1390
Utat mutatna, vagy csak időpazarlás?
  • Solt
    #1230
    Mert kizárja egymás azért... egy gyermeknél még talán elmegy, de 3-4 gyermeknél ez esélytelen... ha meg valakinek felelősség teljes, komoly munkája van, annak kifejezetten lehetetlen hosszú távon.
  • Rundstedt17
    #1229
    egy karrierista vagy saját bevallásod szerint és prédikálsz arról hogy milyen szemét minden liberális aki a karrierjét helyezi a szent család elé :D....
    Tudod először magadba kellene nézni és aztán prédikálni
  • Solt
    #1228
    Nehéz elképzelni, hogy egy NŐ ANYAKÉNT teljesedik ki? Sajnállak...
  • Solt
    #1227
    A múlt idő mond neked valamit nyelvzsenim? Egyébként ismételten megkérdem, kitől vártam el, hogy úgy éljen, amiről én beszélek? Senkitől... és még én dumálok mellé... van ám bőr a képeden megint!
  • Rundstedt17
    #1226
    szóval:
    a nő rohadjon egyedül a gyerek mellett 20 éven keresztül
    míg te lehúzod a 8 órát és leszarod a gyereked,mész nőnzni meg szórakozni?
  • Solt
    #1225
    Nyilván vannak ilyen nők... de ez már a végeredmény! Ráadásul nem ez a többség, mert a többség még mindig inkább lenne anya, csak van akinek ez már kicsit későn jut eszébe...

    Ettől függetlenül az anyaság ösztöne a nők döntő többségében benne van. Ha most nekem azzal jössz, hogy napi 8 órai munka mellett még kifejezett öröm nekik mondjuk éjszaka felkelni egy síró gyerekhez...

    Az, hogy egy nő tanult, és szereti a munkáját, még oké is. Csak, ha valami komolyabb munkáról van szó, az rendre a család rovására megy... nem hiszem, hogy erről bárkinek is példálózni kéne...

    Az ANYASÁG ( így nagybetűvel ), egész embert kívánó csodálatos feladat. Nem abból áll, hogy a világra pottyantom, aztán rohanok vissza dolgozni... azt a gyermeket fel kell nevelni... minimum 18 éves koráig ez teljes embert kívánó feladat!

    Ha neked megfelel az, hogy a bébicsősz, az óvónő, meg az anyósod többet van a gyermekkel mint a saját édesanyja, akkor én kérek elnézést...

    A "csak erre való" alattomos duma meg elég gyenge. Azzal, hogy egy NŐ "csak" ANYA lesz, én is nagyobb terhet veszek a vállamra. Ez nem degradáló... vannak női, és vannak férfi szerepek... tudom, hogy ez egy liberálisnak sok, de ez az élet rendje... ha tetszik, ha nem.
  • Rundstedt17
    #1224
    ez a tiszta beszéd
  • Mike
    #1223
    hát persze
    asszony üljön a fazék mellett


    tudjátok mit jelent, ha a nő kijön a konyhából? :)
  • TDantes
    #1222
    Hozzáteszem, mint mondanál mondjuk ööö Janics Natasának? Háromszoros olimpiai bajnok. Neki is inkább csak gyereket kéne nevelnie karrier helyett?
  • TDantes
    #1221
    Sok nő meg abban látja a karriert, ha hasznos, érdekes munkát végez, ha pénzt keres, ha hasznosnak érzi magát és mellet még neveli is a gyereket.

    Nem tudom miért csinálsz úgy, mintha a munka és a gyerek nevelés kizárná egymást.

    A munkáról is fura fogalmaid vannak.
  • Mike
    #1220
    aha, szal másra nem is vágyik
    el szoktad engedni szavazni, vagy megmondod neki kire kell?
  • Mike
    #1219
    fikciókban élsz, apa
    beszélsz összevissza, de te nem úgy élsz, ahogy másoktól elvárnád
    akkor most mégis miről beszélsz?
    élen kellene járnod ebben!
    nem az, hogy duma, duma, aztán én meg megyek és szarok a népszaporulatra, mert a karrier fontosabb, de azért papolok kicsit még ezeknek a libsiknek a család szentségéről
  • TDantes
    #1218
    Igen kérdeztem. A munka nem egyenlő a rabszolgasággal. Lehet, hogy te nem ismersz ilyeneket, de vannak nők akik örömmel járnak munkába. Mert esetleg tanultak, mert esetleg olyan munkájuk van amit élveznek, amiben kiteljesedhetnek, és persze mellette jut idejük a családra is.

    Sőt, azt is megmondom neked, sok nőnek abszolút nem elegendő az, hogy csak nevelje a gyerekét.

    De válaszolhatnál már egyenesen is: szerinted a nőknek annyi a dolguk hogy gyereket szüljenek/neveljenek? Csak erre valók? Aha...

  • Solt
    #1217
    De van, méghozzá olyan, akiben még vannak női értékek, és a karriert abban látja, ha sikeres ÉDESANYA lehet.
  • Solt
    #1216
    A magánvélemény prédikáció? Esetleg javasoltam ezt neked? Vagy csak szokás szerint valamit megint nem értesz?
  • Mike
    #1215
    most ha azt mondod, még asszony sincs, hát levetem magam innen az ötödikről :)
  • Solt
    #1214
    Azt hittem van egy primitívségi szint ami alá nem merészkedtek... tévedtem.
  • Solt
    #1213
    No emiatt a stílus miatt mérgesedett el a vita...

    De, hogy válaszoljak is. Azért vagyok még 34 évesen ( ne öregíts ) egyelőre gyermek nélkül, mert felültem annak a világnak, ami most oly divatos... megvalósítottam önmagam... már bánom... inkább lennék szegényebb, de lenne 3-4 gyermekem... így már nehéz lesz...
  • Mike
    #1212
    érted, úgy prédikál a család szentségéről, meg hogy az asszony szüljön meg a fazék mellett álljon, hogy kölke sincs
    na majd asszony elolvassa miket hadováltál ide Solt, majd ad neked
  • Mike
    #1211
    te jelenleg csak prédikálsz
  • TDantes
    #1210
    35 elmúlt? Jut eszembe, gyermektelenségi adót neki!
  • Mike
    #1209
    akkor menj, dugd meg asszonyt

    egyébként te aki annyira oda van a családért, 35+ éves létedre sincs még legalább 2 porontyod? hát milyen konzervatív vagy te? vagy csak itt jársz a szád, otthon meg papucs vagy?
  • Solt
    #1208
    Apám és az Édesanyám is még ebben nőt fel... ők még 7-n, illetve 3-n voltak testvérek... számolj, ha ez az őskor neked, akkor nem csak a magyar nyelv értelmezése, de a matek sem megy.

  • Solt
    #1207
    Fel sem merült bennem, hogy esetleg Te nem értenéd... ugyan... totál evidens, hogy én vagyok a hülye.

    - Kérdeztél már meg nőt erről? Ha választhatna, és nem a kényszer vinné, akkor "csak" anya lenne, vagy mellette rabszolga is?

    - Nyilván nem elég nekik az anyaság... kifejezett perverz vágyuk, hogy mondjuk két gyermek szaros pelenkája mellett még napi 8-9 órát gürizzenek valami irodában... akiket én ismerek, haza sem akarnak menni, annyira jó nekik az irodában.

  • TDantes
    #1206
    Igen, a tökéletes családmodell: a férfi vadászik, míg a nő vigyáz a gyerekre. Ja, várjunk csak, ez az őskorban volt. Sőt ott sem, mert a nők ott is segítettek a vadászatban bizonyos helyzetekben. A fene, a libsi ősemberekbe!
  • TDantes
    #1205
    Nem jól értelmezed a liberalizmust még mindig. Szándékosan félre magyarázod. Még mindig.
  • wardogzombie
    #1204
    te jó ég még mindig ezen pörögtök?
  • TDantes
    #1203
    Te nem érted.
    Egy: a nő amellet, hogy anya, még dolgozhat is. A kettő nem zárja ki egymást.
    Kettő: egy nőnek nem elég annyi, hogy csak anya legyen és semmi több. Mást is akarhat még.

    Melyiket nem érted?
  • Solt
    #1202
    Látom most sem ment az értelmezés. Nincs gyermekem. Viszont ez is megerősít abban, hogy olyan valakikkel vitázom, akiknek még az anyanyelvük megértése is gondot okoz... nem csoda, ha nem értjük egymást.
  • Solt
    #1201
    Rendszeresen ezt csinálja... "régi ismerős".
  • Mike
    #1200
    menj, foglalkozz a gyerekkel!
  • Solt
    #1199
    Látod! Megint olyan dologgal kevered a szart, amit soha nem mondtam... nem azzal vitáztok ami az én véleményem, hanem azzal, amit közösen összehoztok a közös forrásból... ez titeket minősít.
  • Solt
    #1198
    Most ismételjem önmagam? Leírom, hogy megéltek, erre ideírod, hogy nem tud megélni... össze-vissza megy a trollkodás, nem látom ennek sok értelmét.

    Te nem azzal vitázol amit én mondok, hanem a saját vélekedéseddel... így nehéz.

    Segítek. Az én családmodellem olyan, hogy el tudom tartani a családomat, a feleségem meg NŐ-ként tud élni. Nem kell robotolnia egy irodában, hanem napközben is a gyermekkel van minél többet, és este harmóniában várnak otthon ahelyett, hogy mindketten hulla fáradtan esnénk haza, és kezdődhetne a vita a fáradtság miatt...

    Néha vegyél egy kis levegőt, és ne legyél lusta gondolkozni. Tudom, hogy nem bírsz, és azon vergődsz, hogy más előtt hülyének állíts be, de ez nem fog menni most sem. Maximum annál, aki veled egy szinten van...
  • Mike
    #1197
    nem hanem mosó és főzőgépek is egyben :)
  • Mike
    #1196
    troll az akivel te nem értesz egyet?
    Dantesnek totál igaza van, jól mondja, írhatnám én is
    de ő a fiatalabb, én már öreg vagyok, és unom
    Solt meg szándékosan úgy csinál mintha nem értené
    szal kurvára ráér ő is, ahelyett, hogy a gyerekeivel foglalkozna
  • Solt
    #1195
    A szép szavakkal az, de a gyakorlatban más a helyzet. Persze ezt illik csak saját szemszögből nézni, hisz az egyén a fontos!
  • Solt
    #1194
    Példát kérek!
  • Solt
    #1193
    Látom szokás szerint megint ott tartunk, hogy alapvető értelmezési problémákért én vagyok a hibás.

    Az a családkép amiről én beszélek, és amit szerves egységnek neveztek, az megélt ÚGY, hogy a NŐ-nek nem KELLETT robotolnia azért, hogy megélhessenek. A férfi feladata volt, hogy a család zabáljon, a nőé pedig az anyai szerep. Tudod, ebben a nő karrierje az volt, hogy felnevelt EMBERKÉNT sok-sok gyermeket...

    Ez pedig egy gyönyörű feladat, és nem csak abból áll, hogy megszülik, aztán meg aki tudja, felneveli... persze tudom, hogy ez neked nem tűnik fel, de ma legkevesebbet a saját szülei nevelnek egy gyermeket...
  • TDantes
    #1192
    Igen így van. Bevallom.
  • TDantes
    #1191
    Miért, az jobb ha otthon van, de nem tud egy rohadt cipőt megvenni a gyereknek mert nem telik rá? Na? Az jó?

    És megismétlem, képzeld el, a nők nem gyerek gyártó gépek! Nem az a dolguk ,hogy szülnek, és a nevelik a gyereket. Ők is akarhatnak mást, ennél többet. Tanulni, dolgozni, vinni valamire az életben. Sikeresnek, boldognak lenni!

    Vagy szerinted a nők elégedjenek meg a gyerek szüléssel, és semmi mást nem érdemelnek? Mond, a te feleséged mit mond erre?