The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

JethroHUN
#5509
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ne azonnal a Riverwoodfelé induljon aki kezdi a játékot, hanem amarra, leeht találni ezt-azt. lv 4ig el lehet jutni dungeon nélkül

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

PiszkosFred
#5508
Hat... Idezz meg egy fegyvert (bound), majd menj az inventoryba, es keress egy masik fegyvert, vidd ra a "kurzort/jelolosavot" es nezd meg alul, hogy mennyivel sebez kevesebbet vagy tobbet. Abbol szamolhato, illetve az adhat nemi tampontot.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

tigeroo
#5507
na tudtam megint kicsit tolni a játékot, eszméletlen jól néz ki. ámbár a robin hood karakterem annyira nem életképes (a dragon claw-ért mentem riverwoodból mint elsõ questem), de az élõholt nordokkal nem bírtam el 😄

kurvára hangulatos az egész, mielõtt felértem a hegyre hóvihar kerekedett (nemtudom hogy konstans ilyen idõ van már ilyen magasságokban vagy csak az én pechem volt), így az ellenfél hamarabb is vett észre mint én õket.

a crafting rendszer is jó

fantasztikus a hangulata, ez hiányzott az oblivionból!
Solid Snake
#5506
JethroHUN
#5505
Adept spelling jutottam, (új karit kezdtem, majd rakok be róla képet 😄 durva lett xd) azok már tömegre hatnak, de lv20on 340 mp-vel ne mtudtam dual castolni, az mp költség felezõ perkel 😄 De csak sebezni jó, azán pedig elõ a kardot vagy spammolni az mp-t. Destrcution az csak 1v1 hez jó. Íj + stealth az op szerintem.

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#5504
nekem is megáll pár mp-re a kép nagy területeken futva. erre valami orvosság?

Amúgy kis gépûek is játszhatnak ezzel.
Nekem egy õsrégi 4 éves laptopon fut. low felbontással, szét down tweakelve (ini-t köldök ha kell), de szép marad és játszható.

War. War never changes...

#5503
Sziasztok! Lehet h volt már kérdésnek de annyi mostanság a friss hozzászólás h nem tudom követni, szóvall:
az idézett fegyverek sebzése mitõl függ? idézek 1 kardot akkor annak a sebzését h tudnám kiszámolni h összehasonlítsam a normál fegyverekével, mennyit nyom a latba pl 1 idézett kardnál a conjuration illetve a one handed képességem mennyi az alapsebzése etc....

Asus P5K, Intel Core 2 Duo E8400, Asus Silent Knight AL, 4Gb Kingmax, Asus HD4850+Thermaltake Duorb, Logitech Cordless Desktop Wave

#5502
Ja a legegyszerûbb ha keresel egy gyenge ellenfelet és gyûjtõd az ütéseket rá vagy keresel egy trainert aki fejleszti.

Kly
#5501
Ha elévül a szabály, a szöveg helyére berakom a bannert.

Scientia potentia est.

Egoraptor
#5500
Nekem Istennek nem akar fejlõdni Light Armor, ahhoz el is kellene találniuk az ellenfeleknek. :/

#5499
Hasonlóképpen jártam én is, már tegnap írtam, én a destructionra mentem rá elsõsorban, dual castinggal, kiegészítõ spellekkel, de kínkeservesen ment már ilyen 13-14-es szinten is, mikor 3-4 spell után magicka elfogyott, full regenes cuccban és jött a fogócska. 2-3 ellenfelet bandit chieffel vagy thuggal még idézett atronachhal is szenvedés volt legyûrni.
Most illusionnal és alterationnal egymásnak ugrasztva õket, fearelve, lopakodva, hátbaszúrva vidám és derûs a dolog.
Összefoglalva szerintem a destruction ág kicsit félresikeredett, legalábbis a játék elején-közepén.

PiszkosFred
#5498
En is tps favorizalom, akkor valtok fps nezetre, ha lopni kell vagy lootolok valami zsufolt szobaban - hogy a kurzort jobban/pontosabban lassam.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

JethroHUN
#5497
Soul Gem-ekhez: A soul gem fragment az mire jó? Valahol lehet belõle egész soul gemet készíteni?

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#5496
Pedig az is nagyon jó, fõleg a kivégzések miatt... meg a különféle attack-animációk is pofásak, bár rajtam kívül szerintem nem sokan játszotok TPS nézetben, úgyhogy ez lehet csak nekem izgalmas! <#vigyor>
Calver
#5495
50 Light Armor-nál van egy perk, amivel már nem. 70 Heavy Armor-nál is, de ott el kell pazarolnod elõtte két másikat, szóval az engem annyira nem vonz.
btw a lassulás közel sem olyan jelentõs, mint pl Oblivion-ban, ettõl függetlenül nekem sem fûlt a fogam azt eltüntetõ perk nélkül páncélban futkározni.

"The trees move. Do you not see it?"

Calver
#5494
én spec experten toltam el elég sokáig (csak igazából erõsen úgy éreztem, h pocsékul fejlesztettem a karakterem, így újrakezdtem), és nem igazán volt gondom, leszámítva a kedves íjászokat, akiket már más is illetett itt kedves szavakkal, mert nagyon szeretik egy lövésbõl kikapni a kétlábút. gondolom nehézpáncélos pofozógépnek ezekkel sincs nagy gond, de a közelharc valahogy nekem ebben a játékban nem annyira szimpatikus.

"The trees move. Do you not see it?"

Egoraptor
#5493
Lehet, de a páncél lelassít. Szeretek hamar kitérni a sárkányok tüze elõl.
Meg a mágusok lövedékei elõl, íjászokról nem is beszélve. 😄

#5492
De ugyanakkor (ahogy valaki már említette korábban is), minél könnyebb cuccokban van, annál mozgékonyabb, fürgébb, a páncélban pedig lomhább lesz.
Calver
#5491
aludj hozzá fogadóban/házadban, akkor kapsz well rested-et, az még +10%.

Egoraptor: viszont ez összehozható úgy is, h tetõtõl talpig páncélban futkározol (páncélra pakolható max mana regen enchant durván +68%), míg gondolom a te mana regenedhez kellõ cuccok annyira nem adnak valami túl jó védettséget.

"The trees move. Do you not see it?"

#5490
Ez jól hangzik, de a filozófikus kérdésem az, hogy mi NEM tápolódik fel késõbb? Az lenne a lényeg, hogy nagyjából minden megoldás egyaránt mûködjön és ne kelljen szenvedni a játék elején-közepén.

Egoraptor
#5489
Már így is olyan mana regenem van hogy sorozatban lövöm a jégvihart, megállás nélkül és még nem raktam be a 3 db perket a +50% mana regenért a
Restoraion-ba.

#5488
Asszem fel kell keresnem a Mage stone-t, mert kell az a 20%-al gyorsabb fejlodes.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

yesname
#5487
Ez már nem FAQ, hanem kézikönyv. Ha így folytatjátok, akkor guide lesz belõle 😊

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy. [PSN: Desumort]

#5486
Meggondolta magát, bepánikolt... elõfordul ez IRL is! <#vigyor> <#nevetes1>
Calver
#5485
destruction késõbb tápolódik nagyon el legszebb tudomásom szerint - mivel maxolt enchanting-al rápakolhatsz olyan mókát cuccokra, h INGYEN lövöd varázslatokat, mana költség nélkül... nos ööö... szóval érted.

"The trees move. Do you not see it?"

Palinko
#5484
áh ez a leírás... én házasság után nem kaptam semmi kérdést ki hol lakjon (igaz nincs házam) kimondtam az igent, a menyasszony ki is rohant a templomból, azóta nem láttam 😄D

pedig nyitni kéne boltot...
valami tanács? egyébként Ysolda volt a feleség.
0Fritz0
#5483
Akkor már csak egy kávét kérnék. 😊

Nem a súly nehéz, hanem te vagy gyökér! Táguló világegyetemben élünk. Minden Chuck Norris el?l menekül.

PiszkosFred
#5482
Szinte bizos vagyok benne, hogy ez volt a terv eredetileg is 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

0Fritz0
#5481
Javaslom, hogy a bannert 18.-a után tegyétek be a mostani tiltó szöveg helyére, hogy nem kelljen minden belépéskor fél képernyõt görgetni.

Nem a súly nehéz, hanem te vagy gyökér! Táguló világegyetemben élünk. Minden Chuck Norris el?l menekül.

#5480
Ezt majd Kly megoldja, õ a házigazda, de a faq ott lesz majd.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#5479
Na tegnap gyorsan összedobtam egy sneak/illusion/alteration karit és hát a destruction mágushoz képest amolyan forró kés a vajban érzésem van.
Látom 1-2 hozzászólásból, hogy nagyjából tényleg az a helyzet a destructionnal, amit én is tapasztaltam, hiszen akik azt erõltetik lejjebb vették a nehézségi fokozatot és úgy játszák, csak ez számomra nem alternatíva.
Bár azon még el kell majd gondolkodnom, hogy íj használata nélkül így hogy fogok sárkányokat ölni, de csak lesz vmi. 😄

#5478
ja ok, de nem is mûködik egyelõre, csak elhamarkodtam a linkelést. nekem végül is az is elég lenne ha a felhõket ki lehetne iktatni mart sok mindent eltakarnak .
PiszkosFred
#5477
Picit magas, de izles es pofonok. Viszont lehetne-e a FAQ linket a kep ala rakni majd, mint "most"? (ha esetleg valaki alapbol blokkolja/titlja a kepeket/bannereket, a konnyebb olvashatosag miatt, ne maradjon le a FAQ-rol.)

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5476
És francois csinált egy bannert is a fórumhoz:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#5475
FAQ kiegészítés francois, ratgab és SaGa Jr segítségével.

FAQ avagy gyakran ismételt kérdések 1.0

Crashel a játék

- Ez warez és eredeti verzióval is elõfordul, a windows hangbeállítása az oka. Állítsd át a Windowsban vagy a hangkártyád driver programjában a hangot 24 bit 48000 Hz (Studio Quality)-re. Ez általában segít. Ha továbbra is kifagy, próbáld frissíteni a hangkártya drivered.


ALT-TAB után kifagy a játék

- Nem fagy ki, csak többször kell alttabolni a visszalépéshez, esetleg a tálcán rákattintani a programra.

Beállítások, textúra finomítások, stb

- http://www.morrohun.hu/hirek/2011/11/elder-scrolls-v-skyrim-beallitas-trukkok-es-javitasok/

FPS ingadozás, grafikai hibák

- Rakd fel a legújabb drivereket a kártyádhoz

Fajválasztás - mennyire meghatározó a fajválasztás, ha egy bizonyos kasztra akar fejleszteni?

- Teljesen mindegy igazából, bármelyik fajjal lehetsz bármi, az egyes fajok csak egy kis bónuszt adnak különbözõ skillekre, amik a játék legelején számítanak kicsit. Ezekrõl itt olvashatsz:
http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Races

Tárgy eldobás, lebegtetés.

- USE gomb (PC-n az E betû) nyomvatartásával lehet mozgatni a tárgyakat.

Zárak feltörése

-Az álkulcsot az egérrel , a zárat pedig az A és D betûkkel lehet mozgatni. Olyan helyzetbe kell állítani az álkulcsot, hogy az A és D gombokkal a zárt mozgatva ne akadjon meg, és ne törjön el.

Lóval kapcsolatos kérdések, hol a lovam, fast travelnél eltûnik-e, stb.

-A lovad csak akkor marad meg, ha megvetted. Ha loptál egyet, akkor mindig el fog bóklászni, ugyan oda általában, ahonnan elloptad. Ha veszel egyet magadnak, akkor az mindíg ott lesz ahol te, általában a városkapunál vagy istállónál fog állni. Meg tud halni, de nem könnyen, általában a magasról leesés okoz nála problémákat. Vágtázni azt ALT gombbal lehet.

Hogyan lehet utazni, mindenhova el kell gyalogolni?

-A térképet az M betû lenyomásával érheted el, ezen látod a különbözõ még felfedezetlen városokat, quest waypointokat, stb. Ha valami fekete, akkor oda elõször el kell menned, nem tudsz fast travelezni. Viszont a városokat nem gyalog kell felkeresned, minden város istállójánál találsz egy lovasszekeret, akinek a hajtója némi aranyért cserébe elvisz bármelyik városhoz, ahova késõbb már tudsz fast travellel is utazni.Minden máshoz gyalog kell elmenned elsõ alkalommal.

Frakciókkal kapcsolatos kérdések

-A játékban nyolc frakció/céh található, amihez csatlakozni lehet. Megtalálható itt is a már ismert Dark Brotherhood, Thieves Guild, Mages Guild és Fighter's Guild is. Ez utóbbi kettõ College of Winterhold és a The Companions néven fut.

További céhek: Bard's College, Silver Hand, Imperial Army, Stormcloaks

Hogyan csatlakozhatok a Dark Brotherhoodhoz, Thieves Guildhez?

- Dark Brotherhood:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Windhelm városában keresd Avetus Aretinot, kérdezz körbe a kocsmákban, elmondják hol van.



- Thieves Guild:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Riftenben a kocsmában, vagy a piacon keresd Brynjolf-ot.



Hogyan lehetek vámpír / vérfarkas, hogy kell átváltozni?


Ha már vérfarkas vagy, az Y vagy a Z betûvel tudsz átváltozni, naponta egyszer.

Vérfarkas

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
- Vérfarkas a Companions nevû céhnél lehetsz, ott fognak rá küldetést adni.


Vámpír

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
-Vámpír úgy lehetsz, ha harcközben megsebez egy vámpír, és így elkapod a kórt. Konkrét helyet nehéz mondani, de sok céh és küldetés küld olyan helyekre, ahol vámpírok vannak, általában barlangokban.




Hogyan rakhatom be a kedvencekhez a tárgyaimat, varázslataimat?

-Inventoryn / Magic menüponton belül megnyomod az F betût a kívánt tárgynál vagy varázslatnál, aztán játékban a Q betûvel hozhatod elõ a kedvencek menüt.

Negatív effektek gyógyítása

- Templomokban imádkozni kell a shrine-oknál, vagy disease elleni potiont kell inni.

Lopással kapcsolatos kérdések.

Hol adhatom el a lopott tárgyaimat?

- Riftenben a tolvajcéhnél, a csatornánál, a város alsó szintjén (Ratways) van a lejárat.

Loptam és elkaptak, mi lesz most?

- Kifizetheted a városõrségnek a fejpénzt, akik elvesznek tõled minden lopott tárgyat.

-Nem fizetsz, és börtönbe kerülsz, itt is elvesznek tõled minden lopott tárgyat, és egy negatív effektet kapsz, ami csökkenti a skilljeidet. Ez elmúlik idõvel.

Craftolással kapcsolatos kérdések

Bányászat és kovácsolás:

Bányászat: A játékban több helyen fellelhetõek érc lelõhelyek, melyek kibányászásához csákány szükséges. Csákányt városokban, falvakban egyaránt lehet találni, sokszor még érclelõhelyek közelében is. 1 db csákány elég az egész játék folyamán, ugyanis a szerszám nem kopik el használat közben.

- Ércek gyakorlati haszna kettõs lehet: nyers formájukban, akár pénzkereseti forrást is jelenthetnek, de igazából a kovácsolásban csúcsosodik ki gyakorlati hasznuk.

- Különbözõ érc teléreket találhatunk kalandozásaink során: Vas (iron), Acél (steel), Ebony érc, Corundum érc, Holdkõ érc (moonstone), Higany (quicksilver) érc, Ezüst (silver) érc, Arany (gold) és Malachite érc.

- Bányászat során telérenként 2 db ércet lehet kifejteni, némely esetben véletlenszerûen drágakövek is kinyerhetõek.

- Kovácsolás: A különbözõ érctípusokból és bõrökbõl páncélokat, pajzsokat, csizmákat, kesztyûket, ékszereket, fegyvereket készíthetünk. Kovácsolás egy külön képesség a játékban, melyet 2 féle képpen fejleszthetünk: Tárgyak készítésével, vagy a kovácsolást tanító npc látogatásával. Míg elõbbi a hosszabb, de gazdaságosabb megoldás, utóbbi a rövidebb, de igen csak költséges módszer.

- Egy alap kovács skillel bõr és vas tárgyakat készíthetünk, melyek listája rögtön a kovácsoláskor megtekinthetõk.

- Egy kovácsmûhelyben 5 féle tevékenység végezhetõ.:

- Kohónál lehetõségünk van beolvasztani az ércfejtés során begyûjtött érceket és tömbökbe önteni õket. Kovácsolni csak ilyen tömbökbõl lehet. Kohót csak a nagyobb városokban találunk, kisebb településeken nem.

- Kifeszített bõrnél lehet végezni a bõr feldolgozását. Bõrt vehetünk az üzletekben, de olcsóbb megoldás, ha vadászunk és a zsákmányunk bõrét használjuk (ez a fõzésnél is hasznos lehet, az így szerzett húsok miatt). Kovácsoláskor nem csak bõrre, hanem a fémdarabokat összetartó szíjakra is szükség lesz, ezeket ennél a munkaállomásnál lehet vágni. Egyes bõrtípusokból különbözõ mennyiséget lehet elõállítani: farkasbõr 1 bõrszíjat eredményez, míg egy medvéé 4-et. Értelem szerint egy mamutból még több nyerhetõ.

- Fujtatónál és a tûztérnél történik az új tárgyak készítése. Valamelyikre rákattintva bejön a menü, ahol kiválasztható, hogy milyen alapanyaggal akarunk dolgozni (eleinte bõr, vas, késõbb már acél és számos egyéb egzotikus fém is rendelkezésünkre áll). Fontos, hogy a különbözõ fémek megmunkáláshoz fel kell vennünk a feldolgozásukhoz szükséges perk-et, ami kovácsolási tapasztalati szinthez kötött dolog. pl.: Ork felszereléshez elõször tudnunk kell Acél-t megmunkálni, valamint 50 jártas is kell kovácsolás terén.

- A képzettség megszerzése önmagában nem elég tárgyak készítéséhez, kellenek hozzá az alapanyagok is. Mint említettem az érc, illetve a bõr a 2 fõ alapanyag. Fejlettebb páncélok is bõrbõl készülnek és különbözõ mennyiségû érc kell hozzájuk. Pl: Vas páncélhoz csupán bõr, bõrszíjjak és vas kell, míg Acél páncélhoz nem csak bõr, bõrszíjak és acél kell, hanem még vas is. Szóval nem érdemes a pillanatnyilag nem szükséges alapanyagokat eladni. Gondoljunk a jövõre is és raktározzunk bõven.

- Kovácsoláskor van lehetõség a meglévõ tárgyaink továbbfejlesztéséhez is.
Köszörûnél lehet a fegyvereket fejleszteni. Hasonlóan a tárgykészítéshez szintén szinthez és perk-hez kötött ez is és ugyanúgy a menüben kiírja a játék, hogy a fegyver fejlesztése milyen alapanyagot igényel.
Ugyanez a módszere páncélzatunk fejlesztésének is, azzal a kivétellel, hogy ez a munkaasztalnál történik. Míg alacsonyabb szinten nem érdemes sem fegyvert, sem páncélt fejleszteni egy acél páncélzatnál már akár 10+ védelmet is nyerhetünk egy fejlesztéssel (ami csupén acél páncél esetében 1 acélba kerül).

Enchanting:

A soul gem-ek
- Soul gem üresen és töltötten is vásárolható boltokban, de találni is lehet belõlük. Ezek a kövek
alapvetõen encahnting során kellenek illetve ezekkel leeht feltölteni a lemerült varázstárgyakat. Ez utóbbi
úgy történik, hogy a játékos belép az inventory-ba, majd ott megkeresi a lemerült eszközét és ha van nála megfelelõ
tulajdonású kõ, akkor a tárgynál megjelenik a feltöltés lehetõsége (r betût kell lenyomni majd kiválasztani a követ).
- Minél nagyobb erejû lelket tartalmaz a kõ (erõsségi sorrendben petty<lesser<common<great<grand) annál nagyobb töltetszám
lesz visszapakolva a tárgyba, illetve tárgy készítésekor annál erõsebb lesz a hatás. A használat során a gem megsemmisül.
- A nagyon ritka black soul gem-ek bármely lélek befogadására képesek, de alapvetõen arra valók, hogy emberek lelkét
(ami mindig grand) elfogja és tárolja. Más alap kõtípus erre nem képes.
- Üres kövek feltölthetõek lélekkel, ehhez elõbb a célpontra rá kell varázsolni egy soul trap varázslatot (vagy ilyen hatású
fegyverrel likvidálni) és a varázslat idejének lejárta elõtt meg kell ölni a célpontot. Ha ez sikerült és van is a játékos
karakterénél megfelelõ kõ ami képes befogadni a lelket, úgy a lélek megszerzésre került. Fontos tudni hogy a nagyobb kõ képes
gyengébb lelkeket befogadni, de felelõtlenség erre pazarolni a nagy köveket. Általában elmondható, hogy az erõsebb szörnyek
erõsebb lelket adnak (a daedra "démonok" általában már great vagy grand típust tartalmaznak, a sima állatok petty-t,
a kisebb/gyakoribb szörnyek common-t, míg az emberek mindig grand-ot de csak és kizárólag black soul gem-be leeht beletenni õket).
- Speciális soul gem az Azura Star, amit egy küldetés során leeht megszerezni. Lényegében egy olyan grand kõ, ami nem tûnik el
felhasználás után, így sokszor használható marad. Megszerzésekor a játékos döntésén áll, hogy a normál avagy black változatot
sajátítja ki a karakter. A black változat tulajdonképpen egy black soul gem. A star is csak egy lelket tud egyszerre tárolni és
csak akkor kerül megtöltésre ha már minden más kõ foglalt a karakternél.

Enchanting
A játékban található, vásárolható mágikus tárgyakat a játékos is készíthet magának az enchanting skill használatával.
Ehhez mindenek elõtt rendelkeznie kell feltöltött soul gem-mel valamint enchant hatással/hatásokkal.
- Enchant hatásokat úgy lehet szerezni, hogy meglévõ varázstárgyakat az enchanting asztalnál szét kell szedni (dismantle).
Ekkor a tárgy megsemmisül és a benne tárolt mágikus hatást megtanulja a játékos. Innentõl be lehet építeni azt a tárgyakba.
- Bizonyos speciális tárgyak, összetett, több hatást tartalmazó mágikus eszközök nem szedhetõek szét és így nem tanulhatóak
meg a bennük tárolt hatások.
- A tárgyak nem képesek akármilyen hatást befogadni. Fegyverekbe nem lehet védelmi (ellenállások) hatásokat belefoglalni,
ahogy nem lehet páncélokba támadó/sebzõ hatásokat beletenni.
- Hacsak a játékos nem fejleszti teljes értékûre a skill-t és teszi rá a lehetséges maximum mennyiségû perk-et, akkor egy
tárgyba csak egyetlen hatást tud beletenni. Teljesen kifejlesztett skill esetében akár 2 hatás is belefoglalható egy tárgyba.
- A hatások erõssége alapvetõen két dologtól függ nagyon. A skill értékétõl és a belefoglalt lélek erejétõl. Ez a kettõ a
meghatározó (tulajdonképpen a lélek ereje nyom többet a latban). A tárgy minõsége, típusa nem befolyásolja a hatások erejét vagy
a töltetek számát.
- Töltetes tárgyak (tipikusan a fegyverek) lemerülése esetén a soul gem-eknél említett módon lehet feltölteni azokat.
- A készítés menete a következõ:
Tárgy kiválasztása, majd hatás kiválasztása, végül a lélek kiválasztása (alapból a legerõsebbet teszi bele a éprogram de ezen
lehet változtatni). Az utolsó lépésben át is lehet nevezni a tárgyat (f billentyû), majd ha késznek érezzük akkor r billentyûvel
véglegesíthetõ.
- Egyszer már felruházott tárgyakat nem leeht újra felruházni (tehát még ha idõközben el is jutott a játékos karaktere oda, hogy akár
két hatást is belefoglalhasson egy tárgyba, a már mágikus eszközöket nem tudja módosítani).

Alchemy és fõzés

Alchemy

- A mindenféle italok és mérgek keverésére szolgáló skill. A hatésok erejét elsõsorban a skill értéke határozza meg. Minél nagyobb, annál
erõsebb lesz az ital (hatása). Különféle perk-ek az erõsséget némileg tuningolhatják, illetve az idõtartamot tudják kitolni.
- Az alapanyagok (ingredients) hatásainak megismeréséhez két módszer áll rendelkezésre. Az elsõ, hogy meg kell azokat enni. Ez felfedi az
elsõ hatást. Késõbb az alchemy fejlõdésével elérhetõvé válik egy olyan perk, ami akár három alkalommal is felvehetõ. Minden egyes ide
pakolt perk pont eggyel több hatst mutat meg az alapanyag elfogyasztásakor (tehát ha 1 pont van rajta és elfogyaszt a karakter egy ismeretlen
hatású alapanyagot úgy egy heylett kettõ hatást ismerhet meg, két perk pont esetén hármat, míg 3 perk pontnál minden hatás felismerésre kerül).
A másik megoldás a kisérletezés, mikor találomra kombinálgatja az ember az alapanyagokat az alchemy asztalnál. Ha beletrafál, akkor akár több
hatást is megismerhet, ha nem, úgy elpocsékolt pár alapanyagot.
- Egy italhoz legfeljebb 3 alapanyag használható fel.
- Amíg a megfelelõ perk felvételre nem kerül, addig az italoknak, a felhasznált alapanyagoktól függõen, lehetnek mellékhatásai is (károsak és
hasznosak egyaránt). Ha megvan a perk, akkor már csak az extra pozitív hatások maradnak meg.


- Az étel fõzése hasonlóképpen mûködik, a tábortüzeknél többnyire állatokból, zöldségekbõl készíthetünk ételt, ami jelentõsebb mértékben növeli az életerõt, mint a nyers hús. Só (Salt pile) megléte szükséges a legtöbb ételhez.



Na ennyi hirtelen, kiegészítések vagy vélemények jöhetnek privátban nekem, és bele rakom.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

Calver
#5474
hozzáteszem még:
lehet, h nem árt walk-ot átrakni bal altra elõtte, lehet h bezavar. ha valaki inkább bal alton szereti sprintet, akkor értelemszerûen LShift helyett LAlt legyen.

"The trees move. Do you not see it?"

Egoraptor
#5473
Nem lehet, meg kell csinálni hogy eltûnjön.

#5472
Mér' idegesít? Egyszerûen nem csinálod meg, és kész. Szerintem törölni nem lehet.
Calver
#5471
Spring Toggle
aki unja, hogy folyton lenyomva kell tartania sprint-et gyorsabb haladáshoz, azoknak autohotkey leszed, sprint átállít "," gombra, azaz vesszõre*, és:

LShift::Send % "{, " ((Cnt := !Cnt) ? "Down}" : "Up}" )

ezek után shift elsõ lenyomására sprintelni kezd a karakter, következõre abbahagyja, és nem kell lenyomva tartani.

*bal altot nem szereti, és ez az egyik olyan gomb, ami semmiképpen sem fog bezavarni akkor sem, ha konzolt használja a kétlábú

"The trees move. Do you not see it?"

Magnum PI
#5470
Nem tudja valaki, hogy questet lehet valahogy törölni? Van pár olyan questem amit tuti nem fogok megcsinálni de megkaptam véletlen és idegesít hogy ott van a listában.

#5469
És a legfontosabb.. Nincs válás. De özvegység igen. Ebbõl mindenki rakja össze, hogy lehet új feleséget szerezni... 😊
<#eplus2> <#taps>
Egoraptor
#5468
Én is most sírok hogy már kivettem az összes szabimat idén. 😄

#5467
Hát ez nem sok, bár gondolom vérfarkas alakban üt mint állat.Meg küldetés is kapcsolódik hozzá biztos.Na mindegy, meló közben eldöntöm.Tényleg , nincs valakinek kölcsönbe valami bacija, el kéne menni tápénzre.<#nevetes1>
tobias88
#5466
Más is volt olyan mocsokláda, hogy kipucolta a Winterhold-i Collige-ot? Üres volt a szoba, aminek a közepénz nagy kert van, szó szerint mindent elvittem, vagy 4-5000 arany <#idiota>
Egoraptor
#5465
Hát igen, új driver telepítése elõtt illik leszedni a régit gyökerestül pl.: Revo Uninstaller Pro-val ami kiszedi a registry bejegyzéseket is meg az összes a gépen fellelhetõ fájlt ami a driverhez tartozik.

Mikor ez megvan akkor reboot és úgy telepíteni az újat frissen.

#5464
4bites kép nálam anno ugy oldodott meg h az új drver telepítése elõtt full letöröltem a régit. hátha ez segítene neked is. van h összekavarja a saját drivereit telepítésnél...

AMD Ryzen 7 5800 X3D-ARCTIC Freezer 34 eSports DUO black/red, Asus TUF Gaming B550 Plus, Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200Mhz, Gigabyte Geforce 5070 TI OC Aero, 850W Gigabyte GP-AP850GM

#5463
Az asszony? Es mi van, ha ember van? <#ravasz1>
Amirol tudok, ha mellette alszol, akkor plusz bonuszt kapsz a "well rested" melle.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

PiszkosFred
#5462

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#5461
Sziasztok!

Valaki tudna kis infóval szolgálni hogy skyrimben a házasság mivel jár pl lehet gyerek benne vagy asszony jön velünk harcolni? stb..
#5460
Múlt hét csütörtök óta kb 2500 hozzászólás... <#vigyor> <#worship>