg .😊

Sir Quno Jedi
#4780
Én nagyon fajám berendeztettem a házamat.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Seth
#4779
3,8 GB a játék 360-on, bõven lenne hely a DL lemezen a hangoknak

PSN ID.: Beegabor

#4778
Igazából a sebzés növelõ perk-ek mindegyike kiváltható tárgyakkal és italokkal, varázslatokkal, de találni még egyéb perk hatásokat is amik ugyanígy kiválthatóak (arról nem is beszélve miket tudnak majd a különféle Word-ök késõbb). Ezek eleve feleslegesek, csak azért vannak benne, hogy lassítsák a fejlõdés mértékét.

A lényeges és értelmes perk-ek (mint például a két hatás berakása echnat során egy tárgyba, törhetetlen álkulcsok) csak ezen aprókon keresztül érhetõek el, így aki rámegy egy irányra az is eléggé vissza van fogva, jobban mint kellene és túl sok a felesleges sallang.

Meg vannak olyan skill-ek amik teljesen jól használhatóak bármiféle perk nélkül is (smithing például tökéletesen jó akkor is ha egy pont sem szerepel a listáján hogy más anyagú cuccokat gyártson az ember, a lényeg ilyenkor a tuning amit a perk-ek nem befolyásolnak csak a skill; de találhatunk még hasonló példát ha nagyon akarjuk).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4777
Igen. Úgy mint az obliba . 😊 Vagy elfolgalod valamelyik nem spawos dungeont erõdöt. 😊

malter
#4776
saját házat lehet venni vagy szerezni?😊
#4775
Tudnátok olyan oldalt mondani ahova beírom a gépem adatait és megmondja mennyi életképes a játékhoz?
#4774
Sajna a konzol miatt nem mehetek feljebb szerintem de a pcre kiadhatnának egyet akár 15Gb-os is lehetne talán.

#4773
Egyébként meg 60000 sor szöveghez a hang kb 3 Gblenne.

#4772
Hogy oszinte legyek, azt vartam, hogy pont felpattanas kozben fog kiolvadni, aztan foldhoz kenodve megpusztul.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

#4771
Bárcsak ilyen fizikát tudnék alkalmazni 1-2 munkatársamon 8)))
yesname
#4770
Az a baj, hogy éppen az perkes extrák a lényeg. Alkémia erõsebb mérgek, potik. Íjászat nagyobb sebzés, idõlassítás stb. Enchant erõsebb enchantolás és így tovább. Hiába lesz 100 minden, a lényeget a perkek adják meg.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#4769
Nem tudom nekem mimikaként teljesen elég ami van a hang meg itt tényleg nem érdekel mert ebben a viágban 1005ig létezel ami csak egy Bethesda játékról mondható el, ha akarsz fát vágsz és azzal keresed a kenyered ha akarsz kalandozol ha akarsz befektetéseket csinálsz élsz egy mesevilágba kiszakítva ebbõl a világból...

yesname
#4768
Nekem meg a víz tetszik a lgejobban. Eddig minden TES-ben ismétlõdõ, kis felbontású vízet láttam. Itt ezt nem érzem.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#4767
Molnibalage:
A dolog mértéke alapvetõen a lélektõl fog függeni amit belefoglalsz és ezt módosítja a magasabb skill és bizonyos perk-ek.

Tehát más módosítót kapsz például egy disease resistance-ra ha petty lelket akarsz beletenni és megint mást ha grand lelket (nyolcszoros a kettõ között a különbség). Szintén a kavics dönti el a töltetszámot/sebzést.

A tárgy csak azt határozza meg milyen szóba jöhetõ effektek foglalhatóak bele a hatás erejébe nem szól bele.


koschwarz:
Ugyanúgy tudsz jack of all trade karaktert kreálni, ami a különbség lesz, hogy az extrákról mondasz le amit a perk-ek adnak. De minden mást élvezhetsz ami a magas skill érték velejárója (jobb sebzések, jobb hatások és így tovább, csak varázslatoknál a teljes mana költséget kipengeted míg aki kicsit mérsékeltebb de van megfelelõ perk-je az olcsóbban nyomja ugyanazt a varázslatot még ha esetleg kicsit gyengébben is)..

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4766
Az kriptákban az elõholtak egy az egyben a washingtoni metrókból érkeztek csak ott ghoul néven futottak😊

W11 x64, AMD Ryzen 7 5800X3D, 64 GB DDR4 RAM, GF RTX3060 12GB

SzirmosSzisza
#4765
Érdekes a fizika :W

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#4764
És a konkluzió rpgként még evvel az egyszerû rendszerrel is tökéletes rpg lett ami az Obliról csak jóindulattal vot elmondható, és ami vicces egy konzolos portként. Mintegy bizonyítva ezekre a hulladékokra is lehet rendes játékot csinálni. Ami viszont látszik ezek bizony nagyon komolyan figyelték munka közben az Obsidiant és tényleg megtanultak rpg-t csinálni vagy legalábbis visszajutottak oda ahol a morrowind idején voltak.

PiszkosFred
#4763
Hat ultra fokozat igencsak szep, este adok screeneket ha kell, mnost melozok. 1920x1080 felbontas, 8AA+16AF + FXAA (bar fingom sincs mi az utobbi, de beikszeltem), valamint a gameprefs.ini-ben finomra tuningoltam a dinamikus arnyekokat (felbontas, hatotavolsag, stb) es egyeb beallitasokat + FXAA PPI mod a nexusrol. Gyonyoru igy, igaz neha izzasztja kartyat es leesik 30 korulre az fps, de hat valamit valamiert. (mondjuk alapbol eleg csak 720p-n jatszani, de mindenkeppen erdemes kiprobalni 1080p-n, foleg nappali fenyeknel, vagy barlangok melyen)

Ami viszont zavar, az a HDR pupil effektje, de meg nem jottem ra, hogy lehetne kiiktatni.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#4762
Ja és még egy kis fanyalgás: 2011-ben a fõhõs meg se szólal és senkinek semmilyen mimikája nincs. Talán ez a leggyengébb pontja az egész játéknak.

W11 x64, AMD Ryzen 7 5800X3D, 64 GB DDR4 RAM, GF RTX3060 12GB

yesname
#4761
Hát én elég rendesen megbuhewráltam az ini filet, szóval Oblivion minden szempontból elbújhat, pedig ott is beállítotam minden az inibe grafikailag. Mondjuk 6970-en le is megy az FPS 25-re kint sokszor. Árnyékok példul nálam már nem az a recés szélû kockás szar, hanem teljesen sima, íves, szép körvonalú stb.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

Molnibalage
#4760
Hát a víznél sem érzek semmi különöset. Átlagos. A TES IV egyes modajinek meg nyomába sem ér a képek alapján.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#4759
Szo mi szo, az Oblivion erdoi sokkal szebbek voltak. Az animaciorol meg annyit, hogy egy mammuttal bohockodtam, es felcsalogattam egy kb. melkas magassagu sziklacsoportra. Haaat... lattam erdekes dolgokat.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

#4758
Az enchantolást nagyon jól kitalálták ezzel a szétbontásos megtanulással.
De mindegyik meló jó lett, érc, bõr, kovácsolás, fõzés, stb.

W11 x64, AMD Ryzen 7 5800X3D, 64 GB DDR4 RAM, GF RTX3060 12GB

yesname
#4757
Így van, sokkal jobban újrajátszható, mint az Oblivion. Nincs all in player. \o/

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

SzirmosSzisza
#4756
Én is meglepõdtem mikor laptopon mozgóképet láttam. Mondjuk a minden minimum picit parás lopakodás miatt. Mikor elõbb látom, hogy észrevesznek (szem jel), minthogy megjelenne az aki észrevett 😄

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás