1390
Utat mutatna, vagy csak időpazarlás?
  • Wlanseraf
    #1190
    Neked csak egy kerdesem van, Mike haverja vagy hogy behivott trollkodni?

    Mert meg egy hozza szolast sem lattam a reszedrol ami inditotta ezt a vitat.. namost ez nalam a kisegitotroll szerepkore:)
  • Mike
    #1189
    te menthetetlen vagy
  • TDantes
    #1188
    Átgázolni? Másokon átgázolni éppen ellentétes a liberalizmussal. Ismét bizonyságot adtál róla, hogy fogalmad sincs az egészről.
  • Solt
    #1187
    Tán a gyártósor mellett?
  • Solt
    #1186
    Na látom kezdődik a mellé duma.. most már csak magukat liberálisnak nevezők... mondtam, leírva a kommunizmus is jól hangzik... de a gyakorlat más kérdés.
  • TDantes
    #1185
    Hülyeséget beszélsz szokás szerint. Azokban a korokban, országokban ahol hasonló ideológiát vallottak, vallanak ugyanígy előfordul ,hogy az apa késsel kergeti a családot. Ha a család lenne a társadalom legfontosabb eleme, attól még ugyanennyi alkoholista vadállat élne.
  • Solt
    #1184
    Megint a börtön... neked jár valami más az eszedben? ÉLET! Mond ez neked valamit? Lehet azon görcsölni, hogy kitekerd amit mondok, csak nincs értelme. Ha nekem kell elmagyarázni, hogy mi a család, régen rossz...

    Az olyan feltevés, hogy ha te elütsz valakit, akkor megy mindenki börtönbe, óvodai szint. Honnan jutnak ilyenek az eszedbe?

    Nem élünk gátlástalan világban? És nem is gázol át senki senkin? Én nem tudom te hol élsz, de azért javaslom, hogy nézd meg egy nagyobb cég szerkezeti felépítését...

    Kapjátok az arcotokba a szépen csengő liberális eszmét, közben meg észre sem veszitek, hogy ez az irány zsákutca... Mondom... egy valamit kell megnézni... népesedés. Nézz körül Európában...
  • Mike
    #1183
    kezdem végre sejteni, hová akarsz kilyukadni
    azt mondom neked kedves Solt, túllépett rajtad a világ
    és ezt most ne vedd személyeskedésnek
  • TDantes
    #1182
    A gyermek érdeke az, hogy a lehető legjobb körülmények között éljen. Ebbe beletartozik a nevelés, tanítás, a szeretet, az alapvető ellátás, gyógyszerek, élelmiszer, ruházat, stb, stb.

    Ennek egy részét, csak pénzért lehet megvenni, pénzt meg leginkább munkával lehet keresni.

    Ez ilyen egyszerű, csak sajnos ezt te képtelen vagy felfogni. Nem a középkorban vagyunk, ahol asszonynak a tűzhely mellet volt a helye.

    Attól hogy egy nő dolgozik, még mindent megadhat a gyerekének, szeretheti, nevelheti rendesen. Semmi gond nincs ezzel.

    A másik meg az, hogy a nő, képzeld el, nem csak arra való hogy szüljön. Lehet, hogy vannak nők, akik a szülésen kívül mást is csinálnának az életben.
  • Mike
    #1181
    szóval a nőnek a gyerek mellett a helye?
  • Solt
    #1180
    Lassan írom, így is olvasd. Nem mond ilyet, de ilyen körülményeket teremt! Vagy esetleg a gyermek érdeke az, hogy az anyja egész nap gályázzon valahol? Tán nem mellette lenne a helye?
  • Solt
    #1179
    Nem mond olyat, csak csípőből az egyént mindenek fölé helyezi!

    Ismétlem, pont az a bajom, hogy az egyén az isten!

    Ha pedig eleve olyan környezetben nőnének fel az emberek, ahol a család a fontosabb, akkor nem lenne olyan apa, aki késsel kergeti a feleségét... manapság pont azért van ennyi kretén, mert mindenki a saját érdekeit nézi... nem a családja a lényeg neki, hanem az egyéni szórakozása, érvényesülése, stb. Persze, hogy ilyen ember arra is képes, hogy késsel kergesse az asszonyt.

    A példád meg megint szélsőséges... úgy állítod be, mintha azért lennének ilyen családok, mert olyan világban élünk, ahol az egyén "el van nyomva"... felhívnám rá a figyelmedet, hogy olyan világban élünk, ahol az egyén az atyaúristen... na ez gond... ezért van ennyi...

    Az, hogy én mit vagyok képes értelmezni, szerencsére nem a te véleményeden múlik. Túl jós ismerlek már ahhoz, hogy egy bizonyos szintnél komolyabban vegyelek...
  • Mike
    #1178
    "az agymosó tanfolyamon, amin részt vettél." :DDDDDD
  • Mike
    #1177
    magukat liberálisnak nevezők diszkriminálnak pozitívan, nem a liberalizmus
    ott jogilag mindenki egyenlő
    és ez nem kommunizmus, mert az egyének nem egyenlőek, csak jogi értelemben
  • TDantes
    #1176
    Nem érti. Úgy se fogja fel. Hiába írná le neki ezerszer az ember, hogy liberalizmus nem bántja a családot, hanem az EGYÉNT védi. De mindegy, bántja és kész, mert neki ezt mondták. Punktum.
  • Mike
    #1175
    nem
  • Mike
    #1174
    igen, és akkor a család adózna? ha te mondjuk ittasan elütsz valakit, akkor a családod menne börtönbe, gyerekestül? egy szavazati jogotok lenne? és mit jelent az, hogy család?
    kik a család? anya-apa, gyerekek? vagy akik együtt laknak? és ha nincs gyerek, vagy az egyik szülő, az család vagy sem? ha nagyszülők is ott laknak, akkor most ők is a család részei, vagy külön családot alkotnak?

    nem élünk önző és gátlástalan világban, max te így érzed
    a liberalizmus meg nem arról szól, hogy gázolj át mindenkin
    olvasd el a testvériség részt!
    miért nem olvasod el, amiket belinkelek, bemásolok?
  • TDantes
    #1173
    Hol mond olyat a liberalizmus, hogy egy anya a saját érdekeit nézze, és ne a gyerekéét? Sehol. Ja, tudom hol mond ilyet, az agymosó tanfolyamon, amin részt vettél.
  • TDantes
    #1172
    Még ezen el is lehetne gondolkodni, hogy mi a fontosabb, a család vagy az egyén. Csakhogy a liberalizmus sehol nem mond olyat, hogy a család nem fontos.

    A társadalom legkisebb eleme márpedig akkor is az EGYÉN, hiszen a társadalom EMBEREKBŐL áll, és nem csak családokból. Eleve, nincs mindenkinek családja, sőt akinek van, annak sem kötelező szeretnie a családját.

    Hogy egy példát mondjak, kell szeretni egy olyan apát, aki késsel kergeti a feleségét meg a gyerekeit? Mi számít jobban, az EHGYÉN biztonsága, vagy egy ilyen CSALÁD egysége?

    De tök mindegy, mert úgyse vagy ezt képes értelmezni, neked ez túl magas eszmefuttatás.



  • Solt
    #1171
    Nem hát, a liberalizmus nem ilyen... semmiféle kisebbséget nem diszkriminál pozitívan... nyilván a mindennapjaink csak lázálmok, a valóság meg az, amit te vizionálsz.

    Ja és természetesen fogalmam sincs róla. Hogy miért? Természetesen azért, mert te ezt mondod.
  • Solt
    #1170
    Látod... megint velem foglalkozol... visszatérjek én is hozzád?
  • TDantes
    #1169
    Ilyet nem tesz a liberalizmus, újból bebizonyítottad, hogy fogalmad sincs róla. Vagyis nem, természetesen én hazudok.
  • Solt
    #1168
    Ezek szerint úgy gondolod, hogy az általad idézettek alapján élünk jelenleg?
  • Solt
    #1167
    Gyökeresen eltérő a világról alkotott képünk. Kezdem megérteni, hogy miért nem értjük egymást. Komolyan ufónak érzem magam melletted.

    Neked a családról csak a maffia tud eszedbe jutni? Nekem a szeretet, és az önzetlenség... ha a család lenne a legkisebb egység az egyén helyett, akkor nem lenne ennyi önző, egoista ember... eleve abban nőnénk fel, hogy áldozatot kell hoznunk egymásért ahhoz, hogy mi is előre jussunk... ha valaki így szocializálódik, akkor nem kizárólag önmagával lesz elfoglalva, és tán a saját érdekei mentén nem fog másokat eltaposni...

    Téged nem zavar az az önző és gátlástalan világ amiben élünk? Ez annak a következménye, hogy a "liberalizmus" a lovak közé dobta a gyeplőt...
  • Mike
    #1166
    simán megtehetném hogy polgári pert indítok mások ellen, max nem nyerem meg
    de alapvetően túl drága kibaszás valakivel
    ennyi energiával azt a pénzt amit erre elköltenék, inkább odaadom az éhező gyerekeknek
    Solt meg majd kikupálodik maga, vagy így marad
  • Mike
    #1165
    kezdjük azzal, hogy miféle mai liberalizmus
    a liberalizmus egy eszme
    ami szerinted káros, szerintem meg nem
    amiket idemásoltam AZ a liberalizmus
    ne mosd össze mással
  • Mike
    #1164
    nem felette
    helyette
    a családnak nincsenek jogai

    a társadalom nem maffia, hogy ok, Benvenuto, te fogsz ülni 3 évet
  • Mike
    #1163
    csakhogy én nem trollkodtam itt
    most éppen nem
    tök komolyan gondoltam, amiket írtam
  • Solt
    #1162
    Mi ebben az összemosás?
  • Solt
    #1161
    Megint nem értjük egymást. Ez a gond, hogy a társadalom alapja az egyén. Attól még lehetne a társadalom alapja a család, hogy mondjuk a saját hülyeségéért az egyén felel.

    Az a gond, hogy az egyén jogai, a család jogai felett állnak...
  • Mike
    #1160
    és valszeg Soltot sem, pedig ráférne egy kis lecke
    de most költsek rá vagy fél milliót a nevelésére? nem vagyok én az apja
  • extramagascsaj
    #1159
    Tudom. Szerinted miért írtam le az adataim? Tudom, hogy csak blöffölsz. De ha nem blöffölnél...akkor sem paráznék be. :)
    Tudok mindenféle hangnemben kommunikálni...de nem szeretem a sznobokat, és a trollokat. Mindenkivel úgy beszélek, ahogy érdemli.
  • Mike
    #1158
    megint összemosol mindent
    szezont a fazonnal
  • Mike
    #1157
    amúgy nem foglak beperelni, mert normális hangnemben beszéltél velem
  • Solt
    #1156
    A francia forradalomnak azért nézz utána... vannak ott érdekességek.

    Hol van ettől a mai liberalizmus? Ég és föld...
  • Mike
    #1155
    pedig a jog a lényeg
    szép dolog a család, meg hogy család szentsége, meg a család alapja a társadalomnak, de mindez csak duma
    a társadalom alapja az egyén
    ő fizet adót, rá vonatkoznak a törvények, ő vállalja a felelősséget, neki vannak jogai, kötelezetttségei, nem a családnak
  • extramagascsaj
    #1154
    Ne haragudj...engem még nem perelt be senki...és nem is akartam senkit. ÉN meg tudom oldani ezt enélkül is. Nem tehetek róla,h te jártasabb vagy ebben...engem meg más érdekel.
  • Mike
    #1153
    ti összekeveritek a bűnvádi eljárást a polgári perrel
  • Solt
    #1152
    Mielőtt elsiklana...

    Nem jogról beszélek, hanem az életről. Jogilag nyilván az egyén a saját tettiért felel, de ez nem jelenti azt, hogy az egyéni érdek fontosabb mint a családi érdek.
  • Mike
    #1151
    Liberté [szerkesztés]

    A francia köztársasági jelmondat első szava, a liberté (szabadság), eredetileg abszolút liberális értelemben fogant. Az 1795. évi Emberi és polgári jogok nyilatkozata a következőképpen fogalmazza meg: "A szabadság lényege, hogy azt tehetjük, ami nem árt mások jogainak." "Szabadon élni, halni" – volt a köztársaság egyik leggyakrabban használt jelmondata. Maximilien de Robespierre kormányzása alatt a szabadság azok részére volt megadva, akik hatalmon voltak: "Nincs szabadság a szabadság ellenségeinek" volt a nagy terror legfőbb jelmondata.
    Égalité [szerkesztés]

    A köztársaság mottójának második eleme, az égalité (egyenlőség) szó arra utal, hogy a törvény előtt mindenki egyenlő, a származás és a társadalmi helyzet szerinti megkülönböztetést eltörölték, és hogy mindenkit aszerint ítélnek meg, hogy eszközökkel járul hozzá az állam kiadásaihoz.
    Fraternité [szerkesztés]

    A köztársaság mottójának harmadik elemét, a testvériséget (fraternité) a következőképpen határozták meg a III. esztendei (1795) alkotmány bevezetőjében foglalt emberi és polgári jogok és kötelességek nyilatkozatában: "Ne tégy olyat mással, amit nem akarsz, hogy más tegyen meg veled; tégy mindig olyan jót másokkal, amit magad is szeretnél."

    és ez csak a Wiki
    ez a liberalizmus