22963
Shepard végső küldetése a Föld megmentéséért

extended_cut-p.jpgWIRÁGBOLT
FOV állítása
A játékmenettel kapcsolatban használjátok a SPOILER! gombot!

  • Corten
    #10098
    Akkor rákényszerítenek arra is hogy ne azt a döntést hozd amit akarsz.
  • TBTPumpa
    #10097
    Még nem játszottam végig, mert lassan haladok vele - egyéb elfoglaltságok miatt és amúgy is igyekszem minden kis mellékküldetést végigcsinálni, hogy a lehető legjobb? befejezést kapjam.
  • vg
    #10096
    Simán rákényszerítenek a készítők, mint a második részben.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha úgy játszod végig, hogy nem marad életben, na hova dob vissza a játék? Újra lehet támadni a Illusive Man HQ-t. Talán nem véletlen. "Rákényszerítenek", hogy úgy vidd végig, hogy életben maradjon.
  • TBTPumpa
    #10095
    Amúgy ha olyan mentésed van a második részből - amelyben az Overlord DLC-t végigjátszottad, akkor:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Akadémiás pályán (Ahol Jack-el találkozunk) megtalálható az Overlord egyik szereplője, aki nagyon hálás nekünk, amiért megmentettük.
    A játékban annál a résznél, amikor az Ex-Cerberus-os tudósokat kell kimenekítenünk (itt Jacob-al találkozunk) - ott pedig az Overlord másik főszereplőjével találkozhatunk.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Illetve volt nálam egy mellékküldetés, ahol egy Batáriaival kellett beszélgetni a Citadell-en... Nagyon komoly volt, mert lecseszett az ipse, mert elpusztítottuk a tömegrelét és kinyírtunk egy egész kolóniányi Batárit - Arrival DLC.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sajnáltam Thane halálát is, de majd Kai Leng ezért szívni fog nagyon! Illetve Samara is öngyilkos akart lenni, de megakadályoztam - remélem nem lesz belőle baj a későbbiekben!)
  • Corten
    #10094
    Ezen jót nevettem :D , hol van itt a jó befejezés? Ez ilyen űrcowboy megoldás.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tudod azok CSAK a Földnél lévő Reaperek voltak az egész galaxisba vannak még szétszórva több ezren ha nem tízezren. Ez is ilyen tipikus divatfan, fogalma nincs arról hogy mit ír. Többször is mondták a történet folyamán hogy hagyományos módszerrel nem tudják kiűzni a Reapereket. Végignézed a a történéseket látod hogy 1-1 Reaper megöléséhez komplett flották kellettek.

    Meg az hogy elutasítja a Catalyst ajánlatát nem Shepardre vallana, eddig mindent megtett azért hogy nyerjenek, túléljenek, pont a legvégén mondjon nemet? Eddig is mindent megtett a galaxisért nem fog megváltozni a véleménye, annyira nem ütötte be a fejét.
  • TBTPumpa
    #10093
    Nincs kizárva egy újabb Mass Effect - a fejlesztők mondták is, hogy őrizzük meg a Mass Effect 3-as mentéseinket... Bár szerintem Mass Effect 4 nem lesz, inkább csak DLC formájában kapunk folytatást! (Valahogyan azokat is el kell adni!)
    Szerintem nem olyan DLC-ket fogunk kapni, amelyek beépülnek a Reaper-ek elleni főtörténetbe, hanem inkább a történések utáni dolgok lesznek majd benne. Így lenne logikus, mert nem hinném, hogy 2-3 nagyobb DLC megjelenésekor elvárják a fejlesztők, hogy csak azért is játszd mégegyszer végig a teljes harmadik részt, aztán majd a játék közepén belefutsz abba a DLC-be, amit megvásároltál. Ez így furcsa lenne. A második résznél sem így lett megoldva.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár ez sem igazán világos nekem, hisz ha Shepard meghal, akkor kivel lesz végigjátszva a DLC? Meg a csapattagokról sem tudunk semmit, ami nálam nagyon nagy fekete pont a BioWare-nek! Vagy James Vega lesz az új főhős? Csak, mert ő is jelentkezett az N7-es programra, meg amúgy is elég sok mindent "megtanul" Shepard-tól.
  • vg
    #10092
    Hahaha, lesz negyedik rész, mert...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végjáték (beleértve Anderson hirtelen megjelenését és Illusive Man-t) csak Shepard fejében történt miután szétlőttek amikor futott le a dombról. A 5000+ elérésre után látható életben maradó jelenet a földön játszódik, London-ban. Gondolod, az a gép a Citadela tetején valahogy belelát a hős fejébe, és tudja, hogy pont annak a gyereknek a képében kell megjelennie? Ugyan már.
  • Pares
    #10091
    Komolytalan űrcsaták? Mosþ viccelsz?
  • enlightened
    #10090
    Lehet, hogy nagyon egyértelmű, de hogy írtátok ki az origin neveteket a nicknametek mellé itt a fórumon? Továbbá, ha felveszlek titeket barátlistára originban, akkor látom ki mikor multizik éppen és meg tudom hívni játékra?
  • Belkar
    #10089
    Így kellett volna befejezni a játékot...

    Azért elég szomorú hogy egy fan jobb befejezést tud kitalálni mint a hivatalos írók akiket elvileg ezért fizetnek...
  • Renjike
    #10088
    köszi szépen erre volt szükségem , megveszem a játékkal együtt szerdán :)
  • Tatyla
    #10087
    nem tudom miért hostol az akinek szar a nete bekerültem egy csapatba a két fegyver közül csak az egyik látszódott nálam de a kezemben az se lőni nem tudtam csak skilleket használni...
  • lwb
    #10086
    Simán ment US proxyval 6-án az unlock originről. Egyébként boxon már leszedtem a warezt előre, hogy kipróbáljam, de pc-re nem warezolok jó játékot. És az ME3 jó, a vége ellenére is. Csak hát lehetett volna jobb is.
  • MerlinW
    #10085
  • RamsayBolton
    #10084
    Meg lehet kövezni, de nekem tetszett a befejezés.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az űrcsatás animációkban vannak hibák, bele lehet kötni dolgokba. Ugyanígy bele lehet kötni a világ összes űrcsatás jelenetébe (star wars, star trek, stargate, bsg, pc-n, mozin, könyvben stb.) Már a londoni misszió kezdetén az egész végjátékot a reménytelenség szőtte át, semmi esély, de megpróbáljuk (de tényleg semmi, nem jön a csoda úgy, mint Hálivúdban). Ez a Mass Effect univerzumot és a Reaper-ek legyőzhetetlenségének eddigi felvezetését (előző részek) tükrözte szerintem. Sőt már azt vártam, hogy Shepard ott Londonban a felsugárzó lábán meghal...

    Aztán mégse és felment. Anderson-nak szebb halált nem is csinálhattak volna. A beszélgetés TIM-el zseniális volt.

    Aztán a Catalyst. Zárójel: Elég BSG gyanús vége lett (aki látta a sorozatot szerintem érti) Zárójel vissza. De igazából mindenki fantáziájra van bízva a befejezés. Már az nagy siker, ha elérte azt, hogy ezen agyaljanak az emberek, hogy végülis mi történt. Bár sajnos a mai világban kevés az önnálló fantázia, nem Hálivúdkompatibilis a befejezés ha tetszik. Pl.: (ahogy már én is és sokan korábban elképzeltem/ték), hogy a legelső fejlett civilizáció eljutott a Mass Relay-ek és a Reaperek szintjére és ott indult az egész. Létrehozott tisztán szintetikus életformákkal voltak küzdelmeik. Ennek megoldásaként valószínű saját magukat átmentették Reaper formába: organikus + szintetikus egyben, a tökéletes életforma. A ciklusokat létrehozták, hogy soha ne fordulhasson elő olyan, hogy egy organikus életforma véletlenül létrehoz egy szintetikust, ami aztán tényleg minden organikus életet kiírt a világon (a Reaper-ek ugye csak azokat a fejletteket emelik a saját szintjükre, akik képesek lennének alkotni ilyen szintetikusokat). Ezzel a maga abszurd módján megóvva a szerves életet a galaxisban. "down to simple arithmetics".

    A catalyst egy proteán VI-hoz hasonlóan fenmaradt (nyilván 100x fejlettebb) avatárja lehet ennek a legelső (ultimate fejlett) civilizációnak. Vagy Ő a Citadella "Reaper"-e, a leges-legelső Reaper (ami még nem az aratásra specializálódott). De akár elvontan maga Isten is, a világmindenség ura (annak manifesztációja). Vagy e között a 3 dolog között bármi lehet. Fantáziára van bízva.

    A 3 lehetséges vég útban a közös, hogy a Crucible-t használva elpusztul a Citadella és a Mass Relay rendszer. Az nem tisztázott, hogy szupernovaként-e, de valószínű. Így tiszta lappal indulhat minden. A kérdés, hogy elpusztítasz-e mindent amiben létezik szintetikus rész (jobb oldal), egyesíted Shepard DNS-ét minden organikust és szintetikust szintézisbe hozva ( középút, elég teremtés elem, Isten motívum), vagy csak irányítod a Reaper-eket és abbamarad az általuk végzet "pusztítás" (bal oldal). Végsősoron a galaxisban az élet megmarad, újraindulhat kvázi a nulláról. Durva, hogy itt a TIM féle "gonosZ megoldás tűnik a leg reálisabbnak és "jónak". Bár mindegyik befejezés szürke, nincs fekete-fehér.

    A Normandy és a joker szerintem meg pusztán szimbólikus volt, ahogy a Stargazer beszélgetés is a kölökkel. Mindegy, ez az én véleményem. Még úgyis változni fognak az "elméleteim", képes leszek napokig ezen brainstroming-olni.
  • SötétBarom
    #10083

    Amit meg sajnalok, hogy nem vettek at a DA:O-s megoldást a végső csatára ( jobb felső sarokban volt egy reinforcements panel, ahol lehetett beküldeni az összeszedett szövetségeseket..
  • SötétBarom
    #10082
    Ez a három féle ending csak engem emlékeztet kísértetiesen a Deus Ex első részének befejezésire?

    BTW, sokan háborognak, de csak nagyon kevesen azon, hogy

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    KI A VÉRERES FASZ VOLT EZ A CATALYST GYEREK?!?!?! WTF?!?!

    -Cső, én vagyok a Catalyst.
    -Szasz, Shep. Mizu?
    -Figyi, nincs sok választásod.. Jobb vagy bal?

    Faszé' nem lehet szóba elegyedni vele rendesen.. :@
  • Paladin
    #10081
    Ez az egy megoldás, amit el tudnék fogadni.
  • MrAndree
    #10080
    Nem kellett exe, én proxyztam szerda este és elfogadta.
  • cataflam02
    #10079
    Egy cikk a befejezéses mizériáról.
    (Elég jól tükrözi szerintem sokunk véleményét.)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.ign.com/blogs/goldenadamas/2012/03/09/how-mass-effect-3-free-additional-dlc-endings-can-redeem-the-trilogy/
  • Calver
    #10078
    márc. 5-én 16 órakor már aktiválható volt koreai VPN-el keresztül, este 10-re volt virágbolti kiadás is... szóval ne legyél annyira meglepődve
  • Sir Quno Jedi
    #10077
    Amúgy nem értem miért aggódtok a vége miatt. Tutira lesz hozzá DLC és akár folytatás is, amiben szépen megtudjuk mi is történt valójában, ők meg kaszálnak még pármilkát. Erről szól ez. Nem baj az.

    Úgysem tudják azokat a sztorikat bejezeni amiket már nem igazán lehet, lásd. DeusEx:HR.
  • Sir Quno Jedi
    #10076
    Lófaszt. Gyári programnak betettem usa proxyt és már ment is az aktiválás.
  • SZEG007
    #10075
    én is proxy-n keresztül aktiváltam, és nem kellett hozzá semmi extra ugyanugy müködik mint BF3-nál.
  • cataflam02
    #10074
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Olyan pletykák terjengenek, hogy a mostani befejezés az nem is az igazi vége. Mert elvileg, Shepard a földön elveszíti az eszméletét. Ettől kezdve minden mást csak képzel. Mondjuk még örülnék is neki ha így lenne.
  • Masakari
    #10073
    Megjelenés kedden volt!:)
  • enlightened
    #10072
    Engem sem. Csak már tele van spoilerezve a fórum, megjelenés másnapján, szóval egy ideig most nem jövök ide fel.
  • Masakari
    #10071
    Engem meg nem érdekel ki milyen verzióval tolta végig!:)
  • enlightened
    #10070
    Én úgy tudom, hogy a proxyzás a BF3-nál működött utoljára, azóta már nem csak az IP-t ellenőrzik hanem az exe-t is. Tehát egyszerre kellett koreai exe és koreai IP is, hogy lehessen tolni. Szerintem akik végigtolták azok nagy része warezolt.
  • enlightened
    #10069
    A from ashes dlc-ről sokan rosszat mondtak. Hát azt kell mondjam, a mass effectes trilógia legjobb DLC-je volt számomra. Ezek a folyamatos visszajátszások a múltba hatalmasak voltak. És az is tetszett, hogy rengeteg kérdésre választ kaptam utána és amiket megtudtam nagyon érdekesek voltak.
  • JethroHUN
    #10068
    6-án jött ki a játék. és volt rá mód h euban is akkor kezd el
  • SZEG007
    #10067
    6 napja jött ki koreában, és koreai IP-röl már sokan aktiválták a játékukat.
  • enlightened
    #10066
    Tegnap jött ki a game és már ennyien végigtolták? Azért ennyire nem rövid a játék én egész nap játszottam, de nem tudtam még végigvinni.
  • Masakari
    #10065
    Kicsit hiány érzetem van a vége miatt.Mást vártam,ugyanez az érzésem volt a Lost végével kapcsolatban is,valahogy elütött az addigi történésektől.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem majdnem 7000 a total military strength,az effective az 3462. Nem tudom melyiknek kéne 5000 felett lennie,meg akkor mivel másabb a vége.(erről lehet olvasni valahol)
    -Több űrcsatát vártam a játék alatt.Igazán csak a Földnél lévő volt az. A többiből kb semmit nem láttunk meg "komolytalanul" volt bemutatva.
    -Túl gyorsan megépült a Crucible(szerintem).Még akkor is ha sokan dolgoztak rajta.
    -Felfogtam a végén a dumát a "catalystel",de valahogy az nem jött át hogy ki/kik ő/ők. Azt szépen elmagyarázta miért teremtette a reapereket de ennyi,magáról elfelejtett mesélni engem valahogy érdekelt volna...

    meg a végén a havas résznél a beszélgetés erősen utalás még 1 Shepardos játékra.
  • pries
    #10064
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, de akkor meghal a Krogan némber
  • Palinko
    #10063
    2. játék, és 3. játék krogan rész befejezőknek szóló

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    akkor is meggyógyíthatod a krogan génfalót ha a 2. részben hagytad veszni a kutatási eredményeket? én nem deríthetem ki mivel én megmentettem még anno
  • pries
    #10062
    Előre a fény felé!
  • Voronyezs
    #10061
    az a baj h nem emlékszem rá hirtelen...azt tudom hogy mikor mondja h uralomátvétel vagy megsemmisítés, akkor balra meg jobbra mutat, de nem emlékszem rohadjak meg :D majd hnap megint megcsinálom...
  • JethroHUN
    #10060
    A gyerek hologram csak 2 megoldást sorolt fel? Akkor nincs 3.
  • JethroHUN
    #10059
    Merras kritikája teljesen fedi az igazságot.
    És sajnos [apro]"De minek? A lezárás sajnos olyan kriminálisan rossz, hogy igazából nagyjából lenullázza az újrajátszhatósági értékét a játéknak. Nem csak a harmadik résznek, hanem a komplett sorozatnak."[apro] Ez igaz, ez érződik is. Nem valószínű hogy lesz valaha kedvem újrakezdeni a sorozatot.