1390
Utat mutatna, vagy csak időpazarlás?
  • TDantes
    #1270
    Nem vagy elkésve. Bár lassan már kéne fizetned a gyermektelenségi adót ha lenne. Nem cseszegetni akarlak, csak mondom.
  • Solt
    #1269
    Ott van lentebb, ( pl #1213 ) de, hogy ne én legyek a fő gonosz, leírom.

    Elcsesztem a fiatalságomat ( húszas évek ) arra, hogy hajszoltam a pénzt, mert azt hittem istennek. Úgy voltam vele, hogy az mindenre megoldás.

    A nagy önmegvalósítás marhára nem könnyű játszma. Rengeteg rossz tulajdonságot vesz fel az ember eközben, ha eredményes is akar lenni. Egoizmus, önzés, stb. Erre majdnem ráment az egészségem... szerencsére "idejében" észbe kaptam.

    Ezek után meg nem találtam olyan NŐ-t, akivel el tudnám képzelni a jövőmet. Tavaly ez szerencsére sikerült, így innentől kezdve már minden csak idő kérdése... ennél személyesebbre nem fognám, ha nem baj.

    Úgy fogom fel az egészet, mint egy tanulási folyamatot, ahol minden tanulságra szükségem volt. Az a szerencsém, hogy férfiként még nem vagyok semmivel elkésve...
  • Mike
    #1268
    azért mert lövésed sincs milyen valójában a gyermeknevelés
    vannak elképzeléseid, csak ezek vagy igazak lesznek vagy nem
  • TDantes
    #1267
    A fejlett országokban fokozatosan csökken a népesség. Én örülök neki, és nem akarok olyan országban élni, ahol folyamatosan nő a népesség, és mellé rohadtul szegények vagyunk, tombolnak a betegségek, magas a gyermekhalandóság.
  • TDantes
    #1266
    Nem találok semmi konkrétumot. Miért nem tudod leírni normálisan.

    Mint én: azért nincs gyerekem, mert egyrészt fiatal vagyok másrészt még nem találtam meg azt a nőt akivel leélném az életem. Egyelőre dolgozni akarok, és megalapozni a jövőmet, majd még képzeni magam, tanulni, és persze ismét dolgozni. Aztán jöhet majd a család, de 30 éves korom után ezek szerintem már mind meglesznek.

    Persze vannak akik csak 60 évesen találják meg igazit, akkor gyereket vállalni meg ,már késő, és vannak akik olyan szegények hogy nem tehetik meg.

    Na, de én elmondtam, te jössz.
  • Solt
    #1265
    Többet még én sem tehetek. Ez is az én hibám, ne haragudj!
  • Danny1987
    #1264
    0.
    De nem ez volt a lényege a hozzászólásomnak.
    Hanem az , hogy nem lehet a végtelenségig menekülni.
  • TDantes
    #1263
    Nincs meg.
  • Solt
    #1262
    Leírtam lentebb. Csak olvasni kéne... persze, aki csak azt veszi észre, amiről úgy gondolja, hogy bele lehet kötni, az nyilván "apróságokat" nem lát meg.
  • Solt
    #1261
    Egy néniből meg egy bácsiból pár lesz. Ahhoz, hogy a népesség ne csökkenjen, a néninek, meg a bácsinak "pótolnia" kell önmagát. Ők ketten vannak, tehát ahhoz, hogy a népesség ne változzon, két gyermeket kell nemzeniük.

    Így megvan?
  • TDantes
    #1260
    Te miért nem szaporodsz? Komolyan kérdezem. Miért nincs gyereked? Nincs feleséged? Barátnőd? Nem terveztek családot? Anyagi gondok? Vagy mi az ok?

    Azért érdekel, mert bőszen osztod az észt, akkor ha ilyen okos vagy, mond már el.
  • Solt
    #1259
    De miért? Miért ne lehetne gyermek nélkül véleményem?
  • TDantes
    #1258
    Miféle szinten tartás?
  • Mike
    #1257
    akkor mondhatod, hogy zsákutca, amikor már van 3-4 gyereked
    addig max álmokról beszélsz
    úgyhogy én a helyedben mélyen hallgatnék
  • Solt
    #1256
    Hol írtam ilyet? Aljas azért ne legyél...
  • Solt
    #1255
    Miért az? Normálisan leírtam mi a helyzet... tudom mit rontottam el, tudom mit akarok, és jelenleg ezen ügyködöm... mi ebben a hiteltelen?
  • Rundstedt17
    #1254
    jah és belehet nézni a "magyar mentalitás" nevű topikban,solthoz hasonló 30-40 év közötti családnélküli férfiak osztják az észt hogy miért nem szaporák a magyarok :D
  • Solt
    #1253
    Kérdeztem már hány éves vagy? :D Komolyan nőnek, anyának kell lenni ahhoz, hogy ezt valaki végig gondolja?
  • Rundstedt17
    #1252
    múltkor még azt írta hogy a liberálisok miatt mert nincs elég pénze
  • arty
    #1251
    300+ hsz délután? kiszálltam :D
  • Mike
    #1250
    a család így meg úgy, közben meg még kölyköd sincs
    ez így elég hiteltelen, nem?
  • Mike
    #1249
    "Az ANYASÁG ( így nagybetűvel ), egész embert kívánó csodálatos feladat. Nem abból áll, hogy a világra pottyantom, aztán rohanok vissza dolgozni... azt a gyermeket fel kell nevelni... minimum 18 éves koráig ez teljes embert kívánó feladat!"

    voltál már anya?
  • Solt
    #1248
    Én tőlem azt csináltok amit akartok, van akinél jobb, ha nem szaporodik! :D

    Csupán a véleményem az, hogy a véleményetek zsákutca... ennyi...
  • Solt
    #1247
    Választás mindig van, csak ki kell vonni az egyenletből a pénzt.
  • Rundstedt17
    #1246
    akkor hagyjad majd mi is kinőjük vagy nem :D
  • Solt
    #1245
    Inkább férfivé válás... ;)
  • Solt
    #1244
    Minek kell 3-4 gyerek? Ja... innentől én is azt kérdem, hogy miről beszélünk!!

    Segítek... 2 gyermek, csak "szinten tartás"
  • TDantes
    #1243
    Ha lenne választásom én se dolgoznék( vagyis de, de akkor olyat dolgoznék ami örömet okoz) mert nehéz meló és nem fizet jól.
  • Rundstedt17
    #1242
    értem kapuzárási pánik :D
  • TDantes
    #1241
    Nem hát. Tudod, a tipikus, kedves férj figura, az asszony egész nap odahaza robotol, nem csinálhat ezen kívül semmit, apuka haza ér, felbassza a lábát az asztalra, bont egy sört, nézi a meccset, és nagyokat böfög mellé.

    Az asszony meg majd neveli azt a fura kis lényt ott a sarokban akit gyereknek hívnak.

    Milyen klassz család is az ilyen!
  • Solt
    #1240
    Ez megint a te agymenésed! Én konkrét példáról beszéltem, te általánosítasz. Bár már megszoktam. Tudom, hogy csak győzni akarsz, de nem fog menni... lehetek még vagy húszan, akkor sem... ;)
  • Solt
    #1239
    Így csinálja, mert nincs választása!!! Ha lehetne választása, biztos vagyok benne, hogy csak az egyik verziót választanák! A többség pedig az Anyaságot...

    Nem mondtam, hogy csak a nő dolga a gyermek nevelés. Ez megint csak a saját vélekedésed, azzal vitatkozol nem velem...

    Ismétlem, vannak férfi, és vannak női szerepek. Ezt kell összehangolni... ha sikerül, akkor az egy boldog család.
  • TDantes
    #1238
    És minek kell valakinek 3-4 gyerek? Már megint mi a fenéről beszélsz? A nőknek 3-4 gyereket kellene szülniük? Aki meg vállal 3-4 gyereket, nyilván nem dolgozik annyit, mert nem tud már csak azért is, mert ha egymás után születnek a gyereket, többet kell otthon maradnia mellettük. 4 gyereknél az legalább 8-10 év míg nem tud elmenni sehová dolgozni.
  • Rundstedt17
    #1237
    Solt dolgozik,utána leül a gép elé játszani vagy megy szórakozni, a gyerekre rá se nézne hiszen az a nő dolga :D
  • TDantes
    #1236
    Vagyis na:
    Nehéz elképzelni, hogy egy NŐ nem csak ANYAKÉNT teljesedik ki? Sajnállak...
  • TDantes
    #1235
    Nehéz elképzelni, hogy egy nem csak NŐ ANYAKÉNT teljesedik ki? Sajnállak...
  • Solt
    #1234
    A múlt idő mond neked is valamit? Pont ilyen barom voltam mint ti most... ebből tudtam szerencsére kivergődni...
  • TDantes
    #1233
    A többség munka mellet anya. Ismétlem, a többség így csinálja, és nincs ezzel semmi gondjuk. Jó, persze sokat dolgozni kevés pénzért senki se szeret, se a nők se a férfiak. Sőt, a háztartással, gyerekkel foglalkozni munka után fárasztó. Ez igaz. De ettől még nagyon jól működik a két dolog együtt. Attól hogy te ezt nem fogod fel, még így van.

    A komolyabb munka sem megy a család rovására. Annak megy, aki úgy akarja. Aki meg szeretne gyereket, az megtudja oldani. És ismét mondom, a nő nem arra van, hogy csak szüljön. Baromira lealacsonyító a véleményed a nőkről.

    Igen, egy csodálatos feladat. És igen, munka mellett lehet gyereket nevelni még mindig.


    És ha már itt tartunk nem csak a nő dolga a gyerek nevelés.

    Nem tudom nálad hogy van, de eléggé elcseszett egy család az, hogy a nő otthon gyereket nevetl, főz mos takarít, a férj meg dolgozik.

    A normális családban a nő és a férfi mindent megoszt. Munkát, gyerek nevelést, otthoni teendőket.

    Nálatok ez tán nem így van?
  • Solt
    #1232
    Rohadjon a gyerek mellett? Te normális vagy?
  • Solt
    #1231
    Mondtam én, hogy mindenkinek ezt kell tennie? Egyébként hány olimpiai bajnokunk van, és hány nő gályázik irodában? Megint a szélsőséges példák...