The Elder Scrolls V: Skyrim

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MerlinW
#6413
Tegnap nekiestem egy óriásnak, hogy töltsek egy grand gem-et, 10 perc kínlódás és egy raklapnyi poti elhasználása után megfeküdt. 100 méterrel arrébb találtam egy feltöltöttet egy ládában... nem anyáztam ám😊

[merlinw.org]

#6412
Ha van benne lelek. Ha nincs, akkor a "soul trap" valamilyen formajaval szerezned kell bele.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

JethroHUN
#6411
inventoryban a fegyveren nyomsz 1 T-gombot és kiválasztod azt a soul gemet amivel tölteni akarod. Soul gemet pedig a soul trap varázslat segítségével, rányomod 1 ellenfélre, majd kinyírod és töltve is van.
Emberek lelkét csak black soul gembe lehet. pl a farkas az petty, de minél nagyobbak annál nagyobb soul gem kell.

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

koschwarz
#6410
igen, de a hosszú fegyverek lényeg, hogy azért tudod tartani a távolságot. egy sima tõrös vagy kardos ellenfélnek ha ügyes vagy, csak a levegõt kellene csapkodnia elõtted.

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#6409
3posttal lejjebb?
#6408
Sziasztok!

A varázsfegyvereket hogy kell feltölteni? A lélekköveket?
JethroHUN
#6407
experten? o.O akkor nálam a hiba.. mert heavyben+spellel 200 armor és néha azonnal deathblowval kinyír egy ellenfél.

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

#6406
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
inkább spoilerben írom, nehogy baj legyen😊 Az egyik küldinél (the cornered rat) Esbernel kéne beszélnem, de miután elmondom neki, becsukja a kis ajtóját, és nem lehet újra beszélni vele. Ez valami bug, vagy mi? Egyébként melyik mondatokat kell kiválasztani, hogy elsõre kinyissa az ajtót?

+ Honnan tudom, hogy melyik fõ küldetés melyik mellék?

every damn day

#6405
Ja hogy arra gondoltál. AZ úgy stimmel. 😊

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

MerlinW
#6404
Én elven/glass light armorban-ban nyomom. Abban is 100+ az össz. armorom, elég az.

[merlinw.org]

#6403
Ismert hiba. Megoldás a problémádra az alábbi linken van:
Esbern bug

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#6402
Van perk is, anélkül semmit nem ér, igy tudsz 2 enchantot is rakni 1 itemre. 5/5 enchanter, insightful, corpus, extra effect, ezek kellenek egy jo mage gearhez.
#6401
Nekem az vele a bajom, hogy mikor attorik, akkor kicsit visszahokol a karakter, es mire elinditanam a valaszkuldemenyt, mar kapom a kovetkezot. Meg dolgoznom kell a hasznalatan.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

#6400
Dede ha vissza viszed a kürtöt akkor kapsz egy lelket is 😉

tigeroo
#6399
gyönyörû játék biza. minden ami az oblivionból hiányzott most megkaptuk
(már a morrowindben is solstheim északi szigete volt a kedvenc helyem), a hangulat, a táj, az északi mitológia vonásai... a sárkányok már csak hab a tortán. erõsen goty nálam, végre nem egy hígfos akciójáték rpg elemekkel, kedves molinõ, bioware és a többi kontár tanulhatna az elfeledett útról, mert valami ilyesmi az rpg definíciója 2011-ben! parádés hogy közben multiplatform cím is...

na de hátha a szakma és a közönség által sikeres lesz a játék (sõt már az, olvastam lentebb valami 7 milliós eladást az elsõ héten), remélem hogy példa lesz az ipar elõtt, most jobban kellenek a gyöngyszemek mint valaha hála a sok 5-6 órás casual fos rókabõröknek.
#6398
Ha szeretsz "sokan lenni" szerezd meg a Dead Thrall spellt, Te + Lydia + 2 zombi mágus = 4 summon <#hehe>

#6397
Nálam detto ugyanez a helyzet (nem lelket lehet ott kapni hanem szót tanulni).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Sir Quno Jedi
#6396
De azt vágjátok, hogy vannak a ward-ok. Ezek tulajdonképpen egész alakos pajzsként szolgálnak. Akadémián is tanítgatnak rá, hogyan kell használni. Namost már a második fajta ward is 60 armort ad és 60 mágia sebzést/hatást véd! És van olyan perkje ócsóé, amiben dupla a hatás, ha nincs rajtad páncél. Nomármost azt akárhogy is számoljuk mindjárt 120armor, ami nem piskóta... És ez elég alacsony szinten. Hátránya, hogy viszi a manát (bár ez csökkenthetõ) és neked kell aktiválni és tartani, mint a pajzsodat, szóval nem full time védelem, de távolharcos ellenfelek+mágusok stb. ellen nagyon faja. Felhúzod, védesz vele, aztán te jössz. 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#6395
Valakinek sikerült az Ustengrav nevû dungeont teljesítenie? (úgy értem hogy a térképen azt írja hogy Ustengrav - Cleared) mert én már végigmentem rajta kétszer, végigugráltam az oszlopokon a ládához, bementem a vízesés alá, visszavittem a kürtöt és kaptam egy sárkány lelket és mégse írja ki hogy cleared :|

JethroHUN
#6394
Én is így tolom, de valszeg cserélem a heavy settet, mert így lassú a karakter. Ha lenne dodge, mint obliban, h nyomtad az S+spacet- akkor hátra szaltózott 😄

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

TVelvet
#6393
Dualwieldel stamina lopós enchant kell. Problem solved. 😄
Molnibalage
#6392
Nekem most úgy 180 HP és 160 körüli ST van.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#6391
Pontosan. Ha esetleg a karakter még enchanting-ra is pakolt derekasan és eléri a legfelsõbb fokozatot, akkor meg akár fegyverenként 2 hatás (összesen 4!) is figyelhet ami együttesen nagyon rombolóan hat az ellenfélre.

Plusz például két tõrrel nagyon pöpecül csinálja a kettõs támadást (jobbos tõrön pördít egyet és fordított fogásba kapja hogy a penge hátra nézzen majd mindkettõvel igen látványos kaszabolást végez).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#6390
Na most azt hiszem, ez az az eset, amikor senki sem fog megroni erte, ha beszerzed a wiragbolti verziot.

Stikkes majom. A BC2 tonkretetelenek elinditoja. A Rövid Szöveges Üzenet küldők klub

Sir Quno Jedi
#6389
Két egykezes durva varázsfegyóval ugyanannyi idõ alatt sokkal több varászhatást tudsz bevinni, ami lehet sebzés pl. és máris jobb, mint a kétkezes fegyók. Egyikkel ölsz, másikkal soul trapelsz stb.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#6388
Így van, pakolni kell a staminára is, nem csak health-re, és akkor nem lesz gond. Plusz már 20-as one-handednél mehet a fighting stance, amivel kevesebb stamina kell, 50-esnél meg mindkét pont legyen rajta a dual flurry-n, és akkor +35% sebesség a fegyverforgatásban. Innentõl kezdve nem is fog hiányozni a pajzs meg a blokkolás! <#wink>
#6387
Aha értem köszi.

Molnibalage
#6386
Nem éppen, mert nagyon hosszú fegyverek. Rendszeresen csapok le úgy ellenfeleket, hogy hozzám sem tudnak érni.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#6385
Újra kezdtem és azt vettem észre ,hogy oké ,hogy nagyot csapsz a 1 db 2 kezesezel de mire egyet ütsz addig 6-t kapsz és vagy kivégzed vagy szívás ezért gondoltam hátha jól fel poisonolsz egy axe-t aztán több találat több sebbzés lehet!
Molnibalage
#6384
Az lentebb írtam, hogy nagy nehezebb letettem pár tárgyat ahova akartam, azt alvás után mégis fel voltak borulva. Mondjuk lehet, hogy Lydia rohant neki, bár a polct tetjén levõ gyertyatartónak elégn nehéz nekimenni...

A tudtam volna, hogy máshol szebb és jobb van, akkor arra spóroltam volna. 5000 arany igen sok skillre mehetett volna vagy kovácsolás fejlesztésre. A könyvespolcot azért berendezem. 😊

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#6383
Maximálisra fejlesztett alchemy mellett a legerõsebb méreg ugyanannyit sebez mint amennyit gyógyítani tudsz (94-et). Alapanyagnak meg megteszi bármely két olyan dolog aminek a hatásai között szerepel a damage health. A neve meg az lesz amit te adsz neki.

Az általam eddig megtalált legerõsebb méreg amire emlékszem az 75-öt sebzett (de magicka csökkentõbõl még csak 50-est találtam, bénítóból meg 7 másodperces volt a legerõsebb amit láttam). Tehát méregbõl lehet erõsebbet kutyulni fejlett alchemy segítségével, míg a házi készítésû gyógyító lötyik nem érik el az erõsebb (100-150 és teljes gyógyítás) kapható és található itókák erejét.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

MerlinW
#6382
Dual esetében ezért kell staminára pakolni. Illetve van a one-handed ágon dual wield perk is (gyors támadás), valamint fele stamina power esetén, stb. Pajzs pedig nem kell. Én sem használtam soha, mint battlemage. Jobb kézben kard/fejsze/buzogány, bal kézben spell.

[merlinw.org]

#6381
na akkor keresek egy jobb meg egy bal kezes karaktert ÉN meg blockolok 8))

Hja orcot indítottam és ahhoz a 2 kezes balta illik csak gondolkdotam berserker féle orcon dual axe. de akkro majd máskor 8)
#6380
Nekem nagyon bejött! Amikor már megvan az a pert, hogy gyorsabban csapkodsz velük, onnantól elég hatékony! És egy idõ után sima bal klikkre mindkét fegyverrel suhint (legalábbis nekem úgy tûnik az animációból, de nem tudom, hogy ez a sebzésben számít-e), valamint nagyon jól néznek ki a különbözõ power attack-ok, és a kivégzések! <#taps>
JethroHUN
#6379
Ha mindkét kezedben van vmi fegyver, vagy spell = nem tudsz blokkolni.
Kivéve ha pajzs. Ha fegyverrel akarsz blokkolni (1 kezessel) akkor a másik kezednek üresnek kell lenni.

2 karddal, azért nem jó menni a a dublás power attakkot az egész staminás kb.

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

MerlinW
#6378
Nõi karakteremmel feleségül vettem Muiri da Markarth-t😊 Házamban lakik továbbá Lydia harcostársam, nappal kalandozunk, éjszakánként hatalmas édeshármas leszboszpartikat tartok 😄

Egyébként lvl25 battlemage vagyok 40 óra játék után. Fõküldetéssel nem foglalkoztam a szürke szakállas - Dephni-s sárkányölés óta (asszem a 3. fõqest szál)

[merlinw.org]

#6377
Valaki leírná melyik a legerõsebb health poison a játékban amit alchemyvel is lehet csinálni? és mik kellenek hozzá?

koschwarz
#6376
két darab egykezes harcos karakternél az a baj, hogy két szájat kell etetni. meg nehéz két olyan harcost találni, hogy az egyiknek a bal, a másiknak a jobb keze van meg, bár ez nem feltétlenül szükséges. meg idõnként veszekednek 😄DD


na jó, szóval, kétkezessel asszem nem lehet blokkolni, tehát ott inkább a gyors elmozgásos harcmodor lehet a nyerõ.

én speciel jobban bízom egy bazi nagy pallosban, már az obliban is szerettem a claymore-okat, az viszont lassabb, de nagyot sebez, és blokkolni is lehet.

\"...gyönyörű, fiatalos, matrózos...\"

#6375
ne így fogd fel. Ez egy kifejezetten olyan elem ami segít abban hogy még jobban beleéld magad a játékba. nekem is több órámba telt amíg összehoztam a házat, majd miután láttam a szegényes berendezést akkor az összes komfortra mentem

( elõtte marha fejjel összeszedtem mindenféle poharakat tálakat üstöket stb. hogy majd ha lesz asztal akkor majd minden legyen rajta. csak mikor "hazaértem" akkor láttam hogy fullos a berendezés, minden van benne! SÕT NÉHÁNY ARANY is volt a ládafiába! )

most mingyá megyek vissza feleségért... mivel a lejjebb linkelt leírásból láttam hogy a feleség BOLTOT IS NYIT BAZZE..!!! és állítólag NAPI 100 aranyat hoz a konyhára !!

Na tehát ezekkel az elemejjel is lehet a beleélést növelni.

Most azt fontolgatom hogy a következõ karimat SIMA VADÁSZKÉNT indítom! Csak íjászkodás+tõr / semmi páncél elsõre! /.
Vadászgatok ( fejlesztem a sneak+íjász tudományom )és csak abból tartom fenn magam, majd késõbb nyilván tolvaj és brotherhood küldik ....
#6374
Van valakinek tapasztalata 2 db egy kezeses harcos karakterrel? Van olyan hatásos mint a 1db 2 kezeses?
#6373
Szívesen végigkóstolnám én az egész kertet, ha be tudnám végre szerezni a játékot...😞(( Addig csak irígykedek itt a fórumban.<#rinya>

Miért jobb az Alzheimer-kór, mint a Parkinson-kór: Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, minthogy kilötyögtessem...

Sir Quno Jedi
#6372
namost elõkóstolod, megvan az elsõ hatás mindenre. Aztán kuytlod õket az elsõdleges hatásoks szerint, így eladható piton-ök leszenk belõlük. Nõ a skilled (evéssel és kutyulással is), majd kutyulás közben simán kiderülgetnek másodgalagos stb. hatások szabályosan, szépen és ezektõl is fejlõdsz, kuytulsz jobbat stb.-stb. EZ a profizmus ám. 😄 Persze recepteket sem árt gyûjteni... (pl. diesase gyógyító potiét)

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Molnibalage
#6371
Így is és úgy is kiderülhet. 20-as alkímiám sincs, oszt mégis van olyan növény, aminek 3 hatását ismerem.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

PiszkosFred
#6370
Hat, valtoznak az idok 😊 Itt enned kell, ha elokostolas nelkul fozol, csak pocsekolod a draga alapanyagot.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#6369
Ja és oblivionban tényleg nem kellett kajolni az elsõ hatáshoz, ott 25%-ig csak az elsõ hatást ismerted, 26-50-ig a másodikat és így tovább, automatikusan. Ez megváltozott a Skyrim esetében.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

JethroHUN
#6368
Csak az elsõ tulajdonságát tudod meg ha megeszed, után csak úgy megy ha kísérletezel, tippeknél is kiírja a gép h úgy kell. Obliban pedig ahogy nõtt a skill úgy fedezted fel magadtól sorba a tulajdonságait a 4bõl.

Don't need to be accurate, just shoot more bullets!

Sir Quno Jedi
#6367
Há mer nem jól játszottad 😄. Mondják is, hogy meg kell kóstolni a zösszetevõket és abból derül ki a jóság (azonnal méghozzá).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#6366
Há' mondtam én ellent neked? 😊
Igazat adtam abban, hogy kajolni kell az alapanyagot ha hatást ismerni szeretnénk, csupán megemlítettem, hogy a felsorolt alapanyagok jó részénél mivel pont nem az elsõ, könnyen megismerhetõ hatás a restore health, így marad a kutyulgatás össze-vissza, mint alternatíva a hatások kiderítésére (meg a receptek beszerzése/ellopása/elolvasása). <#eljen>

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#6365
Elnézést, de én pl. emlékezetem szerint egyetlen dudvát se kóstoltam az Oblívionban, a hozzávalók és a potik hatása kutyulás közben derült ki.

Miért jobb az Alzheimer-kór, mint a Parkinson-kór: Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, minthogy kilötyögtessem...

Sir Quno Jedi
#6364
Tökmind1, ez így mûködik. Meg KELL enned a növényt/komponenst és akkor fedezed fel a képességeit/tulajdonságait. Így mûxik az alkímia az Obliban is. Aztán után már megy magától. Ez a normál útja. VAGY össze-vissza keverheted õket, de minek?!?!?

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3