The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#5207
<#eljen> Ez megy a FAQ-ba.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#5206
Alternate dll
Ez az aki lehet mellékelje javított vagy sem, stabilitást is javít de ez itt lényegtelen eszméletlen stabil ez a Skyrim. Ratgab anno mondta neki már érdemben nem javított. Tehát inkább régebbi kártyáknál segíthet.

#5205
uesp.net szerint mind a nyolchoz lehet, gyakorlatban én ötrõl tudok, hogy hogyan.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

bajgunar
#5204
Hol mellékelted?
Én már átbuheráltam mindent amit találtam ini bûvölést.
Van még vmi?
#5203
De a specifikus dll gyengébb kártyáknál dob még felfelé 10-15 fps teljesítményt ez a jó ebben a fenne TES rendszerben.

#5202
Alt-tab-ra: Ez a tevékenység korábbi Bethesda játékokban is és itt is elõbb utóbb ctd-hez vezet (nekem már volt 2 is).

Frakciók: Mind a 8-hoz lehet csatlakozni? Ez biztos?

Egyébként meg <#eljen>

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

tobias88
#5201
távolról kifejezetten ronda
bajgunar
#5200



Szerintem csodálatos lett a játék! Megéri az árát, mindenképp!!!
Grat a készítõknek! Oblivionhoz képest 100x szebb, mégse eszi annyira a gépet.
#5199
jobb mint az Oblié pedig az is közel 100%-k volt. De ez egy Tes rendszer érdemes tisztába lenni a hardwerrel is meg az ini fájlok mûködésével. De az a lista amit mellékeltem az nagyjából helyre teszi a dolgot.

bajgunar
#5198
Mi a baj ezzel a vízzel?
#5197
http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1264930-unofficial-will-my-pc-run-skyrim-thread-54-w-hardware-guide/

Ez egy jó lista ez alapján mindenki tudja milyen beállítást érdemes használni a kártyájához. Az ultra az elég rövid. 😊

#5196
😄 Azért áll ki a fejembõl egy nyílvesszõ, mert fényképezgetés közben egy bandita nem átallott rám lõdözni 😄 A lovam szemének pedig semmi baja, ez egy spéci ló, küldetés adja.


És akkor itt a FAQ 0.1 béta verziója, francois kolléga segítségével.Ez majd ki lesz rakva a bannerbe, hogy ne kelljen mindent egy nap tízszer leírni. Ha valakinek eszébe jut még valami, ami kimaradt és gyakran szokták kérdezgetni, vagy elírtam valamit esetleg baromságot írtam, az szóljon. Valamint három téma: bányászat(kovácsolás), alkímia és enchanting témakörben ha valaki lenne kedves egy rövid összefoglalót írni, mert én nem szoktam craftolni, nem értek hozzá, de sokan kérdeznek ezekrõl nap mint nap.

FAQ avagy gyakran ismételt kérdések

Crashel a játék

- Ez warez és eredeti verzióval is elõfordul, a windows hangbeállítása az oka. Állítsd át a Windowsban vagy a hangkártyád driver programjában a hangot 24 bit 48000 Hz (Studio Quality)-re. Ez általában segít. Ha továbbra is kifagy, próbáld frissíteni a hangkártya drivered.


ALT-TAB után kifagy a játék

- Nem fagy ki, csak többször kell alttabolni a visszalépéshez, esetleg a tálcán rákattintani a programra.

Beállítások, textúra finomítások, stb

- http://www.morrohun.hu/hirek/2011/11/elder-scrolls-v-skyrim-beallitas-trukkok-es-javitasok/

FPS ingadozás, grafikai hibák

- Rakd fel a legújabb drivereket a kártyádhoz

Fajválasztás - mennyire meghatározó a fajválasztás, ha egy bizonyos kasztra akar fejleszteni?

- Teljesen mindegy igazából, bármelyik fajjal lehetsz bármi, az egyes fajok csak egy kis bónuszt adnak különbözõ skillekre, amik a játék legelején számítanak kicsit. Ezekrõl itt olvashatsz:
http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Races

Tárgy eldobás, lebegtetés.

- USE gomb (PC-n az E betû) nyomvatartásával lehet mozgatni a tárgyakat.

Zárak feltörése

-Az álkulcsot az egérrel , a zárat pedig az A és D betûkkel lehet mozgatni. Olyan helyzetbe kell állítani az álkulcsot, hogy az A és D gombokkal a zárt mozgatva ne akadjon meg, és ne törjön el.

Lóval kapcsolatos kérdések, hol a lovam, fast travelnél eltûnik-e, stb.

-A lovad csak akkor marad meg, ha megvetted. Ha loptál egyet, akkor mindig el fog bóklászni, ugyan oda általában, ahonnan elloptad. Ha veszel egyet magadnak, akkor az mindíg ott lesz ahol te, általában a városkapunál vagy istállónál fog állni. Meg tud halni, de nem könnyen, általában a magasról leesés okoz nála problémákat. Vágtázni azt ALT gombbal lehet.

Hogyan lehet utazni, mindenhova el kell gyalogolni?

-A térképet az M betû lenyomásával érheted el, ezen látod a különbözõ még felfedezetlen városokat, quest waypointokat, stb. Ha valami fekete, akkor oda elõször el kell menned, nem tudsz fast travelezni. Viszont a városokat nem gyalog kell felkeresned, minden város istállójánál találsz egy lovasszekeret, akinek a hajtója némi aranyért cserébe elvisz bármelyik városhoz, ahova késõbb már tudsz fast travellel is utazni.Minden máshoz gyalog kell elmenned elsõ alkalommal.

Frakciókkal kapcsolatos kérdések

-A játékban nyolc frakció/céh található, amihez csatlakozni lehet. Megtalálható itt is a már ismert Dark Brotherhood, Thieves Guild, Mages Guild és Fighter's Guild is. Ez utóbbi kettõ College of Winterhold és a The Companions néven fut.

További céhek: Bard's College, Silver Hand, Imperial Army, Stormcloaks

Hogyan csatlakozhatok a Dark Brotherhoodhoz, Thieves Guildhez?

- Dark Brotherhood:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Windhelm városában keresd Avetus Aretinot, kérdezz körbe a kocsmákban, elmondják hol van.


- Thieves Guild:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Riftenben a kocsmában, vagy a piacon keresd Brynjolf-ot.


Hogyan lehetek vámpír / vérfarkas?

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
- Vérfarkas a Companions nevû céhnél lehetsz, ott fognak rá küldetést adni.

Ha már vérfarkas vagy, az Y vagy a Z betûvel tudsz átváltozni, naponta egyszer.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
-Vámpír úgy lehetsz, ha harcközben megsebez egy vámpír, és így elkapod a kórt. Konkrét helyet nehéz mondani, de sok céh és küldetés küld olyan helyekre, ahol vámpírok vannak, általában barlangokban.


Hogyan rakhatom be a kedvencekhez a tárgyaimat, varázslataimat?

-Inventoryn / Magic menüponton belül megnyomod az F betût a kívánt tárgynál vagy varázslatnál, aztán játékban a Q betûvel hozhatod elõ a kedvencek menüt.

Negatív effektek gyógyítása

- Templomokban imádkozni kell a shrine-oknál, vagy disease elleni potiont kell inni.

Lopással kapcsolatos kérdések.

Hol adhatom el a lopott tárgyaimat?

- Riftenben a tolvajcéhnél, a csatornánál, a város alsó szintjén (Ratways) van a lejárat.

Loptam és elkaptak, mi lesz most?

- Kifizetheted a városõrségnek a fejpénzt, akik elvesznek tõled minden lopott tárgyat.

-Nem fizetsz, és börtönbe kerülsz, itt is elvesznek tõled minden lopott tárgyat, és egy negatív effektet kapsz, ami csökkenti a skilljeidet. Ez elmúlik idõvel.


Vélemény?




az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#5195
Szóval kovácsos miniquest
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Companion questek során miután Varik-ot leverjük párbajban, õ elküld a kovácshoz, hogy vigyük el neki a kardját. Kovácsot megtaláljuk a Companion háztól jobbra egy bazinagy sólymot formáló sziklán, ahol a mûhelye van.

Miután átadjuk neki a kardot megkér, hogy vigyük el a Aela pajzsát a nõnek (aki ugye szintén companion tag), mert neki sürgõsebb dolga akadt. Itt mondhatjuk, hogy elfogadjuk, hogy nem (ha nem fogadtad el lehet bennragadt a quest). Ha elfogadjuk megkapjuk a pajzsot, ami nem jelenik meg az inventoryban. Ezután odamegyünk Aela-hoz és beszédbe elegyedünk vele, amikor is lesz egy opció, hogy elhoztuk neki a pajzsát. Ennyi.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#5194
Ez splier volt.. 😞((( Ez oblivionos ló úgy néz ki örök életû 😞 De jó lett volna meglepinek na mindegy.

Disk
#5193
Beszéltem Kodlakkal, majd harcoltam Vilkassal, elvittem a kardját köszörültetni. Ott a kováccsal beszéltem aki megkért, hogy vigyem el a pajszot Aelanak. Na Aela minidg csak annyit mondd, hogy a kovács megbízott bennem, de semmit nem adok oda neki és már abban se vagyok biztos, hogy a kovács adott valamit. De az fix, hogy már ott járok ,hogy Aelanak kellene odaadnom a pajzsot.

#5191
Mit csináltál eddig? Mert már nem tudom követni.

Oscar Wilde: Az egyszer? gyönyörök a bonyolult ember utolsó menedéke. Eredeti Bölcs: Légy rossz, a jókkal úgyis mindig csak kibaxnak.

#5190
Most nekem éles a környezet mint a fallout new vegasban is ezzel a dll-el de nekem kellett hozzá ez a render fájl. Akinek jó kártyája van az lehet nem kap jó eredményt vele ha elolvasod amit a kis spanyol vagy milyen ürge írt akkor neki se szuper kártyája van. Tehát a jó kártyákhoz érdemes az általad írt maximális csomagot használni szerintem csak. És így mégjobban látszik a Fallout new vegas szikla elemeit használja egy az egyben és a környezet renderje is az a szint. A karakterek meg 100-at vernek az elválasztott nyakú rég iverziókra benne az FNV-vel is. Lényegesen jobb ez a motor mint az FNv-é, szerintem.

böröczk
#5189
Mi baja a lovad szemének?

Kumiho #2179

Disk
#5188
Hidd el, hogy nem jó kedvemben találtam ki. Nekem nem csinál semmit, csak ugyanazt ismétli újra meg újra Aela és nem jön a pali, akinek a lakóhelyre kellene kísérni. Gondoltam valami console paranccsal vagy valamivel meg lehet oldani, de én nem tudom mit tegyek vele.
Akkor ez így marad sajnos. :\

#5187
Én sötételffel indultam és drizzt do urden a neven, de már megbántam, mert inkább jarlaxe kellett volna lennie a nevemnek, mert õ azért gonoszabb
#5186
Az 1.1-es patchet tölti próbáld váltani a letötés szervert. megtalálható gondold végig hol alszanak az emberek és válaszd azt!

Fpocok
#5185
Miért? Mi a gond vele? Nálam lekorlátozza a méretét a fórum, ha meg ráklikkelsz, akkor teljes méretben jön elõ külön ablakban.

Parasite Eve 2, best game EVER!

Seth
#5184
Most már csak a képátméretezés skill-t kell kifejlesztened és rendben is van

PSN ID.: Beegabor

#5183
Mi van ezzel a játékkal? Megvettem, steam-en aktiváltam, feltelepült...és nem indul,mert tölt le valamit, pár kilobit-es sebességgel.
Mi a fenét tölt ez, és miért nem lehet már indítani? Fél órája feltelepült és itt malmozok a gép elõtt.

Ilyenkor jut eszembe minek is vettem meg? Tört verziót telepítettem, és 5 perccel késõbb már játszottam...erre meg órákat kell várni?

Mi előtt valaki megkérdezné: A Tigris márpedig egy vacak tank. Hiába is rinyálsz. A valóságban is az volt. http://de-rerum-natura.freeblog.hu/ saját blog

Fpocok
#5182
Na sikerült új külsõt szereznem. Kicsit szõrös vagyok, de akkora f*szom van, hogy az csak na 😄D

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Parasite Eve 2, best game EVER!

#5181
Tehát a fallout nev vegashoz mellékelték anno a java fájlt amivel készíthetsz magadnak egy d3d9.dll-t a kártyádhoz ez egy rendszer fájl ami felûlírja az alap gyengus dolgait. De ha 5xxx-es kártyád vagy jobb van mindenképp érdemes készíteni egyet listából!!!! 5xxx-es atihoz mindenképp van. Ha nvidiád van nem tudok segíteni de van fenn nvidia dll is a nexusosn.

#5180
*én a saját dll-met használom a két setup fájlal az alapból az extrák nélkül mivel HD4870-esem van

#5179
Hm akkor nem tudok segíteni. Én a dll nem raktam fel mivel amit én linkeltem anno, az készít a kártyádhoz egy specifikusat vagy a listást használod belõle az kb ennek a 76kb-os fáljával ellentétben 106kb és a te kártyád szerint megy. Tehát én az alap két fálját használtam a két mellette lévõvel ennyi.

Molnibalage
#5178
Szerintem a jó RPG ismérve az, hogy nem is akarsz rohanni.

Ez volt az elsõ RPG, ahol egyes helyeken kikapcsoltam a futást és sétálva mentem. Mert úgy volt szép a környezet és az események összessége.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Molnibalage
#5177
Egy kicsit bõvebben? A lentebb linkelt FXAA-s dolgok kipróbáltam. Borzalmas.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#5176
Annyi a lényeg emberek! ne rohanjatok. 😊 érdemes az utak mentén sétálni utána meg lv20 körül talán, még nem vagyok ott, bemenni mélyebbre is. A segítõ eszméletlen jól sikerült, a parancsolás neki egyszerû és félelmetesen hatékony gyakorlatilag lemásolták a DA társait, sajnos egyenlõre a párbeszéd szint nélkül, de supportként is tudsz tényleg mûködni mellette, magára vonja a komolyabb ellenfeleket te meg hátulról pl. De van variálási lehetõség. Nem akarok spoilerezni mert ezt az elsõ perctõl az utolsóig, lassan rohanás nélkül!, át kell élni. Szerintem nekem csak az elsõ karakterem több hétig fog tartani. Ebben a tempóban.

#5175
tud valaki egy jo support companiont pl healert hol lehet felszedni ?
#5174
Ok. Nos a Bethesda megcsinálta a játéktörténet legjobb játékát eddig. Ez nem csak az év játéka és rpgje hanem az eddigi idõk legjobbja. Bíztam benne az egyszerûsítések ellenére a plusz tartalmak ellensúlyoznak de ez minden várakozásomat felülmúlja. A fallout elemeit használja de a karakterek 100x szebbek. Épp összefutottam valahol nem mondom hol egy bárdal akinek fizettem némi pénzt és elénekelte a dragonborn dalt. Annyira él amennyire mai technika lehetõvé teszi és van hely nagyon jó dlc-k készítéséhez, remélem lesz egy az oblihoz kiadott hatalmas erõd szerû is ahol órákig lehet barlangolni csak abban az egy erõdben. Felkerült a skyrim nexusra egy render hd nevû dolog aki tudja szedje le a betöltõ animációk szintjére emeli a rendert nem is kell jobb. Amit tudok javasolni mg.. szuper kártya nélkül az AA-t ki kell kapcsolni és az fps 50-60 körül lesz default kártya beállítással. Ez a render fájl meg talán veri az aa beállítást is. Ennyi egyenlõre

Gubberx
#5173
nem egy nyílvesszõ áll ki a fejedbõl az egyik képen?<#idiota>

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

#5172
Na itt van néhány kép, nem kell semmi mûvészi beállított csodára számítani, csak lõttem néhányat gyorsan, hogy aki úgy gondolja kopár a táj és unalmas az jobban nézzen szét 😊





az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

Tatyla
#5171
assának mit kell fejleszteni healtet vagy staminát?

PSN:Tatyla1974 | http://www.twitch.tv/tatyla74 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

Gubberx
#5170
Az a küldi nem bugos, tegnap csináltam meg én is.

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

Fpocok
#5169
Valaki megsúgja, hogy mennyivel nõ a cipelésem, ha dingelésnél a staminára rakok?

Parasite Eve 2, best game EVER!

Disk
#5168
Mit lehet tenni akkor, amikor a quest azt írja, hogy vigyek egy pajzsot Aelanak és amikor odamegyek hozzá, semmit nem adok át neki. Sõt ha jól láttam a kovácstól sem kaptam semmit. Mindig csak annyit mondd Aela ,hogy a kovács szerint jó ember vagyok.
Hagyjam a küldetést vagy van rá valami konzolos megoldás ? Korábbi mentés pedig nincsen.

PiszkosFred
#5167
Windowsban allitsd at a hangot 24 bit 96Khz-rol to 24 bit 48khz-ra.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5166
Ez a játék mindig meglep 😊

Az elõbb kidobáltam a sok kacatot amit egy quest miatt kellett magamnál hordanom, erre rámszól az õr, hogy ne dobáljam szét a fegyvereimet, mert még valaki megsérül.. 😊
plu604
#5165
én is 😄DDD

yesname
#5164
Technikai akadálya van. Jelenlegi VGA-k nem képesek olyan színárnyalatterjedelmet megjeleníteni (legalábbis ami hétköznapokban használatos).

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

Gubberx
#5163
Én egy óriást kóstoltam meg lvl 5-n, egyet ütött és felrepültem úgy 100 méter magasra 😄

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

Molnibalage
#5162
Nálam ilyen a víz.




A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#5161
Hehe, nem az északi fényrõl beszélsz? Az direkt olyan.

Gubberx
#5160
Nincs mit 😊

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

Tatyla
#5159
basszus lementem valami barlangba jött a segítõm meg volt egy harcos is a barlangban banya a végén teleportálgat ide oda meg idéz katonákat de már vért izzadtam lehet nem level 5-ön kéne erõltetnem 😄

PSN:Tatyla1974 | http://www.twitch.tv/tatyla74 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

Liio
#5158
Köszönöm! Csak azért kértem, mert nálam iszonyat halk a játék, nem hallom a karakterek hangját, úgy sem, hogy minden maxon van, és lemaradtam, mikor az elején magyaráztak errõl-arról, az imperial legióról meg ilyesmikrõl.

SW: ToR (EU - Hidden Beks) Syd\'ikwa - Sage

#5157
Mindenkinek ilyen színsávos az égbolt ?
Nappal nem látszik, de éjszaki kiábrándító a csíkos égbolt, biztos nem lehet orvosolni ?

Az új fiókom: DevLupius