The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Gubberx
#5156

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

yesname
#5155
Hát nekem sem így néz ki. Nalam teli van fákkal, bokrokkal, fûvel stb.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#5154
Nekem mondjuk Whiterun környéke is pont bejön, pont a kopárságot találom benne szépnek, szeretem a szürkéit, a sáros pocsolyaszerû vizeit, mondjuk én a Fallout 3-ból is jövök, ott megtanultam, milyen gyönyörû, meseszép lehet ez a kopárság... A játékban egy egész napot csak azzal töltöttem, hogy ezen tájon szökelltem a wood elf-emmel és szarvasokra vadásztam íjjal. (És közben persze felfedeztem arra olyan oltárokat, amiket semmi nem jelöl a térképen.)

Molnibalage
#5153
Pedig csutkára van húzva...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Liio
#5152
Valaki tudna adni egy linket, ahol viszonylag részletes leírások találhatók a skyrimi csoportokról, meg úgy általánosságban a játékról? Nem gond, ha angol, magyart kerestem, de nem igazán találtam.

SW: ToR (EU - Hidden Beks) Syd\'ikwa - Sage

#5151
Hali lenne egy-két kérdésem.
Vettem egy házat whiterunban a kérdés az,hogy ki tudják-e rabolni vagy ilyesmi, szóval úgy értem nyugodtan tehetem a ládába a fontos dolgokat nem fognak eltûnni vagy ilyesmi?
Másik meg a sárkányok csak úgy randomra jönnek?? mert az elõbb éjszaka mentem egy város felé gyönyörködtem a tájba erre hátba köp egy nagy sárkány .. <#banplz>
Fehercsoki
#5150
Whiterun-ból nézve valóban ilyen, de ha kint vagy akkor már nem ilyen.

watto
#5149
Nekem nagyon nem így néz ki a játék 😛

. . , -cske készen van a &#9786; -cske.

#5148
Na mindjárt lövök én nektek pár képet, még hogy kopár Skyrim 😄

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

SzirmosSzisza
#5147
Ezen nem tûnik annyira kopárnak.

“A distributed system is one in which the failure of a computer you didn't even know existed can render your own computer unusable” _____/|_____\o/___ Cápatámadás

#5146
Amikor a vérszomjas barbárunk izmos mellén fodrozodik a szõr,az esti szélben. Na ez egy legenda születése <#idiota>

\"Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.\"

#5145
én most fent vagyok a hegyekben, bementem valami órási épületbe, közben levadásztunk egy két banditát...

Stealth képesség fejlõdik azáltal, hogy nem vesznek észre mondjuk a medvék és a tábortûznél ülõ banditák?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéb?l csúszott ki, mint valami szépséges medúza. De a bajnokok tudják, hogy az apjuk tökéb?l jöttek.

#5144
Valakinek sikerül ez a transzformálás ezüstbõl aranyba meg acélból ezüstbe?
Mert nekem semmi nem történik rá.
Mit kell csinálni amikor visszavitted a királyhoz a dragon stonet?
Nem látom a fõszálat
mert utána megszakad az a sorozat és nem nyílt új.
És hol van a varázslócéh? mert arról sem látok semmi infót.
Jó ez a varázslat hogy mutatja az utat a questhez.
csak ahogy látom nem ahhoz mutatja amit bejelölök a quest menüben aktuálisnak hanem a legközelebbihez, ez elég megtévesztõ...
A királynál a térképen minden városra külön rá kell klikkelni vagy elég egyszer a térkép frissítéséhet?
A játék elején mindenképpen nézzen be az új varázslód a ketrecbe a kínzóterembe mert sok pénzbe fáj késõbb ha nem...
#5143
Rossz helyen nézelõdsz. Whiterun egy völgyben van, ez az egyik legsivárabb terület a játékban. Csak várj, amíg majd elérsz mondjuk óriási fenyõerdõkbe a hegyekben, minden tszta zöld, nagy pelyhekben hullik a hó, feletted sarki fény.. Máshol hideg félig befagyott mocsaras vidék fákkal, az egész területet köd üli meg, stb. Ne ítélj ilyen elhamarkodottan, Whiterun területe nekem sem jön be annyira, túl kopár.

Plusz Whiterunon kívül van még nyolc nagyváros és minimum 10 kis falu, mindegyik egyedi, hangulatos. Van olyan ami õsi törpe romokra épült, mindenhol vízesések stb, van ami sima középkori városra emlékeztet hatalmas kõházakkal monumentális templomokkal stb..

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

yesname
#5142
48 bites játék alatt természetesen a 48 bites grafikát értem.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

yesname
#5141
Ha színsávokra gondolsz, akkor el kell keserítselek. Erre nincs megoldás, ugyanis a 16,7 millió szín (illetve 256 árnyalat) kevés a finom megjelenítésre kis árnyalati különbségekkel rendelkezõ színátmeneteknél. Ehhez 48 bites játékokat és VGHA-kat kéne csinálni, hadd ne mondjam mekkora teljesítményû VGA és tárhely kéne hozzá.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

Palinko
#5140
van valahol egy kovács aki pénzért csinálja? mármint a fegyver, armor fejlesztést <#ravasz1>

mert látom gond lesz itt mivel sok fajta cuccom van és nem akarom a perkeket elpazarolni a kovácsolásra.
#5139

Az új fiókom: DevLupius

#5138
Hát a legjobb spelles könyveket a college-ben lehet megvenni. Minden mágiaágnak van egy specialistája tõlük expoertig mindent megvehetsz.
#5137
Valaki tudja mi a megoldás az égen látható körkörös színekre ?
Itt a képen jól látható, hogy mire gondolok.

http://kephost.hu/image-C8EA_4EC14432.jpg

Thx

Az új fiókom: DevLupius

Molnibalage
#5136
Íme a képek.




















Lehet, hogy csak táj sivársága okozza, de egyiktõl sem esek hara sõt, kifejezetten randák ebben az idõjárásban.

Gothic 3-ban a legutolsó nordmari falu is szebb volt. A belsõ tereket a sok tárgy nagyon feldobja, de ennél az igaz, hogy a CP-s Gothic 3, de akkor is szebb, fõleg naplementekor ás más szép idõjárásban.

Rakjak pár képet összehasonlításnak?

A TES-es vízrõl is rakok párat, hogy nálam milyen.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#5135
Különbözõ céhes küldetések küldenek vámpírokhoz, általában barlangokban találhatóak.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#5134
Vámpírokkal hol lehet találkoznia játékban?

For the greater good

skymannn
#5133
Steed Stone

francois
#5132
én segítek szívesen

#5131
mit tudkezdeni egy mágus a kollégium kivégzése után?? hova érdemes menni qstezni? és hol találok jó spelles könyveket vagy hol tanulhatok új spelleket? fõleg idézõs könyvek érdekelnek!?
#5130
Dobok akkor egy PÜ-t a házigazdának, hogy kéne egy gyíík. Én szivesen segitek, valaki aki esetleg még benne lenne a gyûjtésben? Mármint kigyûjteni a leggyakoribb kérdéseket amit 2naponta 10en feltesznek.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

francois
#5129
ennek lehet örültem volna ha spoiler-be megy. most kezdtem el a winterhold college-t

#5128
Na, Ancano is megmurdált, mágus quest kész. A Morokei meg az archmage köpeny, ad +200% varázserõ regent, nagyon durva...

Elmegyek Solitude-ba, megnézem, hogy mit lehet kezdeni a bárdokkal 😊
#5127
yesname:
Annyi elõnye mindenképp volt, legalábbis számomra, hogy így kicsit jobban beleástam magam a mechanikájába a dolgoknak. 😊

JürgenKlinsmann:
Igazából aki eredeti játékkal játszik és elolvasta a manualt, az számtalan hasonló kérdésre eleve választ kap, nem kell neki FAQ.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

yesname
#5126
Azt hozzátenném, hogy egy karakter úgyis azzal fog igazán érvényesülni, amely ágakra perkeket rak. Perkek nélkül Master fokozaton (de tán experten sem) érvényesülne túl jól egy karakter szerintem. Igaz nem teszteltem, csak ezt gondolom.

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

JürgenKlinsmann
#5125
Köszönöm a választ! 😊 Igen, egy jó GYIK sokat tud dobni. A World of Tanks topikban is akad szép számmal ilyen jellegû olvasnivaló amibõl sokat tanultam kezdõként! 😊

Intel Core i5 760, Gigabyte GTX460 1GB OC, Kingmax 4GB 1333 Mhz, Samsung F1 1TB HDD, Windows 7 Ultimate 64bit

francois
#5124
Biztos azóta csak játszik😊

yesname
#5123
"Az egész diskurzus abból indult ki, hogy a perk-ek kihagyhatatlanok, mert nélkülük egy karakter halott és emiatt a generalista, ezermester jelelgû karakterek életképtelenek."

Na akkor tényleg elbeszélünk egymás mellett, mert részemrõl ilyenrõl szó sem volt. A szakosodásból indultunk ki, hogy az adott osztályhoz tartozó perkek nagyon erõsítik az osztály tulajdonságait és ezért (is) a szakosodás sokkal jobban érezhetõ, élvezhetõ itt, mint Oblivionban (ahol tulajdonképpen nem is volt ilyen lehet azt mondani)/régi rendszerben.
És ezért erõltettem, hogy az istenbe mondhatsz olyant, hogy kiválthatóak a perkek egy-egy tárggyal vagy fegyverrel. Így már értem Te mirõl beszéltél: más osztályhoz tartozó pár perk hatása helyettesíthetõ velük. Ez igaz, bár korántsem olyan hatással, mint a perkek és szakosodást nézve a perkek és a tárgyak (amikkelé Te kiváltod) egymást erõsítik.
Egyébként respect, hogy így letesztelgetted, mindegyikünk okosodott tõle, csak elbeszéltünk így egymás mellett 😄

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#5122
Btw tudom, hogy többnyire minde pc-n játszátok, de akad aki esetleg konzolon kalandozik ?:p

#5121
Jah, de a házigazdát se látni semerre 😊 - banner is mehetne vmi szép... spoiler tag gomb, hogy ne keljen irkálni, csak rákattintani stb.

Gubberx
#5120
Köszönöm a gyors választ 😊 Ezt obliban is imádtam 😊

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

francois
#5119
Erre való a Favorite gomb (inventory) és menü (Q), utána tudsz hozzá 1-8 számgombokat rendelni.

Tényleg jó lenne egy GYIK/FAQ

Fpocok
#5118
Ha földet ér és tüzet fújna, ordítsd le az elsõ féle shouttal és akkor "bestunnolodik".

Parasite Eve 2, best game EVER!

JürgenKlinsmann
#5117
Hai!

Gondolom eléggé triviális kérdés, de a TES világában nem vagyok olyan nagyon jártas. Szóval most egy csatamágus jellegû karaktert fejlesztetek, de komolyan érdekel, hogy a varázslatok közötti váltás mindig a menüben való kotorászással történik? Vagy nem lehet bindelni számgombokra varázslatokat? Mert zavar, hogy csak két kezem van, az egyikben kard és a másikkal köpöm a tüzet, de ha éppen restoration varázslatra van szükségem akkor meg a menübõl kell kikotorni.

Lehet tényleg hülye kérdés, de a tutorial üzenetek között nem olvastam ilyet, vagy csak sikerült elnyomnom.

Intel Core i5 760, Gigabyte GTX460 1GB OC, Kingmax 4GB 1333 Mhz, Samsung F1 1TB HDD, Windows 7 Ultimate 64bit

#5116
Hat, lehet, hogy mert közelharcos vagyok de en nem tudok megölni adepten egy frost dragont. Full dragon platebe vagyok daedric 2 kezessel, ha minden rajtam van 310 hp es 270 stamina.
#5115

\"Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.\"

#5114
Expert fokozatban játszom, nem adept-en (az piszok könnyû ez kétségtelen).
Nem tartunk ugyanott a véleményütköztetésben, egyszerûen elbeszélünk egymás mellett (vagy én értelek félre téged vagy te engem és ezért nem jön létre a konszenzus).

Az egész diskurzus abból indult ki, hogy a perk-ek kihagyhatatlanok, mert nélkülük egy karakter halott és emiatt a generalista, ezermester jelelgû karakterek életképtelenek. Én nem ezt tapasztaltam.
Írtam példát rá, hogy milyen egyéb módszerekkel helyettesíthetõek a perk-ek nyújtotta hatások ezzel támasztva alá azon állításomat, mely szerint jópár perk egyszerûen felesleges és emiatt nem kell pontokat pluszban beleölni egy ágba feleslegesen ha perk nélkül is van rá lehetõséged, hogy ugyanazt a hatást elõhozd.

+100% sebzést hogy szedsz össze perk-bõl? Komolyan kérdem, mert a fegyverek sebzés növelése 5%-onként emelkedik minden plusz perk után. Lötty kotyvasztásnál ugyanez a helyzet.
Csalással ugyan, de kipróbáltam pár dolgot, hogy lássam mennyit tévedek amikor errõl beszélek (nem végeztem mindenre kiterjedõ kutatást, konkrétan a one handed weapons, az alchemy és az enchanting lett kipróbálva).
100-as alchemy skill minden perk-el egyetemben gyógylötyibõl/mana visszatöltõbõl 94-es erejût eredményezett, perk-ek nélkül csak 100-as értékkel 62-eset (a lényegi különbség a hatóidõben van, ott kijött a jóval hosszabb hatás például invisibility itóka nem mindegy hogy 120 vagy 300 másodpercig tart). Nincs tehát ötszörös hatóidõ meg hatás, de van jóval hosszabb hatóidõ (bár perk nélkül is kellemes az idõtartam) és némileg erõsebb hatás. Bizonyos tárgyakkal ez perk felhasználás nélkül is megközelíthetõ, egyes esetekben elérhetõ.

Fegyver sebzésnél 40%-os különbséget tudtam összehozni (nem duplát állandó jelleggel), enchantment erõsségben (már a hatásokéban) szintén ennyi volt a differencia úgy ha teljes volt a perk sor.

Varázslatoknál a destruction ágon még megnézegettem a perk-eket, de ott sem láttam olyat ami drasztikusan megemelné a sebzést és emiatt must have kategória lenne. A költség csökkentõ perk-ek jók, de a többi kihagyható (biztos jó dolog ha hamvasztja a legyõzött ellenfelet a karakter és csinál belõle szép porhalmot amolyan fallout 3 pulse rifle stílusban, ám nagy elõrelépést nem hoz). De majd a varázsló karakteremmel ezt még letesztelem, egyenlõre nem látom szükségét a többinek.

Sneak attack többszörös sebzése jó ezzel nem is lehet vitába szállni. Ám igazi elõnyt akkor élvezel ha tõrrel csinálod (15-szörös sezbés ugye), íjnál az alap kettõrõl háromra emelkedik csupán a sebzés szorzó ami egy 50%-os sebzés növeléssel eleve kompenzálva van (ezt meg könnyû összehozni akár a skill emelésével, akár direkt sebzést növelõ hatású eszközökkel). Ha meg már sneak attack és sebzés akkor az igazi a x30-as érték (kellõen magas skill, megfelelõ perk-ek, tõr és a dark brotherhood egyik tárgya ezt eredményezi). <#nyes><#eplus2>

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#5113
jaaaj köszi má tudom igy áááááá<#falbav>

#5112
Köszönöm, közben meglett. Most Ancano-val szopok, nem igazán értem hogy mit is kell csinálni...
#5111
Hol van az a szobor eszakon ameik 100 + stamot ad buffkent? Vagy mi a neve? Jol jönne 😊
#5110
Bocsi,h ilyen nyomi vagyok de nem értem mi az a (shout) és ,h mit kell csinálni??

#5109
Van kb 8 céh, és igen van dark brotherhood is meg thieves guild is. Ha visszaolvasol sokat beszéltünk róluk.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

francois
#5108
Nyomj egy esc-et menj a controls részbe és a bill.kiosztásnál van egy olyan, h shout (jegyezd meg). Ezután nyomj egy tab-ot és a magic résznél is lesz egy shout, jelöld ki. Visszamész a játékba és amint megnyomtad a shout-ra kiosztott bill-t demonstrálod a sárkányüvöltést. Amint újat fogsz tanulni, szintén állítsd át a magic menüben.

Gubberx
#5107
Lehet hülye kérdés de érdekelne hogy itt van ilyen bérgyilkos/gonosz céh mint Oblivionban? Egyáltalán vannak céhek? 😄

Köszi elõre is 😊

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne