1390
Utat mutatna, vagy csak időpazarlás?
  • immovable
    #1310
    Gyereknek igen is kötelező volt templomba járni,...

    Ennél károsabbat egy racionális ember nehezen tud elképzelni.
  • Zerénd
    #1309
    Aminek a liberalizmus indult, az jó volt. Magyarországon Deák,Kossuth stb. honosította meg. De az akkori liberalizmust nem lehet egy kalap alá venni a maival. Mai liberósok az egyéni szabadságot propagálását használják fel saját sikerük érdekében. Lást pl a kábszer, buzik és más deviancia elfogadtatása és még sorolhatnám, de ide vehető a topikban már szóba került egyéb nemzeti kisebbségek, vallások védelme is. Jelen pillanatban a liberalizmus a kommunizmusnál is kártékonyabb. Lehet itt nagy dumát elereszteni, hogy Horthy korszakban (helyesen így kell írni a nevét!!!)és akár most az állkeresztényi értékrend károsabb volt. De akkor volt erkölcsösség! Gyereknek igen is kötelező volt templomba járni, ha nem volt még nagykorú akkor leventének kellett lennie és még ezt is sorolhatnám. Akkor a nagy állkeresztényi Horthy korban a gyereket valami hasznos dologgal elfoglaltatták. Nem is volt annyi puhány gyikgyuri mint most. Ezek a puhány pöcsök is a mai liberalizmus termékei, igazi tajgetosz-pozitív valamiket neveltek. Tisztelet a kivételeknek!

    Kossuth mint liberális ember forogna a sírjába ha tudná hová jutott a liberalizmus. Biztos vagyok benne, nem ezt a lovat akarták.
  • Mike
    #1308
    szerintem a topik átnevezés hasznosabb
  • Banyapapa
    #1307
    utat mutatna?
    Viszont idöpazarlás.
    Mikor voltam,sok mindenre nem volt jo,csak tényleg krumplipucolást,mosogatás gyakorolni,és még "öreg" fejjel is 10-15 km-ereket menetelni hoban szarban stb.

    De legalább megtudtam hogy letom inni magamat addig,mig ideiglenesen elment a látásom:D

    Nevelésröl meg,voltak olyan arcok,mint itt a topic elején a képeken a franko séroju skacokrol,ezeket ha nem álltak be a sorba,vagy ha kiderült hogy melegebb a vérük az átlagnál,éjjel pokrocukba becsavarták,azt jol megrugdalták öket.

    Ez is a nevelés egy formája.
  • Wlanseraf
    #1306
    Randin voltam:)következőn megkérdezem a hölgyet, mi a véleménye erről az elfutós történetről:)
  • Wlanseraf
    #1305
    Bazz ti már hol a retekben tartotok???? :DDDDDDDDDDDDDD
  • Solt
    #1304
    Nem kevertem össze... :)

    A 9 hónappal sem értek egyet... ennél lényegesen összetettebb a dolog, de ebbe ma már nem mennék bele... :)
  • Bucser
    #1303
    Francois Villon szerint a következő a liberalizmus.:

    "Mégha nem is értek egyet a véleményeddel az életemet adom azért, hogy elmondhasd."

    Ezt összekeverni az szdsz-el vagy bármely magyar politikai párttal nem csak butaság, hanem egyenesen marhaság.

    Egyébként meg a topic elég erőssen takarításra szorul, mert már nagyon messze vagyun bármitől ami akezdetén volt.

    SZVSZ hogy ontopic is legyek: Nevelni nem a seregben kell.

    9 hónap semmire sem elég 2-3 évre pdig nincs se idő sem pénz. Sem a gazdaságban, sem a közös kasszában. Táborozni meg el lehet menni önszorgalomból, ha valaki azt akar. Nem kell ahhoz nehéztüzérség.
  • Solt
    #1302
    Nem igazán értem őket sem, de állítólag a kukkolás valami "ősi" emberi tulajdonság... ezt mondta valami szakértő... :)
  • Mike
    #1301
    látod mindenki azt a szart bámulja
    én még fél percre sem néztem bele
  • Mike
    #1300
    nagyon ráért
    de mi is :)
  • Solt
    #1299
    A VV4 népszerűbb? Ez gáz... :D
  • Solt
    #1298
    Ez tény! :))
  • wardogzombie
    #1297
    Népszerű témák
    1. V V 4 - (16) éven felülieknek
    2. Kell-e sorkatonaság?
    3. Internetes Fogadások, Tippmix
    4. Autómodellek
    5. Képek, videók (humoros, aranyos, stb.)
    6. Ismerd fel a képről az autót
    7. World of Tanks
    8. XBOX360
    9. A PC-s játékoknak leáldozott! Vol. 2.
    10. League of Legends
    csak ennyire....
  • wardogzombie
    #1296
    te bele tudod élni magad:DDDDD
  • Solt
    #1295
    Elrepült az idő! :))
  • wardogzombie
    #1294
    Képes vagy egy fél napon keresztül vitatkozni ezekkel?:DDDD
  • Solt
    #1293
    Olvass vissza kb 3-400 hozzászólást, és meg fogod érteni.
  • HUmanHunter
    #1292
    a gyereknevelés hogy jön a sorkatonasághoz ezt komolyan nem értem?
  • Solt
    #1291
    Már akkor mondtam, hogy csak tükör vagyok. Amíg velem valaki normális...
  • Solt
    #1290
    Bízom benne!
  • Solt
    #1289
    Én meg előadtam, mert ez a vágyam. Nem ilyen puritánul megfogalmazva, de valahogy így...
  • Mike
    #1288
    az baromkodás volt
  • Solt
    #1287
    A vita normál fázisában sehova nem helyeztem magam. Ott szakadt el a cérna, amikor otthagytátok volna a párotokat a bajban... Ebben az esetben azt hiszem erkölcsi fölényben vagyok. Nem vagyok eredményes, de a tükörbe merek nézni.
  • Mike
    #1286
    bocsánat de én nem adtam elő, hogy 3-4 gyerek kell, meg egy nő aki ennyit szül, meg nem dolgozik, tudod, én libsi vagyok
  • Solt
    #1285
    Te csesztetsz engem, erre kiderül, hogy neked sincs! Mondom, én vágyom rá, hogy a szerelmemnek gyümölcse legyen... ez úgy jön belülről! Fix, hogy nem lesz könnyű, de, ha egész életünkben csak azt csinálnánk ami könnyű, akkor mégis mi lenne belőlünk?

    Pont attól leszünk valakik ( EMBEREK ), hogy tudunk áldozatot hozni... erről beszéltem egész délután.
  • Mike
    #1284
    na csak eljutottunk valahová
    és te is normálisan kezdesz fogalmazni
  • Mike
    #1283
    rendben

    #1271
  • Mike
    #1282
    ok
  • Solt
    #1281
    Ez már megint honnan jön? Ki mondott ilyet? Komolyan mondom, hogy egyszerűen nem értem meg, hogy ezeket honnan veszed! Légy szíves idézd ide, hogy mi alapján jutottál el ide! Már sértő amit csinálsz...
  • Mike
    #1280
    én szeretnék gyereket!
  • Mike
    #1279
    véleményed lehet, szerethetnél sok kis lurkót, de jelenleg ne helyezd magadat erkölcsi magasságokba a többiekhez képest, ugyanis erre te nem szolgáltál rá
  • Solt
    #1278
    Szeretném felhívni a figyelmed pár apróságra!

    Te jól érzed így magad, én nem. Neked jó így, nekem nem. Te maradsz így, én változtatok, mert tudom mit szeretnék, és mert lehetőségem is van rá.

    Bejártam sok utat, tudom, hogy nem lehet... van egy meggyőződésem, amit alátámaszt a boldogságom. Ha belegondolok, hogy attól a nőtől lehet 3-4 gyermekem akibe fülig szerelmes vagyok, akkor elönt a boldogság. Emiatt vágyom erre...

    És tudod mit, neked is kívánom, hogy egyszer ezt átéld! Talán akkor megértenéd miről beszélek! Nem prédikálok! Beszélek...
  • Mike
    #1277
    majd amikor 2-3 gyereked lesz, rájössz, hogy ez mégsem olyan egyszerű és szimpla dolog, mint ahogy elképzeled
    én legalábbis így gondolom, de ez is csak fikció
    ilyenről az tudna nyilatkozni, akinek van 3 gyereke
    ő tudna mesélni
    mi csak pofázunk
  • Mike
    #1276
    ja és nem mondok olyanokat, hogy a csökkenő népszaporulat miatt kell szaporodnom
    én emiatt ugyan nem szaporodnék, mintha nem is tudom, ez valami program lenne, amit az állam kiadott, és nekem végre kell hajtanom
    én kölyköt önmagáért akarok
  • Solt
    #1275
    Fizetném is, bár én mindig is inkább az ösztönzés, mintsem a büntetés mellett álltam... a büntetés már csak akkor, amikor az ösztönzés eredménytelen.
  • Mike
    #1274
    mondjuk gyerekem nekem sincs
    jó lenne ha lenne, de még nincs

    nem is tudom lesz-e
    de én nem is prédikálok 4 gyerekről, meg a család szentségéről, én egy degenerált libsi vagyok csupán, aki egyesek szerint az ő konzervatív értékeit fel sem fogja
  • Solt
    #1273
    És? Ettől még nem szerethetnék gyermeket, és ettől véleményem sem lehet? Máson nem találsz fogást, vagy miért ezen rágódsz?

    Ennyi erővel a focidrukker se mondjon véleményt a csatárról, ha az a gólvonalon hibázik? Csak arról lehet véleményünk amit már megtapasztaltunk?

    Akkor lenne igazad, ha mondjuk valami fejesként ezt a programot vezetném be, vagy ezt várnám az emberektől, miközben én élném az életem... de ugye belátod, hogy itt nem erről van szó?
  • Mike
    #1272
    ez mind szép és jó, örülök, hogy úgy gondolod, más rételme van az életnek, mint a pénz hajszolása, egyet kérek, ne prédikálj olyan dolgokról amiben nulla tapasztalatod van

    ugyanis lövésed nincs, milyen egy gyereket nevelni, róla gondoskodni, hát még 3-4-ről

    meg pláne ne prédikálj a család fontosságáról, meg hogy konzervatív vagy, mert nem vagy az tettekben, csak szóban
  • Solt
    #1271
    Csak ezt a csökkenő népességet pótolni kell, ha nem akarják a nyugdíj rendszer összeomlását, illetve, ha nem akarnak piszkos munkát végezni...

    Ugye látod te is, hogy milyen konfliktusok vannak mondjuk Párizsban ebből? Én ezt nem szeretném itt...

    Mint az élet minden területén, itt is az egyensúlyon van a lényeg. Bármelyik szélsőség felé billen ki a mérleg, abból csak baj származik...

    Ha az átlag a családonként 2-3 gyermek lenne, akkor nem lenne semmi gond... így, hogy fogyunk, a saját jövőnket veszélyeztetjük.