The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Molnibalage
#6363
Akkor én marha elszórtam egy rakás pénzt, mert elfelejtettem, hogy a Companion ad szállást...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#6362
Igazad van, "kissé" alulértékelték a forgalmazók a keresletet, mert pl. itt Miskolcon se lehet az 576 Kbyte-ban kapni, a webáruházakba pedig csak november végére ígérnek utánpótlást.Hét végén még teszek egy körutat a MediaMarkt-Cora útvonalon, de nem sok reménnyel.Nem is emlékszem, elfogyott-e valaha ilyen gyorsan játék?

Miért jobb az Alzheimer-kór, mint a Parkinson-kór: Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, minthogy kilötyögtessem...

MerlinW
#6361
Custom renderer + konfig bütykölés.

[merlinw.org]

#6360
AZ ÖSSZES FILÉT BE KELL RAKNI !! azt az init pedig +ba amit a kártyádnak megfelelõ mappában van /ATIvagy NVIDIA mappából A TÖBBI MELLÉ /
#6359
Molnibalage:
Nem csak hangulati elem (bár skill az tényleg nem fejlõdik tõlük de nem már ez legyen az elsõdleges szempont), az összetettebb kaják például tudnak több hasznos dolgot is biztosítani azon túl, hogy egy gyengébb gyógyitallal felérõ hatásúak vagy épp stamina visszatöltõk.
A különféle stew típusú kaják növelhetik is a tulajdonságokat ideiglenesen, vagy egyszerre adnak (regenerálnak/gyógyítanak ahogy tetszik) health és stamina pontokat, a fondue például mágivál csinál hasonlókat (növeli is a magicka pontokat és regenerálja is azokat), avagy akad ami kicsi de folyamatos, hosszan tartó folyamatos regenerációt ad (zöldségleves például egy jó ideig megnöveli a health és stamina regenerációt igaz csak 1 ponttal de néha ennyi is elég tud lenni).



Sir Quno Jedi:
Ez igaz, kétségbevonhatatlan és néha káros (még ha csak ideiglenesen is). 😊 Az általam felsorolt növények nagyobbik részének mondjuk pont nem a restore health az elsõdleges hatása így megevésükkel azt pont nehéz kideríteni.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#6358
Köszi.
JethroHUN
#6357
lenyugtatja az ellenfelek egy kis idõre.

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#6356
Imperial-nál a voice of the emperor power az mit tud?
#6355
THX !!!<#eljen>
JethroHUN
#6354
Ezért megéri, de nagyon drága elõállítani ha veszed a cuccot hozzá:
Elsweyr Fondue:
Increases Magicka regeneration by 25% and increases maximum Magicka by 100 for 720 seconds. (Eidar Cheese Wheel[nehéz találni, alig árulják, Moon Sugar[alacsony skillel 100G csak Khajitknal van, Ale)

Ugyan ilyen van stamina verzióban ahhoz egyszerûbb nyersanyagot szerezni.

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#6353
A 2-es a helyes megoldás (kulcsos ajtó zárja el a lejutást Blackreach-be). Szóval felfejlõdsz, felkeresed a quest indítóját és indul a buli.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

wedge31
#6352
Én csak egy szintet léptem ugy mert baromi unalmas és a nyilak is eltünek.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#6351
Nem volt semmi célirányosság nálam sem azon túl, hogy a fõ szál elõtt el akartam végezni az összes céh feladatait (ámbátor a dark brotherhood-ba és a thieves guild-ba is véletlenül futottam bele, nem tudtam hová vezet), illetve ami feladat szembe jött és szimpatikus volt azt megcsináltam.

Whiterun-ba én elég sokára estem be. Addig meg az érdekesebb cuccokért visszajártam a lelõhelyükre és így szállítgattam be Falkreath-ba (én ebbe az irányba indultam el aztán innen észak jött majd kelet és le Riften felé végül vissza középre és így jutottam el Whiterun-ba végül). De simán lepakoltam a kipucolt bandita tanyák padlójára is a cuccokat egy helyre aztán ami kellett azért visszamentem.

Persze, hogy jó a Whinterun-ban lévõ vityilló, de van nála jobb és ha nagyon tárolgatni akar az ember akkor ott van helyben az ingyen szállás és tárolóhely a companions csapatnál is. A földre szórt cuccok sem nagyon tünedeznek el ha azt nem forgalmas helyen pakolja ki az ember (lakott területen meg is szólnak érte az õrök ha ilyet tesz a játékos). Ráadásul ugye ahogy említve is volt, azért a házért legalább 5000-et kell kicsengetni ami nem mindenkinek lesz adott ha a fõ szálat követi lelkesen.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Sir Quno Jedi
#6350
Elején nem kell ezzel törõdni. Összes alapanyagból be kell zabálnie gyet-egyet, akkor rájövünk az elsõ tualjdonságár aminenk és máris gyárthatjuk az italokat nyakr fõre. Közben rájöhetünk a második tulajdonságukra is így néha, illetve lesz skill ehhez még pluszban stb.-stb. Kezdõknek jó az. Majd ha már komolyabb alchemy-je van, akkor bedurvulhat a dolog.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#6349
Köszi, ezt ki fogom próbálni, nekem is ez a problémám. Csak az az egy ini fájl kell, igaz, a többi bezippelt fájllal nem kell foglalkozni...?

#6348
bazz pedig sejtettem hogy ezt is lehetne. egyszer kipróbáltam de csak kb 12 nyilat lõttem ki a célbabára, csak mivel nem csinált semmit azt hittem hogy ez csak olyan dísz és semmijen gyakorlati haszna nincs.../ gondolom el kell találni a célkör közepét ugye? mindegy milyen távolról találok be? /
Molnibalage
#6347
A sima fõzõcskézésnek van értelme? Mert totál harmatos dolgokat tudtam eddig fõzni. Nem néztem meg mindent, de mivel semmilyen skillt nem fejleszt gondolom, hogy egyik sem lesz túl táp, csak hangulati elemek fõleg.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#6346
Fasza, mindegy sikerült szereznem steam kulcsot, de ha már nem vásárolható digitálisan akkor legalább legyen elég dobozos verzió.
Akkor a RAGE is azért nem látható a storeban.. Nem értettem, hogy ha már meg tudtam venni, ott miért nincs.
wedge31
#6345
Oda állsz egy céltábla elé és lövöd amig van nyilad.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

#6344
Pár alapanyag aminek van gyógyító hatása akkor hogy segítsen fejlõdni (kísérletezgetés eredménye volt nálam is hogy mi mivel párosítható össze jól és legfeljebb 3 alapanyag használható egy lötyihez ezt ne feledd):
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Blue mountain flower, butterfly wing (repkednek mindenfelé lepkék amiket el lehet kapni és belõlük szerezhetõ), Blisterworth, blue dartwing (ez a szitakötõ, víz felett repked alacsonyan), Charred skeewer hide (ez a cucc jó a cure disease lötyikhez is), daedra heart (ez kell egyébként daedric fegyverekhez és vértekhez is), Eye of Sabre cat (marha ritkán dobják a macsekok), imp stool (gomba, leginkább barlangok padlóján nõ), rock warbler egg (ez egy zöld, pettyes tojás), swamp fungal pod (vízparti göcsörtös növény ha jól emlékszem de lehet hogy hegyes fûféle), wheat (gabona, kis bálákba rakva számtalan farmon megtalálható).
De nem rossz még ha például nem direkt gyógyító, hanem regenerációt gyorsító löttyöt készítesz (regenerate health). Ahhoz jó például a vampire dust (bár ezt inkább a láthatatlanság löttyökhöz szoktam használni), namira's rot (ez valami gombaféle volt ha jól emlékszem), nordic barnacle (mini pöffeteghez hasonló, talajon, néha víz felszín alatt található növény), luna moth wing (lepkeféle, talán a sárga), juniper berries (egészen lapos, talajon növõ kékes színû bogyós növény, ritka), garlic (fokhagyma, ha éppen nem kell fõzéshez a táplálóbb egytálételekhez akkor ide is felhasználható).


Az erõsségrõl meg annyit, hogy bizonyos szint felett jönnek majd az olyan piák amik akár 150-et is gyógyítanak (van belõle stamina és mana változat is persze) vagy teljesen felgyógyítanak. Na ilyet még teljesen kifejlesztett alchemy által sem tudsz kreálni. Ellenben az egyéb löttyök esetében a fejlettebb alchemy által sokkal hosszabb hatóidõt tudsz majd elérni, illetve számos összetettebb, jótékony hatású itókát kikeverni.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#6343
Mert a Bethesda kötött egy szerzõdést, hogy bizonyos országokban ne legyen megvásárolható Steam-en, csak dobozosan! A Rage sem vásárolható megy magyarországról a Steam-en.

#6342
Ez Skyrim, a nordok otthona. Többnyire ilyen, de a térképen barangolva többféle környezet is található. Nekem az õszi nyírfaerdõs környék tetszik a legjobban a színes levelekkel, iszonyat hangulatos! <#worship>
#6341
Íjászat ágat fejleszteni van valami jó gyakorlat ???
/ mint pl a kovácsolásnál rahedli tõrt gyártani /
Vagy csak minni és minden lõni ami csak mozog?? / banditák, állatok stb/
#6340
Az viszont elég gáz, hogy nem lehet beszerezni, nagyon sokan warezt fogják választani, utána meg nem biztos, hogy még meglesz a késztetés a vásárláshoz.
Steam amúgy miért nem vásárolható ha amúgy is steamrõl lehet letölteni?
#6339
Ez egy bug és így kell helyrehozni:
http://www.minecraftforum.net/topic/786124-skyrim-a-cornered-rat-bug-fix/

#6338
végig ez a kopár télies pálya lesz vagy változnak az évszakok?
#6337
ok, tegyük fel hogy elértem a 30-as levelt.
1. elõbb el kell menni/felfedezni a város bejáratát?
vagy
2. egy küldetéssel/miatt kell oda menni és CSAK ÍGY jutsz be?
#6336
Elkapkodtak na! <#eljen>

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

#6335
A házasságról és elõnyeirõl itt egy kimerítõ leírás !! /FAQ is lehet akár/

mindent a házasságról ITT olvass

<#law><#law><#law><#law><#law>
wedge31
#6334
CDG-ba nov 25.

In my restless dreams, I see that town... Silent Hill.

PiszkosFred
#6333
Nem ertek egyet. A kezdeti kalandok soran igenis jo, ha van egy raktarunk, meg akkro is, ha egy fakunyho az Whiterunban. Nem minden jatekos ismeri annyira a "mit-merre-hogyan"-t, mint te, aki celiranyosan halad a kuldetesek es a frakciok kozott, az elore legyartott terv alapjan. Aki csak vakon kalandozik, elvezve a vilagot, nos... mire igy gyalog/loval eler az ember a DB-hez vagy akar Windhelmben, tobb jo cuccot is talal, amely nem keves suly/arany.

Jo az a haz, raktarnak mindenkeppen, foleg, hogy a kezdo jatekosok 90%-a beesik Whiterunba, es megoli az elso sarkanyt a Jarl es emberei segitsegevel - amivel szabad az ut a hazikohoz.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6332
Már leírtam. 😊
Heamus Mora feladata volt ami bevitt. Ehhez el kell elõbb érni a 30-as szintet (ahogy az oblivion-ban is).
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Maga a helyszín meg északon van tulajdonképpen menni kell tovább észak felé a mágusok tanyájától ki a jégtáblákon míg egy olyan jéghegyhez nem ér az ember ahol egy csónak is ki van kötve. Na ott kell bemenni és beszélni egy delikvenssel aki elindít a feladatok sorozatán.


A feladat többszintû, jó hosszú de a jutalom sem kispályás. Egy könyv amit egyszer lehet használni és elolvasásakor választani kell egy irányultságot. Van warrior (fegyver és vérthasználatok), thief (lopakodás, duma, zsebelés, zárnyitás és talán a light armor) és mage (varázslat iskolák skill-jei) irány. Az adott ághoz tartozó összes skill fejlõdik az elolvasástól.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#6331
Keresgettem a játékot boltokban, de csak egy helyen találtam raktáron! Minden oldalon November 29. az érkezés az "utánpótlásnak"! <#wow1>

#6330
Ne kattints rá, mert akkor feljön egy ablak hogy nincs elkölthetõ pont (akkor is ez jön elõ ha éppenséggel jelzi az alsó sarokban hogy van pár lélek ami elkölthetõ), hanem billentyûvel menj rá, ne jelöld ki csak legyen az ami éppen ki van emelve és úgy nyomj rá az r betûre. Persze ez csak akkor igaz ha van is lélek tartalékban. 😊

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Molnibalage
#6329
Nem az erõsséggel van a bajom tudom, hogy gynege az alacsony skill miatt. A problémám az, hogy nem tudok mitbõl keveri. Minden virágot és szirszart felveszek, de ha eddig 10 healing potit csináltam, akkor sokat mondok...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#6328
Saga spoilerben leírod hogy pontosan melyik küldivel jutottál be abba a városba amit leírtál alább?
#6327
Megnézed milyen vért van rajta. Ha bõrpáncél vagy könnyû, sok minden szabadon hagyó akkor õ könnyû páncélt fog csak viselni. Ha meg plate jellegû (mindegy hogy iron vagy steel), masszív fém páncélt látsz rajta akkor csak nehezet hajlandó viselni.
Ha nehéz akkor csak olyat fog felvenni, míg ha könnyû akkor meg csak olyat, így hiába adsz neki a legerõsebb típusból ha az pont nem olyan amit õ viselni tud.

Mágikus ékszerekbõl is azt fogja használni amelyik neki szimpatikus. Ha csak kettõ van adva neki (ennyi lehet összesen egy karakteren) akkor hacsak nem teljesen ellentétes a beállítottságával, fel fogja venni azokat.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Calver
#6326
alkímia szívás. legjobb, ha vásárolsz hozzá alapanyagot (pl Whiterun-ban is van alkimista), de úgy is szívás fejleszteni. én spec kihagytam, mert... minek? találhatóak a játékban olyan piák, amik majdnem egy szinten vannak maxolt alkimista alkotásaival, és enchanting meg smithing sokkal hasznosabb, valamint ezerszer könnyebben fejleszthetõ "craft" képességek.

"The trees move. Do you not see it?"

JethroHUN
#6325
Hiába amíg nem raksz rá perk pontot, addig elég gyenge potikat tudsz csinálni, amúgy tele van minden nyersanyaggal, csak az alap potid a 22 hp v mp körül tölt vissza... meg alig fejlõdik, már craftoltam vagy 100at... de még mindig csak 26 :/

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#6324
Nem feltétlenül nehéz sárkányok ellen közelharci manussal bunyózni csak más taktikát kell használni (expert fokozatban játszom de gondolom alacsonyabb fokozaton egyszerûbb) mint a másik két karaktertípus esetében.
A dolog trükkje, hogy meg kell várni míg a dög leszáll, aztán gyorsan le kell üvölteni(az alapból megtanul képességgel, a lökéshullámmal mert akkor pár másodpercre elkábul), majd elkezdeni csépelni. Ezt általában még egyszer meg kell ismételni, néha kétszer.

Egy ancient dragon (50-es szintû dög) általában 3-4 sima és 2-3 power ütésbõl leküzdhetõ. Ehhez persze kell egy jó vért ami megvéd a harapásaitól (a mocsok 300 körül sebezget szóval jó erõs páncél kell magas páncél skill értékkel) meg egy jó közelharci fegyver. Én már egy jó ideje a saját magam által felerõsített blades kardot használom, ami egy egykezes kard (a fõ sztori során lehet felszedni elég hamar és nagyjából egy ebony kard szintjén áll csak könnyebb annál), ezt tuningoltam legendássá (amihez ugyan jó magas smithing kellett de azt meglepõen könnyû volt elérni), majd ezt a fegyvert elláttam villám sebzéssel és HP elszívással (emiatt feccöltem bele jópár pontot az enchanting-ba). Plusz egy gyûrû sem árt ami növeli a fegyver sebzést (erre készítettem magamnak egyet ami 40%-ot dob az egykezes fegyverek sebzésén).
Vértezetként a thieves guild csúcs páncélját használom (elõtte az ancien dark brotherhood volt a sztár de ez jobban néz ki, védelem terén meg egyformák) amit szintén a kovácsmûhelyben tuningoltam (ehhez meg kellett tanulni az 50-es skill igényû perk-et ami lehetõvé teszi hogy mágikus tárgyakat is tuningolhasson a karakter). Lövöldözve ennél tovább szokott tartani a dolog ebony bow-val (villám sebzés és paralízis effekt van benne), daedra nyilakkal, lopakodva, mesterlövészkedésre specializált nyaklánccal (saját gyártmány, +40% sneak és +40% sebzés íjakkal).

Amennyiben hûséges, szinte elpusztíthatatlan, paripám (shadowmere) velem van, akkor kicsit kevesebb ütés kell (az egy veszett bestia, nekimegy mindennek és volt már, hogy egy kisebb sárkányt tulajdonképpen majdnem egedül szétvert). Lényegében ez a paci jobb mint bármely tank segéd akit fel lehet bérelni, igaz csak terepen mûködik.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Sir Quno Jedi
#6323
Még overpovered tûzlabdát is lehet ám használni, csak ésszel.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#6322
Aztán hogyan?Mert a bal klikk nyomogatásán kívül mit tudok csinálni?<#nevetes1>
JethroHUN
#6321
Shout használati útmutató: "...kérjük ne használja zárt és szûk helyeket..." 😄

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

Molnibalage
#6320
Ja, nagyon nehéz volt túlélni egyetlen lángcsóvát is. Ha közel voltam, akkor tuti halál volt.


Más. Az alkímia képességet alig tudom fejleszteni. N+1 alapanyagom van, de gyak. ha mixelek is valamit, annak is alig van értelme. Pl. healing potion nem ártana, de alapanyag nem nagyon van hozzá. Most akkor vásároljak mindent...?

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#6319
Én is masterren tolom és én csak 8-as voltam! akkro kihagytam valamit sz.tem 8)
eightmiles
#6318
Érdekesnek tûnik, de nem unalmas egyedül játszani? Na nem mintha volna rá idõm 😄

koschwarz
#6317
egyébként igen. számomra tök egyértelmû, hogy olyan varázslatokat ne süssön el az ember, amik társakat is sebezhetik. frendlifájör. nekem kifejezetten tetszik, hogy ez van benne.

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

koschwarz
#6316
kissé nagy a kupi, na nyomás rendet rakni, kisfiam! 😄DDDD

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#6315
Nem. A jónál ez jóval jobb! (Ez de szép mondat... <#vigyor>)
eightmiles
#6314
Jójátékez? <#smile>